logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 13:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 23:52       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Та, дайте де видим "калашници" с такива ложи на КРУК на терен в Украйна, особено в калта - ще е интересно!


като видя пак, ще ти пратя клипче .. имаше точно в окопите .. калта както влиза, така и ще излиза и се мие в локвата лесно ако трябва
повечето модерни ложи са отворени .. поне с М-Лок

с тази кал в окопа .. не е сериозно :) търси се друго .. описано е по долу в статиите (първите които ми попаднага на гооглето)

тези по долу .. колко са отворени, колко кал ще влезне в тях?

ето статия - https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... ar-rifles/
Изображение


ето .. още за четене - Army Special Forces Cannot Get Enough Of The Geissele Super Duty URGI
https://nationalinterest.org/blog/reboo ... rgi-165383

и картинка за тези дето не четат
Изображение





за тунинг на АК, е така - подкрепям ;)
колкото и да наливаш, ще си остане ЛАДА (щанза) или МОСКВИЧ (фрезата) ..
но .. пък нали трябва да се забавляваме, като най-добре да имаме и двете системи и да ги познаваме :armed:

и как ще по добре ще оцениш АР .. ако не си дал пари за два АР с тунингите ... и първо си се борил с АКто до отказ, и вече и патроните на близки цени :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2023, 00:21       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
като видя пак, ще ти пратя клипче .. имаше точно в окопите ..

От чист интерес, има кого вече да питам там кои бойни части в Украйна (като нашето СКСО) са с КРУК на "калашниците" си, че ССО-то им масово вече е на западно. Все пак това си е тяхно производство, и ако върши работа както трябва - би трябвало да сложено масово. Ще кажа, че е за моя АКМ, и ще видим какво ще ми върнат като отговор украинците.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2023, 01:12       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
и тук има дълга ложа Крук - https://www.youtube.com/watch?v=7Rjeg59 ... 0%9E%D0%92
срещал съм я и още много клипове .. понеже ми е позната и специфична дългата ложа с моста за LCU

ето снимки на производителя - https://www.crook.com.ua/product-page/c ... ghandguard

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2023, 03:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
От руснаците, мястото на бързомери като Eotech и 1П87 на пушката ти е тук:
Е, не само от руснаците, то е ясно къде трябва да е, а това е прилично събран автомат, аз съм съгласен с цялото ти мнение.
Ше погледна норматива, но щом нещеш, нещеш... :DD

Иво, това не е майче същият Хеклер от статията, даже не е Хеклер изобщо, само дето чарджинг хендъла и гарда са на Geissele... Бъркам ли ?

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2023, 13:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Иво, това не е майче същият Хеклер от статията, даже не е Хеклер изобщо, само дето чарджинг хендъла и гарда са на Geissele... Бъркам ли ?


Статиите са две - първата за ХК, втората е с Даниел Дефенс

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2023, 16:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Доста натоварено ми беше тази седмица, та затова чак сега ще споделя за представянето на системите на Републиканското първенство по динамична стрелба с карабина.

Първо обаче искам да направя едно важно уточнение: състезатели с АК почти не останаха. Би могло да се каже, че левър екшъните и въобще мануалните дивизии са идентични като бройка с АК-тата - 10тина човека максимум.

И по същество: на моята сцена (минимум 20 изстрела по задание) станаха 4 засечки с АР-15 (4 различни оръжия):
1 бр. подминат от затвора първи патрон при първоначалното (ръчното) вкарване на патрон в патронника; и
3 бр. "щрак и мрак" при започнала вече стрелба.

Единият от четиримата стрелци редовно пише в тази тема, двама - от време на време, а четвъртия не пише въобще във форума. Ако някой от тях желае да сподели - нека го стори.

Моите изводи:
1. Явно нивото на познаване на системата рязко се е повишило, защото тази статистика е от над 100 пушки, тъй че чисто математически това беше състезанието с най-малко засечки на глава от населението.
2. Отдавна не съм виждал самоизпадане на пълнител.
3. Отдавна не съм виждал нещото в патронника (стреляна гилза или цял патрон) да не иска да излезе.
4. Отдавна не съм виждал "ютии" от куршуми, които по пътя си са срещали само въздух. Да, на последното състезание имаше 20-тина "ютии", но те се дължаха на простреляна дъска на параван.
5. На това състезание не видях заклинване на пълнител (да не могат да го изкарат).
6. На това състезание, когато се вадеше пълнител след "щрак и мрак" - от пушката изпадваха максимум 2 патрона. В миналото помня случаи, когато се изсипваше цяла шепа - чак да се чуди човек как точно застават, че да се съберат толкова много.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2023, 17:01       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
JDredd написа:
Моите изводи:
1. Явно нивото на познаване на системата рязко се е повишило, защото тази статистика е от над 100 пушки, тъй че чисто математически това беше състезанието с най-малко засечки на глава от населението.


На това нямане на капси.. вероятно хората са стреляли масово със заводски патрони.
А именно, елиминиране на една от основните причини при засечките. :D

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2023, 17:20       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
BornToDrink написа:
JDredd написа:
Моите изводи:
1. Явно нивото на познаване на системата рязко се е повишило, защото тази статистика е от над 100 пушки, тъй че чисто математически това беше състезанието с най-малко засечки на глава от населението.


На това нямане на капси.. вероятно хората са стреляли масово със заводски патрони.
А именно, елиминиране на една от основните причини при засечките. :D



а може и някой да е спестил я капсата я барута на патрон два .. и ето как тръгва лошото име нa капиталистическата пушка :roll:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2023, 14:38       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 08 Фев 2008, 11:31
Мнения: 184
Местоположение: Шумен
+1 от мен за АК срещу AR

"Въпрос на вкус!" както е казало онова кученце... Едричък съм, имам дълги ръце и арката нещо не ми "ляга". Все едно съм хванал играчка от детския щанд. Усещането ми е подобно, когато хвана в ръце "перфектния" - имам предвид Глок (някой да не си помисли нещо друго :oops: )

АК-то и то ми идва късо в оригиналният си вариант, ама поне го усещам тежко и стабилно. Не ми тежи по баирите - все още съм як, а някои също ще добавят и прост PDT_Armataz_01_22 .

Повлиян от носталгия по родната казарма калашника беше логични избор за първо ловно нарезно. Не трябва да забравяме и достъпната му цена естествено. Също така естествено беше и продажбата му и закупуването на друго ловно нарезно в по-подходящ калибър за ловните ни ширини. Не е да не се е разписвал успешно, ама не е най-доброто за лов на животни (за хора е друга тема).

Във времето с нарастването на възрастта, мъдростта и финансовите възможности прецених, че трябва да притежавам оръжия за война. Коя война? Е как коя? Онази предстоящата с циганите, зомбитата и извънземните бе!!! Купих си помпа, калашник и все още си търся огнехвъргачка (ако някой продава - да ми пише :wink: ).

Естествено и помпата и калашника във времето бяха "тунинговани", така че да ми писват и да ми харесват. Помпата не е интерес на темата, ама с цел да поуспокоя форумните натовски фанатици (шегичка!!!) лекичко ще отбележа, че е хамериканска. "Калашника" естествено е български - все пак ние правим най-добрите калашници, нали? Логичният избор бе 7,62х39мм - каквото и да се случи това ще бъде по-достъпния калибър по нашите ширини и по-лесно ще се намират шишарки за шишането.

"Тунинг":
- ложа, полуложа и сгъваем телескопичен приклад Zhukov на Magpul. Обожавам продуктите на Magpul. Естествено приклада не пасва на фрезованата кутия, проектиран е за щамцована. Наклона между контакнтите повърхнини на двете изделия е различен, "езичето не влиза" и трябва специална приставка-преходник. Американците продават ама е скъп. Затова пък немците продават Dremel. И той не е евтин ама пък може да се ползва за много дейности. За час, час и половина приклада се закачи за ложата подравнен и напълно функциониращ. Обаче се получи хлабина, която дремела не може да компенсира. Затова пък двукомпонентният Bison може! Идеята беше да уплътня с бизона, а в последствие на служебния 3D принтер да си направя преходник. Да ама хвана така здраво, че е грехота да го свалям. Едно нещо което работи не се пипа казват инженерите.
За монтирането на ложата се налага единствено леко запиляване на езичето и всичко си пасва като в масло. А да! Трябва да се отреже ухото за закачане на ремъка. Там помага отново дремела.
Всичко стана много здраво, удобно и напълно функционално. Сгънатия приклад не пречи по никакъв начин на функционирането на затворната рама. Мога да го скрия под мишница и въобще не ми е нужен дълъг "шлифер" като на Батман, за да го нося.;
- ръкохватка гумирана на HOGUE. Прекрасна и ергономични! Сложим съм техни ръкохватки на всичките ми оръжия, за които предлагат. Заспиват ми на ръката и спусъка ми ляга на точното място. Да ме извиняват аркаджиите ама като хвана една от любимите им пушки показалеца ми контактува със спусъка някъде на втората фаланга. Тези американци толкова малки длани и къси пръсти ли имат не знам?!?
- спусъка ми го полира оръжейник. Сега е много мек, мазен и с къс ресет;
- дулен компенсатор българско производство - купих го от форума, не помня от кого. Работи! Няма как да компесира "отдачата" на онова чудо дето се разхожда при презареждане, ама поне намлява подскачането на оръжието. В комбинация с правия приклад на Магпул нещата се получават доста добре. Е не като при газова арка, ама като си спомня какво беше състоянието на газовата тръбичка на "сделания", когато го купих....мани, мани. Предишния собственик явно не беше знаел, че там може да се чисти и слава богу, че не си беше купил арка с "шлауфка". По този повод давам два плюса за "сделания" - функционира без газова тръбичка. Арката май не може хич :wink: И втория плюс, че рашките са сложили пинче, за да не се развиват дулните приспособления. Виждам, че има драма в темата за супресирането на арките. PDT_Armataz_01_22
- шейна за монтиране на оптически и други приспособления - две-три цъквания с телоподаващото и повече не мърда от към нитовете. Ако кутията не беше фрезован, не знам дали щеше да е толкова лесно. Следва нисък стоманен монтаж от Васко (Ваята) и всичко си идва на мястото. Държи прострелка, сваля се лесно за разглобяване и почистване на оръжието или за ползване на механичните мерници. На монтажа оптика или бързомер, какво му душа сака. Аз съм с оптика. Така и не измислих какво да накича по шините които могат да се монтират на магпулските ложа и полуложа. Фенера закупен от Хосето го слагам с магнитен монтаж пак от него;
- ремък - триточков с бързо освобождане на Магпул;

Сякаш няма друго? Равносметката е оръжие за 350лв (втора употреба) и личен "оптичен тунинг" за два пъти повече. За моите нужди се получи добре. Доставя ми удоволствие да го притежавам, да го гледам, да го държа в ръце и да стрелям за удоволствие с него. Не ми доставя удоволствие само да го чистя. Въпреки, че както е показала практиката такова почти не се налага или поне не е нужен фанатизъм и скъпи смазки и почистващи средства. Ако има смазка - пръскаш. Ако няма и едно утъркване в панталоните, малко пясък за буталото и т.н. казармени трикове са напълно достатъчни. Надявам се да не ми се налага да го нося на война, но ако се наложи именно "Сделания" ще си взема за компания. Това е оръжието за война. Доказал се е във времето и продължава да се доказва почти непроменен през годините. Не защото е перфектен, а защото е "сделан" с много акъл от инженерни колективи в конструкторски бюра, а не във форуми.
Масов, евтин, достъпен, надежден, лесен за обучение, употреба и обслужване. Оръжие за масово поразяване! СДЕЛАНИЯ! ТОЙ Е! :D :D :D


P.S. Не мога да отрека много положителни черти на арките, като прецизност, ергономика и т.н., но искам да отбележа, че личен фаворит ми е предпазителя. Евала хамериканци - измислили сте го! Само заради него (добре де - не само заради него) предпочетох да си купя RUGER RPR.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2023, 15:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 08 Фев 2008, 11:31
Мнения: 184
Местоположение: Шумен
Видях, че по-напред в темата беше коментирано заглушаването на АК. Който е стрелял с ПБС и УС патрони знае какво е ефективно заглушаване "като по филмите". И това е мислено много и е измислено работещо по отношение на нуждите и поставените задачи. Естествено и пропагандата за 400-те метра също е мислена... Трябва да се уплаши врага, който чете - няма как! :wink:

Няма проблем да се стреля с нормални патрони през ПБС с гумен обтюратор. Ако се наложи се стреля на автоматичен. Ако не се налага просто не го правиш, защото няма смисъл, освен ако не искаш да чистиш после като идиот. Изпробвано е от идиоти един от които съм и аз. Какво се случва като запалиш автомобилна гума - остра миризма, черен пушек и сажди. Заглушаване почти няма. И обтюратора после го няма - само пръстена. Това със счупените приклади е пълна глупост. Малко по-голям е отката при първия и втория изстрел. След това дупката в гумата се отваря като при жените -след първия вече всеки следващ и е втория!

Ако някой смята, че гумените буфери за затвора, които се продават в американските онлайн магазини са измислени от тях се лъже. Имахме ги на въоръжение още преди да се появят американци по нашите земи. Много добре заглушаваха работа на затвора, ама правеха и засечки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2023, 16:38       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Е хубави работи ся … два яки поста ма барем една снимка на “Сделания” да беше сложил де ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2023, 17:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 08 Фев 2008, 11:31
Мнения: 184
Местоположение: Шумен
Съжалявам, но със "Сделания" в момента сме географски разделени, за да можем да се снимаме. Прилагам статия в която почти на 100% можете да видите как изглежда:

https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... rm-report/

Разликите са единствено в ръкохватката на Hogue и монтажа на VAIA, ама и тях можете да си ги видите в нета.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2023, 20:07       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
И в калибъра щото спомена, че твоят калашник е "логично 7.62" а снимката в блога е на 5.45, АК 74.
Не е нещо важно, просто го споменавам заради разговора.
Магпул наистина имат доста добри гарнитури, за съжаление аз не мога да ги ползвам на моят Танатал
заради начина по който е хваната газовата тръбичка за цевта.
Магпул ако не бъркам имат и "дълга" ложа за цевта, на която най-после човек може да закачи фенер където му е местото.
Спомена нещо много важно - " за мойте нужди".
* За мойте нужди например, автомата трабва да е прибран и да няма разни стойки дето стърчат от страни за да качиш елементарна оптика.
* Много малко са капаците които биха държали нула ако имаш РД или каквото и да е по-прецизно отгоре.
* Цевта с ложите е така направена, че без някакви сделани стойки, няма как да закачиш фенер без да ти осветява мушката.
* Изобщо ако искаш да ползваш автомата през ноща си общо взето без късмет.

Но, точно както каза - всеки има различни "нужди" и ако например мойте изисквания не те засягат, аз бих казал,
тртябва да си се държи в оригинална конфигурация и това е.
Ако се ползва за лов, има си варианти с подълга цев и си стреляш подходящ ловен патрон, оръжието си става добре,
Хосето е поствал нееднократно снимки с неговата "ловна" тояга и улова му, свикнеш ли веднъж с него си ОК.

За друга работа Клашника по скромното ми мнение е скопен защото не е модулно оръжие а в днешните доктрини това е
номер едно изискване, и на Запад и на Изток, просто на Изток предпочитат да пригаждат вече съществуващите оръжия към
западни обвеси, вместо да разработват като китайците например нови, по-модерни с-ми за армията.

Руснаците все още не са с преобладаващо специални подразделения като процент от войската и за това и няма смисъл
да се превъоръжава цялата армия, да не говориме, че до сега всичко което са измислили, с много малки изключения,
като го хвърлят в ръцете на хора които работят с тея тояги а не ги продават, се оказв, че не са толкова сполучливи...

Аз за АР няма да приказвам, щото хора които стрелят повече от мене имат много по-добри постове в темата,
и двете оръжия са еднакво надеждни, просто нашенеца е свикнал с простото устройство на калашника и е лапал
много дълго мухи за АР, за да има някакво меродавно мнение. Лично мнение.
Само който е стрелял с двете достатъчно дълго, знае реалните предимства и недостатъци на едната с-ма с-у другата...

М-у другото магпулският приклад изглежда чудесно, ако не ти и скърца като стреляш наистина е станал добре автомата :tu:

ПБС- а си е грубо отделна тема, и има доста информация за него. И той си е недодялан както всичко руско от тея години,
но като се използва със съответната тактика и патрон става за каквото е правен. За АК има къде по-добри "заглушители",
но реално почти никой в днешно време не се интересува от заглушаване на изстрела, особено когато масово се ползват
предимствата на надзвуковите боеприпаси. От "заглушителя" се търси предимно прикриване на сигнатурата,
тоя който го обстрелват, едва ли ще хване от къде идва изстрела само по звука, щоте това във времето е по-късо явление,
от колкото искрата която виждаш веднага ако ти е в полезрението, или дим и прах, които се засичат по-лесно.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2023, 20:20       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2010, 16:53
Мнения: 720
.38 Super написа:
Магпул ако не бъркам имат и "дълга" ложа за цевта


Имат!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2023, 21:08       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
paunoff написа:
Прилагам статия в която почти на 100% можете да видите как изглежда:

5,45 щанца, на чиято база са всички АК тунинги както на Запад, така и на Изток.

Ха намери ми сега статия/ снимка с тунинг на 7,62 фреза - успех! PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer