logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2020, 06:50       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
JDredd написа:
Е, щом и Тодор Павлов не смее да изрече правилните думи, а се крие зад купешки фрази, то ще трябва аз като модератор и лично познаващ Beer-а да ги кажа:

Явно Beer си е купил вече револвер, с избора на който в продължение на дълго време емоционално беше ангажирано цялото активно пишещо мнозинство от потребители, а сега не казва какво е взел. С това си поведение преждеспоменатия потребител нагнетява допълнително хорър и съспенс в душите на всички, които взеха присърце душевната му драма по избор на револвер.

Предвид горното изразявам остро порицание към стореното и го приканвам веднага да сподели какво е взел, а не по византийски да се измъква в посока следващата драма - боеприпасите :tank:

Мислих мислих ... и не се сдържах :-D
Първо ще почна с леко отклонение към автора ...
Уважаеми BEER надявам се да ми простите лекоти лирично отклонение по темата! Душа и сърце не ми дават да “замълча” :-D

JDred щом “закоравели” фенове на марката АК и производни (моя милост и другия фен Zakira) предадоха играчката на Дяда Миша, съвсем закономерно е и многоуважаемия BEER да се поддаде на изкушенията на Западната цивилизация ...

И все пак ...
BEER = Revo?!?! ...WTF :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2020, 12:53       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Dorssay написа:
Според мен , Мамбата на Фиоки е най-добрия вариант.

С уговорката , че нямам преки впечатления от .357 Мамба , то с такива се движа в ежедневието в 9х19. Без да се навлиза в законодателните дебри , според мен отговарят на всички условия за разрешен боеприпас в България. Питал съм и в КОС , коментирал съм с кого ли не , никой не може да посочи аргументи според които да попадат в забранителния режим


Dorssay аз също не съм пробвал Мамба в .357, НО мисля тука в този форум някой който ги бе пробвал споделяше че са прекалено пробивни.
Ако се разтърси човек сигурно ще намери инфото.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2020, 13:20       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
21 годинки тестове с какво ли не, но това си остава най-добрият патрон!


Прикачени файлове:
IMG_20200312_131433.jpg
IMG_20200312_131433.jpg [ 796.06 KiB | Прегледано 7967 пъти ]

_________________
СК "Арес" Пловдив .
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2020, 17:02       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
T. Pavlov написа:
21 годинки тестове с какво ли не, но това си остава най-добрият патрон!


На времето ги имаше тези Хиртенбергери. И Лапуа имаше. Наистина корав патрон.
Въпросът ми е, как стоят нещата юридически с такива полуоблечени?
Може ли да се тълкува, че конструктивно им е заложена експанзия?

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2020, 17:31       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Ако уцелиш човек с .357 за мен няма да има значение с какъв куршум е....важното е контрола и т.н (ся не коментирам жилетки врати на коли и т.н)...с .38 вече е друга бира....там има от много силни до много слаби най-просто казано. "Уодкърър" S&B дупчи 4 см чам най много ...всичко е относително....38 Магтек от същата цев проби над 9 см чам...тестовете от S&W цев 2" и малко. Извод...мой си...късо рево по-добре .38 среден заряд за дефенс ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2020, 18:12       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
T. Pavlov написа:
21 годинки тестове с какво ли не, но това си остава най-добрият патрон!



Тоз ЛиВолвер бая зографисан .....верно,може и още,ама.... липсват му май златните елементи и белия емайл. Дръжката предполагам,че е или кокал(екзотика ,разбира се - мамут,зъб от акула,или в по-лошия вариант - слонова кост) или истински седеф :)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2020, 16:40       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Jose написа:
T. Pavlov написа:
21 годинки тестове с какво ли не, но това си остава най-добрият патрон!


На времето ги имаше тези Хиртенбергери. И Лапуа имаше. Наистина корав патрон.
Въпросът ми е, как стоят нещата юридически с такива полуоблечени?
Може ли да се тълкува, че конструктивно им е заложена експанзия?


Може да се тълкува всякак до момента , в който се съпоставят с документацията по проектирането на куршумите им.

Longbow написа:
...Дръжката предполагам,...

Това е изключителна прозорливост, изненадан съм приятно!

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2020, 19:32       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
T. Pavlov написа:
Това е изключителна прозорливост, изненадан съм приятно!


Ако беше гумена,или "стандартната" орехова /черешова на тази ювевирна работа....ще трябва да те обесят публично - на кран,за краката и на центъра на Пловдив!

п.п. Не че няма и такива случай,но се надявах да не си от тях!

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2020, 16:24       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Малък контрапункт за револверите с фиксирани мерни прибори, който може да се има впредвид.
В общият случай мерниците са предвидени за стандартни заряди (например кал.38 и 158гр. куршум). Винаги е добре да се проверява емпирично, избраният патрон къде "бие".

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2020, 22:00       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 30 Мар 2020, 14:25
Мнения: 157
Е айде кажи какви револвери имаш де. Толкова мерак да ти даваме съвети. Няма да ги урочасаме. :-) Иначе ще звънна на Хосе да го питам. PDT_Armataz_01_22

Сега за патроня... Значи лек куршум и 357 Магнум не е добра оферта. За 357 магнум най-добрия патрон е 158 грейна. Много съм доволен от Селиер TMJ. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2020, 09:31       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Съвсем скоро ще направя ъпдейтинг и на тази тема :D

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2020, 23:14       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Dorssay написа:
Според мен , Мамбата на Фиоки е най-добрия вариант.

Преди 9 години бях правил замервания на мамбата в .357 и 38 от различни цеви и тест в 10л бутилки с вода с едни сгънати джинси залепени отпред.
Намерих даже и линк към тогавашната тема
https://forum.guns.ru/forummessage/4/764890.html

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2020, 11:30       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Май 2015, 05:22
Мнения: 7
Малко извън темата за револверните патрони...В момента нося Black Mamba 9 Para 100gr. Ако направя тест, ще пиша. Косаджията ми вика: "Това е холоу пойнт". :) А сега, де..? Опитвам се да се оправдая, че е фул метал, ама за него попада в графата на експанзивните


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2020, 12:52       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
teddybear написа:

....Косаджията ми вика: "Това е холоу пойнт". :) А сега, де..? Опитвам се да се оправдая, че е фул метал, ама за него попада в графата на експанзивните


Амииии, как да го кажа?
Нама абсолютно никакво значение, какво вика (или си въобгъзява) косаджията който цитираш /при цялото ми уважение към съсловието им - има и много свестни хора между тях/.
Най-малкото щото съм убеден, че въпросния "викач" няма съответната научна степен по балистика :DD.

Единственото което е от значение - какво казва производителя по въпроса.
А то е:
https://www.fiocchi.com/en/category/pro ... al-9-luger

“Black Mamba” is a full metal jacket bullet".
Пише си го черно на бяло.
Разбира се трябва да можеш да го намериш, прочетеш на съответния език и да го осмислиш.

Явно ти мислиш правилно - производителя заявява че куршума на черната мамба е ФМЖ. Точка по въпроса :wink: :tu: .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2020, 16:18       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
T. Pavlov написа:
21 годинки тестове с какво ли не, но това си остава най-добрият патрон!


Аз, от тия полуоблечените на господинът Т.Павлов, едва открих едни на Магтех.
Обаче по съвет на Хосето, засега не ги вземам за тестове.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Suhoi27 и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer