logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 14:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2024, 21:22       Заглавие:  Разрешително служебни цели
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 00:36
Мнения: 8
Здравейте бихте ли ми отговорили,имам разрешително за закупуване на кно служебни цели: в случая имам ли някакви ограничение при носенето,съхранението на оръжието ще е на моя адрес Благодаря


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2024, 13:09       Заглавие:  Re: Разрешително служебни цели.
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 87
В закона за оръжията и общоопасните средства е описано точно къде и как, какъв тип оръжия могат да се носят/ползват. Не ми се рови да цитирам точни членове и текстове. Според това, което аз знам- щом е служебно, то следва да бъде носено/ползвано само в случаите, когато си на работа и изпълняваш служебните си задължения. През останалото време, не би следвало да можеш да го носиш скрито като цивилен за самоотбрана. Демек- пистолета в куфарчето, слагаш униформата и тогава го препасваш на кръста. Също до колкото знам, за служебни цели се носи открито. Като ти свърши работния ден- сваляш униформата и пистолета пак у куфарчето и у дома.

Друг казус обаче- имам позната, бачка в една фирма, често пренася големи суми пари. Естествено, не ходи с униформа и с препасан пищов открито. Има по същия начин служебен Макаров и си го носи в дамската чанта, цивилно облечена. Съотвено е на ненормирано работно време, ходи си да кажем - “постоянно” с пистолета в чантата. Има ли разрешително- има. Колко е позволено и редно това, не зная. По- запознатите да ме поправят и/или допълнят, ако имат желание. Поздрави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2024, 13:46       Заглавие:  Re: Разрешително служебни цели.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 21:48
Мнения: 723
Местоположение: Sofia
Тук се намират отговорите на зададените въпроси:
https://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135696097

_________________
Димитър Мангъров ( S. International )
СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2024, 14:00       Заглавие:  Re: Разрешително служебни цели.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Истината е някъде там:
http://bkos.org/documents
Но без разпоредбите "за вътрешно ползване" и мнението на конкретния КОС, няма как да се обхване напълно темата.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2024, 07:08       Заглавие:  Re: Разрешително служебни цели
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 10 Апр 2024, 10:08
Мнения: 1
Здравейте,

Благодаря ви за споделянето на тази интересна връзка! Изглежда, че този документ е мина с ценна информация. Въпреки това, както проницателно посочва темата на нашата дискусия, понякога може да изглежда, че истината е скрита някъде в киберпространството и чака да бъде открита и споделена. Именно тук платформи като Twitter могат да изиграят решаваща роля, като дадат възможност на всички да допринесат за търсенето на тази истина и да споделят различни гледни точки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2024, 12:16       Заглавие:  Re: Разрешително служебни цели
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 03:44
Мнения: 136
Местоположение: En el infierno
Служебно оръжие е много общо понятие, защото служебно оръжие има както в държавния сектор така и в частния сектор. Носенето на служебно оръжие от служителите в МВР се определя от закона за МВР и допълнителните разпоредби към него. Докато носенето на служебно оръжие в частния сектор се определя от закона за частната охранителна дейност и разпоредбите към него.

За най-голяма яснота е добре да се потърси информация от съответния КОС към МВР.

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2024, 14:47       Заглавие:  Re: Разрешително служебни цели
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
След като има "разрешение за закупуване на служебно", значи най-вероятно отпадат държавните ведомства, които имат специален закон, наредба или друг утвърден НА. По ЗЧОД има няколко хипотези, включително издадено разрешение за охранителна дейност на управителя на ЮЛ, който да си самоохранява бизнеса, един вид... В конкретика може да се влезе едва при посочване на юридическото основание, за издаване на съответното разрешение, ако в него се посочва точно текста, по който ще бъде издадено разрешението за носене и употреба. И пак ще се окаже, че "докато началника не нареди друго, ще бъде така".

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kartechar, strike и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer