logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 03:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 21:32       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
.38 Super написа:
TheWhiteMan написа:
...това е инструмент създаден за водене на реални БД, без значение при какви условия...
...Дори и руснаците дето ги използваха в реални БД ще ти кажат, че това не е задължително правило... В смисъл, той сигурно ще стреля ама къде ще са попаденията не е много ясно.

Нямах в предвид типовият калашник, който излиза от завода за масовият кашик - пушечно месо и "груз 200/300". Читав АК струва от $1'300-1'500, без значение къде по света и без бързомера.

Може да го купиш на тази цена от завода готов/прогонен и със сертификат, а може да вземеш евтина база и да налееш останалите пари в тунинги. Предпочитам първото, така поне знам че е тествано и работи. :-)


Последна промяна TheWhiteMan на 23 Юли 2019, 21:35, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 21:35       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Е... $1500... За тея пари ще взема наистина модулна пушка дето ще е по-лека, по-точна и толкова надеждна колкото и руската тояга... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 21:36       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
При нас в България няма как да се сглоби евтина AR, а пък АК съвсем поради техническите му особености.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 21:40       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
.38 Super написа:
Е... $1500... За тея пари ще взема наистина модулна пушка дето ще е по-лека, по-точна и толкова надеждна колкото и руската тояга... :D

При вас е по-различно. Пазара е огромен и цените са други.

Моят АКМС доближава цена 7К евро, но никога не бих го заменил за AR-ка. Нищо че е тежък, тромав, грозен и стреля с бавни и неефективни куршуми. :D

Единствената реална конкуренция на АКМ-а е FN SCAR и Tavor 7, но само в .308 - те нямат опция за междинният патрон..


Последна промяна TheWhiteMan на 23 Юли 2019, 21:44, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 21:42       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
minavasht написа:
От тук пишещите май един само ходи да стреля на живо, и сме няколко, дето може да ни се наложи реално да ползваме оръжие.
Точно първото имах предвид като ти казах, че ще я стреляш само по мишени, за второто никой не знае, чукай на дърво да не се налага.
Има разлика м-у пушка от Палмето Армъри и Ругера, има едни обозначения по цевта и фронт поста дето Палметката може и да ги няма а са важни.
За една година стреляне и Бушмастър с полимерен ресивър ще издържи, айде сега... Никой не спори с тебе че трябва да се купуват скъпи неща,
аз също предпочитам да минавам тънката лайсна но има някой работи които е по-добре да са качествени ( и за това по-скъпи) вместо само да са евтини.
Връзване на гащите е един вид, не друго, дори и ако трябва да я влачиш само до стрелбището...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 21:44       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
TheWhiteMan написа:
Моят АКМС...
74 за мене лично е много по-добро оръжие и като с-ма и като балистика на патрона.
Но, щом ти харесва - няма лошо. :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 21:44       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Zakira написа:
При нас в България няма как да се сглоби евтина AR,

за ак ясно...но за ар защо да не може?
Минаващия може , а ние не можеме? защо? ако се оскъпи вноса нещо разбирам, но и безумните $2000 да са ти разходите по вноса...пак отиваш на много под 6000лв за готова арка у нас марка шмайсер...примерно...
а и да не забравяме на ВСИЧКИ от по 5000лв им падат пълнителите ...а на Минаващия не падат и не я чисти...и сичико това за $300 :DD

не става дума тука за парите вече...или той се ебава нещо или сме кански балъци тука... :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 21:53       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Според мен пълнителите дето падат са си от възможностите на оператора. Аз не съм видял да пада пълнител на някой от челната десятка по състезанията.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 21:58       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Zakira написа:
Аз не съм видял да пада пълнител на някой от челната десятка по състезанията.
И това го казваш след какви наблюдения? - изредили са се при тебе да стрелят всички участници в дадено състезание или как точно?

За един приятел питам. Моето мнение по въпроса го знаете.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 22:02       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
От наблюдения по състезанията. Но само от скуадовете в които съм бил. Ти имаш по-широк поглед като съдия и да питам на тези аркаджии с медалите виждали си падащ пълнител?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 22:05       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Zakira написа:
Ти имаш по-широк поглед като съдия и да питам на тези аркаджии с медалите виждали си падащ пълнител?
Съдийската етика ми забранява да ти отговоря. Ако те решат да споделят нещо - ей го форума.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 22:09       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
.38 Super написа:
Но, щом ти харесва

+1!

Всеки си има своите бръмбари в главата, виждания за живота/оръжията/колите/жените и т.н. И всеки сам гласува със своите си пари в магазина. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 22:13       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Аз падането на пълнителите го споменах на майтап, имах предвид надеждноста на пушката като цяло.
Вярно е, че получаваш, каквото си си платил, но очевидно е имало накъде да падат цените - преди няколко години средна арка тук беше хиляда и повече, сега масово са около 7-800, преди палмето са били по 500, сега са 250-300.
И да не я промъкнеш в битка, мисля е по-добре да скъсаш задника на някоя евтина пушка с патрони, купени с парите спестени от някоя скъпа.
$1600 са 8000 патрона - след като си ги изстрелял, дори и по грешна методика, ще си милион пъти по-опасен с нея, отколкото някой с ДД, дето я е бърсал с парцал цяла година и я е видяла стрелбище, я не.
Поне това е моята логика, предполагам всеки вижда нещата различно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 22:18       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
И аз моля за извинение за влизането си с бутонките, но падането на пълнителите ми е много болна тема, та не мога да се сдържам :confused:

Инак вън от контекста на 100% подкрепям подхода и мотивите на минаващия към арките :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 22:37       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
minavasht написа:
.38 Super написа:
minavasht написа:
Сега погледнах Даниел Дефенс - почват от $1700 и вървят нагоре.
Сам го каза - за дупки по хартия и тая за $300 ще свърши работа. Друг е въпроса ако трябва да ходиш в Централна Америка да стреляш по друго, там вече ДД е наложителен, че и еймпойнта за $800. Не става въпрос за прагматизъм а за правилният инструмент за съответната работа.

От тук пишещите май един само ходи да стреля на живо, и сме няколко, дето може да ни се наложи реално да ползваме оръжие.
Служебно ми е издадена рюгер 566, мисля са по $800. Стрелят еднакво точно с $350-та арка, еднакво надеждни са (не засичат), евтината има едно предимство - ложата и е на магпул, и е 100 пъти по-удобна от рюгера.
Просто на едната пише рюгер.

Имам и Рюгер 566, точно за $800 го купих. Първата ми пушка. Стреля си без проблем. Пълнителят не е падал, но и не съм и участвал в състезание. Явно там е катарзиса на пълнителите за АР. Бих го ползвал за защита на дома, но няма пикатини на полуложата и не мога да му сложа фенер. Или поне не знам как.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer