logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 04:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2021, 12:45       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
tojito написа:
Баян написа:
ti6kata написа:
100mm = 10cm ……………. ???????
Sent from my iPhone using Tapatalk

Очевидно е грешка. Бързи пръсти :-) Гонговете са 10мм.

И стоманяка х39 нищо не прави?! Коя година са?


Sent from my iPhone using Tapatalk


ами прави - сваля боята само - тези долу
мисля, че бяха Унгарски военни и руски стреляни от АКМ .. нормална цевка, не къса!

мишената беше на около 50 метра

поръчахме си нови мишени от същата стомана, имаме много и може да тестваме



920м/с 62грн .. си е сила .. можем да си преставим само, с метален връх М855А1 какво ще прави в бронежилетките


Прикачени файлове:
556_762.jpg
556_762.jpg [ 50.9 KiB | Прегледано 3167 пъти ]

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2021, 17:02       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
ken6iro написа:
АК се развива ....поне в посока да е удобно на стрелящият а мен това ме интересува.

Да, но не в 7,62х39. Там платформата като се накачули, пушката почва яко да тежи (особено фрезата). Но пък само така можеш да го докараш на визия като талибан от ранната им епоха. PDT_Armataz_01_22


Конкретният пример е 5,45,те си го харесват и развиват.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 01:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
ken6iro написа:
ubboto написа:
ken6iro написа:
АК се развива ....поне в посока да е удобно на стрелящият а мен това ме интересува.

Да, но не в 7,62х39. Там платформата като се накачули, пушката почва яко да тежи (особено фрезата). Но пък само така можеш да го докараш на визия като талибан от ранната им епоха. PDT_Armataz_01_22


Конкретният пример е 5,45,те си го харесват и развиват.


нямат и особен избор
четох някъде, че умували как да го засилят малко

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 23:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ken6iro написа:
Хоп ...още по хубаво
Драка пак показваш нещо интересно... :tu: На мене ми хареса тоя прототип, само съм учуден за казаното за патрона - аз лично не намирам 5.45 да има същият откат като 7.62 но може би е някаква особеност на оръжието...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2021, 11:10       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
ken6iro написа:
Хоп ...още по хубаво
Драка пак показваш нещо интересно... :tu: На мене ми хареса тоя прототип, само съм учуден за казаното за патрона - аз лично не намирам 5.45 да има същият откат като 7.62 но може би е някаква особеност на оръжието...


Май си единствен гледал филма изцяло. Това хубавото е в 5.45 и се представя от ветеран от Спецнац, който казва не разбирам от карантиите в пушкалата , но имам доооста опит със стрелба.
Следват суперлативи как всичко е ок на новата пушчица...там с пин се разглябяла на апер и ловер с дългата пикатина отгоре за обвес и так дале
с един недостатък РИТАЛА като 762по39 :shock: А всичко може да е това момче от стреляне разбира и явно си млати яко в отката това нещо...
защо? ами това е нежелан ефект от цялостна конструкция...вероятно се получава определена вибрация резонансна постигнато е точно същото и при Валтер п99 ...без да го търсят разбира се...
стреляш с П99 и ти тръпне ръката все едно ковеш пирони с тесла с желязна дръжка.../а не дървена/ същия патрон с г19 усещането е коренно различно...

накратко това новото е като електронния руски часовник навремето знаете ...свръх много точен, но батериите в куфар се носят...ще замине при валтера п99 и то...
тц ще продължи развитието с други машинки 5.45 видяло се е


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2021, 12:10       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
няма пълно щастие
АК-тата по изначално са брутален овъргаз + тежко бутало + големи луфтове
за да са надежни на -60 градуса, даже и на -120 градуса (дали им трябва такива екстремни диапазони е друг въпрос)

винаги нещо универсално е .. с голям компромис
и винаги - тясно специализирани неща са много по добри в това което са проектирани

анализирайки това дето стига като информация .. си правя извод
че, там вина имат дебелите кратуни дето пишат заданията
и конструкторите са с вързани ръце .. за да отговят на изискването
не вярвам толкова да за зле, голяма страна са .. все ще има някой умен и кадърен инджинер :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2021, 13:01       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
Като гледам белия камуфлаж на оръжието, като нищо може да е проектирано за техните Арктически войски( има такъв род войски при тях). Това обяснява всичко.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2021, 13:20       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Баян написа:
Като гледам белия камуфлаж на оръжието, като нищо може да е проектирано за техните Арктически войски( има такъв род войски при тях). Това обяснява всичко.


с техните скапани барути :) и този слаб калибър .. много фантазия трябва да се обесни

5,45 с 60грн бернаули е на руба на изискванията за минимален ПФ за спорт даже
като го стегне студа .. с 1м/с на 1 градус както са соц барутите

прилича ми малко като онази смешка ..
като цепне ядрената бомбичка всичко се топи и трябва да държите оръжието напред за да не капе разтопен метал на краката на боеца

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2021, 13:22       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2021, 14:45
Мнения: 75
Ivo III написа:
не вярвам толкова да за зле, голяма страна са .. все ще има някой умен и кадърен инджинер :)

Има разбира се. :-) Но не работят на държавна ясла за жалка държавна заплатка. Радват хората от цял свят с техните класни пушки. Произведени в техните частни компании. Които са еталон за качеството и прецизност на световното ниво. :armed:

https://www.edgun.shop/collections/edgun-matador-r5m

https://atamanguns.ru/

Дали тези хора могат да проектират бойно оръжие. Разбира се, че могат! Но защо им е да го правят? За да не могат да го изнасят заради безбройните рестрикции и ограничения.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2021, 19:08       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Blade написа:
Дали тези хора могат да проектират бойно оръжие. Разбира се, че могат! Но защо им е да го правят? За да не могат да го изнасят заради безбройните рестрикции и ограничения.


би ли обяснил, че ми стана весело, от последното изречение :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2021, 20:44       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2021, 14:45
Мнения: 75
Последното изречение е съвсем логичен извод. От тъпото руско законодателство и държавен монопол върху производството на бойни оръжия в Русия. ИЖ е държавна компания. Сухой също. За разлика от Lockheed Martin, Remington, S&W, Ruger, Barrett и много други частни компании в САЩ.

Ако си добър конструктор на леко оръжие в Русия много по-добре да правиш класни въздушни пушки. И да станеш милионер от това. :-) Ако имаха условия като в Канада може и снайпери като Кадекс да правеха. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 23:17       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Blade написа:
Разбира се, че могат! Но защо им е да го правят?
Освен трехлинейката, технологията за която, барабар с фабриката, им беше подарена от британците по царско време още,
руснаците никога не са имали прецизна материална база за производство на каквото и да е.
За това и всичките им разработки се въртят около един калибър за пистолет и за дълго,най-грубо казано...
Освен това за да "можеш" да направиш нещо се иска опит, който те нямат, базирано на калибрите които са им най-добре познати,
руснаците си движат по тоя път и това не е грешка, напротив, разработват си ги добре.
Оръжие се почва от калибъра, не щото трябва да го изнасят или нещо подобно...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 23:24       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
тц ще продължи развитието с други машинки 5.45 видяло се е
Не мисля... Това с модулният апър го осъществиха най-после, в последните години имат няколко подобни конструкции,
а отката има мисля начин как да го контролират дори и с особеностите на тая тояга.
Аз мисля, че ще продължат да се развиват в това отношение, може би ще минат обратно на 7.62 но това е доста добре събрана пушка.
Единственото което не ми харесва и мисля, че също ще го оправят е, че тоя юнак свала пина изцяло,
това е абсолютна проектантска грешка която се отстранява елментарно. Все пак това изглежда е прототип, производственият вариант винаги има дребни промени.
И да, гледал съм го до края, видеото е интересно.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 09:45       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2021, 14:45
Мнения: 75
.38 Super написа:
Blade написа:
Разбира се, че могат! Но защо им е да го правят?
Освен трехлинейката, технологията за която, барабар с фабриката, им беше подарена от британците по царско време още,
руснаците никога не са имали прецизна материална база за производство на каквото и да е.
За това и всичките им разработки се въртят около един калибър за пистолет и за дълго,най-грубо казано...
Освен това за да "можеш" да направиш нещо се иска опит, който те нямат, базирано на калибрите които са им най-добре познати,
руснаците си движат по тоя път и това не е грешка, напротив, разработват си ги добре.
Оръжие се почва от калибъра, не щото трябва да го изнасят или нещо подобно...

Не знам откъде да започна. :-) Руснаците са много по-добри и възпитани хора от българите. Ако не беше студеният климат в Русия и тъпите им оръжейни закони с удоволствие бих живял сред руснаци. :-)

Понеже темата е за АК и аз съм ползвал - носил почти всеки ден и двата основни вида АК 47 в 7.62 мм и АК 74 в 5.45. Имам база за сравнение между двата модела и двата калибъра. Освен това съм стрелял често в дъжд, студ и сняг и с двата АК 47 и АК 74. Мога да кажа, че АК 74 е много добро оръжие! АК 74 стреля много точно в калибър 5.45 и никога не ми е засичал. Освен един път заради дефектен капсул на патрона просто нямаше изстрел. Тогава бързо презаредих и оръжието започна да стреля идеално. Не съм стрелял с AR никога. Но от това което чета явно засича доста в ръцете на балъци тип офис кибици зад бюрце. PDT_Armataz_01_22 Докато АК 74 не засича в ръцете и на най-големия смут освен, ако няма проблем с калпави патрони. Тогава всяко оръжие би засякло разбира се.

Единственото от което има нужда АК 74 е малко по-силен калибър като 5.56 и задължително стабилна пикатини шина за оптика или бързомер според задачите и целите. Вече има такава модификация в 5.56 и се казва АК 19. :armed:

Сега по темата, че според теб... :happy:
.38 Super написа:
руснаците никога не са имали прецизна материална база за производство на каквото и да е.

Руснаците от 30 години живеят в условията на пазарна икономика. :-) Не е нужно да правят самите те супер модерни и прецизни CNC роботи. Просто защото могат да си ги купят от Япония. :-) Така както един американски бизнесмен може да си купи CNC роботи от Япония.. И с тях да произвежда леки коли или оръжия. Същото може да направи и един руски бизнесмен. :-) Защо обаче много американски бизнесмени правят коли и оръжия с японски CNC машини, а руски бизнесмени такива почти няма ще кажа по надолу. :-)

Да се върнем на прецизните машини с които могат да се правят модерни коли и оръжия. :-) Най-добрите такива машини наречени CNC роботи се проектират и правят в Япония от корпорация FANUC. Умните японци от FANUC са направили чудесен сайт на почти всички езици включително и на български език. Ето който иска да прочете историята на тази велика корпорация на родният си език.

Сайта на FANUC на български: https://www.fanuc.eu/bg/bg/koi-sme-nie

Ето и малко информация в Wikipedia на английски: https://en.m.wikipedia.org/wiki/FANUC

Ето и за русофилите какво е: Числовое программное управление. https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A7% ... 0%B8%D0%B5


Сега да се върнем на въпроса. :-) ЗАЩО американски бизнесмени купуват CNC роботи от FANUC и правят коли като Тесла и оръжия като F-22 Raptor. А руските бизнесмени купуват яхти и имения в Черна гора и Швейцария. :-) На този въпрос няма ви отговаря, а ще прочете ЗАЩО в тази книга. :-)

Протестантската етика и духът на капитализма

От тук книгата може да се свали безплатно в PDF формат https://bg-nacionalisti.org/BNF/index.p ... 1633851573

Книгата струва само 9 лева на хартия и може да се купи от тук. https://www.book.store.bg/p31571/protes ... veber.html

Дава отговори на най-важните въпроси. ЗАЩО едни имат, други нямат. Но всички искат да имат. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 12:57       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Blade написа:
.38 Super написа:
Blade написа:
Разбира се, че могат! Но защо им е да го правят?
Освен трехлинейката, технологията за която, барабар с фабриката, им беше подарена от британците по царско време още,
руснаците никога не са имали прецизна материална база за производство на каквото и да е.
За това и всичките им разработки се въртят около един калибър за пистолет и за дълго,най-грубо казано...
Освен това за да "можеш" да направиш нещо се иска опит, който те нямат, базирано на калибрите които са им най-добре познати,
руснаците си движат по тоя път и това не е грешка, напротив, разработват си ги добре.
Оръжие се почва от калибъра, не щото трябва да го изнасят или нещо подобно...

Не знам откъде да започна. :-) Руснаците са много по-добри и възпитани хора от българите. Ако не беше студеният климат в Русия и тъпите им оръжейни закони с удоволствие бих живял сред руснаци. :-)

Понеже темата е за АК и аз съм ползвал - носил почти всеки ден и двата основни вида АК 47 в 7.62 мм и АК 74 в 5.45. Имам база за сравнение между двата модела и двата калибъра. Освен това съм стрелял често в дъжд, студ и сняг и с двата АК 47 и АК 74. Мога да кажа, че АК 74 е много добро оръжие! АК 74 стреля много точно в калибър 5.45 и никога не ми е засичал. Освен един път заради дефектен капсул на патрона просто нямаше изстрел. Тогава бързо презаредих и оръжието започна да стреля идеално. Не съм стрелял с AR никога. Но от това което чета явно засича доста в ръцете на балъци тип офис кибици зад бюрце. PDT_Armataz_01_22 Докато АК 74 не засича в ръцете и на най-големия смут освен, ако няма проблем с калпави патрони. Тогава всяко оръжие би засякло разбира се.

Единственото от което има нужда АК 74 е малко по-силен калибър като 5.56 и задължително стабилна пикатини шина за оптика или бързомер според задачите и целите. Вече има такава модификация в 5.56 и се казва АК 19. :armed:

Сега по темата, че според теб... :happy:
.38 Super написа:
руснаците никога не са имали прецизна материална база за производство на каквото и да е.

Руснаците от 30 години живеят в условията на пазарна икономика. :-) Не е нужно да правят самите те супер модерни и прецизни CNC роботи. Просто защото могат да си ги купят от Япония. :-) Така както един американски бизнесмен може да си купи CNC роботи от Япония.. И с тях да произвежда леки коли или оръжия. Същото може да направи и един руски бизнесмен. :-) Защо обаче много американски бизнесмени правят коли и оръжия с японски CNC машини, а руски бизнесмени такива почти няма ще кажа по надолу. :-)

Да се върнем на прецизните машини с които могат да се правят модерни коли и оръжия. :-) Най-добрите такива машини наречени CNC роботи се проектират и правят в Япония от корпорация FANUC. Умните японци от FANUC са направили чудесен сайт на почти всички езици включително и на български език. Ето който иска да прочете историята на тази велика корпорация на родният си език.

Сайта на FANUC на български: https://www.fanuc.eu/bg/bg/koi-sme-nie

Ето и малко информация в Wikipedia на английски: https://en.m.wikipedia.org/wiki/FANUC

Ето и за русофилите какво е: Числовое программное управление. https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A7% ... 0%B8%D0%B5


Сега да се върнем на въпроса. :-) ЗАЩО американски бизнесмени купуват CNC роботи от FANUC и правят коли като Тесла и оръжия като F-22 Raptor. А руските бизнесмени купуват яхти и имения в Черна гора и Швейцария. :-) На този въпрос няма ви отговаря, а ще прочете ЗАЩО в тази книга. :-)

Протестантската етика и духът на капитализма

От тук книгата може да се свали безплатно в PDF формат https://bg-nacionalisti.org/BNF/index.p ... 1633851573

Книгата струва само 9 лева на хартия и може да се купи от тук. https://www.book.store.bg/p31571/protes ... veber.html

Дава отговори на най-важните въпроси. ЗАЩО едни имат, други нямат. Но всички искат да имат. :-)



това малко ми прилича на приказки за малки деца .. като обесняват по простичък начин за Баба Яга, Торбалан и как щъркела носи малките деца

Рашките си имат CNC и всичко, даже и суровини много имат
.. просто социалистичекия ограничен пазар, доминиран от тъп началник или писач на задание уврежда всичко с поколения напред

ето ти фирма с CNC .. собственика идва на състезание на Сливница през 2019, да снима и после да откопира нашите смарт датчици :)
https://cncgc.ru/category-item/target/

правят и приклади, и шасита за снайпери
личи си, обаче че още нямат опит, и предимно копират чужди идеи - гледат снимки и клипчета и копират

факт е, че напредват много бързо и се учат
но щетите от социализма ги увреди с поколения напред, и си плащат цената

санкциите обаче ги съсипват ...

например:
рашките правят някакви пробори NVG преди санкциите си признаваха, че брака им е 9 от 10 изделия
при китайците е 5 от 6 - брак, а сега като ги отрязаха за суровини .. не знам колко е брака :)
даже нашия Оптикс произвежда с малко брак от китай и русия ..

Брака на АК47 в началото е стигал до 70% - не могат да подкарат щанците дето краднаха, и затова минават на фрезоване, ама тежко, скъпо .. но цената няма значение - е как ще оцелее такава иконимика, и как ще създаде кадри които мислят икономичиски ефективно?
после след като Руската Армия обявява фрезования АК47 за негоден и иска нова пушка .. правят нов конкурс и тогава АКМ печели ..
знаете кой нагласи машините .. и т.н.
всъщност щанцовани цевни кутии не е лесно да се прави, никак даже!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer