logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2019, 21:50       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Минаващия ме шашна с тоз дивайс за $30 и с препоръките :shock: а в Ибей ше го намеря за под 20 долара PDT_Armataz_01_21
Ако Росен го одобри на местна почва :roll: ще поръчам и аз...за бъдещата ми ар10 :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2019, 22:15       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Щом има червена и зелена точка е за еърсофт. Военните са само в един цвят, обикновено е червен.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2019, 22:52       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не разбирам от тия неща, някой ги спомена, погледнах ги на амазон, ревютата са много, и всяко ревю е на около 100 продажби, така че има маса продадени бройки, и явно работят.
На сайта им tacticon.com пише, че са дизайнвани за ловни и “тактически” пушки, и от опита ми с тях изглежда са прави.
На 50 метра стрелям по ножове от косачка, и когато точката е на ножа, го уцелва всеки път, с трите пушки, на които съм ги сложил.
Батвриите не издържат вечно, бях забравил една да свети и след седмица вече трябваше да сменям батерията.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 01:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Poseidon написа:
Минаващия ме шашна с тоз дивайс за $30 и с препоръките :shock: а в Ибей ше го намеря за под 20 долара PDT_Armataz_01_21
Ако Росен го одобри на местна почва :roll: ще поръчам и аз...за бъдещата ми ар10 :tu:

Недей. Обикновено на оптиките казват коя е за арка и коя за .308. Избери си такава за балистиката на AR-10.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 02:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Zakira написа:
Щом има червена и зелена точка е за еърсофт. Военните са само в един цвят, обикновено е червен.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Другият ми колиматорен прицел дойде комплект с арбалета - Барнет С-5. Има червена и зелена точка. Не съм убеден, че това ме квалифицира за игра на еърсофт. Бих пробвал де, ама няма да е съвсем честно. Аз зареждам по-бавно...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 04:19       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Zakira написа:
Щом има червена и зелена точка е за еърсофт. Военните са само в един цвят, обикновено е червен.
Вортексите имат два цвята и не са за еърсофт. Тея за по $30 сигурно са ребрандирани китайски ментета и наистина може да са за еърсофт. Спасението при АР-ката е буфера, щади оптиките и едва ли ще се скапе много бързо.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 05:57       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Аз лично VORTEX със зелена точка съм виждал само китайски реплики. Оригиналните са само с червена.
Обаче има еърсофтски реплики на известни марки, които работят много добре и с калашници и държат нула.
Арбалетите не са критерий за качествата на бързомерите. Ня тях и на въздушните пушки и най-евтината и долнопробна китайска реплика да им се сложи пак ще работят пИрфектно.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 07:20       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ами въздушните пушкала доста силно удрят...вибрациите са по-силни от .223 така на прима виста...като сравнявам ара на Христосков и моя ефтин въздушен китаец 5,5 ...тоя като парен чук дъни...
некачествена оптика ше я разцентрова като нищо...не че сум му слагал каква и да е оптика де...
обаче тези калифорнийци къртят...може и верно да препродават китайски дето казва 38ия /такова шроизводство в САЩ няма как да е тези пари...но за $50 вижте това...долу ...а там да шиткаш пръчки ...няма да изкараш много...стреля се ползват хиляди...
хм...ше се купува... Долу Вортекса! ... Тактикона е с герман стъкла! :smoke:

Минаваш...подобна фирма за арки нещо ако знаеш дай линк мен...ше се внася....$200 макс...така и ние тука ше се видиме в арки.. :-)

https://tacticon.com/product/red-dot-ma ... falcon-v1/

Цитат:
The Red Dot Sights will only take you so far; our Falcon V1 Magnifier will take you 3x closer. This magnifier has taken no short cuts in the process and has been engineered with German glass to give you the best optic we could possibly deliver for a price that costs a third of what our nearest competitor offers.
This magnifier gives you an image that is 3x closer but also pairs with our Predator V1, V2, and V3. Creating a product with eye relief is important, that’s why we have designed it to give the user 3″ of eye relief.


Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 07:36       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
Ако Росен го одобри на местна почва ще поръчам и аз...за бъдещата ми ар10


В ревютата пишат хора, които са го ползвали на ОО, а не на еърсофт, така че за толкова пари едва ли може да се очакват неземни чудеса. Но все пак и минаващия го казва, така че би следвало да е ОК.

Относно АР-ката, какво си решил да вземаш, защото и аз сега тегля кантарите за голямата дилема какво да бъде, чета форуми, ревюта, а жената само ходи край мен и ми говори-Ти за война ли се готвиш.
Иначе си харесах една, но в Америка....как ли да си я взема оттам.
https://christensenarms.com/ca-10-dmr/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 07:53       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е еее това е Росене! Абе крайно време е да заформите един северен екип за участия в Т-клас ... :tu: не се бъзикам...вие от севера и във войните сте показвали висок боен дух и свирепост
За внос от Саш може...има теми има и знаещи...

п.п. за арката съм пуснал тема...огледай пиши там... 223 е по-разумно ама аз акъл нямам...а и да не забравя...до $350 като на Минаващия...и ще е най вероятно .223... той няма как да е по-тарикат и пак така ще я тествам над 1500 изстрела без никакво почистване ...ще ги направя за 4години с моите темпове на стрелба...но ще видим


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 07:57       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
За внос от Саш може...има теми има и знаещи...

Като наближи време, ще видим... За Т-клас не знам, по-скоро за PIG-class :) (прасешки)
Ама избора е труден...Ти на какво си се спрял?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 15:58       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...но
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
:)
Същото казваха и за $350 арка(мисия, че сега предлагат всичко без лоуъра за $250 :)) - пука си пущината, не чете явно форуми и затова не знае, че не би трябвало да работи.
Тия тактикин Има 1500 ревюта в амазаон, по статистика на около 100 продажби има едно оставено ревю, на моите листинги в точно такова съотношението.
Тия са продали към 150000 само от този модел, и повечето хора са доволни. Сега, не е супер-дупер мерник с модерно име, и явно ума бройки, които са некачествени, но това го има навсякъде, и тези имат доживотна гаранция - ако се развали ти пращат нов.
Евтината арка дойде с дефектен болт кериър, обадих им се, пратиха ми друг, с който си стреля.
Струваше $350, 1000 руски.223 са $209, тази година съм купил 3000 патрона, общо $1000.
Ако бях купил Маркова арка, трябваше да дам оше $500-600 за патрони, за да мога да тренирам тива, което тренирах с евтината, без да има каквато и да е разлика в резултата, освен че щеше да има модерно име на кутията...
За някой хора името е важно, за мен по-важен е резултата.
Ако утре моята арка спре да стреля завинаги, пак ще се е изплатила и ще съм напред.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 17:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
за арката съм пуснал тема...огледай пиши там...


Е па не намерих...дето викат шопите :)

То и аз акъл нямам, та по ми е на сърце .308
А пък може и двете, ако поизтупам чувала...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 18:19       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Zakira написа:
Аз лично VORTEX със зелена точка съм виждал само китайски реплики. Оригиналните са само с червена.
Обаче има еърсофтски реплики на известни марки, които работят много добре и с калашници и държат нула.
Арбалетите не са критерий за качествата на бързомерите. Ня тях и на въздушните пушки и най-евтината и долнопробна китайска реплика да им се сложи пак ще работят пИрфектно.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Шегувах се за арбалета. Едва ли искаш да играеш еърсофт, срещу оръжие рейтнато за черни мечки. Иначе и моят Вортекс за арката е с червена ретина. Или по скоро, прилича на снайперски мерник с полукръг за подчертаване. Ама не разбирам как цвета на точката, или мерника, е критерий за качеството на оптиката и дали е за еърсофт, арбалет, въздушно, или огнестрелно оръжие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 19:07       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Не съм експерт по оптики защото съм си традиционалист и ползвам само механични мерни прибори. Та за червената точка ми го обясняваха, че е за истинските или оригиналните бързомери, тоест - яката работа за стрелци. Всичко, което е с два цвята се води за еърсофт и всякакъв друг софт.
Пак казвам, че има и съм виждал много ...софтски реплики или клонинги направени доста читави и добре работещи. Но разлика си има, макар и незабележима на пръв поглед.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer