logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 01:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 11:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
С присъединяването си към НАТО .... веднага подменят съвецките си пушки с НАТО СЪВМЕСТИМИ

БНА 2.0 просто се опитва и донякъде успешно съботира участието си е НАТО ....

Големият въпрос е ЗАЩО
- купени
- тъпи
- индоктринирани
- микс от горното

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 13:32       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
blackfirefly написа:


Броя и вида на чарковете, които работят за да изкарат парчето желязо през цевта също са важни за надежността на едно огнестрелно оръжие. Колкото са по-малко и просто конструирани, толкова по-добре. В този случай мисля, че АК е по-напред...



blackfirefly@,
И аз така мислех.
На времето - пред 1989год.
Коги ни промиваха мозъците, че нема нищо по-добро, точно и надеждно от ак в света на "щурмовите" карабини.

Да, ама не.
След това имах шанс и възможност да се докосна и ползвам M4 carbine и да видя устройството й, разбрах колко много са ни лъгали.
А ние сме вервали. И не за друго, ами щото не е имало шанс да се види и пробва нещо различно от ак.

Точно в това се състои една от най-голямите измами и страхове у тоталитаризма - да не разбере обикновения човек, че е бил лъган.

Към този момент, вече имам достатъчно опит и с двете платформи.
При това с армейски ак и цивилна ар15. И днеска и нощеска, ако мога да избирам, ще избера платформата ар15.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 15:18       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
tsb написа:
Към този момент, вече имам достатъчно опит и с двете платформи.
При това с армейски ак и цивилна ар15. И днеска и нощеска, ако мога да избирам, ще избера платформата ар15.

+1000 :tu: :armed:

И аз имам голям опит с армейски АК-74 в 5.45 и аз съм пипал цивилна AR15. Мисля също като теб. Но някои политически тролове тук не влизат за да са полезни на общността на оръжейните фенове. А защото им плащат да защитават Путинистан и допотопните съветски оръжия. Как само си траеха до преди година. И хоп изведнъж от ранна сутрин до късна вечер пишат и серат нон-стоп из всички теми на форума.

Сигурен съм, че им плащат разни чичаци от бившото КДС. Така както мутрите плащат на най-изпадналите от циганите да гласуват за ДПС-то.

Ако съм на Иво и Павлин отдавна да съм им бил сиктира от форума.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 17:31       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
paunoff написа:
Открих за колегата ubboto - бяла европейска армия, въоръжена с модулирани и модернизирани "калаш" фрези, които смятат да използват чак до далечната 2035 година.
Oткри ли на коя дъжава е армията и кой произвежда тея пушки или ще си къташ тая информация за себе си ?
В смисъл, то е ясно и държавата и пушката, но като слагаш подобна информация, е добре да има всичко за хората
които не разпознават веднага оръжието.
Аз още от сега виждам какво ще ти каже Геле, но ще го оставя да ти отговори той, че структурира по-късо от мене :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 18:41       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Шведи,норвежци също бяха с АК производни в Афганистан но калибърът беше .223 та си бяха съвместими.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 19:02       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1289
tsb написа:
При това с армейски ак и цивилна ар15. И днеска и нощеска, ако мога да избирам, ще избера платформата ар15.


Аз не бих избрал платформата АР-15 за щатно оръжие в българската армия до момента, в който личният състав се смени почти изцяло. В момента основната маса е от малоумници, които не са успели да започнат работа като контроли в градския транспорт или зидаро-мазачи по строежите. Зидаро-мазач на обекта до нашия офис в "Малинова долина" взема три пъти колкото редник и малко повече от лейтенант.
Оръжието само по себе си е някакъв фактор, но има значение дали ще е в ръцете на виетнамци, израелци или негри.
Това е основният фактор, съчетан с добра преценка на държавните разходи. Като данъкоплатец съм категорично против да се купуват скъпи оръжия на полуидиоти - които и с АК не могат да се оправят.

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 19:57       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2010, 16:53
Мнения: 727
Шейх Омар написа:
Като данъкоплатец съм категорично против да се купуват скъпи оръжия на полуидиоти - които и с АК не могат да се оправят.

:tu:
:D :D :D хахахаха
Масата е на друго мнение обаче... :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 20:04       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ken6iro написа:
Шведи,норвежци също бяха с АК производни в Афганистан но калибърът беше .223 та си бяха съвместими.

Не само това Драка, в контекста на това защо Геле не харесва фрезованата кутия - показаният Валмет е далече от дефиницията за "фрезован" калашник.
Нито е чист калашник, щото шведите са копирали Галила, нито ресивъра е като наще - олекотен е видимо до тежеста на щампован АК74, факт.
Аз бих предположил, че на Геле и цевта ще му идва малко по-дълга, и не би предпочел калибъра на показаният 7.62 модел.
Също, аз бих предположил, че за шведите е оправдано да имат такъв калашоподобен инстумент, предвид на климата,
но това е изключение на фона на Европейският театър, си мисля аз но както знаеме - аз разбира се, може и да бъркам :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 20:34       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
.38 Super написа:
ken6iro написа:
Шведи,норвежци също бяха с АК производни в Афганистан но калибърът беше .223 та си бяха съвместими.

Не само това Драка, в контекста на това защо Геле не харесва фрезованата кутия - показаният Валмет е далече от дефиницията за "фрезован" калашник.
Нито е чист калашник, щото шведите са копирали Галила, нито ресивъра е като наще - олекотен е видимо до тежеста на щампован АК74, факт.
Аз бих предположил, че на Геле и цевта ще му идва малко по-дълга, и не би предпочел калибъра на показаният 7.62 модел.
Също, аз бих предположил, че за шведите е оправдано да имат такъв калашоподобен инстумент, предвид на климата,
но това е изключение на фона на Европейският театър, си мисля аз но както знаеме - аз разбира се, може и да бъркам :D

Ич не бъркаш.....даже си играх там с един от норвежките но убий ме не помня точното наименование....В .223 беше и много приятен за плякане :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 21:05       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
.38 Super написа:
Аз бих предположил, че на Геле и цевта ще му идва малко по-дълга, и не би предпочел калибъра на показаният 7.62 модел.

Имам утре да разтривам една чисто нова "даниелка", и едно пак чистак бърсак ново "аеро" - далеч по-приятни занимания от това да се надвиквам у форумО. Каквото съм искал да кажа дотук - съм го аргументирал със СТРЕЛЯНЕ.

Пушката на финландците не съм я пипал, и съответно няма как да я коментирам само по картинка и въображение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 21:16       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
С присъединяването си към НАТО .... веднага подменят съвецките си пушки с НАТО СЪВМЕСТИМИ

Точка първа от НАТО стандартизатора за щурмовата пушка ти е калибър 5,56х45. След това имаш изискване за максимално допустима маса на пушката без тунинги. Като всички членове на НАТО се съобразяват със стандартизатора.

Положението в БГ-то на държавен левъл въобще, ама въобще повече не ми се коментира!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 21:24       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Шейх Омар написа:
Аз не бих избрал платформата АР-15 за щатно оръжие в българската армия до момента, в който личният състав се смени почти изцяло.

Въпросът ми е напълно сериозен - за чий са й на РБ въоръжени сили?! Да има там едни гвардейци за тържествени посрещания на чужди делегации и наши церемонии, и стотина механик-водачи (може и резервисти), които да търкалят СОЦ скрапа по жълтите павета на 6-ти май.

Другото ако се развърже на КОНТРАКТОРСКИ ПРИНЦИП както са "Вагнер" (демек, дебилите да нямат думата) - и на база наличното като кинти и ресурси в момента, ще се извади в десетки пъти по-високо КПД с оглед на крайния резултат.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 21:36       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
Другото ако се развърже на КОНТРАКТОРСКИ ПРИНЦИП както са "Вагнер" (демек, дебилите да нямат думата) - и на база наличното като кинти и ресурси в момента, ще се извади в десетки пъти по-високо КПД с оглед на крайния резултат.


Ооо, Да :D

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 22:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1289
ubboto написа:
Другото ако се развърже на КОНТРАКТОРСКИ ПРИНЦИП както са "Вагнер" (демек, дебилите да нямат думата) - и на база наличното като кинти и ресурси в момента, ще се извади в десетки пъти по-високо КПД с оглед на крайния резултат.


Аз от години съм на мнението, че настоящите ни въоръжени сили са абсолютна пародия, чието съществуване е оправдано единствено от възможността за брутални кражби от техния бюджет и трудоустройство на племенници и братчеди.
Това, какво трябва да се направи е тема на дълга дискусия, лично аз съм за закриването на 80% от щата на НСО, ДАНС, милиция, армия, всякакви специализирани звена към прокуратури и подобни и пренасочването на бюджета за това към добре обучени и мотивирани клетки на териториална отбрана.
Не ни трябват сто танка Т-72, а петстотин "Джавелин"-а и толкова "Стингър"-и.

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2023, 00:25       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Такава армия, милиция и силови служби иска народа, партиите, политическото ръководство ....

Костов започна процеса, русофилите и родните саботьори на НАТО бяха натикани в ъгъла и си бяха почнали да си приемат съдбата
... но след него такава е била волята и нуждата, поне досега

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer