logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 15:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2023, 01:21       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
За времето си може да е било така. На по-модерните бронежилетки, 7,62 само им драска плочите.
Жилетката си беше свършила работа, плочата е била спряла куршума ако си чел какво съм писал. И примера ми беше за 5.45, него не го предпочитали руснаците за CQB, в момента се ползва масово в Украйна но и там няма много CQB като ти сринат сградата, сблъсъците са по улиците и развалините, обикновенно прикрити от някаква бронетехника с по-едър калибър. Никой не може да каже със 100% сигурност защо някой го харесват а други - не, аз само предавам това което съм чел от руснаците по форумите и от каквото съм стрелял с моята тояга, мога да кажа, че щатният руски излишък дупчи яко и рикушира като луд от по-твърда повърхност и вода даже.
Рикушира до такава степен, че престанах да стрелям плейтовете на 25м на стрелбището и в момента стрелям само хартия на 50м. Ти хем питаш, хем спориш с нещо предадено от другаде, както обясних... More power to you. :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2023, 05:33       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Дек 2022, 17:31
Мнения: 180
Съветвам те да не четеш руски форуми, защото нямат нищо общо с американските. Доста от руснаците пишещи по руските форуми са страшни комплексари и лъжат повече от дърти цигани. Такива тъпотии съм чел в руските форуми, че мога да ги събера и да издам цяла библиотека с нелепите им лъжи и глупотевини.

Имаш АК 74 в 5.45. Имаш и патрони военни в 5.45. Вземи плегсиглас прозрачни парчета примерно 40 см на 40 см. Сложи ги на 50 метра от теб, след това сложи мишена на 100 метра и виж дали ще имаш сериозно отклонение като мине 5.45 през плексигласа. Не говорим за тревички и тънки клонки, които според руските "рамбовци" щели да отклонят куршума на 45 градуса. Говорим за плексиглас много по-твърд и здрав от разни листа, клонки и на баба им пиздата откачена. Направи го. И после спри да четеш руски форуми. Моля те!

Като казах, че 5.56 е по-добър от 5.45 имах предвид, че има много повече видове куршуми и налични месингови гилзи за 5.56. Защото така човек може да си прави каквито иска патрони в 5.56. Докато за 5.45 има съвсем малко видове куршуми и повечето военни като твоите са с желязна гилза. Иначе разликата в обема на гилзата е съвсем малка. И ако човек има хубави месингови гилзи за 5.45х39 и хубави куршуми може да си направи и хубави патрони. Но не съм чул и видял някой да си прави патрони в 5.45 заради липсата на хубави куршуми в 5.45 и налични месингови гилзи в 5.45х39. Говоря за България. В САЩ всичко е възможно. Там има страхотни пичове правят какви ли не патрони и оръжия за тях. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2023, 15:18       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
kcv написа:
Изображение

Абе, я по-запознатите с АК-74 да кажат, УСМ-то му така ли се отделя (дроп-ин ли е) или това на снимката е някакъв афтърмаркет?

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2023, 15:53       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Тъй си е … избиват се пиновете и сваляш цялата карантия - УСМ, предпазител и остава празна и гола цевна кутия


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2023, 18:37       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1283
Поправям се... мислих нещо, но май не съм прав. Гледам буферче си има човека...

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2023, 19:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
И какво си поправяш? Сподели с простолюдието


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2023, 19:58       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1283
Е нищо де, написах нещо грешно, видях че съм сгрешил и си едитнах мнението. Ако можех да го изтрия, щях да го направя.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 00:38       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
tojito написа:
Сподели с простолюдието
slaf4u написа:
Е нищо де, написах нещо грешно, видях че съм сгрешил и си едитнах мнението.
Едва ли някой ще ти се смее ако си написал нещо грешно, тука няма един дето да се е родил научен а ако не се учиме от грешките си за къде сме ?
Аз също съм любопитен, а и от поне това което съм пробвал, тоя буфер не бих го сложил, лично мнение...
Гледам, на тоя автомата му явно не седи в каса, интересно за какво се баламосва с буфери...
Аз съм пробвал на какво ли не, какви ли не буфери и дори само от съображения за надеждност не бих ги държал на оръжие с което да трябва да се защитавам, не дай-си Боже.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 09:18       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ако имаш мегдан пробвай с буфер, ама имай предвид че само с него нищо няма да се промени. Аз съм го комбинирал със компенсатор на всичките 7,62 до което имам достъп - карабини и автомати и на “око” (не съм го замервал) отката ми пада на около 30%
Но това само се получава с първите буфери, едни оранжеви. Те изкарват някъде на около 4-5000 изстрела.
Черните от Алито до 2000, но отката там е по осезаем.
Ако го комбинирам със стабилно прикладване на голяма мускулна група и използване на някакъв вид хендстопер ете тогава се получават по-стабилна и контролируема платформа


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 10:48       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia

https://www.youtube.com/watch?v=zCwFFmERI98

накрая обяснява, че всичко много трудно се напасва на автомата (как ще сложиш нещо прави, на нещо криво издялкано :confused: това е изкуство)
и КРУК държи нула най добре! но не е като тунинга за АР

мнението му за КРУК, напълно съвпада с нашия опит от преди години :tu: :armed:

като цяло Боткин ми се издига в преценката, започна да прави все по хубави ревюта и оценките му стават все по обективни
от забавление и идол на офис планктона, започна да прави наистина стойностни видеа

:armed: :armed: :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 13:37       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Дек 2022, 17:31
Мнения: 180
Много полезно видео! :tu:

Но на мен тоз младеж никога не ми е бил идол, явно защото работя прав с ръцете си, а не седя зад бюро. Бюрократ... как звучи само. PDT_Armataz_01_22

Идол ми е Крис Кайл. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 14:13       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia
в интерес на истината .. в работата на КРУК, има и българска следа
първите бройки дойдоха в България

и след доста доработки .. 68-ма бригада купиха за техните АКМ (7,62) и като цяло са доволни, само дето стрелят яко и заминаха АКМите

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 15:00       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Я кажи кой им слага круковете на АКМ - ите?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 15:45       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
в интерес на истината .. в работата на КРУК, има и българска следа
първите бройки дойдоха в България

и след доста доработки .. 68-ма бригада купиха за техните АКМ (7,62) и като цяло са доволни, само дето стрелят яко и заминаха АКМите

Пак безаналогова БГ простотия (след тунинга на АК-47 фразата), но вече в другата крайност - на военна пушка да сложиш афтърмаркет тунинг, щото на някой така повече му харесвало. "Явор дава", знаем.

Комбат тунинг, така отворен, дори при "арки" трудно ще видиш:

СОПМОД Блок -2: https://www.youtube.com/watch?v=uhH4Wf9iiZM
МК-18: https://www.youtube.com/watch?v=NK7--msix_E

И, нормално, как се чисти от полепнала кал това това - не знам! Украински "калаш" с точно такъв КРУК на терен - ще е също интересно!

От друга страна, бял кахър са ложите на КРУК на фона на устрема на търговците да се възползват от незнанието и простотията по българските военизирани структури. Па се водят и експерти иначе - заеби!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2023, 16:20       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
DDD написа:
kcv написа:
Изображение

Абе, я по-запознатите с АК-74 да кажат, УСМ-то му така ли се отделя (дроп-ин ли е) или това на снимката е някакъв афтърмаркет?


На мен пък фрапиращо стресиращо ми иде мястото и начинът на закрепване на оптиката. Бързомери на мястото на мерната планка и лично съм виждал (работи), но отгоре на газовата тръбичка - за първи път срещам. А в случая се предполага, че иде реч за бойни условия.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer