logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2022, 14:21       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
BornToDrink написа:
Сподели поне каква е арката и какви патрони ползваш, защото това звучи абсурдно.

Служебният "Зиг" на Лозен, само фабрично аммо. И свидетели се намират.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2022, 16:54       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
DDD написа:
За война АР системата трябва да бъде пълен милспек, а това са само М-16 и М-4.
100% e верно но всички армейски поръчки се правят от частни фирми като Stag Arms, Knights Armament, LMT, Colt и други, доста са. Taка че ако АР-а ти е произведен от фирма с репутация и е истински мил-спек, със MPT на цевта, всички маркировки показващи стандарта и т.н.т. пушката си е съвсем наред.
Аз съм учуден, че Ругъра се цапа толкова бързо със супресора, няма ли клапа за налягането на газ блока ?
М-у другото РУгър произвежда едни от най-качествените студено ковани цеви за американският пазар, всичките им машини са европейски и ъпдейтвани постоянно,
доста фирми купуват от тях.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2022, 17:19       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
100% e верно но всички армейски поръчки се правят от частни фирми като Stag Arms, Knights Armament, LMT, Colt и други, доста са. Taка че ако АР-а ти е произведен от фирма с репутация и е истински мил-спек, със MPT на цевта, всички маркировки показващи стандарта и т.н.т. пушката си е съвсем наред.

Освен "тройките" на автоматична при М4, както и "фул ауто"-то при М4А1, има и други разлика между МИЛ СПЕК пушките и "арките" за цивилния пазар.

Източник: https://www.pewpewtactical.com/ar15-vs-m4-difference/

И въпреки че ваши истински разбирачи казват, че частите на "Колт" за цивилните и военните пушки слизали от една и съща поточна линия - при останалите фирми не знам дали това е така.

Пак ваши разбирачи съветват, когато ходиш на двудневен курс с повече стреляне (на полигона на "Блекоуотър" примерно), ако затворът ти е NON-ENHANCED, да си носиш в раницата резервна затворна група, за да можеш да си приключиш курса (на база каталясалите по-йефтинки "арки" при тях).

Хайде, в Америка лесно ще ти доставят резервен болт и кериър, но в БГ нещата са доста по-различни.

Това е също като при телефоните, на "айфон" само в Америка може да използваш пълния му набор от възможности, за БГ "андроид", ако ще вършиш работа - е за предпочитане (но да не излизаме от темата).

Въоръжените ни сили също в скоро време няма да минат на нови системи в 5,56, така че навсякъде ти е оферта първо да гледаш с какви пушки и калибри е армията ти. С 7,62х39 в момента стреляме от военните излишъци на ГДР (страхотно аммо), а .223/ 5,56 (фабричното аммо) на моменти иде на нехуманни цени!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2022, 17:49       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Освен "тройките" на автоматична при М4, както и "фул ауто"-то при М4А1, има и други разлика между МИЛ СПЕК пушките и "арките" за цивилния пазар.
Разбира се... Той дефакто пазара е един, просто фирмите специализирани за държавните поръчки са по-малко и е трудно да се докопаш до тях. Например Делта когато ходеха в Южна Америка да стрелят нарко трафикантите из джунглите не взимаха нищо друго освен Дениъл Дефенс, бутална АР, кълняха се в нея че не засичала и работела без проблем. Късите АР са пословични с това, че най-точните цеви се првят от Новеске - 12" и нещо инча. Военният (мил-спек) флашхайдър бил най-добър за работа в екип защото не праща нищо в лицето на тоя до тебе. Стаг прави най-безпроблемните АР за леваци и т.н.т. има си много добре известни "обществени" тайни. Всеки може да събере мил-спек АР, просто те са като сток Глок, не са задължително харесвани от цивилните стрелци, те клонят повече към състезателни сглобки, което разбира се сваля надеждноста... От казаното от ДДД - 130-140 патрона през заглушител наистина не са кой-знае колко но това са повече от 4 30 зарядни пълнителя, не е млко за една средно статистическа ситуация, на сватовете боекомплекта е або не бъркам 8 пълнителя а те рядко минават през два. Освен това, когато се знае, че ще се ползва заглушител се слага регулируем газ-блок и нещата си идват където трябва...
Аз съм стрелял напълно мил-спек Колт на мой приятел, нямам проблем с нея но на много хора мил-спек спусъците не им харесват, конкретно тоя Колт има дръжка а няма пикатина отговре и не можеш да закачиш нищо и т.н.т.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2022, 19:15       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Тъй като чета в любимата ми тема в зеления форум разбирам че моята Colt AR15A4 Semi-Auto 20" Barrel Rifle рязко и се качи цената..... :D :D :D

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2022, 21:28       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
...не взимаха нищо друго освен Дениъл Дефенс, бутална АР

И аз така съм чувал, ма тихо ся, че спорът "газови" срещу "бутални" тъкмо позатихна. PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2022, 00:52       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
ubboto написа:
.38 Super написа:
...не взимаха нищо друго освен Дениъл Дефенс, бутална АР

И аз така съм чувал, ма тихо ся, че спорът "газови" срещу "бутални" тъкмо позатихна. PDT_Armataz_01_22


Аз пък съм чувал че DD никога не са правили бутални АР-ки....

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2022, 01:13       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Така е, моя е грешката, благодаря за поправката. Делта предпочитаха някакъв по-къс модел v7 или v6 ако си спомням добре, объркал съм се за буталото, имаше друга предпочитана брутална фирма но не се сещам в момента, те не са една и две добрите.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2022, 01:40       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
...объркал съм се за буталото

Понеже спомена "Делта" специално, HK416 си е с буталце. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2022, 16:15       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Да, така е, останало ми е в главата, че ДД за делта са били с бутало, явно съм сбъркал. Знам, че предпочитаха ДД,
това е от няколко души, вкл. един пенсионер с който сме стреляли няколко пъти.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2022, 18:01       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
axiles11 написа:
Тъй като чета в любимата ми тема в зеления форум разбирам че моята Colt AR15A4 Semi-Auto 20" Barrel Rifle рязко и се качи цената..... :D :D :D


И язе, те така - явно моята ширпотребна ефтинка ругер ар556 си струва теглото в злато - нема да засича, нема изпадащи пълнители, даяни безпроблемно мин. 800-1000 изстрела без чистене на механизмите (само след приключване на тренировката играе един борснейк през цевЪта), държа я на строга диета от личен и не особено прецизен релоуд и нема засечки и чудеса, за което имам и свидетели по състезания и тренировки. Вярно, стоя на страна от руски и български патрони в 223рем/5,56Х45НАТО, но такова ми е възпитанието.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2022, 01:52       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
Два страхотни видеоклипа, които дават подробни отговори на темата коя от двете системи е по-оптимална за работа. :armed:






_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2022, 17:07       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Апр 2017, 17:17
Мнения: 28
Преди около две тодини излезе на български книгата „АК-47. Оръжието на XX век”.В изданието се проследява историята на създаването и приемането на въоръжение на няколко доста популярни оръжейни системи.Доста подробно са описани първоначалните проблеми на AR-15 на бойното поле във Виетнам.
Книгата не дава отговор кое оръжие е по-добро към момента, но си струва отделеното време.Поне на мен ми беше интересна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2022, 09:39       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
Понеже Ицо каза, че полският АК в калибър 5.56 бил боклук. Но аз съм на друго мнение, че полският АК в 5.56 е добро оръжие.

Нека Ицо е така любезен да каже колко опит има с полски АК в 5.56 и кое му е боклук на оръжието?!

Този човек е бил в Афганистан и е работил заедно с полски военни. Ето неговото мнение за полския АК в 5.56.




_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2022, 11:45       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
Една АР-ка на 2 пъти прекара затвора над пълнителя (с патрони и надлежно поставен в magwell-а, заключил) без да повлече патрон със себе си.


това се случва при следните случаи
- паднал и непочистен пълнител - пълен с пясък и мръсотия - задържа/забавя подаването на патрони
- некадърен релоад - с по дълги патрони, родните Нико и Лансер са сравнително за къси патрони, понакога и от одървени гилзи, не се влага добре, или кофти куршуми .. патроните стават по дълги и върховете им задират/забавят подаването

- настойка на газова система
-- малко газ - затвора не извършва цялото движение, и не стига до края за поеме следващия патрон
-- много газ (овъргаз) - затвора толкова бъзро отива отзад и се връща напред, че пълнителя не успява да подаде следващия патрон
(това сме го виждали с Арсеналски патрони и овъргаз Ругер)

- неподходящи боеприпаси
-- с некадърен релоад може да постигнеш горното, при това с лекота

- скапани пълнители, с тилт на подавача и т.н. (да не посочвам марки, ама ще си ги разпознаете, като насиснете подавача и той потъне накриво)


за всичко описано горе има обяснения - при това технически!
но така подадено инфото без допълнителна информация - пушка, патрон, пълнител .. е тенденциозно и да се коментира, е като да се стреля напосоки в мрака

но .. едно е важно да се знае = АР15/М4 - изисква едно ниво по-умни потребители
изискванията за почистване, избор на правилна смазка, начин на смазване .. оказват влияние
разбиране на газовата система, как да се настрои, какви патрони да се подберат, какъв релоад .. е доста по сложно

АР системите работят от 40 до 80 грейна тежест .. с безкрайно разнообразие на барути, гилзи и т.н. различни скорости
при това на 4 стандартни дължини на газова систама и още много междинни къстом газ и на безброй дължини на цеви че с и супресори това само цевката - добавяме и различни тежестти на бутала, пружини на буталата, тежести на затвори и т.н. устройства

огромна комбинация - даже опасна за тъпия български потребител, технически осакатен от прехода, но с претенции от соца че е технически гений

докато АКтата имат един 8 грама патрон, в 99.9% военен излишък, и никой не релодва и газовата система е една и съща
няма тунинги по бутала, пружини и подобни .. в добавка брутален овъргаз с едно бутало/затвор + в пъти презапасен 7мм ход на затвора (например Драгуновците - само да сменят патроните и кабумват, заради огромния дуал тайм (цевта след газовия отвод))


изглежда темата е отчайващо безсмислена, нещо подобно като да спориш с русофил ..

трябват да минат 40 години из пустинята, за да се изчистят уведените мозъци, сега са минали само 20

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer