logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:04




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 14:25       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
TheWhiteMan написа:
Например фенерите Olight са с добро качество, ползвам два такива и съм доволен.
Щото Олайт си имат техни R&D и не копират, има и свестни китайски стоки когато си ги мислят те и са мислени от хора с опит.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 14:40       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Така е, дето викаше баба ми едно време - ако нямаш пушка за $1500-2000, и червена точка за $500-800, и не стреляш патрони по 2-3 лева парчето, няма как да уцелиш, затуй не си губи времето.
Тя и друго викаше - в една къща, дето няма киноа, хималайска сол и трюфели, там крака ми няма да стъпи!
Жената не влизаше и в кафене, дето не сервира Копи Лувак, просто си имаше някакви минимални стандарти.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 14:53       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Глей сега, стандарта си е стандарт, това за кето си събирал твоята и аз моята пушки, е стрелбище... Ако я олабиш три пъти на бетона едва ли ще работи както работи една на Даниел Дефенс... Напълно съм съгласен, че една шапка с пари е неоправдано ако искаш само да стреляш на стрелбището, пушката не прави стрелеца но някой неща имат значение. Например старите руски излишъци бяха с корозивни капсули, без мелонит в апъра и цевта, пушката заминава за няколко хиляди патрона...
Аз умишлено взех SS американска цев за 5.45, исках да видя как ще се държи и дали нехромираната цев е наистина по-точна. Така е обаче и по-скъпият боеприпас си казва думата, отдавна измислена топла вода един вид... Точна е но иска сериозно чистене след стрелба, ужким Калашник а го пудря повече от АР... :D
По принцип съм с тебе за евтиното, но нека и да е поне малко качествено, не само евтино.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 14:57       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Аз съм прагматик.
Сега погледнах Даниел Дефенс - почват от $1700 и вървят нагоре.
Еймпойнт точките са от $400 нагоре.
Ако искам куул име на ъпъра, трябва да похарча минимум $2000, за да прав същите дупки на 50 метра както и с арката за $350 и точката за $30.
С дрги думи - не че не мога да отида до магазина с камаро зл1, ама същата работа ще ми свърши и хондата.
Е, няма да цъкат с език хората, и сигурно няма да ме чуе никой в съседните околии, но съм готов да живея с това.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 18:29       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
minavasht написа:
Е, няма да цъкат с език хората, и сигурно няма да ме чуе никой в съседните околии, но съм готов да живея с това.


Все повече почваш да ставаш образец за мен...
За жалост у село БГ фикс-идея в живота е другите да цъкат с език, особено на тези, дето живеят в чужбина. Там мизерстват по 8 човека в една къща, ядат "имигрантска" храна, ама като си дойдат тука се изживяват като царе.
За т.нар. "бизнесмени" няма да говорим. И аз като си купя нещо, дето ми върши работа, почват едни "Ма ти що не си взе …, скъпо е, ама е върхът", и т.н.

П.П. Ще те включа в листата ми на "Tour America", ако може разбира се :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 18:50       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
minavasht написа:
Аз съм прагматик.
Сега погледнах Даниел Дефенс - почват от $1700 и вървят нагоре.
Еймпойнт точките са от $400 нагоре.
Ако искам куул име на ъпъра, трябва да похарча минимум $2000, за да прав същите дупки на 50 метра както и с арката за $350 и точката за $30.
С дрги думи - не че не мога да отида до магазина с камаро зл1, ама същата работа ще ми свърши и хондата.
Е, няма да цъкат с език хората, и сигурно няма да ме чуе никой в съседните околии, но съм готов да живея с това.

Да не говорим, че когато ти си събираш пушката, изчистваш всяко ръбче от стружките, слагаш грес където трябва ($2000-те пушки имат доста места за чистене и смазване когато ги събираш), подбираш правилния диаметър на газовия отвор, използваш по-малък момент за затягане на цевта и т.н. Ако двата "receivers" са изработени от качествен материал и допуските са в правилния диапазон, ще имаш доста добра пушка. Повече проблеми съм имал с частите, когато сглобявах. Специално да има правилно повърхностно закаляване където трябва и правилен материал/твърдост на частите и правилни качествени пружини.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 19:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
minavasht написа:
Е, няма да цъкат с език хората

Не става въпрос за това. Просто на пушките и пистолетите си човек трябва да може да се довери напълно и то при всякакви условия. Т.е. да разчита на тях, като на себе си. :-)

А за жалост, аз още не съм видял нещо евтино и качествено/надеждно.

Има хора, които не разбират духа на калашника.. и го считат за "Лада 7-ца". А всъщност, това е инструмент създаден за водене на реални БД, без значение при какви условия. И за това му свалям шапка.

На времето считах Бенели М4 за прекалено скъпа и излишно преоценена пушка. Но всичко това се изпари, когато видях как цикли с всякакви патрони и колко гениално е направен газовият й двигател.

Надявам се, че разбираш за какво говоря.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 20:11       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Борка, аз толкова не им разбирам, просто сглобих каквото дойде от фабриката в кутията.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 20:33       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
JDredd написа:
TheWhiteMan написа:
Китайците копират всичко - от оръжие до електроника и автомобили - но за жалост, не могат да достигнат качеството на оригиналите.
...оригиналите, които се правят пак в Китай PDT_Armataz_01_22

При оптиките е сложно, но Китай там е в графата ”и други”. Лещите основно се произвеждат в Япония, Филипините и Германия. Инженеринга на самите системи и останалите елементи е в САЩ и Германия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 20:42       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
minavasht написа:
Борка, аз толкова не им разбирам, просто сглобих каквото дойде от фабриката в кутията.

Искам да кажа, че с най-евтините части мове да събереш доста добра, качествена пушка. Защо да давам $1500 за нещо, което ще ми върши същата работа за $350 или там някъде. С голямите пари купуваш име. Тук един колега сложи имената на най-качествените оптики. Една от тях беше Цайс. Преди доста години изпращах оптики за България. Единствените лошо качество излязоха Цайсите. От 5 оптики две бяха дефектни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 20:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
minavasht написа:
Сега погледнах Даниел Дефенс - почват от $1700 и вървят нагоре.
Сам го каза - за дупки по хартия и тая за $300 ще свърши работа. Друг е въпроса ако трябва да ходиш в Централна Америка да стреляш по друго, там вече ДД е наложителен, че и еймпойнта за $800. Не става въпрос за прагматизъм а за правилният инструмент за съответната работа.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 20:58       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
TheWhiteMan написа:
...това е инструмент създаден за водене на реални БД, без значение при какви условия...
...Дори и руснаците дето ги използваха в реални БД ще ти кажат, че това не е задължително правило... В смисъл, той сигурно ще стреля ама къде ще са попаденията не е много ясно.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 21:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Borislav написа:
Единствените лошо качество излязоха Цайсите. От 5 оптики две бяха дефектни.
Като работех в болницата едно време, повечето европейски оптики бяха доста капризни сравнено с японските например. Цайс и Лейка са много добри но по-капризни от Олимпус, които макар и с по-ниско качество работеха по-дълго.
За АР, от това което съм гледал по приятели, ако човек я събира сам, което е много по-лесно от колкото да събереш калашник, свестен комплект за стрелбище с прилична оптика, разни слингове, приклади и 4-6 пълнителя, може да се събере макс за $800-$100.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 21:05       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
TheWhiteMan написа:
minavasht написа:
Е, няма да цъкат с език хората

Не става въпрос за това. Просто на пушките и пистолетите си човек трябва да може да се довери напълно и то при всякакви условия. Т.е. да разчита на тях, като на себе си. :-)

А за жалост, аз още не съм видял нещо евтино и качествено/надеждно.

Има хора, които не разбират духа на калашника.. и го считат за "Лада 7-ца". А всъщност, това е инструмент създаден за водене на реални БД, без значение при какви условия. И за това му свалям шапка.

На времето считах Бенели М4 за прекалено скъпа и излишно преоценена пушка. Но всичко това се изпари, когато видях как цикли с всякакви патрони и колко гениално е направен газовият й двигател.

Надявам се, че разбираш за какво говоря.))

Ами аз затова се жертван, да покажа на човечеството какво прави арка за $350 - половин година май има откак я събрах от кутия с части, не е чистена никога, до оня ден стреля руски патрони с железни гилзи без да засече - не и падат пълнителите, уцелва 10-на см мишена на 50 метра всеки път, когато червената точка за $30 е върху мишената.
Дали бих я взел в битка? Ако е изчистена наскоро - разбира се. Защото се е доказала в реални условия, прашасала и нечистена. За разлика от фенси пушките, на които Дреда им гледа как им падат пълнителите по вашите състезания.
Дали ще взема $30 точка? Да, по същата причина.
Преди имах стриймлайт фенер за $150, работи около година и спря да зарежда.
Купих от Хоум Депо един Лед Ленсър за $20, и още работи безотказно - купил съм поне оше 10 след това, мисля 240 луменовия е към $30, и всичките са били 100% надеждни - имам ги на всичките си пушки, нося един ма работа.
https://www.ledlenserusa.com/t-427.html#start=18


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 21:25       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
.38 Super написа:
minavasht написа:
Сега погледнах Даниел Дефенс - почват от $1700 и вървят нагоре.
Сам го каза - за дупки по хартия и тая за $300 ще свърши работа. Друг е въпроса ако трябва да ходиш в Централна Америка да стреляш по друго, там вече ДД е наложителен, че и еймпойнта за $800. Не става въпрос за прагматизъм а за правилният инструмент за съответната работа.

От тук пишещите май един само ходи да стреля на живо, и сме няколко, дето може да ни се наложи реално да ползваме оръжие.
Служебно ми е издадена рюгер 566, мисля са по $800. Стрелят еднакво точно с $350-та арка, еднакво надеждни са (не засичат), евтината има едно предимство - ложата и е на магпул, и е 100 пъти по-удобна от рюгера.
Просто на едната пише рюгер.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer