logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 06:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2017, 15:03       Заглавие:  Re: Водещо око
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
То това не е квантов компютър, че да е проблем ментето. Тръбата трябва да е от пластична пластмаса, че да издържа на вибрации, да не дефектира от нагряване (макар че в края на цевта не е голямо) и да не се пука на голям студ. Фиброоптичната нишка е дълга, та не е болка ако свети по-слабо, както е с 0.5см в мушката на пистолетите.
Добре си направил, че си взел зелена - по-добре се вижда от червената, дори и на фона на прясна трева.
Обаче с описания тест, какво очакваш да сравниш? При правилна пушка/стойка/прикладване/техника не би трябвало мушката да се мести много от мишената, че да търсиш мерна картина отново. Може да се опита следното - на скийт-стенда, от позиция 4 (средата на дъгата) или 8 (средата на диаметъра), секундантът да ти пуска панички, без да ти казва кулата. Ти си в релакс, с пушка, опряна на бедрото (както в IPSC). Според мен, там ще си проличи разликата във времето за позициониране на пушката. Аз не съм чак толкова добър, за това го правих от 1-ва и 7-ма позиции. И с класическата фиброоптика (без тръбичка) ми беше по-лесно. Но пък може това да е само при мен.
Виж вече веднъж захванал целта е много по-лесно воденето, когато имаш само едно светлинно петно пред очите.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2017, 15:27       Заглавие:  Re: Водещо око
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Absolut написа:
Обаче с описания тест, какво очакваш да сравниш?


Понеже това което описваш ми е абсурд да го направя поне за сега а и в далечно бъдеще, трябва да пробвам нещо дето съм го правил а именно 5 бързи (позиция upper ready) по 5 отделни А4 за под 5 секунди. Ако съм lower ready почти две секунди ми отиват да вдигна и да прикладвам очевадно съм доста бавен в сравнение с теб.

За 20 кал има едни B&S 9-0, 9 сачми по 7.4 мм вкарвам с полу-шок 7 сачми в А4 на 25м.

Та всъщност целта на теста е може ли Гелето да вкара 35 патрона 5х7 на А4 от 25 метра под 5s с VZ-ката PDT_Armataz_01_22 но още не съм му отправил предизвикателството т.е. купил бутилката Джони. PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2017, 16:58       Заглавие:  Re: Водещо око
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
b5202s написа:
Та всъщност целта на теста е може ли Гелето да вкара 35 патрона 5х7 на А4 от 25 метра под 5s с VZ-ката но още не съм му отправил предизвикателството т.е. купил бутилката Джони.


Нека са 31 патрона,че иначе трябва да презарежда за 35 изстрела........а аз над 30 зарядни пълнители за VZ не съм виждал... PDT_Armataz_01_22

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2017, 17:12       Заглавие:  Re: Водещо око
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Без презареждане ще ги вкара има клипове, стреля бая бързо и точно.

Всъщност тука смисъла е малко друг и е за друга тема "Home defense" до колко една полу-автоматична карабина е по-удачна или не от един ловен-полуавтомат или пушка помпа 12к като за home-defense с къса цев е по-добре но у нас под 51 санта са забранени.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2017, 21:40       Заглавие:  Re: Водещо око
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Longbow написа:
Не твърдя и че е на 100% прав,макар че кой съм аз да оспорвам Робърт Лиитъм в стрелбата?
Това, което прави и постига Гейб Уайт... лично мен ме впечатлява в пъти повече! Иначе спорта тук никой не го коментира, Роб Лиитъм не съм го видял досега как стреля от скрито носене... отделно, комбината му с Роб Пинкъс е пълна излагация... а това вече - са тотални глупости!



Гейб Уайт просто си стреля, момчето... държи се скромно... а това, което постига - единици в световен мащаб могат да го повторят с работен пищов от работен кобур.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2017, 21:51       Заглавие:  Re: Водещо око
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
"Ейбъл то хит" цял таргет от по-малко от два метра - замечательно!



А видеото, където с Роб Пинкъс се обясняват за приликите и разликите между спортния и тактическия стрелец... удря дъното на серията от тъпизми на един многократен спортен шампион. Наистина жалко!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2017, 22:20       Заглавие:  Re: Водещо око
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Longbow написа:
Ми...донякъде е прав(поне за мен) - има едно старо негово видео,в което коментира хвата и там казва,че ако стреляш "precision slow fire" - тогава хвата няма значение,но за всяка стрелба,различна от това - вече има огромно значение.
Това е така, но не това се казва във видеото "Aiming is useless"... да не повтарям всичко отново. Иначе, да, това, че стреляш добре прецизна стрелба с боен пищов не ти гарантира добра комбинация между бързо и точно стреляне... щото нещата, касаещи бързото връщане на мерната линия - са наистина различни и специфични. Но от друга страна, ако не можеш да стреляш прецизна стрелба, ЗНАЧИ НЕ РАБОТИШ ПРАВИЛНО СЪС СПУСЪКА... като единственото стреляне, което би могло да ти се получи в този случай е това като на горното видео - от два метра по цяла мишена.


На разстояние от 7 ярда /6,40 метра/... дублет в кръгче с диаметър от 2 инча /5 сантиметра/, презареждане и четворка в 3х5 инча правоъгълник - "главата" на нормалния F.A.S.T. тук ти е тялото:



Аз го закинах като Марко на Косово поле още на дублета в квадратче 5х5 сантиметра от 6,40 метра. И това ще се получи, но трябват още много тренировки... а класата на Гейб Уайт е просто един път! А от това, че си стреля скромно и не се надува като паун по почина на редица шампиони и гранд мастъри - още повече ми се издига в очите! Така, да не излизаме от темата... ако не можеш 5х5 сантиметровото квадратче да го уцелиш от 7 ярда прецизно... ще го умериш бързо и точно на кукуво лято! Това се опитвам да кажа от няколко поста насам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2017, 23:22       Заглавие:  Re: Водещо око
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
b5202s написа:
Та всъщност целта на теста е може ли Гелето да вкара 35 патрона 5х7 на А4 от 25 метра под 5s с VZ-ката.
На механични мерни прибори от позиция "стоешком" - НЕ!

b5202s написа:
Всъщност тука смисъла е малко друг и е за друга тема "Home defense" до колко една полу-автоматична карабина е по-удачна или не от един ловен-полуавтомат или пушка помпа 12к като за home-defense с къса цев е по-добре но у нас под 51 санта са забранени.
Ами, просто си отваряш нова такава тема.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2017, 17:09       Заглавие:  Re: Водещо око
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
След изстреляни бързи 160 патрона в една мишена (10 ярда, серия от 10 последователни изстрела), теглих една вертикална черта и броих попаденията ~ 60 на 40 % в ляво. 80% в алфата.

Стрелям с две отворени очи, дясна ръка, далекоглед, лявото доминаниращо ~ 70 на 30 %, никакво въртене на главата ляво ..

Причини?? - cross dominant, недостатъчно участие на лявата ръка, лошо боравене със спусъка или умора.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2017, 12:23       Заглавие:  Re: Водещо око
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Какъв пистолет?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2017, 14:32       Заглавие:  Re: Водещо око
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Според скромното ми мнение, при кръстосване на водещи око и ръка, е невъзможно да няма завъртане на главата в посока на силната ръка.
Дори при стрелба с две отворени очи...
Весели празници на всички!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2017, 19:11       Заглавие:  Re: Водещо око
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Spurs написа:
Според скромното ми мнение, при кръстосване на водещи око и ръка, е невъзможно да няма завъртане на главата в посока на силната ръка.
Дори при стрелба с две отворени очи...
Весели празници на всички!


Така би трябвало да бъде, но грешната алтернатива е, че подсъзнанието чупи китката за да докара линията до окото или наклонява пистолета в същата посока.

Весела Коледа :tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer