logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2023, 19:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2668
Естествено, когато калашката ти е 17тата карабина .
За единствена и наличието на асортимент не бих я избрал


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2023, 03:56       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Извинявам се пак че го пускам тука, не можах да намеря подходяща тема по въпроса.
Иво (Бързилов) знам че ти повече пишеш по заа сетапите на АР но търся по принцип мнение от който и да е:

Има ли някакава практична полза от това решение, фирмата е добра но не съм сигурен дали е по-добре
конкретно само буфер със специфична тежест или такова решение за нагласа каквото работи най-добре за ваща АР ?

https://www.instagram.com/reel/Cw0KfwOrXhT/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2023, 05:23       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Това с регулируемите тежести не е нещо ново, JP имат тяхна версия от преди бая време вече.
Лично мнение - добра идея са за съзтезатели понеже в комбинация с рег. газов блок ти позволява да нагласиш пушката към конкретно аммо така че да работи с минимален възможен откат на ръба на надежността.
За оръжие което бих използвал за самозащита не бих го дал пари за такова нещо, даже и да слагаш и махаш заглушител или да ползваш по-люто аммо, стандартната тежест се сменя за секунди и са на цената на едно чипотле, взимаш една Н2 и една Н3 и покриваш повечето ситуации. Ако все пак искаш някакво подобрение в тази част на оръжието силно препоръчвам Vltor A5 системата както и варианта на BCM което е общо взето същото. Vltor А5 беше част от ъпгрейдите предвидени за М16А5 преди целия проект да бъде спрян.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2023, 18:26       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Благодаря за мнението ! Аз съм със 16" цев,H2 буфер и стрелям или 5.56 62 грейна
гриин тип или .223 но в момен та не се сещам грейна. Нямам проблеми изобщо, питах по принцип понеже съм
взимал Страйк продукти и съм доволен а не бях запознат със конкретно кита за нагласяне на тежестите.
Ще погледна и БСМ и Vltor, добре съм запознат и с двете, реномирани продукти са и каквото съм видял или пратил
някъде от тях, хората са много доволни и като качество и като ползване, просто не съм ги ровил за подобен продукт. :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2023, 20:32       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Благодаря за мнението ! Аз съм със 16" цев,H2 буфер и стрелям или 5.56 62 грейна
гриин тип или .223 но в момен та не се сещам грейна. Нямам проблеми изобщо, питах по принцип понеже съм
взимал Страйк продукти и съм доволен а не бях запознат със конкретно кита за нагласяне на тежестите.
Ще погледна и БСМ и Vltor, добре съм запознат и с двете, реномирани продукти са и каквото съм видял или пратил
някъде от тях, хората са много доволни и като качество и като ползване, просто не съм ги ровил за подобен продукт. :tu:


каква е газовата система на цевта? BCG фул ауто ли е или олекотен? какъв е газовия порт на цевта (има ли газов регулатор), на колко часа ти излитат гилзите
ако е 16" цев карбайн .. определено си за тежук буфер .. H2 ще ти работи

ако сложиш по тежки, и силни пружини .. почва да прилича на АК в отката - усеща се удар назад и напред :happy: (или поне на HK буталка с военно аммо :happy: )
особено със супресор ..

като цяло, така както те чета - не бих ти препоръчал да си играеш с регулируеми тежести (и то само те, а не в комплект с другите неща)
зависи какво търсиш от състемата си .. иначе има много неща за настройване, ако искаш да изцедиш максимална скорост/темп и точност .. и то за конкретен патрон, даже и температура

най-общо тежеста се слага да забави малко цикъла на отварянето .. и то се вижда по дълното на гилзите дали има преждевременна екстракция (затвова опитва да завърти, преди стените да са отлепили)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2023, 20:33       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
и ... сгъваема АР, но на три :smoke:


https://www.youtube.com/watch?v=mxU5WBn ... el=Gunscom


https://www.youtube.com/watch?v=Y92I1vc ... ColionNoir

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2023, 01:07       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Иво благодаря и за твоята информация ! Общо взето съм точно там където препоръчваш.
Не сматам да сменям буфера, изхвърлянето на гилзата е малко след 3ч, нямам никакъв газ регулатор,
и цевта би трябвало да е карабина, изобщо всичко е където трябва и няма проблеми,
стреля добре и не засича или нещо друго, беше питане по принцип и всяко мнение е полезно. :tu:

Клиповете са информативни, аз не бих сгънал нищо на три, не виждам смисъл в моят случай.
Мислил съм за сгъваем приклад но идеята зад моята пушка не е да я товаря със скъпи части а
да изстискам каквото мога от части с прилично качество и не задължително най-ниски или високи цени.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2023, 03:04       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
.38 Super написа:
Аз съм със 16" цев,H2 буфер и стрелям или 5.56 62 грейна
гриин тип или .223 но в момен та не се сещам грейна.


Екстра си, не го мисили. Н2 е най-универсалната тежест и работи чудесно на всичко от carbine до rifle системи.
Относно Vltor(и BCM съответно) мисля че една от малкото модификации които наистина оптимизират работата на оръжието. Аз съм с A5H2 тежест на RECCE пушката и разлика в изхвърлянето между най-слабите (223 PMC Bronze) и най-лютите (MK262) патрони няма, или поне не забележима. Отката също е лек и плавен. Най-вероятно ще сложа такава и на един SPR lower който събирам.
Негатива е че е скъпичка и трябва да прецениш дали подобно подобрение си струва, все пак АР15 със стандартен буфер си върши чудесна работа.
Малко повече инфо за А5 буфера:
https://www.arbuildjunkie.com/vltor-a5-buffer-system-overview/

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2023, 03:38       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
:tu: Честно, нямам никакви оплаквания от каквото съм събрал по моята пушка. Инфото е полезно, пак благодаря.
И от всичко кето съм сложил, макар и да не е топ ( то и няма смисъл по евтина пушка да меткам кинти),
оптиката и компа са най-"скъпите" части.
Силно съм впечатлен от компа - отката е сведен почти до минимум. Единсвеният проблем за сега е редиректването на газовете назад,
но аз не стрелям в тим ха ха ха... На стрелбището няма никой на по 5 метра около мене и за сега няма да го махам,
но съм решил да сложа нещо от сорта на 3 пронг сокома на Surefire или на тоя апър илли на нов, по-къс.
Също не ми пасва много ъгъла на дръжката и сигурно ще я сменя или с ДД без извивката над палеца или с Ерго грипа,
пак без извивката защото хвата ми е по-висок и като че ли ми дава по добър ъгъл като прикладвам само от рамо.
Ергото съм го пробвал на много други ар които съм стрелял и ми е ужасно удобен, ДД е почти същият, добре е мислен IMO.

Пак - благодаря на всички за мненията, който се обади допълнително ще е от полза за колегите, дори само за обща информация ! :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2023, 04:54       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
.38 Super написа:
И от всичко кето съм сложил, макар и да не е топ ( то и няма смисъл по евтина пушка да меткам кинти),
оптиката и компа са най-"скъпите" части.

Баш, когато се сглобява или модва пушка (или каквото и да е оръжие), трябва да се взима в предвид за какво ще се ползва и от там да се изхожда за това какви части ще му се слагат. Последните години заради социалните мрежи и разни гурута стана модерно да се купуват възможно най-скъпите части без да има нужда за това. Например трябва ли ти handguard за $400 който няма ниакакво усуквано ако няма да слагаш IR или някакви мерни прибори на него - най-вероятно не, трябва ли ти 11 инча $350 съб-моа цев когато ползваш РД с 2 моа точка, със сигурност не.

.38 Super написа:
Ергото съм го пробвал на много други ар които съм стрелял и ми е ужасно удобен, ДД е почти същият, добре е мислен IMO.


Аз на всяка от АРките съм сложил ЕРГО, като цяло ги предпочитам пред останалите марки.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2023, 08:28       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
На мен ми харесват оплетените пружини
Навремето стрелях с такава на пистолета си, и бях доволен много - оригинално си е с такава CZ 85 Champion

Сега си взех Super 42 на Гейзели - https://geissele.com/super-42-braided-w ... bo-h1.html

Работи чудно на 18" рифле с военните 62грн M855 на GGG, и някакси е много спокойна отзад, почти като болтова пушка - няма го дрънченето в приклада, и като че ли е с по малко вибрации - вероятно и по точна ще бъде, но така или иначе стреля по 1 МОА на 100м и със стандартните части

Колеги видяха от мен и си взеха след като пробваха ловъра ми на различни Овъргазнати системи 16 карбайна и подобни където мяташе гилизитв на 01 часа .. и пушката им започна да работи коректно както с военни, така и със слаби 223

Имат хубаво видео за Супер 42
Тук го има - http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 51&t=19668

Темата е друга .. ако има интерес, може да отворим нова за финните настройки :D на АР, че за АК .. няма особен смисъл

Но все пак за финни настройки - трябват умения, усет и способности за анализ, дето липсват на масовия стрелец - те просто копират този, който им спечели доверието

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2023, 17:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Усуканите пружини са доказано по-добри, Х-5тицата е с такава и работи без грешка.
Споменатите Geissele имат добра таблица за избор на Н2 усукани пружини:

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2023, 23:07       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Споменатите Geissele имат добра таблица за избор на Н2 усукани пружини:


H2 e тежеста на буфера, пружината е една

Гейзели продават само отделни тежести (доста скъпо) .. и си добавяш в буфера, те имат само един буфер
и вече слагаш тежести .. при различните комбинации цеви, портове, супресори


стандартно си идват повечето арки .. с АР15 буфер - без волфрамова тежест
защото незнаят с какво аммо ще се ползва, а обикновено цивилното 223/55грн е слабичко

H1, H2, H3 .. показва колко тежести са волфрамови :D

STD CAR: 2.96 oz.
H1: 3.9 oz.
H2: 4.67 oz.
H3: 5.4 oz.
Rifle: 5.18 oz.

ето една статия американска .. която обесняват как се настройва буфер и съобразно с размера на порта - https://www.peterverdone.com/buffer-stuff/
тези статия .. вече добавят в уравнението и газовия порт :D

сложна работа .. където едно АК, един патрон, тежко бутало .. и пукай там, като ме умерваме за стандарта = увеличаваме мишените!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2023, 02:23       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
H2 e тежеста на буфера, пружината е една
Сега ми стана ясно как се наглласят. :tu:
Това за тежестите го знаех, не знаех, че пружината е една а и даже не съм обърнал внимание,
че таблицата не засяга пружините... :punch:
Добре е когато се коментират тея неща, никой не се е родил научен, благодаря за поправката!

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2023, 11:25       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
На Гейзели е една пружина .. много интересна и различна е характеристиката и

Иначе Спринко прави много вида пружини ... https://www.sprinco.com/ar-buffer.html
(В страничката има хубава статия за настройката на АР, за тези които искат да научат нещо .. препоръчвам им я)

купих си всички видове за да тестваме, най-вече за супресираните

За 14" Мид газ - най-прилично работеше с газ регулатор на половина затворен, буфер H2 и оригинална пружина .. това с военно аммо GGG М855

Най веселото беше H3 тежест и най-тежката пружина на Спринко ... АРката стана като АК в отката .. три удара .. изстрел, удар отзад и после тежкия буфер напред .. и точност като на АК

Ако някой иска да има усещане на АК с АР .. може да го постигне, но обратното .. не може :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Viceroy и 152 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer