logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 19:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Zakira написа:
Но разлика си има, макар и незабележима на пръв поглед.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Разликата се вижда, когато не си на стрелбището в ясен слънчев ден, а я опънеш в гората в дъжд/буря/сняг/виелица/ниски температури и прочие природни прелести. По закона на Мърфи китайските копия ще те предадат точно когато най-много ти е нужна точката. Достатъчно е да се изпотят стъклата отвътре, след което да хванат един тънък скреж .. и край. :-)

От друга страна, ако собственика планира да си носи пушката само до тира - възможно е и китайците да свършат работа. Аз поне с тия неща никога не рискувам - или купувам правилните вещи, или пасувам.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 20:01       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
https://ads.midwayusa.com/product/159323/vortex-optics-spitfire-prism-sight-32mm-1x-drt-reticle-matte?utm_medium=shopping&utm_source=google&utm_campaign=Optics+-+Red+Dot+%26+Holographic+Sights&utm_content=159323&cm_mmc=pf_ci_google-_-Optics+-+Red+Dot+%26+Holographic+Sights-_-Vortex+Optics-_-159323&gclid=Cj0KCQjwvdXpBRCoARIsAMJSKqKCSlpvx-ftv6VpZw8ImRC3gP5LPXoyL2AR2RhvARqalEHoXvcNNQwaAs6KEALw_wcB#prod_info
Казах, че от оптики не разбирам, но ей тоя Вортекс, дето е правен специално за арки, си има червен/зелен лазер, и ги правят в Китай...
Не съм им гледал другите.
Тук само влага и дъжд да искаш, засега не са се замъглявали.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 20:08       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Абе хора, вие за 30$ какво искате?

Щом става за стрелба за кеф, е ОК. Все пакима около 1200 5-стар оценки, което си е цифра.

Ако е за лов, моя дядо само с бързомер на Aimpoint е ловувал да знаете.
А на лов ако разчитате само на бързомера, по-добре не ходете :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 20:58       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Именно. Около 1500-2000 патрона съм изстрелял с три различни от тези, качени на различни арки , досега всички са работили безотказно, не са си губили центровката, и съм уцелвал, каквото е било на точката от 50 метра.
Може да съм бил късметлия и да ми са се паднали по-хубавите, но явно повечето са такива.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 22:47       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Zakira написа:
Не съм експерт по оптики защото съм си традиционалист и ползвам само механични мерни прибори. Та за червената точка ми го обясняваха, че е за истинските или оригиналните бързомери, тоест - яката работа за стрелци. Всичко, което е с два цвята се води за еърсофт и всякакъв друг софт.
Пак казвам, че има и съм виждал много ...софтски реплики или клонинги направени доста читави и добре работещи. Но разлика си има, макар и незабележима на пръв поглед.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

И аз си обичам железарския мерник на пушката. Преди пет минути се връщам от стрелбището, че не бях ходил от месеци. За всичко практично включващо самоотбрана, железата според мен вършат работа.

Опитах с бърза стрелба от 25 ярда, без оптика, да уцеля всичките черни кръгчета. Утре ще пробвам отново. Не е супер, но все пак мишената е 30х30 см. Малките мишенки са колкото чип за покер.

Прикачени файлове:
IMG_20190722_164324.jpg
IMG_20190722_164324.jpg [ 2 MiB | Прегледано 5256 пъти ]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 23:08       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
rosen71 написа:
Абе хора, вие за 30$ какво искате?

Ами нищо не искаме - това са пари, хвърлени на вятъра. По-добре в една кръчма да се изядат и изпият, отколкото да се пилеят безсмислено за глупости.

Фирмите, които правят читави бързамерци се броят на пръстите на едната ръка:
- Аимпойнт;
- ЕОТек;
- Триджикон;
- Елкан Спектер;
- Доктер;

Това са, други няма. :-) Преди около година четох за скандал м/у US Army и EOTech - оказало се, че при много високи температури в Ирак и Афган (над 40 градуса по Целзий), ЕОТек-а губи прострелката. Не винаги, но в някакъв процент от случаите. Армията отначало развали договора с фирмата, поиска неустойки и подписа с Аимпойнт. След известно време, от ЕОТек казаха, че са оправили проблема и нещата се заметоха под килимчето..

И това са ред дот-и за $6-700. А тия за по $40 са просто за та6ак и за любителите на еърсофта.)))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 02:28       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
TheWhiteMan написа:
rosen71 написа:
Абе хора, вие за 30$ какво искате?

Ами нищо не искаме - това са пари, хвърлени на вятъра. По-добре в една кръчма да се изядат и изпият, отколкото да се пилеят безсмислено за глупости.

Фирмите, които правят читави бързамерци се броят на пръстите на едната ръка:
- Аимпойнт;
- ЕОТек;
- Триджикон;
- Елкан Спектер;
- Доктер;

Това са, други няма. :-) Преди около година четох за скандал м/у US Army и EOTech - оказало се, че при много високи температури в Ирак и Афган (над 40 градуса по Целзий), ЕОТек-а губи прострелката. Не винаги, но в някакъв процент от случаите. Армията отначало развали договора с фирмата, поиска неустойки и подписа с Аимпойнт. След известно време, от ЕОТек казаха, че са оправили проблема и нещата се заметоха под килимчето..

И това са ред дот-и за $6-700. А тия за по $40 са просто за та6ак и за любителите на еърсофта.)))

Burris FastFire
Burris AR Tactical sight -AR Prizm


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 02:44       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Borislav написа:
Burris FastFire
Burris AR Tactical sight -AR Prizm
И Вортексите са добри за бюджетни оптики.
Тея обаче се налагат все повече, ретикъла им е правен от някакъв руснак дето е с тях и бил доста добре спретнат.
https://www.primaryarms.com/MCategories+Optics

Ред дотите са им евтини а качеството - много добро за парите:
https://www.primaryarms.com/primary-arm ... -dot-sight

Имат и свестни скопове с увеличение:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 03:12       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Zakira написа:
Аз лично VORTEX със зелена точка съм виждал само китайски реплики. Оригиналните са само с червена.
Погледнах им сайта, наистина не видях зелени точки но моят е купуван от тях и е регистриран при тях в сайта, обаждах им се да ми пращат висока база за АРката, един вид - не е менте.
Купуван е сигурно преди 3 години, наистина не си спомням...
Модела е Страйкфайър с 1Х магнифайър който се маха ако искаш.

Изображение

NV копчето сменя цвета на точката м-у червено и зелено.
Изображение

Държи нула много прилично, ред дота е мисля 3моа, прави ми под инч група от три на 100м от двуногата, калибъра е 5.45, руски излишъци.
Някъде назад в темата за ъпгрейдите би трябвало да имам снимки от мишените.
Да ти кажа откровенно, на това силно слънце във Флорида аз поне виждам зелената точка много по-отчетливо.

minavasht написа:
но ей тоя Вортекс, дето е правен специално за арки, си има червен/зелен лазер, и ги правят в Китай...
Аз може и да бъркам, но мисля всички Вортекси ги правят в Китай. Което не означава задължително, че са боклуци, щото QC е важен, ако е на ниво, няма нищо лошо в китайска изработка.
На тоя конкретно ретикъла не ми хареса, иначе е ОК.
minavasht написа:
Не помня къде тествахме $300 арка, затова лепя тук.
Какъв беше тоя АР за $300, не можах да намеря марката назад ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 03:21       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
...вибрациите са по-силни от .223 така на прима виста...като сравнявам ара на Христосков и моя ефтин въздушен китаец 5,5 ...тоя като парен чук дъни...
Немаш спиране с веселбите... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 06:23       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
https://palmettostatearmory.com/psa-16-mid-length-5-56-nato-1-7-nitride-freedom-rifle-kit-gray.html
Плюс един лоуър за $20 и заден мерник за $30-40 си в играта.
За тия пари си е направо консуматив.
Трябва сам да си я сглобиш от частите, за първи път ми отне мисля под два часа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 11:04       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Китайците копират всичко - от оръжие до електроника и автомобили - но за жалост, не могат да достигнат качеството на оригиналите. Което си е напълно логично и в реда на нещата. :-)

При един вълчи/каубойски капитализъм, няма балъци които да плащат х10 в цената, ако копието и оригинала имаха еднакви характеристики. Това е просто нонсенс.

...
Един от прибалтийците снима IWA'19 (европейският аналог на Шот-Шоуто във Вегас) https://www.youtube.com/watch?v=53P9SWLkcEU Първите 15 минути са отделени на китайските копия, има и много калашници, но най-смешното от всичко беше "премиерата" на китайският Г17. На този Глок се смяхме от сърце в Ганзата - докарали са го на външен вид, може би и Гастон също се е смял.. нищо че е милиардер на 80+ години. :D

p.s. Винаги има и изключения от правилото. Например фенерите Olight са с добро качество, ползвам два такива и съм доволен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 11:39       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
TheWhiteMan написа:
Китайците копират всичко - от оръжие до електроника и автомобили - но за жалост, не могат да достигнат качеството на оригиналите.
...оригиналите, които се правят пак в Китай PDT_Armataz_01_22

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 13:45       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
JDredd написа:
TheWhiteMan написа:
Китайците копират всичко - от оръжие до електроника и автомобили - но за жалост, не могат да достигнат качеството на оригиналите.
...оригиналите, които се правят пак в Китай PDT_Armataz_01_22

Не. Нито един европейски производител на оръжие и оптики не си е изнесъл производството в Китай.

При оптиките между другото, е подобно на бързомерците (пак се броят на пръстите на едната ръка):
- Сваровски;
- Цайс;
- Шмид и Бендер;

..може да пропускам макс. 1-2 фирми. И това е всичко.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 14:22       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
minavasht написа:
https://palmettostatearmory.com/psa-16-mid-length-5-56-nato-1-7-nitride-freedom-rifle-kit-gray.html
Плюс един лоуър за $20 и заден мерник за $30-40 си в играта.
За тия пари си е направо консуматив.
Трябва сам да си я сглобиш от частите, за първи път ми отне мисля под два часа.
Благодаря за инфото, верно си е консуматив... Моята спусъкова група е от палмето, на $80 долен ресивър.
Трябва да ги погледна на спокойствие тея апъри, палмето минава за "гето" фирма но аз съм купувал от тях разни части за Глоковете и съм много доволен, в никакъв случай не са лоши продуктите им. Аз предполагам, че тея апъри ги прави някоя от добрите фирми във ФЛ и са само брандирани за Палмето Армъри.
Аз исках да събера апър в 5.45 заради тоновете руски излишъци които имам и са по-евтини от 5.56. Бях се огледал в тези на S&W M&P, те имаха в тоя калибър но нямам време да ги дебна, иначе апърите им не са ужасно скъпи а са покрити с Мелонит и са съвсем прилично качество и си идват с пикатини топ вместо с дръжката, не е голяма разлика но ми е по-лесно да закачам ред дота.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer