logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2022, 19:46       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Всичко за цевите на Ругър е описано във форумният линк който съм дал като са посочили сайта на Ругър за източник.
Аз нямам представа как гледаш за хром но Ругър ти казват, че затворните им групи са хромирани а на цевите им се слагат три вида покритие, хром, нитриране или ДЛС (което също е черно)
Откровенно казано аз не се интересувам от ресурса на цевта на АРзащото не стрелям като луд с моята, мене ме интересуват други неща. Разбирам обаче че българският потребител има други критерии предвид на това, че има доста спънки при купуване на нова цев, особено ако се стреля много… Ругър са известни с много добрите си ковани цеви, не само за АР. За това споменах, че съм много учуден, че са ти пратили “черна” цев…
Според скромното ми мнение ако не е хромирана, сигурно е или нитрирана, или ДЛС покрита, и в двата не-хромови случая покритието е доста добро - нитрирането си е дефакто Тенифера, ДЛС е почти същото но по-малко опасна за нанасяне технология.
Аз лично до сега не съм чувал някой от познатите ми да е имал нужда да сменя цев на АР а имам доста такива с наистина евтини тояги, купувани преди години за по $300 и скъсани от стреляне, разни Бушмастъри, Делтони и Дабъл Игъли и подобни, 5000 ресурс на не автоматично оръжие ми се струва реално само ако муницията е нещо сбъркана…

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2022, 19:47       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
DDD написа:
за цевта, изобщо не пишеше на сайта им, че има вътрешна обработка


Още като купих моя, пратих запитване до Рюгер със сер. номер.
Ето отговорът им

Цитат:
Ruger Customer Service

Thank you for contacting Ruger Customer Service.
Your Customer Service Issue # is 10168...….

The AR-556 barrel has a nitride treatment on the inside and a black oxide coating to provide corrosion resistance. There is no other coating on the rifling of the barrel.

Thank you for your inquiry.

Best Regards,

Ruger Customer Service


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2022, 21:26       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
в този диаметър, ако е с нераждавейка цев и Арсенал фишеци - даже 5К и е много

хром ванадиева цев може да изкара и 20 000 изстрела, зависи от заряда, темпото на стрелба и т.н.

С други думи, ти трябва "арка" от 5 бона нагоре, за да ти докара същата ресурса на цевта на САР-а или друг 7,62 мм калашоид. Така че пак опираме както до възможности, така и до цели на занятието.


не е точно така :)
просто неръждаемите цеви са за по бавна и прецизна стрелба .. и тоя дето е правил билда - не разбира особено :punch:

както пък и този дето купува трябва да седне да прочете малко повече, какво взима

питай ги .. защо са взели неръждаема цев за пушка дето я стрелят в режим на шмайзер .. при това с най-скапания на света Арсеналски фишек
едва ли ще ти отговорят смислено ..

или с две думи .. има всякакви АРки, комбинации от газови системи, цеви, и куршуми, и заряди ... .. но са за умни хора !!!

за тъпите парчета - овъргаз АК и само 8 грама военен фишек и това е, ако може и цевната кутия точкована като за Африкански бандит - най-добре :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2022, 21:56       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Относно нитрираните цеви. Статията е добре да се прочете цялата.

https://www.shootingillustrated.com/con ... -finishes/

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2022, 13:29       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
.38 Super написа:
Според скромното ми мнение ако не е хромирана, сигурно е или нитрирана, или ДЛС покрита, и в двата не-хромови случая покритието е доста добро - нитрирането си е дефакто Тенифера, ДЛС е почти същото но по-малко опасна за нанасяне технология.
Аз лично до сега не съм чувал някой от познатите ми да е имал нужда да сменя цев на АР а имам доста такива с наистина евтини тояги, купувани преди години за по $300 и скъсани от стреляне, разни Бушмастъри, Делтони и Дабъл Игъли и подобни, 5000 ресурс на не автоматично оръжие ми се струва реално само ако муницията е нещо сбъркана…


Е много не бях се притеснил за ресурса на цевите на ругер, но да поживеем че да видим. Явно ги правят доста различни при различните им модели.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2022, 14:12       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
по скоро и да искаш у нас много трудно ще износиш цевките .. защото няма подходящи стрелбища

иначе цев най лесно и евтинко се внася .. като физическо лице
вади се от личния КОС разрешение, после от ГДНП КОС и си я чакаш на митницата ..


през фирма .. се минава през комисия на МИ = такси, и още големи такси за какво ли не .. и охрана за транспорта, добавяме и време и заплата на служител да се занимава с това и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2022, 22:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
както пък и този дето купува трябва да седне да прочете малко повече, какво взима

На някои "арки" си го пише черно на бяло в упътването: "For Recreational Shooting". PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2022, 04:37       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
По повод проблемите които ни свежда Съдията и по точно “пренабиването” на пълнителя: Вероятно много от състезателите го знаят, но за мен беше новост, че последните поколения пълнители на Магпул (по-точно pmag) имат допълнителен ръб против “over insertion”. Може за някой да е полезно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2022, 12:36       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Amazon написа:
По повод проблемите които ни свежда Съдията и по точно “пренабиването” на пълнителя: Вероятно много от състезателите го знаят, но за мен беше новост, че последните поколения пълнители на Магпул (по-точно pmag) имат допълнителен ръб против “over insertion”. Може за някой да е полезно.

По-точно ген 3


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2022, 11:08       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Мириканците продължават бясно да вдигат левъла на стрелянето не с години... а вече с месеци! С пищова още им държим на темпото... но с карабината нещата почват да стават безнадеждни!

10 изстрела по 15 сантиметровия черен кръг на B8 на 10 ярда за 95 точки минимум: https://www.facebook.com/bill.blowers.1 ... 7917644229

Очилата за нощно виждане ще почакат малко... но 7,62 мм "калашоидите" отпадат тотално вече от класацията - признавам! PDT_Armataz_01_22

Ако някой успее да ги събере с "калашоид" в кръг от 15 санта на 9,1 метра за 2,5 секунди - да покаже! Аз ще пробвам, естествено... въпреки че знам, че няма да стане! И ще се ходи на "арка"... няма как! :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2022, 12:29       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
На другата ми AR-15, на цевта пише CrMoVa, ама не е chorme lined, а е QPQ. Носачът на затвора отвътре не е хромиран, за разлика от болт кериър-а на STAG 15 3 gun ellite и болт кериъра на SIG 716I.

ubboto написа:
Мириканците продължават бясно да вдигат левъла на стрелянето не с години... а вече с месеци! С пищова още им държим на темпото... но с карабината нещата почват да стават безнадеждни!

10 изстрела по 15 сантиметровия черен кръг на B8 на 10 ярда за 95 точки минимум: https://www.facebook.com/bill.blowers.1 ... 7917644229

Очилата за нощно виждане ще почакат малко... но 7,62 мм "калашоидите" отпадат тотално вече от класацията - признавам! PDT_Armataz_01_22

Ако някой успее да ги събере с "калашоид" в кръг от 15 санта на 9,1 метра за 2,5 секунди - да покаже! Аз ще пробвам, естествено... въпреки че знам, че няма да стане! И ще се ходи на "арка"... няма как! :-)


AR-ите са мноооууу заразни...Толко са приятни за стрелба, че винаги искаш, още и още от тях. Но и без ,,калашоид" у касата, не си е работа....

Amazon написа:
По повод проблемите които ни свежда Съдията и по точно “пренабиването” на пълнителя: Вероятно много от състезателите го знаят, но за мен беше новост, че последните поколения пълнители на Магпул (по-точно pmag) имат допълнителен ръб против “over insertion”. Може за някой да е полезно.



Това и на мен ми се е случвало(дотикнат пекалено навътре пълнител), с българскитe пълнители за АР-15, както и с пълнители руско производство, НО, НО, НО,....не не беше причината в пълнителя. Просто, при презареждане на пълнител, при затвор на затворна задръжка, дотикнах с длан пълнителя(при отворен затвор е напълно излишно) и после при освобождаването на затвора, същият опря в горен заден ръб на пълнителя. Това ми се е случачвало с горепосочените пълнители. С пълнители ,,MAGPUL" PMAG GEN 2 никога не ми се е случвало подобно нещо, с натикан навътре пълнител. Това разбира се, не означава, че пълнителите за АР-15 българско производство са с по-лошо качество от пълнителите на MAGPUL, дори напротив(това еЛично мнение, нали), имам реална база за сравнение, между трите марки пълнители за АР-15 (MAGPUL, пълнители българско производство и такива руско производство)
При AR-10-ите, които ги имам, проблеми с натикан прекалено навътре пълнител, никога не съм имал (пробвал съм само с MAGPUL и FAB Defense).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2022, 17:09       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
andrei p226 R написа:
На другата ми AR-15, на цевта пише CrMoVa, ама не е chorme lined, а е QPQ. Носачът на затвора отвътре не е хромиран, за разлика от болт кериър-а на STAG 15 3 gun ellite и болт кериъра на SIG 716I.
Първото ако си спомянм правилно е състава на стоманата, второто е Мелонит, еквивалента на покритието на Глок - Тенифер.
Много по-добро от хромирането понеже разрешава по-прецизно изработена от въре цев:
https://www.ibccoatings.com/melonite-qpq/

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2022, 20:44       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
andrei p226 R написа:
На другата ми AR-15, на цевта пише CrMoVa, ама не е chorme lined, а е QPQ. Носачът на затвора отвътре не е хромиран, за разлика от болт кериър-а на STAG 15 3 gun ellite и болт кериъра на SIG 716I.


Хром молибден и ванадий в сплавта на цевката ти
Вероятно е 4150


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2022, 21:04       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ti6kata написа:
Хром молибден и ванадий в сплавта на цевката ти
Вероятно е 4150

Точно така. Такава е стоманата (4150).
38 Супер, благодаря за линка. Но, този мелонит ми се струва, като чиста проба рекламен трик (визирам превъзнасяните качества на това покритие). Не вярвам да е по-устойчив, като покритие на естественото износване при стрелба, в сравнение с chrome lined цевите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2022, 00:26       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
andrei p226 R написа:
Не вярвам да е по-устойчив, като покритие на естественото износване при стрелба...
Смит и Уесън нанасят мелонит на оръжията си от сигурно 20год ако не и повече. Доказано по-устойчиво покритие е, има глокове с по над 100К настрел и цевите им не правят проблеми.
Предимството на Тенифер/Мелонит-ното покритие е, че не променя размера на цевта когато се нанесе, както става с хромирането. Това дава възможност да се изработи по-прецизно нарязването, съответно и цевите са по-прецизни (точни) най-грубо казано.
Бях пускал скоро друг линк, конкретно обясняващ разликите между трите основни вида покритие - хромиране, нитрокарбуризация и DLC, не е зле да го погледнеш за да ти стане ясно кое-какво е.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, Viceroy и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer