logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 12:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2022, 22:41       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
В САЩ не можеш да внесеш завършена пушка. Нещо като 30% трябва да се довърши в страната за да ти разрешат да я продаваш.
Какво точно в 5.45 са внасяли в Щатите че не стана много ясно ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2022, 06:07       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Сигурен ли си, че това не се отнася само за нови оръжия?

Помня преди години ти самият беше пуснал тука корицата на някакво списание с един такъв Калашников на нея, на пълнителя на който беше изчегъртано УВО93.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2022, 09:40       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
.38 Super написа:
В САЩ не можеш да внесеш завършена пушка. Нещо като 30% трябва да се довърши в страната за да ти разрешат да я продаваш.
Какво точно в 5.45 са внасяли в Щатите че не стана много ясно ?

Основно АК74 и АКСУ. Пускаха ги разглобени в найлонови пликове на съставни части и ги продаваха като китове. Сега какво са добавяли Palmeto State Armiry за останалите 30% трябва да питаш тях
Като цяло в САЩ е силно търсенето за 5,45 - както оръжия, така и части и аксесоари за тях


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2022, 15:18       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Да, тоя калибър е популярен щото като балистика е почти идентичен с 5.56.
Руските излишъци също бяха много евтини, аз познавам хора събрали консерви с по 10-12 000 патрона.

JDredd написа:
Сигурен ли си, че това не се отнася само за нови оръжия?

Помня преди години ти самият беше пуснал тука корицата на някакво списание с един такъв Калашников на нея, на пълнителя на който беше изчегъртано УВО93.
Не съм се интересувал в последните поне 3-4год но мисля това се отнася за всичко дето не е ловно. Дали моделите на Сайга например могат да го заобикалят това положение - аз не знам, но калашници специално влизат само като китове които да си събираш, сам или ако си фирма.
Пълнители - бол, помня го ония, даже имам и списанието някъде. Пълнителитее си ги внасят, било нови или стари…

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2022, 17:57       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Апр 2017, 17:17
Мнения: 28
Здравейте!
Някой може ли да каже нещо от първа ръка за SARовете в калибър 223?
Интересува ме надеждни ли са колкото другите калашници?Все пак системата не е мислена за този патрон.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2022, 18:05       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Надежден е и стреля отлично.
Лично аз предпочитам САР -а дето е с приклада, който се сгъва на ляво т.е. да не е рамковия приклад.
Цевта си я дават, че е .223 ма май си е 5,56
:DD :wink: :-)

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 06:12       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Не съм виждал САР на който на цевната кутия да пише .223, най-често пише 5,56х45
Ако не е сглобяван в петък … стават


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 07:14       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Добро утро Тонев.
Значи ще го кажем така....
Преди,машината на която са ковали цевите за SLR е била в .223 рем, но след това [mod.edit]...[/mod.edit] в Арсенал [mod.edit]...[/mod.edit] са махнали машината за цеви в .223 rem и са запопнали да произвеждат цеви в 5,56 .
До колкото знам цевите за армейските калашоподобни, спортно- ловните SAR -ове и ловните SLR се коват на една и съща машина.
Та на теб ли да вярвам или на очите си като са виждал и държал няколко SLR 100 на които на цевните кутии пише .223 rem.

[mod.edit]...[/mod.edit]

Ох забравих.
Сещам се за една драма с регистрацията на едни AR - ки Aero ... на които пишело, че са в калибър 5,56 , а милиционерската система за регистрация не потдържала 5,56 :D

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


Последна промяна Павлин Андреев на 14 Юни 2022, 18:54, променена общо 1 път
Изтрити простотии.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 11:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Освен че четеш избирателно, май трябва и някакви суплименти за оросяване на мозъка да ти предпишат …
Пиша, че аз не съм виждал СЛР с надпис на цевната .223, а не, че няма!
Така, че ако има подръка такава снимка ще е добре да се сложи тук за онагледяване на описаното от Вас!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 14:08       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
tojito написа:
Освен че четеш избирателно, май трябва и някакви суплименти за оросяване на мозъка да ти предпишат …
Пиша, че аз не съм виждал СЛР с надпис на цевната .223, а не, че няма!
Така, че ако има подръка такава снимка ще е добре да се сложи тук за онагледяване на описаното от Вас!

Тежката комплексарщина, съчетана с чувство за многозначимост, както и непрестанното бъркане в личните работи на човека (двете имена, къде бил работил, къде бил после назначен и пр.) - явно са неизлечими в този форум, а и БГ публичното пространство като цяло. Хайде, в социалните мрежи - там може да си ограничиш флората и фауната, която да се впуска в размисли там, където постваш ти, но тук МОДЕРАТОРИТЕ не вземат ли мерки с/у тези простотии - хора, които могат да споделят личен опит и инфо от първа ръка - все по-рядко ще почнат да се включват по същество.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2022, 03:13       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
В крайна сметка кои модели на български АК-подобни са със сигурност в 5.56? И въобще има ли български АК-подобни, които да са само в 223? Не става въпрос какво пише на тях, а дали реално са 5.56 или 223.

_________________
Напускам форума заради модератора Павлин. Заради него ще останете само вие модераторите във форума.

Нека всеки който мисли така сложи това в подписа си. Подписа не може да бъде изтрит от модератор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2022, 05:07       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Всичко което излиза от “Арсенал” и остава на БГ пазара си е с патронник за 5,56х45 … така е направен и така си пише!
Можеш да работиш със .223 с тази платформа съвсем спокойно - дет се вика “дЖелезна” е.
На практика 1: всички модели САР (като дължина на цев) харесват изключително много 62грн патрони.
На практика 2: точността им е повече от приемлива.
На практика 3: може да има проблеми с рамката за подаване между пълнител и патронник, но нищо сериозно което не може да се пеши с една пила


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2022, 05:17       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
PufGun написа:
Надежден е и стреля отлично.
Лично аз предпочитам САР -а дето е с приклада, който се сгъва на ляво т.е. да не е рамковия приклад.
Цевта си я дават, че е .223 ма май си е 5,56
:DD :wink: :-)

Внимавайте с тези неща! Пушка правена за 5.56 може да си стреля с .223. Обратното обаче не е вярно. Допуските при налягането са различни. И не само…


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2022, 05:57       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
На Арсенал пушките съм ги тествал с всякакви - и 5,56 и .223, за това е важно и питах за маркировката на калибъра на цевната кутия
Колкото и да са “железни”, няма да стрелям с 5,56 от .223 патронник - ако видя въобще такъв де!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2022, 18:50       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1355
Извинявам се за малко закъснялото модераторско намесване - простотиите на Цоньо вече са изтрити! ;)

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer