logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:47




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2021, 04:50       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
.38 Super написа:
Наистина интересно видео и наистина интересни калашници но не разбрах в началото за какво гладкостволно оръжие приказваха ?


Руския закон до колмото знам има някакви рестрикции за притежаването на нарезно оръжие, и чрез глаткоцевни калаши (предполагам и други) го заобикалят, но си има специален калибър за целта - 366 TKM.
Иначе модификациите изглеждат доста добре, личи си че ги са ги мислили хора които имат практически опит и са търсили решение на конкретни проблеми, а не "ай да сложим пик. релси навсякъде щото изглежда яко"

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2021, 20:33       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Тъкмо си бях рекъл, че поотминаха наблюдаваните болежки на АР-ките и даже за идната година планирах покупка на такава, но след http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 19&t=21006 се върнах отново в първи клас :(
- падаха пълнители (слава Богу преди започване на самото стреляне)
- подаваха се по 2, че и по 3 патрона
- затвор не тикна патрон в цевта от първото спускане на затвора напред, но пък от второто го тикна (без да е довкарван самия пълнител)
- пълнител влезе твърде толкова навътре, че после трима го вадихме...

Ще наблюдавам усилено какво ще е на http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 19&t=21005 , но засега отлагам покупката за 2024 година :confused:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2021, 20:46       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Туй ARките май наистина не стаат :shock: след тези коментари и наблюдения някой не иска ли да си продаде засичащата пУшка еффтино??…моля за оферти без пълнители имам си надстрел минимум 10К фишека Барнаул! :D

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2021, 21:38       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да бе ще там 5 бона за арка и ще я продавам евтино...По-скоро състезателите горе не са били подготвени с оборудването...не може да няма някой хидравличен тул за цивилизовано извличане на набит пълнител в ар15.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2021, 04:49       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
JDredd написа:
Тъкмо си бях рекъл, че поотминаха наблюдаваните болежки на АР-ките и даже за идната година планирах покупка на такава, но след http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 19&t=21006 се върнах отново в първи клас :(
- падаха пълнители (слава Богу преди започване на самото стреляне)
- подаваха се по 2, че и по 3 патрона
- затвор не тикна патрон в цевта от първото спускане на затвора напред, но пък от второто го тикна (без да е довкарван самия пълнител)
- пълнител влезе твърде толкова навътре, че после трима го вадихме...

Ще наблюдавам усилено какво ще е на http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 19&t=21005 , но засега отлагам покупката за 2024 година :confused:

При твоята обострена аркофобия, мислил ли си за Ruger Mini-14? Така ще можеш да се насладиш на .223 без да правиш компромиси с вътрешният си мир. Не знам обаче колко са достъпни тези хубави пушки в България. Освен това, минито и АК имат много обща генетика идваща от дългият ход на буталото и от болта на M1 Garand.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2021, 07:25       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
По-скоро състезателите горе не са били подготвени с оборудването..


Моят скромен опит....не съм участвал в състезания, освен сам със себе си :)

Пълнителите - имам 10, 20 и 30 зарядни, MAGPUL Gen3 и 30-зарядни Gen2.

"Набиването" при Gen3 не е възможно, заради ограничителя, който имат. Обаче...забелязах разлика в нещо - 10-зарадния, ако е пълен с 10 патрона, и болта е затворен, трудно влиза пълнителя и лесно може да не се забележи, че не е заключен. И си пада. При 9 патрона, няма проблем. При 20-зарядни го прави от време на време. При 30-зарядния не се е случвало, но се залкючва по-трудно и ако не обърнеш внимания, си пада. Но все пак аз не стрелям толкова много като състезателите.
При Gen2 е възможно "набиването", даже съм го пробвал умишлено. Не съм успял обаче да го набия при затворен болт. При отворен си се набива лесно. Не ми се е случвало да не заключи при затворен болт и пълен пълнител, но се усеща леко затруднение, и ако не се обърне внимание-пада след първия изстрел (пробвах го нарочно).

Износването на заключващия зъб, макар и с малко, също има своя дял в това.
Не съм пробвал с метални пълнители, щото няма откъде да взема.

Според мен последващите "подавания" и "неподавания" на патрони са следствие на горните проблеми.

Mag-release.....установих, че неправилно поставения или неподходящия бутон, както и пружина, също си казват думата.


Остава да добавим и стресовата ситуация по състезанията (която аз не изпитвам), и резултатите са като описаните от Дред.


Моят извод за АР-ката е, че изисква много "сухи" тренировки, защото иначе тя си стреля сама и си уцелва сама дето се вика, с минимален откат.
Поне при мен, смяната на газ-блока и хендгарда, и добавянето на компенсатор значително намалиха отката и съответно улесняват стрелбата.

Но зора с пълнителите си остава, така че изцяло го отдавам на гореописаното.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2021, 07:37       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
rosen71 написа:
Остава да добавим и стресовата ситуация по състезанията (която аз не изпитвам), и резултатите са като описаните от Дред.

Моят извод за АР-ката е, че изисква много "сухи" тренировки, защото иначе тя си стреля сама и си уцелва сама дето се вика, с минимален откат.


Всичко това разбираме... но какъв е стреса при бойни действия? натрениран мъжага при силен стрес, като го перне отдолу ще го извади отгоре през апъра щом няма ограничител при ген2...

ген 3 имал...ок ...армейските М4 се надяваме и те...

абе добре, че е Дреда чат пат да пуска инфо от кухнята /не се бъзикам/ иначе купя ли и аз няма как да обеснявам кога и как ми засича...забравете - работи си ми чудесна е вече 10 000 настрел 30 000 ...800 000 хиляди без НИТО един проблем и малфункшън...зер за 5000лв аз балък ли съм та да ми гасне, като свещ на вятър... отвреме навреме :punch:

Няма да е по различно у нас от талибаните в Афганистан...и тук и там ще е в единични бройки ползва се от специалисти и за спорт...и ...масово си остава калаш...тежка рама млати яко и надежден...точност е има там Ок е...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2021, 08:10       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
Всичко това разбираме... но какъв е стреса при бойни действия? натрениран мъжага при силен стрес, като го перне отдолу ще го извади отгоре през апъра щом няма ограничител при ген2...

ген 3 имал...ок ...армейските М4 се надяваме и те...


Бих добавил и каква е марката на Ар-ката и колко е "наточена" като за спорта....Сигурно и това има значение :)

Моята е от 2К и не може да имаш изисквания като за едно JP за 5-6К. Макар че основните задачи на едно оръжие са да стреля, и то безпроблемно.
А що има проблеми, е добре тези, на които се е случило, да ги опишат, а не да се срамуват :DD :DD :DD

Или ги пазят в тайна, за да може да се наслаждават на другите, на които ще им се случи....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2021, 09:13       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Бе аз лично съм си описал мойте ядове и АР-ката и със САР-а (нарочно не пиша АК-то, щото са различни)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2021, 15:01       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Аз всеки път когато Съдията разказва за тези случаи и се чеша по главата. Разбирам стрес от състезанието, лоши пълнители, лентовани до дупка и т.н. Обаче съм учил 12 годишно момиченце да стреля и не и падат пълнителите. Според мен това са хора, които не стрелят много. Ходят по състезания, но общо-взето това им е стрелбата. Не виждам друго логично обяснение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2021, 15:16       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Моята Ар-ка ( Аеро М4Е1) вече е над 1000 изстрела, ходила е на две състезания и досега пълнител не ми е падал. Имам един негръмнал патрон- релоуд, който не влизаше докрай в патронника, заради недостатъчно формована гилза( набрана от стрелбище :-) ). Стрелям с най- евтините пълнители за 14лв./бр.- българските Нико Енина!

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2021, 15:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Amazon написа:
Обаче съм учил 12 годишно момиченце да стреля и не и падат пълнителите.

може би е за друга тема...но това с невръстните деца там как ги учите да стрелят е много отговорно...ама много!
то ръчичките са му като клечки...слабо е много и ето нещастен случай...
са аз инструктор не съм, но съм го преживял това долу на 13-14г възраст с баща ми...тайно ми свали предпазитела на армейски ак на АВ. стрелях на около 300м в един каманяк на Кресна ....бре като резна оня калак на автоматична...но го изправих нагоре и удържах, но физически нямах общо с това дете тука...то е като вейка...
но и по голямата физическа сила не е гаранция...може при изненада и стрес от това да се извърти така внезапно че да почне да коси назад на 180градуса

и метода на инструктора долу /вече покойник/и на баща ми не са много умни...ама възпиталено било...все пак при мен той стоеше плътно зад мен леко встрани...а не пред огневата линия като този покойник долу - но пък и узито е много късо и сее като ветрило на 90градуса без да видиш къде е насочено... детето го завъртя на фул ауто и му отнесе главата

https://www.police1.com/investigations/ ... 4hDPtiW4M/
https://www.youtube.com/watch?v=OvRNo3oP-S0

Изображение

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2021, 09:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Amazon написа:
При твоята обострена аркофобия, мислил ли си за Ruger Mini-14?
Не е аркофобия, а е споделяне на ЛИЧНИ наблюдения. Ако помниш добре - споделял съм за състезания, в които проблеми с арки не съм виждал. Не мога да кажа дали е имало или не въобще, но аз поне не съм видял в дадения момент. Съобщавал съм и за редица проблеми с АК. Та определено се имам за безпристрастен. Каквото виждам - такова споделям. И жестоко се лъже всеки, който си мисли, че се кефя на издънките с арките! Не се кефя, ама никак! Първо заради самите им собственици, които страдат, и второ заради мен самия, защото ми предстои покупката на такова нещо - военните излишъци на патрони за АК свършиха и ако ще се стреля с патрони от 1 лев - по-добре да е с .223 в AR система.
Това, че мнозина аркособственици умишлено затаяват истината относно проблемите с акрите ми е пределно ясно, но това не е моя работа.
Това, че всички "американци" в този форум приемат думите ми за арките като обида към самите САЩ също ми е пределно ясно, но това отново не е мой проблем.

Не знам доколко следите внимателно това, което споделям, но бих искал да ви обърна внимание на нещо конкретно: обичайните издънки с арките (засечки, подаване на няколко патрона, затворът не мърда ни напред ни назад) са си едно на ръка, но друго е притеснително (за мен) много повече: проблемите (като видове, не като повторяемост) се увеличават. За какво говоря: до миналата година никога не бях виждал нито едно от тези (наблюдения водя от 2012 насам):

- затворът е в крайно предно положение, състезателят поставя пълнител, дърпа затвора назад до крайно задно положение, пуска го, от силата на пружината затворът се връща напред до крайно предно положение, НО НЕ ИЗВЛИЧА ОТ ПЪЛНИТЕЛЯ ПАТРОН. И тука идва вече интересното. Дърпа се спусъка, чува се "щрак", от прилива на адреналин състезателят решава, че е забравил да зареди, и БЕЗ ДА Е ПИПАЛ ПО КАКЪВТО И ДА Е НАЧИН пълнителя дърпа затвора още веднъж, но тоя път патрон се извлича от пълнителя и пушката зарежда нормално.

- пре-вкарване на пълнител, т.е. пълнителят влиза по-надълбоко и съответно застава по-нависоко от нормалното с всички произтичащи от това последици като невъзможност за стрелба и мноооого трудно изваждане.

Или казано накратко: проблемите, макар и да намаляват като бройка на възникване, се увеличават като разновидности, което меко казано ме притеснява. Затова пиша тука, споделям, но отговорът най-често е зле прикрита обида към мен самия.

Колкото до Ruger-14 Mini: не съм фен нещо и не вярвам да му стана фен. Но на Ruger съм много мераклия на следното: https://ruger.com/products/pcCarbine/models.html Конкретният модел даже не е от такова значение. Дори си продадох единия Глок за да си купя такъв Ruger, но не сварих - всичките 13 броя, които са били внесени в България, се продадоха страшно бързо.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2021, 10:28       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
За протокола, основният одобрен пълнител за американските военни М4/М16 е т.нар. "1005-01-630-9508 Enhanced Performance Magazine" - с алуминиево тяло (съответно по-твърди устни) и син "follower", подаващ патроните под малко по-различен ъгъл. Дават го, че освен подобряване на подаването, по този начин се намалявало и износването на системата. Другият одобрен пълнител за военна употреба е Gen. 3 на "Магпул".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2021, 10:39       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Цитат:
The new magazine began development by ARDEC and the Army Research Laboratory in July of 2013, and was first made public through NDIA in 2014.

Щом цяла армейска лаборатория се е заела с изследователската дейност относно по-добрия пълнител... PDT_Armataz_01_22
Цитат:
The EPM uses a new, modified magazine body (and therefore not interchangeable, hence the different color) which presents the rounds at a more favorable angle to the rifle’s feedway, improving reliability and, importantly, preventing the hardened steel tips of new 5.56mm M855A1 Enhanced Performance Rounds from contacting the aluminum feed ramp section on M4 type rifles.

А там все пак иде реч за MIL SPEC пушки. На калашоподобното ми иначе съм му ръгал всякакви метални и пластмасови пълнители, като засечка с него още нямам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer