logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 14 Апр 2021, 00:20

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2021, 10:33       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

PV написа:
съм готов да мина без колебание по процедурата обжалване - съд - административен съд
Съвет от мен:
Виж някой, който ги разбира нещата, и най-важното - да има желание да обяснява, дето да ти разкаже малко за понятията "оперативна самостоятелност" и "обвързана компетентност" и тяхното приложение при издаваните от Началника на РУП ИАА по ЗОБВВПИ, както и какви са правомощията на съда при обжалване на ИАА издадени при прилагането на тези два института.

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2021, 15:24       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН

Eкспериментатор
Eкспериментатор

Благодаря, колега, ще се интересувам и от това. Имам намерение зда започна да уча и право, нищо, че съм на години. виждам, че знаеш нещо по въпроса, но нямаш време да обясняваш, а вероятно не може да се резюмира в 5 изречения.
Мисля, че нещата трябва да продължат със събиране на информация.
Ще ви държа в течение на развитието.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2021, 18:22       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН

Автоматчик
Автоматчик

PV написа:
Колега, няма нужда от намеци и недомлъвки. не разбирам. Ако имаш нещо да казваш, кажи го, не усуквай. Който иска да търси нарушения.
Утре отивам да си подам документите. Ще споделя как е минало. Служителят в КОС ако се е сетил какъв гаф е направил с приказките си досега, ще си стиснем ръцете, ще забравим за случая и ще ми издадат разрешителното мирно и тихо. Ако ме наклепа пред началника на РПУ, така че да ми откажат, съм готов да мина без колебание по процедурата обжалване - съд - административен съд , и ако се наложи връщане на постоянен адрес в София. Не е това начина да бъдат гонени хората от село с 5 души постоянни жители, но такъв е живота. Ако бъда принуден да продам пищова, ще си купя нов, което и така си го мисля от известно време.

Нищо не усуквам. Казвам ти в прав текст, че не си спазил 14-дневният срок, в който трябва да уведомиш органа издал разрешението след смяна на адреса. А дата на смяната е тази, която пише на заявлението за постоянен адрес. Не е тази, на която е издадена личната карта. Дали си в нарушение прецени сам. По-ясно и без намеци и недомлъвки не мога да ти го обясня. Както искаш, така го разбирай.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2