logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2022, 09:47       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Цонко, каква връзка има горния ти въпрос с темата?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2022, 11:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
JDredd написа:
Цонко, каква връзка има горния ти въпрос с темата?


Има.

Забележка:
Това на клиповете да отбележа, че са гражданските версии на АК 12/15.
Характерно е за рашаните, че това де нестава за военно поради лошо изпълнение отива за граждански цели( да се разбира за стрелба, за спортни или ловни цели).

П.С. Мислех да Ви постна един клип, но коментарите с определена аудитория са загуба.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2022, 11:28       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
С ПКМ не съм имал работа, защото такава няма на въоръжение у нас. С ПК и ПКТ, монтирана на БТР 60ПБ( това съм използвал по време на службата си) не ми е правило впечатление, а и не съм чул колеги да споделят подобни проблеми.
Колкото до военна и гражданска версия на АК, не си прави илюзия, че някой нещо подбира, когато се гони норма. Изключенията са за снайперови пушки, оръжия за престижни състезания и точка. Качеството на изработка на руснаците в момента е Говно, поне по думи от тяхни форуми.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2022, 11:43       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
[mod.edit]Цоньо, ако не спреш да пишеш по този просташки начин и да се заяждаш на дребно със събеседниците си във форума скоро няма да можеш да пишеш изобщо![/mod.edit]
След като замениш цевта на ПКТ с резервната си иска привеждане към нормален бой. Такъв проблем при ПК/ПКМ няма, защото всяка цев има мушка от където се извършва привеждането към ...
Умишленно Ви дадох този пример, като Водна ( всички тактически задачки така им се казваше )... При АК 12/15 имаш сваляне и поставяне на капак на цевната кутия, а на него е поставен мерника.
... защо Георги Губич винаги прави проверка за точност и групираност
https://youtu.be/je2UBvIGT48

защото след почистване всичко е някъде.
Ето това е едната причина поради която не го долюбват.
Изронване на хром ....
П.П. В България има един внесен такъв АК цивилен вариант, но така и не се разбра как се държи и дали е вярно което пишат руските военни.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


Последна промяна Павлин Андреев на 25 Апр 2022, 18:18, променена общо 1 път
Изтрита част от мнението. Оставено предупреждение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2022, 17:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
PufGun написа:
[mod.edit]Поредната просташка проява на Цоньо[mod.edit]


PufGun, би следвало да не продължа разговора с теб, но няма да го обърна на лични, за това, просто за другите четящи отговори на два въпроса: първи - освен във военното училище къде другаде си използвал ПКТ, разбира се с техниката на която е монтиран и втори - колко пъти си поставял по необходимост резервната цев на същата картечница.

[mod.edit]Извинявам се, за късната модерация. Срещу простотията на Цоньо скоро ще бъдат взети мерки![/mod.edit]


Последна промяна Павлин Андреев на 25 Апр 2022, 18:21, променена общо 1 път
Изтрита излишна част от цитата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2022, 21:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ако хрома е читав и е поставен както трябва (спазена технология) износването не е проблем … след 15К изстрела за 3 дена износването на хрома беше -2 десети от милиметъра … а гарантирания ресурс на Арсеналските цеви е 15 000 изстрела


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2022, 22:43       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Да те питам за личното ти мнение - аз умишлено не исках да взема хромирана цев за моят 5.45 калашник събиран от полски части и с американски ресивър.
Дава ми много прилични групи от 3 под инч на 50м, непрекъснато.
Ползвам ред дот с 3моа точка и някой път 1х увеличител, че зрението ми е за боклука вече, най-обикновена двунога дето дойде с автомата, оригиналното надулно устройство.
Имам още малко работа по фиксирането на оптиката така, че 100% да държи нула но това е калашник и аз не му се оглеждам много в точноста, на 30м тая 3моа точка е ОК но на 300 предпочитам да стрелям или с друг ретикъл (оптика), или просто на железни мерници.
До сега да съм продухал към 1000-1500 щатни, руски патрони през него, от излишъците и не забелязвам абсолютно никаква промяна в попадения, групи и т.н.т.
Аз не празна пълнителя на веднъж, темпото ми е бързо като стреляме успоредно с някой плейтове но в никакъв случай не прегряваме зверски цевта.

Трябва ли според тебе да се притеснявам за в бъдеще, че цевта не е хромирана ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2022, 04:12       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Камбинацията “черна” цев и руски патрони … нещо не ме грабва. Но пак е относително де, има много неизвестни
Учудваме малко, че полски АК е с не хромирана цев - тя да не би да е от американски производител на полски ресийвър?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2022, 14:38       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
.38 Super написа:
Да те питам за личното ти мнение - аз умишлено не исках да взема хромирана цев за моят 5.45 калашник събиран от полски части и с американски ресивър.
Дава ми много прилични групи от 3 под инч на 50м, непрекъснато.
Ползвам ред дот с 3моа точка и някой път 1х увеличител, че зрението ми е за боклука вече, най-обикновена двунога дето дойде с автомата, оригиналното надулно устройство.
Имам още малко работа по фиксирането на оптиката така, че 100% да държи нула но това е калашник и аз не му се оглеждам много в точноста, на 30м тая 3моа точка е ОК но на 300 предпочитам да стрелям или с друг ретикъл (оптика), или просто на железни мерници.
До сега да съм продухал към 1000-1500 щатни, руски патрони през него, от излишъците и не забелязвам абсолютно никаква промяна в попадения, групи и т.н.т.
Аз не празна пълнителя на веднъж, темпото ми е бързо като стреляме успоредно с някой плейтове но в никакъв случай не прегряваме зверски цевта.

Трябва ли според тебе да се притеснявам за в бъдеще, че цевта не е хромирана ?

Данчо, нехромирана цев в комбинация с армейски излишък не е добро решение като Тонев е прав.
Тази група за 50 метра дето сигнализира за проблем дори и с 3 МОА точка на бързомер.
Виж ако бе казал за група от 3 инча на 100 метра с бързомер всичко ще е нормално.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2022, 15:37       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Цоньо и Пеньо, цевта е американска, ако се разровя ще открия стоманата.
Ресивъра е американски, минава за доста добър. Всичко останало е полско, вкл и предпазителя който работи идеално за разлика от други които съм виждал.
Цевта си е като нова от вътре. Тея имаха преди проблеми защото не беше нарязана правилно за калибъра и кихолваше, но после поръчаха цевите при друга фирма и всичко се оправи.
Цоньо, колко трябва да е група от 3 на 50м, каква е нормата ?
На 100м аз не виждам мишената зад точката на бързомера бре, за това стрелям на железни мерници…

Това е най-добрата ми група на 50м, тея са доста стари снимки, още след като го прострелях.

Изображение

Това е което обикновенни стрелям с руските излишъци.
Има едни китайски патрони - Голдън Драгон, те са малко по-добри но нямам снимки с тях

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2022, 17:21       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Каква дължина е цевта?
При 415мм или 16 и малко инча, група от 3 от 4 изстрела трябва да се събира в кръг с диаметър не по-голям от 15см
При 320мм и 215мм (тип АКСУ) диаметъра не трябва да е по-голям от 18см
Но това е за 7,62х39 при това на 100м на мерник 3 - както е по дебелите книги от Тула
Аз на практика при прострелка стрелям групи от 5 изстрела - 1 да елиминирам флаера и 4 за обща група. При стрелба за групираност стрелям 10 изстрела - 1 флаер и 9 зачетни. По принцип мушката ми на 100м закрива такава площ от мишената колкото са 9 попадения (дупки), не че ги правя дупка в дупка ама това ми е отправната точка
Утре ще мога да ти кажа за 5,45х39


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2022, 00:09       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
16.33" цев е до колкото аз съм запознат с полските калашници.

мисля това е фирмата която снабдява цевите, това е цевта, моята има абсолютно същата корона отпред.:

https://www.gmriflebarrel.com/gm-tantal ... al-barrel/

Изображение

Изображение


Това е едно от мненията под продукта, предполагам е доста старо:
Цитат:
I waited several years for GM to produce its replacement barrel and it was worth the wait. With my new GM barrel, my Tantal is a joy to shoot. It easily shoots 3-3.5 inch groups at 100 yards with iron sights and the lousy wire stock that provides no cheek weld. In fact, my GM barreled Tantal is more accurate than my Arsenal SGL31.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2022, 14:39       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
.38 Super написа:
Цоньо и Пеньо, цевта е американска, ако се разровя ще открия стоманата.
Ресивъра е американски, минава за доста добър. Всичко останало е полско, вкл и предпазителя който работи идеално за разлика от други които съм виждал.
Цевта си е като нова от вътре. Тея имаха преди проблеми защото не беше нарязана правилно за калибъра и кихолваше, но после поръчаха цевите при друга фирма и всичко се оправи.
Цоньо, колко трябва да е група от 3 на 50м, каква е нормата ?
На 100м аз не виждам мишената зад точката на бързомера бре, за това стрелям на железни мерници…

Това е най-добрата ми група на 50м, тея са доста стари снимки, още след като го прострелях.

Изображение

Това е което обикновенни стрелям с руските излишъци.
Има едни китайски патрони - Голдън Драгон, те са малко по-добри но нямам снимки с тях

Изображение


Питаш по други средства получаваш отговор. За теб ВИНАГИ.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2022, 22:01       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Здравейте, намерих родословното дърво на Калаш продуктите
Леле какво множество - загубих се в разнообразиeто им...

Ако по-осввдомен модератор прецени, че е постът е за друга тема, моля да се чувства свободен да го премести.

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2022, 00:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Не виждам що да не седи тука но ако някой иска ще преместя поста като нова тема, или другаде.
М-у другото това са само моделите които са проивеждани серийно.
Реално м-у всеки един от тея модели има по няколко експериментални, които не са виждали производство.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ivo III, Viceroy и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer