logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2022, 19:29       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
- АР15 от Рюгер с ресурс на цевта в калибър 5.56 NATO = на N броя изстрели.

"Арка" на малко над 5К изстрела, почна да ги мята странично куршумите. От етични съображения, няма как и на лични да посоча мястото и хората. С какви боеприпаси предимно е стреляно - не знам.
.38 Super написа:
Силно ме съмнява да си намериш свестна цев за АР и да ти струва по-скъпо от САР-а но в страната на абсурда всичко е възможно.

БГ-то не е Щатите, където цев или нова затворна група можеш да си ги поръчаш "он-лайн", и още утре да ти бъдат доставени на прага на вратата у вас. Ти също не става да сложиш някоя цев в ръчния си багаж като идваш насам, щото отиваш на федерално престъпление. PDT_Armataz_01_22
tsb написа:
АК 47/74 отдааааааавна е в историята.

За 47 е така, за 74 не съм съгласен. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2022, 21:25       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Имах предвид, че прилична цев за АР не може да струва колкото цял АК в БГ. Според мене вашият проблем е по-скоро административен, от колкото че не можете да си я доставите…

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2022, 22:50       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Виж ся, какво имам предвид:
Харесвам си хубава цев за AR made in USA. Струва да речем 400-500$. Свързвам се с дадена фирма която вкарва такива неща в БГ, където нещата се оскъпяват с още 30% горе долу.
Таксите КОС са ясни, разправиите с КОС - безценни :-D
До тук ги смятам грубо 700$
Чисто нов САР (цивилния вариант на АК47) в магазина стана 1300лв (Айде и малко отгоре) … не знам какъв е курса в момента ама нещата са на “кантар”, финансово!

По отношението на наличието на ЗЗ, бутон за пълнителя - ми да хубаво е, спор няма
По отношение на надеждността на платформите ми и двете се имат плюсове и минуси, и двете засичат … ми голям праз, това е инструмент


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2022, 06:51       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Хубава цев за 400-500 ……….. баси


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2022, 08:08       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
ti6kata написа:
Хубава цев за 400-500 ……….. баси


Sent from my iPhone using Tapatalk


Евтино ли ти е ?

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2022, 11:14       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ti6kata написа:
Хубава цев за 400-500 ……….. баси


Sent from my iPhone using Tapatalk

Писах “струва да речем …” и т.н
Виж ся тука

https://bravocompanyusa.com/16-barrels/


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2022, 12:10       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
да кажем средно ниво цеви са 150$

и се сменя .. сам в гаража, на менгемето .. с 6 НМ сила

:armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2022, 12:12       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
tsb написа:
- АР15 от Рюгер с ресурс на цевта в калибър 5.56 NATO = на N броя изстрели.

"Арка" на малко над 5К изстрела, почна да ги мята странично куршумите. От етични съображения, няма как и на лични да посоча мястото и хората. С какви боеприпаси предимно е стреляно - не знам.
.38 Super написа:
Силно ме съмнява да си намериш свестна цев за АР и да ти струва по-скъпо от САР-а но в страната на абсурда всичко е възможно.

БГ-то не е Щатите, където цев или нова затворна група можеш да си ги поръчаш "он-лайн", и още утре да ти бъдат доставени на прага на вратата у вас. Ти също не става да сложиш някоя цев в ръчния си багаж като идваш насам, щото отиваш на федерално престъпление. PDT_Armataz_01_22
tsb написа:
АК 47/74 отдааааааавна е в историята.

За 47 е така, за 74 не съм съгласен. :wink:



в този диаметър, ако е с нераждавейка цев и Арсенал фишеци - даже 5К и е много

хром ванадиева цев може да изкара и 20 000 изстрела, зависи от заряда, темпото на стрелба и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2022, 05:49       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
Скоростта не е ли определяща за ресурса на една цев при равни други условия? Доколкото знам при над 930 м/с цевта заминава много по-бързо отколкото при 830 м/с. Освен това най-тежките за калибъра си куршуми са и с най-голям BC (балистичен коефициент). Би трябвало с най-тежките ресурса на цевта да е по-висок спрямо най-леките куршуми за калибъра.

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2022, 22:27       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Blade ™ написа:
Скоростта не е ли определяща за ресурса на една цев при равни други условия? Доколкото знам при над 930 м/с цевта заминава много по-бързо отколкото при 830 м/с. Освен това най-тежките за калибъра си куршуми са и с най-голям BC (балистичен коефициент). Би трябвало с най-тежките ресурса на цевта да е по-висок спрямо най-леките куршуми за калибъра.


така е, но и диаметъра има значение
по малките разрушават по бързо

зависи много и от вида калорийна група на барути

живота на една цев е около 3 секунди ..
например с 5та серия на Вихта - живота на цевите е два пъти по кратък от 1ва серия на Вихта

но най много значение има - темпа на стрелба
ако стреляш 1 изстрел и почиваш минута .. ще изкара повече, ако тракаш по 2-3-5 в серия и добави .. 120 изстрела в една сцена .. и става весело особено с нераждаемите цевки и шмайзерите

да - нераждаемата е по точна, принципно - но за снайперова болтова пушка, където темпа е друг

но пак добрите топ стрелци сменят 3 цеви на година на снайперите си ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2022, 13:43       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
в този диаметър, ако е с нераждавейка цев и Арсенал фишеци - даже 5К и е много

хром ванадиева цев може да изкара и 20 000 изстрела, зависи от заряда, темпото на стрелба и т.н.

С други думи, ти трябва "арка" от 5 бона нагоре, за да ти докара същата ресурса на цевта на САР-а или друг 7,62 мм калашоид. Така че пак опираме както до възможности, така и до цели на занятието.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2022, 15:58       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
.38 Super написа:
Обаче цевта на АРката се сменя за 12мин в къщи а цевта на САР-а не можеш да я смениш ей-така... После, аз не познавам лично някой с АР който да е сменял цев до сега заради проблеми с ресурса. Трябва да имаш много интензивна стрелба, предимно автоматична,за да свалиш ресурс до положение да сменяш цевта, тея неща са доста на кантар, човек ще каже че сте на война ебаси и стреляте по 15 пълнителя на ден...

Никой не сменя цев в България на САР, направо си купуваш нов. Ресурс 15 хил. за 7,62. За АР ти трябва специално оборудване (специален ключ плюс динамометричен ключ, стяга за горен ресивър, менгеме, ключ за фиксиране цевта и т.н.) и се води заводска операция в Бг (т.е. нямаш право да го правиш в гаража си). Черните цеви на ругер 556 (нехромирани, нито нитрирани), не издържат повече от 5 хил. изстрела. Ако не дай си боже се объркаш да вземеш от арсеналските патрони с желязна ризница на куршума - още по-малко.
Погледнати от България, нещата са доста по-различни отколкото гледани от САЩ.

tsb написа:

Което в цифри какво значи?
-САР с ресурс на цевта в съответния калибър (моля не наричайте 7.62х39 православен, щото няма нищо общо с християнството и православието :wink: ) = на N броя изстрели;
- АР15 от Рюгер с ресурс на цевта в калибър 5.56 NATO = на N броя изстрели.

Да си говорим в цифри :wink: .


САР в 7,62-съветски (не православен, никога не съм харесвал, нито използвал това име), хромирана цев, 15 хил. изстрела ресурс;
Ругер 556, черна цев, (нехромирана, не нитрирана, нито неръждавейка) в 5,56 НАТО (Арсенал, Казанлък) изгаря за под 5 хил. изстрела.
Това е в цифри.
Ругер 556 не е с най-голяморесурсните цеви, пък и няма как, за тази цена трябва да икономисат от нещо. МПР-а май е с нитрирана цев и може би ще издържи повече.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


Последна промяна Павлин Андреев на 01 Окт 2022, 19:52, променена общо 1 път
Обединени последователни мнения.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2022, 17:11       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
tojito написа:
ti6kata написа:
Хубава цев за 400-500 ……….. баси


Sent from my iPhone using Tapatalk

Писах “струва да речем …” и т.н
Виж ся тука

https://bravocompanyusa.com/16-barrels/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Наистина си взел някаква горна граница. Ще купувам цев за пушка и съм проучвал цените. В диапазона на 400-500 долара са спортни цеви с тежък контур от неръждаема стомана, или с добро покритие с дължини 24-29 инча на известни производители, като Bartlein, Proof Research от.н.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2022, 17:15       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
DDD написа:
нехромирана, не нитрирана, нито неръждавейка) в 5,56 НАТО (Арсенал, Казанлък) изгаря за под 5 хил. изстрела.
С тея патрони нищо чудно че цевите имат проблеми.
А иначе на Ръгър и цевите и затворната група са хромирани, цевите са студено ковани. Как сте определили че цевта е заминала след 5к изстрела не е много ясно. То би трябвало да си има някаква методика за сравнение.
Цевите на Ругър които не са хромирани, по-евтината линия, са покрити с Мелонит, същият процес като Тенифера на Глок, просто под друго име.
Сега използват и ДЛС, което покритие е около 30микрона и е с около 68-70 рокуела твърдост.
https://www.rugerforum.com/threads/ruge ... on.248094/
В момента ДЛС се използва от много фирми в по-евтините линии цеви, включително Глок го ползва от ген4 насам, покритието е обикновенно черно или с много тъмено сив цвят, зависи от дебелината му.
Силно ме съмнява Ругър да са ви пратили пушка с "черна" цев без никакво покритие, освен ако някой не я е поръчал такава разбира се...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2022, 19:11       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
.38 Super написа:
........................
А иначе на Ръгър и цевите и затворната група са хромирани, цевите са студено ковани. Как сте определили че цевта е заминала след 5к изстрела не е много ясно. То би трябвало да си има някаква методика за сравнение.
Цевите на Ругър които не са хромирани, по-евтината линия, са покрити с Мелонит, същият процес като Тенифера на Глок, просто под друго име.
............................................
Силно ме съмнява Ругър да са ви пратили пушка с "черна" цев без никакво покритие, освен ако някой не я е поръчал такава разбира се...


Абе нещо не виждам хром по моя ругер, нито по цевта, още по-малко по затворната група. Имало май малко там на затворната рама отвътре дето се търкат уплътняващите пръстени на затвора, ама нещо не съм сигурен. Иначе по затвора и следа от хром няма. А за цевта, изобщо не пишеше на сайта им, че има вътрешна обработка. По-късно, на МПР-а, май пишеше за нитриране. Че не са поръчани така от Българсия Вип магазин, ами тъй си ги правеха ругърците. Сега може малко да са ги подобрили, щото много хора питаха за цевите какви са, ама аз вече купих. Ако някоя от цевите даде фира, ще му мисля тогава. Общо, мнението ми за ругерските цеви като ресурс не е много високо, според това което съм видял в България.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, MITKE и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer