logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 21:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 16:43       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Труниъна и газовата тръбичка са най-честите места за монтиране на подобни оптики, по-големите са на страничният крепеж на кутията. Просто там крепежа не мърда.
Затворният капак е най-неподходящото место за по-прецизна оптика защото много мърда и не държи нула.
Моят капак е много стегнат и умишлено търсих полски калашник защото само те имат (до колкото аз знам) заключване на капака на затвора, и тексаският капак с пикатината седи стегнато. Въпреки всичко не държи добре нула. До 20-50м е ок но не и по-далече.
Аз съм учуден, че не си срещал до сега такъв сетап, американските тунинги, че и много източно европейски, масово са с РД или бързомерци напред в-у газовите тръбички и труниъна, от години...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 17:02       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Стрелял съм със закрепен на мястото на мерната планка бързомер. За бойни условия не знам как ще е (трябва да се тества доста по-сериозно), но за полигона си е екстра. За лов също ще върши работа, предполагам.

Изнесени пред мерната планка съм виждал от Джим Фулър разбира се, но пак на тунинг ложа с пикатини. А това ми стои хванато директно върху газовата тръбичка. Дали ще държи нула след сваляне и слагане на тръбичката обратно - предполагам.

Друго, бързомерите, които съм виждал сложени пред мерната планка, са доста по-малки. За мен това не е бързомер за отпред, но пък отгоре на капака на цевната кутия, ако нямаш 6 точки на захващане там като при "Зенитко" - ще е още по-зле.

Ако се монитра с тази дълга основа на мястото на мерната планка - може да се затрудни както махането на капака на цевната кутия, така и газовата тръбичка. При всички положения, интересно техническо решение за мене.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 17:39       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
За мен това не е бързомер за отпред, но пък отгоре на капака на цевната кутия, ако нямаш 6 точки на захващане там като при "Зенитко" - ще е още по-зле.
Абсолютно прав си според скромното ми мнение, и освен това променя сериозно баланса на оръжието.
На тръбичката държи прилично нула за такъв прицел заради зъба който я държи да не се мести хоризонтално и притягането към цевната кутия, капака на затворната кутия е доста по-хлабав в този аспект.
Също си прав, че каквото монтират е обикновенно по-малко на размер.
Аз бих предположил, че това на снимката е монтирано от зор заман, търсени са качествата на оптиката,
преди да са се интересували колко се променя баланса, други приоритети са имали.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 17:40       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
.38 Super написа:
Аз съм учуден, че не си срещал до сега такъв сетап, американските тунинги, че и много източно европейски, масово са с РД или бързомерци напред в-у газовите тръбички и труниъна, от години...

1П87 навсякъде съм го виждал монтиран над капака на цевната кутия.

Изображение


Както и бързомери с подобна по-голяма форма на основата на корпуса като цяло. За пред мерната планка, някой по-прибран Aimpoint, окей, но не и това. И да се прибегне до монтаж върху газовата тръбичка, на бойна пушка и то - значи в/у капака на цевната кутия нещата не са били добре.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 15 Яну 2023, 17:44, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 17:43       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Така е, тоя сетап е твърде близко за нормална пушка но когато се стреля със жилетка, разстоянието от окото до оптиката си идва сигурно където трябва.
------------------------------
Забравих да ти кажа - FYI: Кребс, Ултимак, Мидуест, от години правят много солидни тръбички с пикатини, не по-малко от преди 10год.
Но точно както каза - ползват ги за по-малки и леки оптики

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 17:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
M-u другото, аз моята алуминиевва ложа за АК не я използвам, трябва да погледна за кои модел става и ако мислиш, че ще ти свърши работа с удоволствие бих ти я пратил, тя има пикатина отгоре но запазва оригиналната газова тръбичка. Тръбичка със собствена пикатина според мене работи по-добре защото разрешава по-нисък и събран монтаж но пак - ако искаш да я пробваш с удоволствие ще ти я пратя, аз няма да я използвам.

Изображение

Не обръщай внимание на стрелките, те бяха за АК форума.

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 18:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Калашоид със "Зенитко" веднъж само съм пипал, и някой като тръгне да ми приказва, че "Зенитко" не става - трудно ще го приема насериозно без аргументировка на терен.

Не помня с колко точки на закрепване беше там, но нещата си бяха наистина ТОП. Проблемът с монтажа върху капака на цевната кутия е, че трябва да го докараш до стабилността на "Зенитко". И по възможност да ги няма тези стъращи ръбове на по-малко от педя от лицето на стрелеца: https://www.mediapool.bg/balgarskata-ar ... 32862.html

Но пак по-добре като при "Подобрения", отколкото директно върху капака на цевната кутия. Да тръгнат да го местят 1П87 върху газовата тръбичка - хептен не са били добре нещата отзад. Но само това като има в склада на старшината - оправяйте се!

С баланса на оръжието не мисля, че ще има проблем. Все пак е поставено отгоре (на място, където принципно се слагат ЛЦУ-та), а не отстрани. За CQB, по ред причини, просто не е окей бързомерът да ти е толкоз надалеч от окото.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 18:20       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
.38 Super написа:
M-u другото, аз моята алуминиевва ложа за АК не я използвам, трябва да погледна за кои модел става и ако мислиш, че ще ти свърши работа с удоволствие бих ти я пратил, тя има пикатина отгоре но запазва оригиналната газова тръбичка.

Много ти тенкЮ, бат' Данчо, но не се набивай зорлем във федерално престъпление за няма нищУ! А и моето стреляне с дълго към момента се ограничава до пичи масали, та ми е все едно с какво ще работя.

Ако ми се наложи някой ден да мисля някаква по-сериозна работна концепция - окей, но засега не ми трябва, мерси много още веднъж!

А и при вас бан след бан, завчера официално вкараха в регулация т.нар. "braces" - стабилизиращите чокани на мястото на приклада. При вас, доколкото знам, карабина се води само тогава, когато има приклад. С този чокан, вместо приклад, SBR-то се води пистолет, като същите вече влизат на отчет, което трябва да се направи в срок от 20 дни.

Та, да не превъзбуждаме излишно бюрократите - както при вас, така и у нас!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 22:04       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
...не се набивай зорлем във федерално престъпление за няма нищУ!
От моя страна нямам никакви рестрикции да я пратя батко, ако има проблем той би бил от твоя страна, но както кажеш...
Аз лично тея стабилизиращи чокани никога не съм ги харесвал и още когато почнаха да ги рекламират яко беше ясно,
че ще ги подредят един ден, просто си го търсеха но проблема не е там, проблема че никой няма право да ограничава правото да притежава каквото и да е оръжие, на американеца, това е по Конститиуция, не си го е изсмукал някой от пръстите, втората е за да пази първата, cannot be infringed. Точка по въпроса. За съжаление с тея комунисти на власт се стига до такива неща. Либерални кофи за боклук като Илиной и мисля Пенсилвания, Ню Йорк, вкараха закон за само 8 в пълнителя и още някакви забрани, които не съм следил щото аз съм във Флорида, тука общо взето федералните не могат да те пипнат докъто щата не наложи федералните закони а това скоро няма да стане с Десантис. Както и да е, не разбрах ти имаш ли свой Калашник, не съм следил да ти кажа честно, гледам ти стрелбите но не съм се интересувал с чия тояга стреляш щото при тебе има доста приятели с различни пушки...
Аз съм съгласен с казаното от тебе за баланса, но като плеснеш един еотек на газовата тръбичка не е като да сложиш един малък еиймпойнт, тежи си, аз го усещам. Стреля се, но тежи напред, за настрани е ясно.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 23:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
.38 Super написа:
От моя страна нямам никакви рестрикции да я пратя батко, ако има проблем той би бил от твоя страна, но както кажеш...

Дори репликите попадат под ATF регулация: https://www.atf.gov/firearms/qa/how-do- ... ammunition

Така че и аз не искам - още веднъж, мерси!

Вкарването на чоканите под регулация при вас пък си е чиста форма търсене под вола на теле, но тренда в общи линии е ясен.

От руснаците, мястото на бързомери като Eotech и 1П87 на пушката ти е тук:

Изображение


Отзад може да му сложиш и магнифаер (докато отпред на газовата тръбичка - сложна работа), и си ти!

Но само "Зенитко" кит-ът ти е близо $500, без доставката (колкото е прилична "арка" в Щатите). И за работна пушка на Бай Чепик, който се явява консуматив на бойното поле - смисълът почва да се губи. Затова и ги гледаме тези монтажи ала "направи си сам" върху оригиналната газова тръбичка, но смятай да са принудени прибягват до подобни - колко зле трябва да са нещата директно върху капака на цевната кутия.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 15 Яну 2023, 23:04, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 23:04       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
в интерес на истината .. в работата на КРУК, има и българска следа
първите бройки дойдоха в България

и след доста доработки .. 68-ма бригада купиха за техните АКМ (7,62) и като цяло са доволни, само дето стрелят яко и заминаха АКМите

Пак безаналогова БГ простотия (след тунинга на АК-47 фразата), но вече в другата крайност - на военна пушка да сложиш афтърмаркет тунинг, щото на някой така повече му харесвало. "Явор дава", знаем.

Комбат тунинг, така отворен, дори при "арки" трудно ще видиш:

СОПМОД Блок -2: https://www.youtube.com/watch?v=uhH4Wf9iiZM
МК-18: https://www.youtube.com/watch?v=NK7--msix_E

И, нормално, как се чисти от полепнала кал това това - не знам! Украински "калаш" с точно такъв КРУК на терен - ще е също интересно!

От друга страна, бял кахър са ложите на КРУК на фона на устрема на търговците да се възползват от незнанието и простотията по българските военизирани структури. Па се водят и експерти иначе - заеби!



нека да не правим свободни съчинения
- изборът на US SOCOM и много международни специални части ... e хендгард на Geissele M-LOK Handguard MK-4
- гледай видео от Украйна - има много ложи на Крук :)

ПП: имам ложа КРУК и наистина е добра, държи нула, не загрява, има място за LCU, там сложен RD e идеално за оператори с NVG! .. и почти не докосва газовата трабичка (използва се оригиналната)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 23:13       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
.38 Super написа:
Аз съм учуден, че не си срещал до сега такъв сетап, американските тунинги, че и много източно европейски, масово са с РД или бързомерци напред в-у газовите тръбички и труниъна, от години...

1П87 навсякъде съм го виждал монтиран над капака на цевната кутия.

Изображение


Както и бързомери с подобна по-голяма форма на основата на корпуса като цяло. За пред мерната планка, някой по-прибран Aimpoint, окей, но не и това. И да се прибегне до монтаж върху газовата тръбичка, на бойна пушка и то - значи в/у капака на цевната кутия нещата не са били добре.


и как ще работиш с NVG .. при този монтаж?

на КРУК е мост който се държи за ложата, близко до мястото където се хваща за шмайзера

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 23:14       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
нека да не правим свободни съчинения

Не съчиняваме, а четем и знаем един SOPMOD (Special Operations Peculiar Modification) кит през какви тестове минава, преди масово да бъде сложен на военна/ бойна пушка.

Но при положение, че бойни действия ние не водим - за пичи масали всичко може, да. :-) А и тези смешни ложи са бял кахър в сравнение с останалите сбъркани неща на концептуално ниво.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 23:19       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
нека да не правим свободни съчинения

Не съчиняваме, а четем и знаем един SOPMOD (Special Operations Peculiar Modification) кит през какви тестове минава, преди масово да бъде сложен на военна/ бойна пушка.

Но при положение, че бойни действия ние не водим - за пичи масали всичко може, да. :-) А и тези смешни ложи са бял кахър в сравнение с останалите сбъркани неща на концептуално ниво.


явно и СОКОМ са със сбуркана концепция щом взимат Гейзели хендгар с ъпъра де .. :D

но ние имаме традиции, избираме доказаните неща .. държим на щика и шомпъла!

ложите са си екстра за СКСО .. имат АКМи, махат дървениите, имат ложа на която да сложат прибрано LCU и Аймпойнти, така че да ги ползват с NVG, има опции за пикатини + сгъваем къс приклад .. за работа с жилетки
та докато не им сменят калибъра .. имат някакво решение, да работят .. а те работят яко щом ресурса на шмайзерите им замина

даже и нашето СКСО - работи с NVG и има един друг поглед над концепциите :-)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 23:44       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
и как ще работиш с NVG .. при този монтаж?

Никак. А и магнифаер няма как да му сложиш така там. Въпросът в случая е друг: Става ли от АК модерна тактическа карабина?

Да, става, но не и фреза. Неслучайно всичките АК тунинги и в Русия, и в Щатите, са ти на 5,45 платформи.

Същите адекватни тунинги ще ти стъпят х3 и нагоре от цената на пушката (толкова ги смятах за себе си с доставката), и просто не е оправдано от финансова гледна точка да ги хвърляш за "калашник", ако можеш да си вземеш "арка". Само "Зенитко"-то, за да ти е стабилен монтажът на оптиката - отива на $500.

А "калашника" никога няма да го докара до "арката" от гледна точка на ергономиката.

Ivo III написа:
явно и СОКОМ са със сбуркана концепция щом взимат Гейзели хендгар с ъпъра де .. :D

но ние имаме традиции, избираме доказаните неща .. държим на щика и шомпъла!

Щика и шомпола - тъпо!

Спецчастите, които изпълняват специфични задачи, ще им дадат каквото бутиково си поискат, дори бутални "арки" на "хеклер". Аз коментирам СОПМОД-вете, одобрени за монтаж на военна пушка като М4/ М4А1.

На предната страница има снимка на боец с М4, потънал в кал. Защо според теб пушката му не е с изрязана като КРУК тунинг ложа, хм?! Калашник с подобна ложа, в распутицата на Украйна - също ще е интересно да се види. Ми, нали ако тръгнеш да пълзиш с такава в кал - ще нафлякаш мизерия до пълнителя! Та, дайте да видим "калашници" с такива ложи на КРУК на терен в Украйна, особено в калта - ще е интересно!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Tik Tak и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer