logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 08:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 14:04       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 21:48
Мнения: 721
Местоположение: Sofia
Как казваше бай Гошо от Краводер - „Убавото и евтиното не са на един щанд, мойто момче , па немой се кахъри за неща, дека не моеш ни да имаш, ни да си купиш " !
Алилуя !

_________________
Димитър Мангъров ( S. International )
СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 14:40       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
е да, бай Гошо от Краводер има правилни наблюдения... пусках една тема тук за Ар и то на Смит внесена от преставителите у нас, човека /в България и видео снимал/ не беше доволен стреля криво нещо имаше доста проблемации /не мога да намеря темата сега, но коментари имаше доста/ явно е нещо евтина ... събрана за третия свят...
ама да и се радвал и внуците да й се радвали некой коментираше ..."какво ровим... ама кви внуци кви пет лева...човека не мое да умери и сее като редосеялка

и ето това долу е друго явно ...цената е друга това ок... технологията на изработка...и прочие...ясно е...
то затова са тези патенти...света се развива бат Данко ... не стои у 1949г
.38 Super написа:
има пушки с разни модерни покрития, като на ПОФ, които не знаят какво е засечка, нито какво е лубрикант
...

а за тръбата дето заглушава и струва 850долара питам, не заради желание да я имам и за да си запълвам времето в самотните ми нощи, а ми е интересно какво може да струва тази цена в тази траба?
ако нещо е защитена с патент...специален материял може би...
но хм...това не е сложна оптика или костом стрелкова оръжейна система напасвана три години...на едро нарязана тази траба не може да струва повече от 4 долара за 25 кила... :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 14:51       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Poseidon написа:
Явно нещата отиват към притежанието на всички системи в тоя грешен свят с цеф по-дълга от 20сантима за да се почустваш свободен и да праиш кво си сакаш...ок

Аз друго се замислих...в тази поредна самотна нощ ...е добре бе...разбирам пушката да е 10 000 долара...разбирам оптиката да е 20 000 долара...

ама как може тоя съпресор да е 850 долара??? погледнах го две трАби с резби и няколко втулки...тц тц тц...е от такива неща Дред вдига над 42 градуса температура, а аз съм с над 200 кръвно...


FIRSTGUN написа:
AAC Suppressor (probably the M4-2000) – $850


па то и язе не разбирам за чий компютърните чипове струват една тораба пари


отговор: оти плащаш и за вложния акъл на някой

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 15:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не оспорвам това Тишо, естествено... но ето и това е М4 2000

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/pro ... L-SS03BPBK

58 долара... са освен този да е като руските процесори, а горе специалната траба да е извъртяна в Интел - 850 долара...

очевидно нещо има тайна тука...или е търговски похват...залагам на второто :-)


Последна промяна Poseidon на 19 Мар 2015, 15:04, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 15:01       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Dimitar.Bojantchev написа:
Значи колеги, ако аз кажа, че нещо ми пречи или намирам за хубаво, или за лошо в никакъв сучай не искам да намеквам, че моето мнение трябва да бъде прието или че е меродавно. Разни хора, разни идеи.


Капитан Фърстгън, като дойдеш насам ще ти дам късата М4 с дръжка и ще се пробваш на 300 метра. Убеден съм, че за някой хора дръжката е най-великото нещо, но на мен лично ми пречи за стрелба където цевта трябва да бъде подпряна на нещо.

Какво мислиш зе мерниците "червена точка" -- на какво разстояние за ефектни според теб. Денем?




Чудех се просто какво ти пречи на точната сттрелба вертикалния хват,че аз на война не сьм ходил и не ми се ходи,но пьк гледам какво ползват и те и добрите стрелци като теб.Вьобще не ми е идея да казвам АЗ кое на ТЕБ или кой да е друг му е удобно или е по-точен с него,за всеки различно. :tu:

Преден хват на 300 метра от рька ммммм надявам се да ти е лека карабината,че с моите пищялки има да рься кьде падне.Подпирам обикновенно юмрука дьржащ предния хват и сьс стискане глася височината,в трева над коляно обаче сьм я увапцал,от рька на 300 метра сьм зле та и за това двунога и преден вертикален на сравнително лека карабина сьм си спретнал.Както казах За всеки различно,аз примерно без преден хват сьм за никьде,не ми се мисли Калашник с големия банан какво ще го правя.


Точка до точка,ден до ден.........300 и малко,добрите и на 500 се пробват ма те с 8 увеличение на 1000 ярда бият пьк аз не мятам до толкова,16 ми трябва,не се види мишената.Пак За всеки различно,принципно 2 футболни игрища,но и зависи какво се гони,аз точка ползвам само на женския Рюгер 22,толкова си виждам явно.

Кажи ми и за Калашника - защо едно Маади струва двойно по-малко от Арсенала?Не,че ще си купувам Маади ма ми е интересно с какво толкова куца според теб?


А за идването ИДЕМ :tu: ти само свирни


За цените и аз се чудя - има АРки по 600 кинта,ХК е около 5 бона,1500 цев,5 лазер,800 заглушителя,сметнали са увеличението ма не и оптиката,там са едни пари.........а не си вземат един кьс Калашник с една червена точка и бой на 50 метра.Не е като да нямат или не могат,явно не искат защото не им се получава.от там и пак в темата - АРка или Калашник ма кой модел в каква конфигурация и за какво?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 15:05       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Poseidon написа:
Не оспорвам това Тишо, естествено... но ето и това е М4 2000

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/pro ... L-SS03BPBK

58 долара... са освен този да е като руските процесори, а горе специалната траба да е правен в Интел 850 долара...

очевидно нещо има тайна тука...или е търговски похват...залагам на второто :-)



Говариш по руски?Те го на инглиш,купен на далавера явно,за това е само 850,струва хиляда и малко иначе.

http://www.thetruthaboutguns.com/2011/0 ... 5-56-nato/

Изображение


:tu: :tu: :tu:

http://www.silencertalk.com/tests/5-06- ... mm/556.htm

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 15:17       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Poseidon написа:
Не оспорвам това Тишо, естествено... но ето и това е М4 2000

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/pro ... L-SS03BPBK

58 долара... са освен този да е като руските процесори, а горе специалната траба да е извъртяна в Интел - 850 долара...

очевидно нещо има тайна тука...или е търговски похват...залагам на второто :-)

...щото го навиват на това: http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/con ... =1&cat=416

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 15:18       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
о, тва за въздушни ли са ...ок...хм...Мани мани...над 1000 долара...ок и тази нощ ще е четене и изучаване на съпресор сайлансъри с такива цени ... :tank:

тази траба като я чуя да заглуши приемливо 950м/с изстрел ще е първото нещо, което ше си купя като кацна в щатите, Фърсгъне...за през ноща ще спя с трабата под възглавницата - така нема да съм самотен никога повече :D

ето бахти ноухауто е /от линка на Фърсгъна горе/ траба, неколо втулки и шайбета...това в тоя вид подсилва звука на изстрел с над 700м/с :happy: дори и пламъка не гаси, но е модел " Тактикъл иновейшънс" хо хо абе тея американци...колкото имат и сериозни неща толкова имат и фейкове

това няма как да е по ефективно от онова руското ПБС с гумата

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 15:52       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
https://www.youtube.com/watch?v=qhTwvszoEOQ

ето ти малко видео
не по-малка наука е това да спреш/разпределиш газовете

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 17:53       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Това ми заприлича на казармена НОСТАЛГИЯ - доброто старо време когато всичко ни беше подредено (и бяхме млади) и не се кахърихме какво да изберем - просто нямаше никакъв избор.

А сега, каква дилемна бъркотия - как да изхвърлиш овехтялото, като все още става за нещо. :-) :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 20:02       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Всяко нещо струва толкова колко ти го плаща купувача.И на мен ми е чудно как един спуськ група струва около 500 долара ма е толкова,и там няма кой знае какво.Пробвах спусъка на Тавор и после виж цената на добрия за същата пушка :punch:

Това е избрано от всички марки и модели,явно държи на бой и си върши работата,а от там и цената му- все пак добряци го ползват,а че са 5 шайби на кръст примерно кой го интересува.

Фенер за 500 по-добре ли е?Свети по-скапано от Олайт М22 за 100 кинта.Или нашенски Арсенал за 1700 срещу АРка за 650 кинта?Какво толкова има Арсенала,че е двойно и горница на Маадито /аз го знам какво има ма двойно чак пък......./.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 20:26       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Това е абсолютно! Ок.
FIRSTGUN написа:
Всяко нещо струва толкова колко ти го плаща купувача


разбира се има ловни пушки 100 000 паунда...и прочие...не е думата за това...

специално интереса ми е към трабата горе...като отколнение леко нека е към навесния инвентар на арката ...не за друго...доколко аз знам не е възможно да се докара 5,56мм до 30 децибела както го рекламират...освен заглушитела да е като плевня ...такава е Природата и физиката просто...принципно е това /38ия е по прнципите/ и е така...

мерси на Тишо за видеото...много материали има...и хилади конструкции от метални стружки... до ебаси изчанчените неща...това е със сложни чашки, а онова с шайби...да, по е ефективно, но с малко...просто въздушния стълб в цевта, като шибне атмосферата с 900м/с кво става с шума, м? и това е преди да започне завихрянето в сложните камери...

различно е като запушиш камерите с гума /пбс/ , но и това иска дозвуков кършум

разбира се може тази американска траба да е нещо принципно ново /точно тази траба не е с шайбите дето с показали/ - оттам и цената и затва питам тук...кой знае всичко!?...но като резултат срещам майтапи от Мастъра по стрелба Митке и хвалби колко пушки имал и как не мога да си купя нещото и прочие ...ех самотно ми е наистина...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2015, 21:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
batdanko написа:
Ако Геносе-тата от Еклер с Кола направят АР-ка в 7,62Х39 която да е безотказна и всеядна с всякакви военни производства по съветските стандарти съм склонен да приема до някъде мнението на Гелето. Иначе тези с които съм се сблъсквал със съветски патрони не стрелят :angry:


:happy: абе много кисело гроздето станало в тая тема бе :surp: ...пълно с ретроградни комуняги и фенове на исис :tu:

Не малко, a много на ангро се сипят хвалби за калашката без да се конкретизира (с някои изключения разбира се) вида и целта на т.нар. война, на която сте щели да одите само с калаша под мишка :happy: Иначе, аз лично твърдо заминавам с арката :tu:

Мисля си и, че митът за неизбежното засичане на арките отдавна е развенчан, пък били те и с газовата тръбичка и въпросът вече е за функционалността и подръжката на една такава милспек система, която в крайна сметка се оказва толкова модулна, колкото е един лего конструктор.

Бат Данко, след като Узунов вече покани официално всички на беляковец, докарай каквито искаш съветски лайна да ги пробваме на моята арка и ако засече, направо може и да ти я подаря :tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2015, 04:31       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
...специално интереса ми е към трабата горе...
Тая тема отиде и тя у лево ама айде... :DD
Глей сега, Адвенс Армамент са едни от най-добрите, ако не най-добрата американска фирма за "заглушители", така че при тях има и елемент на лежане на малко лаври, съответно и цените им са такива, няма лошо. Който няма пари, ще шуми повече... :D
Ако те интересуват някой неща, те си имат въпроси и отговори секция на сайта, ето я: http://www.advanced-armament.com/FAQs_ep_41-1.html
Ето и заглушителя им който е доста известен:
Изображение
Значи, освен него има и разни други неща които се слагат м-у него и пистолета, ако говориме за пистолетният вариант, за пушки пък си има други особености.
$800 за такъв заглушител бих дал утре, това не е скъпа цена за добре направен заглушител.
Имай предвид, че модерните заглушители си имат специални материали, покрития и сума ти сложни за изработка части, за да може да се поддържат с колкото се може по-малко броя отваряния и да са ефективни не само след първите няколко изстрела но и след 4-5 пълнителя на автоматична.
Има заглушители които са "мокри" или сухи, има и такива които могат да се стрелят и по двата начина, като мокрият е доста по-ефективен, защото ако се използва специалният гел с който се пълни, първият изстрел е точно толкова тих, колкото и последващите го, за разлика от заглушителите в които не се слага течност.
Американците имат един термин "Signature" когато се говори за изстрел със заглушител - това е сигурно най-важната функция на заглушителя, да скрие искрата, звука от газовете и пушека от изстрела, когато е добре конструиран, тея елементи са покрити добре и съответно цената на такъв заглушител е висока защото не могат да те открият веднага от къде стреляш, това му е ценното.
ПБС-а е морално старял, знаеш, един наш познат има статия за него, там са описани всички плюсове и минуси като от човек който го е използвал, не гледал за него в Тубата. Дефакто ПБС-а върви като "комплекс" заедно с патрона и със още 3-4 диафрагми... :P
Обратно на ААС - те самите си казват, че не могат да заглушат звука от маханиката на оръжието и от минаването на звуковата бариера ако се ползва нормален боеприпас, но за споменатите няколко неща, техните заглушители са много добри...
Освен да върши такава работа, ясно ти е, че тоя заглушител също трябва да е тестван да работи безпроблемно със различни видове и с-ми оръжия, така че там си е по-голяма наука от една тръба с пет шайби, не ек ато да си го направи всеки един в къщи и да разчита, че задължително ще има някакъв положителен резултат...
М-у другото това дете Рейчъл работи за тях от години, ако я видя пак на шоуто догодина ( живот, здраве, и свобода, да си довлача задника до там) ще и взема един автограф специално за тебе... PDT_Armataz_02
Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2015, 09:16       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Благодаря, 38и! Е тва е смисъла на един форум...споделяне на инфо...а тука наистина се влага научен потенциал...адски интересно е...а не да четем самодоволни селяшко-български тъпизми тип "аз имам, а вие немате и гледате филми"

п.п. Нищо не е отишло у лево... темата виж, че почна да възмъжава ..м-р Смит постави ебаси мъжкарския облог :armed: одобрявам!
Просто отклонението за заглушителите требва да се отдели в нова тема от мод или ше ги копирам и ше пусна такава, а тука може да се позатрият...

Апропо не мога да разбера и защо ти, Джон от Атланта примерно или Ваньо от Дупница би купил заглушител?
и то с цена над 1000долара? не става дума кой има и нема бе не се излагайте...
Тоест да го имаш, като притежание просто и колекциоерство или да не ме разбират от къде стрелям? хм...ако е за бракониерство, платени убийства или държавна мисия в Конго разбирам...ако е да утрепам опасно агресивно куче в града чувал съм от Ваньо че го прави без заглушител...не му требва просто...

п.п. има много хубави американки ама от момичето от рекламата горе ме фаща скомина... той Витан затова не мое да свикне още в Хюстон, но ше оправи...
все пак предай й поздрави от България, като и зимаш автографа...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Баян, dobri, Majestic-12 [Bot] и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer