logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 10:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2015, 10:30       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Mr. Smith написа:

Бат Данко, след като Узунов вече покани официално всички на беляковец, докарай каквито искаш съветски лайна да ги пробваме на моята арка и ако засече, направо може и да ти я подаря :tu:



Ако я пробваме както трябва, вярно ще е за подаряване, това, което е останало от нея... :armed:

Истинските тестове всички знаем как се правят, да се изстрелят няколко пълнителя с едно оръжие в стерилна среда и да се правят изводи за него е несериозно.
А и не е нужно ние да откриваме топлата вода, който му трябва си знае кое кога да ползва.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2015, 11:44       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2009, 15:56
Мнения: 432
Местоположение: ШУМЕН
Vimpel написа:
Mr. Smith написа:

Бат Данко, след като Узунов вече покани официално всички на беляковец, докарай каквито искаш съветски лайна да ги пробваме на моята арка и ако засече, направо може и да ти я подаря :tu:



Ако я пробваме както трябва, вярно ще е за подаряване, това, което е останало от нея... :armed:

Истинските тестове всички знаем как се правят, да се изстрелят няколко пълнителя с едно оръжие в стерилна среда и да се правят изводи за него е несериозно.
А и не е нужно ние да откриваме топлата вода, който му трябва си знае кое кога да ползва.

Свилка, не му забелязвай на о.з. ген.сека! PDT_Armataz_01_20 Утопист отвсякъде,описани са в литературата,а тежките случаи-в специализираната.О.з. ген.сека ако ходи на война по специализацията си,в най лошия случай ще счетоводител в г,за на тила,за където не бутална а и шоколадова АР-ка ще му е достатъчна.А за тестовете,ако Светльо намери някой,който да уреди курсант кашик да тренира 2 дни за бой и от бой в БТР-а и кашишка тактика с АР-ката му както е накичена и след това нека да се опита да гръмне с нея,че аз не съм толкоз смел :DD Видяхме с тебе на Европското в стерилната среда на Беляковец колко държаха АР-ките,а ние с тебе стреляхме с най добрите.Пак казвам освен НК която не засече,нямаше АР-ки които да не създадоха проблеми,това съм го видял с очите си.Ако Европейското е нищо ,готов съм да отида и на световно но не вярвам да видя нещо по различно.

_________________
ЙОРДАН МИХАЙЛОВ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2015, 12:33       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Темата малко се поразми, а аз не съм съгласен единствено със следното:
Цитат:
...за мен АК си остава най-добрата щурмова пушка и до ден днешен
Защото на кашик в БТР-а накичена АР-ка всъщност не му и трябва, но на някои специалци, които също ползват щурмови пушки в различни условия и за други цели, може да са им нужни именно АР-ки, и то доста накичени. Щурмовата дейност като цяло, ако се свеждаше единствено до кашишка тактика на къра, донякъде бих се съгласил с номинацията на АК-то. Реалностите, обаче, са доста по-различни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2015, 17:22       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Vimpel написа:
Ако я пробваме както трябва, вярно ще е за подаряване, това, което е останало от нея...

е ше я пробваме само с патронки, не повече PDT_Armataz_02
batdanko написа:
освен НК която не засече

е за това говоря де :happy: Са, ако ше я ритаме и заравяме в пясъка... не си я давам, щото все още има висока амортизируема стойност :wink:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2015, 19:40       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
Темата малко се поразми, а аз не съм съгласен единствено със следното:
Цитат:
...за мен АК си остава най-добрата щурмова пушка и до ден днешен
Защото на кашик в БТР-а накичена АР-ка всъщност не му и трябва, но на някои специалци, които също ползват щурмови пушки в различни условия и за други цели, може да са им нужни именно АР-ки, и то доста накичени. Щурмовата дейност като цяло, ако се свеждаше единствено до кашишка тактика на къра, донякъде бих се съгласил с номинацията на АК-то. Реалностите, обаче, са доста по-различни.



:tu: :tu: :armed:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2015, 23:06       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
batdanko написа:
Vimpel написа:
Mr. Smith написа:

Бат Данко, след като Узунов вече покани официално всички на беляковец, докарай каквито искаш съветски лайна да ги пробваме на моята арка и ако засече, направо може и да ти я подаря :tu:



Ако я пробваме както трябва, вярно ще е за подаряване, това, което е останало от нея... :armed:

Истинските тестове всички знаем как се правят, да се изстрелят няколко пълнителя с едно оръжие в стерилна среда и да се правят изводи за него е несериозно.
А и не е нужно ние да откриваме топлата вода, който му трябва си знае кое кога да ползва.

Свилка, не му забелязвай на о.з. ген.сека! PDT_Armataz_01_20 Утопист отвсякъде,описани са в литературата,а тежките случаи-в специализираната.О.з. ген.сека ако ходи на война по специализацията си,в най лошия случай ще счетоводител в г,за на тила,за където не бутална а и шоколадова АР-ка ще му е достатъчна.А за тестовете,ако Светльо намери някой,който да уреди курсант кашик да тренира 2 дни за бой и от бой в БТР-а и кашишка тактика с АР-ката му както е накичена и след това нека да се опита да гръмне с нея,че аз не съм толкоз смел :DD Видяхме с тебе на Европското в стерилната среда на Беляковец колко държаха АР-ките,а ние с тебе стреляхме с най добрите.Пак казвам освен НК която не засече,нямаше АР-ки които да не създадоха проблеми,това съм го видял с очите си.Ако Европейското е нищо ,готов съм да отида и на световно но не вярвам да видя нещо по различно.

Бат Данко курсант от доброто старо време ако изпълни няколко пъти за норматив '' по местата си'' и '' при машината'' с АР ще стане много весело еле пък се тренира с МТЛБ и да десантиташ от него , нешата с американския алмин ще са малиии PDT_Armataz_01_30 , а нали се сещаш че всичко там се прави за норматив Отличен и никой немисли за допълнителните щети, като удари по оръжие.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2015, 02:36       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
...Апропо не мога да разбера и защо ти, Джон от Атланта примерно или Ваньо от Дупница би купил заглушител?
И това е пак в страни от темата но за да размажеме напълно нещата ще ти отговоря: Защото не е забранено.
При положение, че в много от щатите заглушителите не са забранени а са на разрешително, цакаш и си получаваш разрешителното, не виждам защо да не се използва...
Във Флорида е разрешено ако имаш подходяща преграда за калибъра който стреляш да си го правиш в задният двор. При наличието на заглушител най-малкото ще шашкаш съседите толкова...
Заглушител на оръжие за самоохрана, особено в къщи е незаменимо. Някой стрелял ли е без наушници в къщи ? Шума от изстрела е такъв фактор, че може да ти обърка яко отбраната от купчина нинджи или една сюрия латиноси с мачетета, пратени от местният нарко-барон да те ликвидират... :D
Заглушителя ти дава предимство да стреляш по-точно, тежи отпред, по-лесно се връща мерната линия, не се шашкаш от изстрела, няма флинч, елиминира турболентният ефект на газовете зад куршума ако щеш, изобщо си има предимства, не е забранен, за това си ги ползват хората, не за друго...
Разрешителното е към $200 кинта ако не бъркам, поне в моят щат е така, изсипваш към $1200 за един свестен заглушител и си готов.
Разрешителното е за калибър, ако искаш за допълнителен калибър мисля се вади още едно, може и да бъркам. Един заглушител можеш да го слагаш на колкото искаш цеви но е ясно, че ще работи добре единствено на тея с един и същи калибър.
Не знам как седи въпроса с ловуване със заглушител, може би някой по-знаещ ще каже...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2015, 02:39       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
batdanko написа:
Видяхме с тебе на Европското в стерилната среда на Беляковец колко държаха АР-ките,а ние с тебе стреляхме с най добрите.Пак казвам освен НК която не засече,нямаше АР-ки които да не създадоха проблеми,това съм го видял с очите си.
Хеклера е военна пушка, тея АР-ки дето сте ги гледали на състезанието са спортни, има огромна разлика от АР-ка до АР-ка, да се съди за с-мата по впечатления от онея напудрени тояги е меко казано несериозно.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2015, 04:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
.38 Super написа:
Poseidon написа:
...Апропо не мога да разбера и защо ти, Джон от Атланта примерно или Ваньо от Дупница би купил заглушител?
И това е пак в страни от темата но за да размажеме напълно нещата ще ти отговоря: Защото не е забранено.
При положение, че в много от щатите заглушителите не са забранени .......


То се разбира и знае,но да го допьлня - и ти пази слуха.

Аз пьк лично не вижда смисьл да стрелям БЕЗ заглушител ако мога да стрелям с него.Няма смисьл да ми дрьнчат ушите и да слагам допьлнителни тапи АКО мога да ползвам,но не и в тоя плякан щат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2015, 13:50       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 31 Авг 2010, 13:17
Мнения: 738
.38 Super написа:
Хеклера е военна пушка, тея АР-ки дето сте ги гледали на състезанието са спортни, има огромна разлика от АР-ка до АР-ка, да се съди за с-мата по впечатления от онея напудрени тояги е меко казано несериозно.

+100!
Сравнявайте ябълки с ябълки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2015, 16:36       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е добре де що требваше да изпишем 4 страници та да разберем за ябълките и че с пръдня боя не става...
Очевидно истината е тука [quote="FIRSTGUN" има АРки по 600 кинта, ХК е около 5 бона[/quote]

това косено го потвърждават и съветските възпитаници кълнящи се в калаша /бат Данко свитедетелства, че HK не засича по състезанията/

останалото са компромиси...никак не става:

-ако си с евтина арка дори да си Мастър в състезанията заклинва и ти осира времето на иначе маниашката стрелба...

-ако си в бойна ситуация и избиваш враговете на Родината с евтина арка пак бат Данко обяснява назад за лайната в панталона как ставало...

тоест един Мастър в спорта или истински специалец е добре да има ХК за $5000 само желязото...още $10 000 за прикачения инвентар в зависимост от задачите...
само 50 специалци само пушките са $250 000 ...

но ако оставим специалците - това е държавна политика...за състезания избора е труден...дали калаш за 300лв надежден и не дотам прецизен или арка на цената на глок да я чепкаш постоянно в засечки...или 5000 долара за хеклер ...

а какво общо има ХК с щатите ? не се изясни...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2015, 16:52       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Не те знам кьде биеш и ЗАЩО,но ако сравняваме нещо е добре да знаем какво е.Калашник вьрви от 550 до 2 бона,вземи един Сенчьри Армс и го чакай да работи както трябва.В сьщото време нашенския е 2 бона почти или колкото много добра АРка.
Те пьк почват от цената на скапания Калаш,а някои които нямат общо с Щатите ги ползват Щатските специалци по незнайно каква причина,не им харесва Калаша явно.Един специалец е добре да има инструмента с който да си вьрши работата,а дали вече е 5 лева или 5 бона в зелено друг вьпрос,ЗАЩО е 5 бона май по-правилно да се пита.

Стоя и се чудя кой ходи с голи мерници вече даже на война и кое с какво сравняваме :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2015, 18:07       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 15 Дек 2014, 17:15
Мнения: 81
Леле колеги, темата е реактивна... Много страсти и има ного какво да се каже по всяка реплика..

Само едно изречение тук зa засечките -- най-честа вина в моята скромна практика има пълнителя -- наскоро пробвах нов пълнител в моя H&K 91 и почна да дъвче накриво.

Един ключов въпрос за мен е като засече, как кофти засича и колко бързо може да се изчисти. Затова единствената ми критика към любимата AR-ката беше, че има сценарий при които засича зловещо, особено ако патрона има леко деформирана гилза. И за разлика от HK или АК, където лоста е отстрани е един шут оправя работата, с този избор на дръжка за зареждане не е баш така.

+++++++++++++++++++++++++++++

За накичените пушкала -- стандартната инфантерия няма бизнес с такива рамботий -- специалните, тях не ги знам, нямам личен опит :-) За мен всяка джаджа дето стърчи -- (1) убива при носене (2) ще се размести или счупи при изпускане (3) ще се захване за всяка шубрачка... (4) ще събира прах и мърсотия.... ако си за един ден на стрелбище е Ок, ама в практиката на живот в по-примитивни условия, не.

+++++++++++++++++++++++++++++++++

За цената на Българските АК -- Капитан Фърстгън -- за много време нашите Калашници имаха (може би още имат) репутацията да са много високо качество, най-вече че затвора беше фрезиран, а не щампован. Според мен тук има и доза маркетинг, но нищо лошо в това -- един рядък случай Български продукт да бъде с висока репутация.

Преди няколко месеца един пич тук на нашето стрелбища ме пресреща запъхтян и ми вика "Вие Българите сте велики"... Не исках да споря с него, въпреки че имам известни съмнения по въпроса... Питам защо... "Моя Кринков" -- вика -- "Българския вкара всички куршуми в една дупка... " Имах много сериозни съмнения това да е така, дори дали са били на хартията, но един път не исках да споря за величието на нашего брата... В интерес на истината преди един месец все още поддържаше тезата за величието ба Българския Кринков и че и други приятели са си купили същия.. Надявам се поне да изплатят заплатите на хората в Казанлък, или Сопот ли беше...

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Бягам към моя полигон, че днес провеждам гарнизонни стрелби в дивата пустош. Основна цел: гонг с форма на човешко торсо на 800м (метра, не ярда). Нагласил съм мерниците на моите АК и днес ще ги пробвам на тази дистанция -- белким уцеля поне няколко пъти...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2015, 18:13       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Никъде не бия Фърсгъне...коментирам и изучавам интересна ми материя /и понякога провокирам и се бъзикам с 38ия и още неколцина, но без лоши чувства.../
А объркване има защото живеем в различни светове, но технологиите ни сближават се едно сме в една кръчма...единя в Америка другия в Европа третия в Австралия ...това е супер... :DD
Объркването е че ти виждаш калаш в щатите за 2000долара...мани ги тези цени...те са за там и нямат общо с технологията, а с ПАЗАРА...калашников купуват наще състезатели в България за неколкостотин лева от старите производства яка гега е това безотказна...но гега...

ЗАЩО е 5000долара хеклера и защо не е американско ноухау да обясни ако пожелае 38ия :DD

Ето пак ти гледаш и сравняваш от 7000км
FIRSTGUN написа:
Стоя и се чудя кой ходи с голи мерници вече даже на война и кое с какво сравняваме


ето вчера Путин вдига по тревога Северния флот 80 000 бойци, 40 бойни кораба , 14 подводници, 100 бойни аероплана...
та нито един от тези бойци не е с пушка за 5000долара...всички са с 5.45 АК с гол мерник. Това се опитват да кажат назад в темата старите служители от бившата БНА.
сега...цената на една съвременна 5.45 колко е и колко е по-лоша от хеклера е това е темата
вероятно в тази войскова група има подразделения със специални пушлета...може и хеклер може и американски къстоми да са накупили...напасвани от стария Уили от Илиной дето прави ръчно 2 пушки годишно за 400 000 долара само цевта...ок това не пречи

Дали са майтапчии тези русаци с голите мерници днес не знам...и аз одъртях вече...но реалността е това ДНЕС в Европа...
А ЕС в отговор обмисляме да направим ОЕА Обединена Европейска Армия...което е Ок...тва е пътя обединихме се ...
интересно дали в новата ОЕА ще се въоръжаваме с хеклери ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2015, 18:24       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Dimitar.Bojantchev написа:
Леле колеги, темата е реактивна... Много страсти и има ного какво да се каже по всяка реплика..


Един ключов въпрос за мен е като засече, как кофти засича и колко бързо може да се изчисти. Затова единствената ми критика към любимата AR-ката беше, че има сценарий при които засича зловещо, особено ако патрона има леко деформирана гилза. И за разлика от HK или АК, където лоста е отстрани е един шут оправя работата, с този избор на дръжка за зареждане не е баш така.

+++++++++++++++++++++++++++++

За накичените пушкала -- стандартната инфантерия няма бизнес с такива рамботий -- специалните, тях не ги знам, нямам личен опит :-) За мен всяка джаджа дето стърчи -- (1) убива при носене (2) ще се размести или счупи при изпускане (3) ще се захване за всяка шубрачка... (4) ще събира прах и мърсотия.... ако си за един ден на стрелбище е Ок, ама в практиката на живот в по-примитивни условия, не.

+++++++++++++++++++++++++++++++++

За цената на Българските АК -- Капитан Фърстгън -- за много време нашите Калашници имаха (може би още имат) репутацията да са много високо качество, най-вече че затвора беше фрезиран, а не щампован. Според мен тук има и доза маркетинг, но нищо лошо в това -- един рядък случай Български продукт да бъде с висока репутация.



Не стьрчи ли не го искам,да го тегля под носа си не ми е удобно и това си е,нямам навика явно.

За нещото което стьрчи си прав,но дай да видим пак кое с какво сравняваме - ако е АК с АР15 то нека е малкия калибьр на АКто,а Х39 да го срещнем с АР10 и оптика с бьрза врьзка.Колко и примитивни условията да са винаги мога да махна оптиката и да я изхвьрля на петата секунда,но с нея биеш на дистанция на която с просто око не виждам и магаре пред Калашника.Калибьр Х51 примерно знаеш много по-добре от мен може да води точна стрелба и на 1000 ярда / знам бе знам ма е така с някой пушки,еле с тежката цев пак на НК /.Ако е на голи мерници на 300 метра ммммм да,може и без нея,но аз лично чакам снимки от днешния ти тест на тия метри с Какалашката.

Ти май не си много по оптиките,старата школа с мерниците а?


За нашенския си е нашенски и много му се носи славата,като вляза в магазина и поне ме знаят от кьде сьм и голямо Кажи бе кажи се заформя ма е 2 бона с леките доработки,за тая цена много добра АРка се взима и с една що годе нормална оптика до 400 метра маке му и трьн на Калаша.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer