logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 10:09




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2015, 19:01       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Offtopic:
Ползвам темата за поканя всички читатели на форума, които не са виждали на живо AR-15 и/или АК-производни, да заповядат на 19.04.2015 г. на полигона на Военния университет, находящ се в с. Беляковец, обл. Велико Търново, където ще се проведе турнир по динамична стрелба с карабина.

На това мероприятие зрителите ще имат възможност да видят двете системи в действие, пряко противопоставени една на друга. Ще могат с очите си да видят коя пушка колко засича, рита, скача и прочие.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2015, 19:07       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2009, 15:56
Мнения: 432
Местоположение: ШУМЕН
Ако Геносе-тата от Еклер с Кола направят АР-ка в 7,62Х39 която да е безотказна и всеядна с всякакви военни производства по съветските стандарти съм склонен да приема до някъде мнението на Гелето. Иначе тези с които съм се сблъсквал със съветски патрони не стрелят :angry:

_________________
ЙОРДАН МИХАЙЛОВ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2015, 19:19       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2009, 15:56
Мнения: 432
Местоположение: ШУМЕН
FIRSTGUN написа:
А не те ли интересува какво ползват и защо го предпочитат?

Знам че само питаш затова да ти кажа: един специалец от тия дето ходиха на гости на Осамата ,струва повече от един "Абрамс"/танк,демек/ на американския данъкоплатец.Така че те ако кажат че им трябва бластер от "Стар Трек" ще го имат. Там за всяка мисия се решава с какво да се действа. И има мисии дето същите тези специалци са с АК-та,според случая.Не случайно Кенширо ви каза ,че ако са истински всичко което могат с АР-ката го могат и с АК-то.Обаче за бай Чепик - АК 7,62 :armed:

_________________
ЙОРДАН МИХАЙЛОВ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2015, 19:27       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Така де ма не ползват рязан Калашник ако да са знаели,че шанса да се гьрмят над 50 метра е нищожен.Пукало с 10 инча цев или по-кьса цев от 2 такова.И точно защото могат и имат каквото и да е и могат и ползват каквото и да е .........са си избрали платформа на АР с буталце.

Да правят АРка в 7.62Х39 смисьл няма,те си имат от край време друг подобен калибьр който и леко прескача това което може сьвецкия.




За Бай Чепик сьвсем вярно - колко по-просто толко по-просто,те в Мексико се млатиха и повечето бяха с Калашници Ако АРките да са им под рька и на тях.


Последна промяна FIRSTGUN на 18 Мар 2015, 19:28, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2015, 19:28       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
https://www.youtube.com/watch?v=BPD6MlBsu0I

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2015, 22:15       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ооо Брао! От многото такива теми в света /ин дъ уърълд нали така се казва Цоньо :-) / /тази почва обещаващо...
Но преди да се задълбочим в патентите с 38ия...кажи Фърсгъне за специалците дето нагласиха Осамата? не разбрах нищо кви 10 инча бутални? С М4 май бяха и глоци или хеклери ли беше...по памет карам...38ия пусна и снимки в некой форум беше с кви очила са и разни ремички... каски...

Но това обективно погледнато от дивана на спокойствие слага един плюс на АР пушката/но тази с патентите/ ако са били с АР с патенти...наистина тези момчета сами избират с кво да срелят...

без да им пука от квото и да е ...като целта е една единствена ЕФЕКТИВНОСТ!!!

По тази логика ако тези искат Севернокорейски автомати ще ги имат...

въпроса е защо знаещите у нас искат да воюват с калашников, а тези момчета поне в тази операция
/която е с максимален приоритет изобщо в последните 20 г/ не са носили калаши...хм...

все пак дали не са идейно обременени и те...как мислиш 38и...? :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2015, 22:35       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
обективно, такава гилза ще заклещи всяко оръжие...
Dimitar.Bojantchev написа:
Не добре формирана гилза при презареждане, която влиза на 97% и там заяжда

пак обективно ако гилзите са износени/много презареждания/ или нещо фейк, меки...това пак ше скапе всяко оръжие...
Dimitar.Bojantchev написа:
Деформирана гилза при засечка в зареждането -- лека деформация, но заяде

мисля армейските не са така меки..а и не пречи да са железни...не знам 5.56 дали се правят железни и гилза и риза на куршума... евтино и здраво е това...
ама износвало ...износва маниашките меки бенч цеви...тук ще е ок...

между другото калашников ако не е с островърх куршум прави бели...полуоблечени флат носове дават проблемации...
пак обективно ако калаша почне да го релоудват с меки гилзи 14та цедка пререлоудвани ще се получи като горе твоята арка...

но некъде четох Бързилов срваняваше калаша с москвич ... удачно е това...

ако сравним с коли...калаша е москвич ....Ар е БМВ....но в някои случаи москвич е за предпочитане


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 01:14       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Poseidon написа:
ооо Брао! ...кажи Фърсгъне за специалците дето нагласиха Осамата? не разбрах нищо кви 10 инча бутални? С М4 май бяха и глоци или хеклери ли беше...по памет карам...38ия пусна и снимки в некой форум беше с кви очила са и разни ремички... каски...

Но това обективно погледнато от дивана на спокойствие слага един плюс на АР пушката/но тази с патентите/ ако са били с АР с патенти...наистина тези момчета сами избират с кво да срелят...

без да им пука от квото и да е ...като целта е една единствена ЕФЕКТИВНОСТ!!!

По тази логика ако тези искат Севернокорейски автомати ще ги имат...

въпроса е защо знаещите у нас искат да воюват с калашников, а тези момчета поне в тази операция
/която е с максимален приоритет изобщо в последните 20 г/ не са носили калаши...хм...



Ако говорим за чист Калашник / еди кой си модел / и чиста АРка то ясно кое за какво става.Ако говяорим за вьорьжение на армии,а не за индивидуално вьорьжаване каквото май тук бистрим то работата май не е толкова в полза на Москвича.

Ако вземем в предвид добрите в света които могат да стрелят с всичко и могат да си намерят и позволят всичко то ето какво е ползвано при една отговорна мисия / те па са пьлни с неотговорни ма а де / при която едва ли някой е тьрсил далекобойност и не е наблегнал на надежност,точност,тегло,размер,ергономика.........

Сестричка на пукалото с което са го треснали,ХК416 с леки модификации.

http://www.alloutdoor.com/2014/02/27/hk ... ics-specs/

Изображение

10-inch barrel
AAC Suppressor (probably the M4-2000) – $850
Geissele trigger – $465
Remington RAHG
Surefire Scout light – $290
S&S Precision light mount – $170
Magpul vert grip – $25
Magpul stock ~ $100
LBT/Viking tactics AOR1 rail
EOTech 3x magnifier – $490
Advanced Target Pointer Illuminator Aiming Laser (ATPIAL) – $5,130

Как казах на 3 бона пушка / айде и от мен един и малко за да сме по-близо до цената и / се слагат още едни пари като тук не е сметнат и 10 инчовата цев която си вьрви отделно.

Да се вьрнем на Калаша и моя вьпрос - колко от нас имат пушка без оптика на нея и колко биха предпочели голия Калаш пред едно от тия горе.Втория вьпрос за който само питам - защо след като тия могат да имат и могат да могат са си избрали АРка с буталце ми не са си взели един кьс Галил да речем или някой друга рязана Какалашка.


И не заставам на страната на АРка,да зарежда без бутало ми е странно и от мойта камбанария изглежда ненадеждно та и за това нямам па ако да ги има и за по 600 кинта тук.


Вечното сравнение като как го сравняваме - гол Калаш на гола АРка или по такьв срещу наточена АРка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 01:29       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 15 Дек 2014, 17:15
Мнения: 81
Едно нещо което не обичам са тези предни ръкохватки. Правят прецизната стрелба при подпряна пушка голяма мъка. Това е типична Close Quarters Combat (CQC) джаджа дето е адски популярна днес и всяка втора карабина е накичена така щото хората гледат репортажите от Ирак и Афганистан.

Оптиката е и капризна. За 90% от войската сигурно не е подходяща -- като помня какви добичета бяхме ние в Б(Н)А едно време само оптика ни трябваше. А пък за щурмова пушка дето стреляш тичайки от хълбок е безсмислена. Оптиката обича и да се запарва... И още един куп други специални грижи.

Всичко зависи от апликацията!! ...както мъдро е отбелязвано един куп пъти вече тук.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 01:47       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Dimitar.Bojantchev написа:


Всичко зависи от апликацията!! ...както мъдро е отбелязвано един куп пъти вече тук.


Направо ми е сьвестно да те питам точно АЗ точно ТЕБ,но ще се прежаля,а ти ще прощаваш. :tu:

На 10 инча цев сьс заглушител в малкия калибьр скачаща от хеликоптер едва ли ще и се наложи да я подпира някьде та това за апликацията си е баш на мястото както казваш.

ОБАЧЕ ако говорим за карабина даже и в по-голям калибьр която е в комплект с двунога и 16-18 инча цев,оптика и идея да покрива едни 600-700 метра с точна стрелба то пак ако се загледа човек точно на война много голяма част ползват точно тоя преден хват та даже им го разрешиха за ползване при квалификации при стрелба преди време.

Пример долу - едното до 800 другото до около 1000 и мислена за подрьжка на снайпер,и двете с преден вертикален.

Изображение

При атентата в Париж на чиста полицейска снайперска пушка се ползваше хват/двунога комбо,да се чуди човек защо просто не и сложат една двунога,кого ще гони на 200-300 метра от рька не ми стана ясно.Тука обаще се ползват тия хватове в комбинация с двунога даже от добрите специалци.

SSR - Sniper Support Rifle на една марка пушки,мислена за подрьжка на снайперска и борба с Дрьгунов и подобни на около километьр и малко след него.Вертикален хват и на това.

Изображение


Не знам само каскво имаш в предвиж Точна стрелба и с какво та и спирам,че ще ни избяга хубавата тема.

Всеки за него си явно,на тия горе не им пречи и то на война.


Последна промяна FIRSTGUN на 19 Мар 2015, 02:21, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 01:50       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Посейдоне, не ме карай да ровя... Има тонове инфо за АР, как се е променила и какво и що...
Ако ми попадне пак под ръка ще ги изброя специално за тебе, мисля го бях пуска линка преди но сега да ме убиеш не мога да го намеря.

Коя пушка колко била надеждна могат да кажат единствено тея които са били на война с нея, това е реалноста.
Чета и руски и щатски форуми, и двете с-ми си имат качества и недостатъъци но истината е, че за днешната война си трябва модулност а Калашника е далече от концепцията.
Щатската армия има твърде малко нормална кашимерия, те отдавна им влезе в доктрината да заменят кашимерията със специални части, това е и положението с руснаците - все повече и повече части стават "специални" и при тях и е напълно обосновано: и въпрос на доктрини е и въпрос на войната такава каквато се води в днешно време.
Като гледам по руските форуми на какво приличат тея калашници накичени с каквото им трябва на хората и направо ми става лошо, нито някаква стандартизация, нито гявол. Руснаците имат що-годе читави обвеси но в устройствата за закачане, релси, QR и т.н.т. американчето е на светлинни години пред тях и като техника и като приспособления.
За редовният кашик един редовен калашник на железни мерници може да е ОК, ама такива кашици почти не останаха...
Ар-ката пък със всичките си недостатъци 14 години им бута войната на американците. Била такава и онакава, патрона бил слаб, .22 калибър бил ( като че ли 5.45 не е и той 22ри калибър грубо казано) не била като калашника но за тая партизанска война дето се води по населени места а не по чукарите на А-стан, АР-ката си е доказан инструмент и в късите си варианти и в по-дългите, също и калибъра. Защо руснаците минаха на по-малкият калибър ? Фактически руската армия е със АК74 и 5.45, 7.62 е за специални подразделения и за паради, защо смениха калибъра ако американската концепция не е модерна или има недостатъци ?
АР-к ана бутало има отдавна, Дениъл дефенс прави модел 6 от сигурно 15години ако не и повече и на ДЕА агентите дето гонят нарко-партизаните по Боливия не стрелят с нищо друго и тая пушка само дето не са и вдигнали паметник... не са лоши, не са слаби, не засичат, плякат със същият калибър. Ако 15години може да воюва в джунглите и американците не мечтая т за калашници, това не е шовинизъм а практичност и здрав разум, явно им върши работа.
Някой не харесват буталото, има пушки с разни модерни покрития, като на ПОФ, които не знаят какво е засечка, нито какво е лубрикант, не са само те, има толкова много други фирми които правят такива тояги, че няма да стигне една страница да се изброят...

Колега Божанчев, точно това ми е мисълта, ако пушката ти е събрана читаво и е "мокра" като я натискаш, рядко ще имаш проблем, освен ако не е нещо нередовно с боеприпаса...
Интересно ми е също ти ли си събирал АР-ките и ако нямаш нищо против да изброиш най-основните части, любопитен съм кой ги е правил, долен, горен ресивър, спусъкова група, болт кериър, как са рязани подходите към патронника, другото не е много важно.
Любопитен съм също кой е правил 5.45 Калашника ти и с какви пълнители го стреляш.

Видях ти новото мнение, специално това за ръкохватката отпред... А обръщал ли си внимание на специалците 16" и 20" пушки със цял гард до мушката къде е ръкохватката ?
Те стрелят прецизно на по 300-400 м, на тях мислиш ли че им пречи ?
Ръкохватката отпред ти дава по-солиден хват а ако е малка няма грешка и лесно подпира пушката по ъгли и прегради ако трябва нещо по-прецизна стрелба, не че с 14" цев на 20м има значение как ще я държиш, тя е достатъчно прецизна там...

Кои оптики си чувал да се запотяват/замъгляват ? Това е много интересно... Аз съм виждал мил спек триджикони "проветрени" с дупки от куршум които работят без проблем, моето китайско ред дотче пък седи редовно по 2 часа на жегите и слънцето със 100% влага и никога не съм имал проблем с него, не се закачам нещо, наистина съм любопитен ако знаеш за конкретна марка която дава такива проблеми да споделиш, защото е интересно.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 06:13       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 15 Дек 2014, 17:15
Мнения: 81
Значи колеги, ако аз кажа, че нещо ми пречи или намирам за хубаво, или за лошо в никакъв сучай не искам да намеквам, че моето мнение трябва да бъде прието или че е меродавно. Разни хора, разни идеи.

Ивайло, ето ги мойте AR-ки. И двете са Колт. Едната я купих 1993-та и скоро след това и сложих нова цев (1:9 twist rate) от едно от големите имена, ама забравям кои точно -- Кригер ли беше, Обермайер ли, забравих. Тя стреля доста точно и дълго време си играх с .223 релоудс и я докарвам до към 1.25-1.5MOA, а понякога и до към 1MOA.

Изображение

Другата я купих наскоро, нали всички сега го дават Рамбо с къси карабини -- тук е малко ташак работата, че истинската М4 има цев 14.5 инча и такава е под минимума на забраната, та затова са я направили на 16 инча. Но с нея искам да навлезна малко в бързата стрелба.

Изображение

Изображение

Капитан Фърстгън, като дойдеш насам ще ти дам късата М4 с дръжка и ще се пробваш на 300 метра. Убеден съм, че за някой хора дръжката е най-великото нещо, но на мен лично ми пречи за стрелба където цевта трябва да бъде подпряна на нещо.

Какво мислиш зе мерниците "червена точка" -- на какво разстояние за ефектни според теб. Денем?

Ивайло, имам 3 АК-та. Единия е Египетски Маади, класически АКМ в 7.62, другия е Румънски WASR, a третия АК-74 вариант е почти изцяло Български, сглобен от едни пичове в Аризона -- забравих им името.

Изображение

Малкия АК е бижу за стрелба. Много го обичам.

Както ми каза един стар джентълмен на едно гън шоу -- "пушките са като жените, една никога не е достатъчна... "

Малко се разписах повечко, ще говорим и за пълнители.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 09:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2013, 08:47
Мнения: 256
Местоположение: София
batdanko написа:
Ако Геносе-тата от Еклер с Кола направят АР-ка в 7,62Х39 която да е безотказна и всеядна с всякакви военни производства по съветските стандарти съм склонен да приема до някъде мнението на Гелето. Иначе тези с които съм се сблъсквал със съветски патрони не стрелят :angry:


и както казва известен инструктор от стрелбището в Лозен:

"Пушка и п*тка не ми ги хвали!
К*р и патрон ми хвали!"

_________________
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ

"He that Hath no sword, let him sell his garment and buy one" - Jesus --- Luke 22:36

It's always better to be judged by 12 than carried by 6

Glock 17 Gen 3 set
CZ Brno2 .22LR
Mossberg 500A


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 13:12       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 21:48
Мнения: 721
Местоположение: Sofia
Язе си иам по неколко и от двата вида, па мое си одим дека сакам и с кво си сакам :happy: :happy: :happy:
А кой си нема- има youtube и дълги самотни нощи, в които на дивана да предполага разни работи :D :D :D

_________________
Димитър Мангъров ( S. International )
СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 13:41       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Явно нещата отиват към притежанието на всички системи в тоя грешен свят с цеф по-дълга от 20сантима за да се почустваш свободен и да праиш кво си сакаш...ок

Аз друго се замислих...в тази поредна самотна нощ ...е добре бе...разбирам пушката да е 10 000 долара...разбирам оптиката да е 20 000 долара...

ама как може тоя съпресор да е 850 долара??? погледнах го две трАби с резби и няколко втулки...тц тц тц...е от такива неща Дред вдига над 42 градуса температура, а аз съм с над 200 кръвно...


FIRSTGUN написа:
AAC Suppressor (probably the M4-2000) – $850


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer