logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 16:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2022, 16:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Айде само два пъти по-дебела :-D

То сега ще е интересно да видя какво ще де случи, че минах на 320мм цев


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2022, 23:44       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
След обичайните включвания, които следват моите включвания в тази тема, да минем по същество:

На премача:
Една АР-ка на 2 пъти прекара затвора над пълнителя (с патрони и надлежно поставен в magwell-а, заключил) без да повлече патрон със себе си.
Друга АР-ка пре-вкара пълнител. Аз не видях потребителя й да е приложил някаква прекомерна сила или удар при вкарването, ама явлението настъпи и доведе до нулева сцена, защото отстраняването на такъв проблем изисква много груба сила и помощни средства.
Едно АК спря да стреля. Оказа се, че зъба, който задържа чука в задно положение, спря да го задържа. Причината се оказа чуждо тяло, попаднало незнайно как в УСМ - гръмнат капсул. Отново нулева сцена за състезателя.

На основния мач:
Едно АК не извлече гилза след изстрел. Рамата със затвора отиде до задно положение и куршума на извлечения от пълнителя патрон опря в дъното на гилзата. Състезателят свали пълнителя, изтръска извлечения патрон да падне навън и с няколко последователни бързи дърпания на затворната рама изкара гилзата. Предполагам счупен изхвъргач или слаба пружина на изхвъргача са причината.
Една АР-ка на 2 пъти направи "щрак и мрак" - не запали патрон. Патроните бяха релоуд - ще обвиним тях.
Друга АР-ка обаче показа нещо, което аз лично не бях виждал досега: дърпа човека спусъка и нищо не се случва - само тишина. Все едно оръжието е празно, а чука - вече спуснат.
Тук ще обясня малко по-подробно, защото има нужда: много пъти съм виждал как операторът дърпа спусъка и изстрел няма, но винаги откъм УСМ се чува някакъв звук: глухо прищракване, цъкване, даже доста често звучи и като кратко съскане, но звук винаги има. Обикновено явлението настъпва при недотикан докрай напред затвор. Предполагам, че с натискането на спусъка чукът се освобождава, но не удря, а остава да седи някъде в небитието, но в процеса се издава звук.
Обаче в описания по-горе случай не беше така: затворът беше видимо в крайно предно положение и в патронника имаше патрон. Обаче при дърпане на спусъка той само отиваше до някакво задно положение и толкова - ни изстрел, ни щрак, ни пук, ни цъс - нищо, пълна тишина. И да се движи нещо в УСМ - безшумно става.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2022, 00:54       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
При първите два случая с АР, аз бих гледал първо за проблем с пълнителите, после болт-кериър групата дали правилно е събрана,
дали е чиста и омаслена, и работи.
Зъба който избутва патрона в патронника е позициониран в страни, даже има значение какъв фолоуър имаш в пълнителя.
Някой път и неправилно подбрана пружина на бафъра може да прави номера.

Описаният случай със спусъка на мръсна пушка ли е, звучи ми като не добре смазани части, виждал съм "сух" Зиг 226 да прави подобнен проблем.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2022, 08:02       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Трудно се събира грешно bcg


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2022, 11:18       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Но не и невъзможно


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2022, 11:22       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ti6kata написа:
Трудно се събира грешно bcg


Sent from my iPhone using Tapatalk


И пружинка от химикал трудно влиза, ама имаме вече и такъв опит ..и неработещ Мод разбира се :happy:

как не ги е срам американците, да не им работят творенията с пружини от химикалка ... Абсурдно е това
като дойде войната, къде ще търсиш доставки по интернет .. трябва да работи с всякакви пружинки, тъпата американска пушка .. дето са я измислили с толкова малки и дребни части

И още безброй мунининги, с флекс, пила, чук, ключ от колелото на детето

... важно е да въртим брояча на чата и да обвиняваме американците :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2022, 13:43       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
... важно е да въртим брояча на чата и да обвиняваме американците

В БГ няма къде да се видят толкоз "арки" събрани накуп, а същите (заедно с операторите им) - вкарани в малко по-натегнат и стресов режим на работа.

Дред единствено споделя ОБЕКТИВНО инфо от 1л. ед.ч. (никой за нищо не е обвинил), въпреки че масовият БГ юзър определено не заслужава такова. Остави го сам да се наиграе, и да се оправя! И тук във форума имаше описани лични драми с една NEA, с финални думи: "Защо никой не го каза/ написа това"?!

Ми, и да го каже/ напише някой, това ще се оцени най-много от 1/10, а останалите 9 ще почнат да рипат и да му приказват зад гърба. За чий да си губиш времето зорлем да се вкарваш в измислени драми, от които ти лично нищо няма да спечелиш?!

Не изчистя ли хубаво "арката", която към момента ползвам - след 300 изстрела същата почва яко да засича. Това от личен опит. Споделеното ми от хора, през чиито ръце са минали десетки каталясали "арки" - това ще го спестя, защото не съм го видял/ изпитал лично.

"Арката" като платформа за Америка и да си е екстра, качеството на ширпотребата, което достига до нашите географски ширини (нищо чудно, също като при новото Глок производство - и това да не е случайно), прави същата малко нож с две остриета предвид драмите с доставките на нови резервни части. Това ако планираш сериозно да стреляш с нея, де. Да гръмнеш там 100-200 патрона през уикенда колкото за забавление - като че ли няма проблеми засега.

Включвам се по темата не да споря с когото и да било за каквото и да било, а пулбично да изкажа благодарностите си към Дред за информацията, която продължава да споделя.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2022, 16:44       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ti6kata написа:
Трудно се събира грешно bcg
bcg може да се събере с различни части които не винаги са по едни и същи спецификации,
това имам предвид, би трябвало да го знаеш. :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2022, 18:49       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Колко бг ар потребители имат по две шепи карантии за ар bcg?
Имащите на 99% са наясно с правилния начин.
Единствения вариант да “сглобиш грешно” bcg е да завъртиш болта ала лява посока на екстракция и да се опиташ да набиеш кампина наобратно. Видиш ли обаче идиотите американци са го направи с различен диаметър двата края на дипката ;)
Иначе си прав щом съм виждал милиционерка да набива пълнител на Макаров наобратно……….всичко е възможно


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2022, 21:05       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ti6kata написа:
Колко бг ар потребители имат по две шепи карантии за ар bcg?
Имащите на 99% са наясно с правилния начин.
Не знам колко имат карантии, нито колко души са запознати с "правилният" начин, аз не говорех за това... Знам обаче че доста нашенци се интересуват и поръчват части от къде ли не.
.38 Super написа:
...групата дали правилно е събрана...
Възможно е да не съм се изразил правилно или просто не си се сетил за какво говоря...
Както казах - имах предвид, че не знам с какви части е събирана bcg, в България идват както готово събрани bcg, така и различни части предполагам.
Някой път хората си купуват различни части които са по различни стандарти, сглобяват ги (правилно) и пак имат проблеми щото цялата с-ма е с по-малки допуски от АК например,
и не винаги различното производство части се сработват, добре известен факт за АР. За това е добре апъра за АР да идва окомплектован от един производител...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2022, 23:13       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Май 2022, 15:35
Мнения: 202
icopico написа:
Ако оръжието не е за спорт, ако се водят военни действия и на масата пред теб имаш и двете оръжия ( не си на полигон или на стрелбище а с дни или месеци ще си на открито при всякакви метео. условия ) , кое ще избереш?

Винаги ще избера Ruger AR-556-MPR https://ruger.com/products/ar556MPR/spe ... /8514.html

Задължително с 18 инча цев! Задължително с този спусък! Задължително с добра оптика! Задължително с 77 грейна куршуми!

Ако това има значение познавам човек с 20+ потвърдени, който е бил с АR 556 с 18 инча цев. Катилите са били с АК.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2022, 07:39       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
.38 Super написа:
ti6kata написа:
Колко бг ар потребители имат по две шепи карантии за ар bcg?
Имащите на 99% са наясно с правилния начин.
Не знам колко имат карантии, нито колко души са запознати с "правилният" начин, аз не говорех за това... Знам обаче че доста нашенци се интересуват и поръчват части от къде ли не.
.38 Super написа:
...групата дали правилно е събрана...
Възможно е да не съм се изразил правилно или просто не си се сетил за какво говоря...
Както казах - имах предвид, че не знам с какви части е събирана bcg, в България идват както готово събрани bcg, така и различни части предполагам.
Някой път хората си купуват различни части които са по различни стандарти, сглобяват ги (правилно) и пак имат проблеми щото цялата с-ма е с по-малки допуски от АК например,
и не винаги различното производство части се сработват, добре известен факт за АР. За това е добре апъра за АР да идва окомплектован от един производител...

Така каза е друго нещо ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2022, 09:21       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
ubboto написа:
Не изчистя ли хубаво "арката", която към момента ползвам - след 300 изстрела същата почва яко да засича. Това от личен опит. Споделеното ми от хора, през чиито ръце са минали десетки каталясали "арки" - това ще го спестя, защото не съм го видял/ изпитал лично.


Blade ™ написа:
Винаги ще избера Ruger AR-556-MPR https://ruger.com/products/ar556MPR/spe ... /8514.html
Задължително с 18 инча цев! Задължително с този спусък! Задължително с добра оптика! Задължително с 77 грейна куршуми!
Ако това има значение познавам човек с 20+ потвърдени, който е бил с АR 556 с 18 инча цев. Катилите са били с АК.


Ругер МПР, 18 инча цев, със заглушител спира да стреля след 140-150 изстрела. Причина - блокиране на затвора от замърсяване. Вярно, че заглушитлят може би не е най подходящия за това оръжие, но 140 изстрела все пак са твърде малко. Личен опит.
За война АР системата трябва да бъде пълен милспек, а това са само М-16 и М-4. Друго всичко е голям и необоснован риск.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2022, 10:08       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
DDD написа:
За война АР системата трябва да бъде пълен милспек, а това са само М-16 и М-4. Друго всичко е голям и необоснован риск.

Напълно съгласен!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2022, 14:09       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
ubboto написа:
Не изчистя ли хубаво "арката", която към момента ползвам - след 300 изстрела същата почва яко да засича.

Сподели поне каква е арката и какви патрони ползваш, защото това звучи абсурдно.
Стрелял съм в пъти повече задводски патрони (селиерки и фиочи) без да чистя оръжието и не съм имал проблеми.
Разбирай прибирам се и я хвърлям в касата, после пак и т.н. .. признавам си много ме мързи точно арката да чистя.

99% от проблемите идват от релоуд и/или от пипане по оръжието, а не от системата като такава.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer