logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 08:54




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2020, 19:52       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Мар 2019, 20:47
Мнения: 20
Звяра написа:
Щото така е за сгъване наляво, а на мен ми трябва да го обърна за SAR m9f за сгъване надясно.


А от самият "Молот" украински какво казват? Не могат да обърнат два болта? Тоест, да разбирам, че някой от тоз форум учтиво ги е питал дали имат и могат ли да произведат изделие за български сгъващ се надясно SAR приклад, и те са му отговорили че, не и, не им се занимава? Защото не, не живея в Америка и не искам да си тунинговам приклада на родното изделие. Защото ми е удобен. И да, чел съм форума, че за сгъващите се приклади на FAB няма, и в склада няма. И понеже ме убеждаваха в една магазия, че еди-кой си фабски ще стане (любопитството си чешех) писах до израелския им световен онлайн магазин с линк към арсеналския модел. И ми обясниха, че още за жалост няма. Та ако има желание от форумците и украинците са сериозни хора, с които никой не си е писал, мога да ги чуя на достъпен за тях език. Ми така де, що да си нямаме форумни дулни компенсатори ;)

_________________
"Мускулната маса по никакъв начин не влияе на треакторията на куршума" - Трети физичен закон на Дивия запад


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2020, 21:03       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
druzhe написа:

А от самият "Молот" украински какво казват? Не могат да обърнат два болта? Тоест, да разбирам, че някой от тоз форум учтиво ги е питал дали имат и могат ли да произведат изделие за български сгъващ се надясно SAR приклад, и те са му отговорили че, не и, не им се занимава? Защото не, не живея в Америка и не искам да си тунинговам приклада на родното изделие. Защото ми е удобен. И да, чел съм форума, че за сгъващите се приклади на FAB няма, и в склада няма. И понеже ме убеждаваха в една магазия, че еди-кой си фабски ще стане (любопитството си чешех) писах до израелския им световен онлайн магазин с линк към арсеналския модел. И ми обясниха, че още за жалост няма. Та ако има желание от форумците и украинците са сериозни хора, с които никой не си е писал, мога да ги чуя на достъпен за тях език. Ми така де, що да си нямаме форумни дулни компенсатори ;)

Такива тръби Molot for Arsenal има поне 15 броя (даже не само за САР но и за СЛР), проблема е че за М9Ф искат поръчка минимум 15 (последните две са на моите си оръжия и няма да ги сваля), а като знам че ще се продават две години, нещо не ми се занимава.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2020, 21:19       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Е ве го те го я га я. А иначе и Егор и Игор (двамата собственици на Молот) са ми приятели да кажем така.


Прикачени файлове:
IMG_7403.JPG
IMG_7403.JPG [ 1.19 MiB | Прегледано 6342 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2020, 22:14       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
Такаа ..... относто тръбите на Молот. Пиша им на гъзоръките хохъли искам M-17 те ми пращат M-17-2. То е пределно ясно, че не е това което искам ама майната му - щe го побългаря. То това дето пристига ме съмнява че става изобщо за нещо, но за щастие си имам частен металообработващ цех почти до нас - хората ще ми изравнят тръбата, и ще ми изработят преходник конкретно за SAR-а от стомана, не от пикливата украинска сплав. Ако беше само това обаче - с мед да ги намажеш. При опита да се развият болтовете, за да се обърне преходника, въпреки, че се прави с нагряване единия болт се скъса. - демек некъдърно скапано изпълнение с евтини материали. За мое щастие обаче тате се оказа съдружник в едно оръжейно предприятие, от което ми потвърдиха, че могат да ми правят тръби и преходници като тая украинската във всякакви количества и цветове, които фантазията ми може да измисли и портфейла ми може да плати. Та реших да ги правя тия украинци безработни. След като оправя тая украинската директно заминава като прототип за правене на една пробна серия и ще има за всички родни потребители на SAR.

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2020, 22:26       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Желая ти приятен полет и меко кацане. Ако си мислиш, че някой може да се храни от собствениците на САР в България - гладен ще остане. А Молот М17 за Арсенал се прави само за един човек - за мен. И ти няма на получиш такъв заради некултурното си поведение. Чакаме да видим кога ще изкараш тръбите за Арсенал и колко ще струват .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2020, 23:23       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Изобщо по отношение тръбата цялата ситуация е удивително напомня за ракетата и космическата кривост.
1. Модел Молот М17 (индекса след модела е само дали е за ключалка за Форт (украински граждански акм), АК 74 С или Сайга) , който позволява поръчка директно няма и никога не е имало. Поръчките (тъй като в определен аспект правата върху тръбата са мои ) по тези тръби волю не волю минават през мен. Само за протокола - различни са не само страната на ключалката, самата ключалка (Арсенал форевър), но и ъгъла и дължината на тръбата. Изобщо е различно изделие.
2. По някакви незнайни причини вместо да попиташ (или барем да прочетеш тази тема от началото) ти решаваш, да поръчаш "нещо". Нещото не става на Арсенал и ти решаваш да го "побългариш". Като резултат го чупиш и естествено проблема е в производителя.

Нещо не ти върви с тоя Арсенал. Няколко страници по - назад не ти пасна ръкохватка с която сме амнайсет човека на карабините си. Решаваш да сложиш тръба - пак гррда. Ходи да ти баят - на карък ти е. На снимката стандартна тръба М17 и такава за Арсенал.


Прикачени файлове:
IMG_20200124_232152.jpg
IMG_20200124_232152.jpg [ 524.59 KiB | Прегледано 6343 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2020, 09:25       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Ура ! Най-после ще се намери човек, наш, роден - който да сложи прът в колелото на украйнската военна промишленост и ще разклати бизнеса на Мад Дог, който от години ни извива крачетата с високите си препродажни цени ! С тези наши кървави и мокри от пот левчета, той за една година успя да си купи чисто нова количка !
Само да започне производството в цеха..... и тази тема ще се напълни с благославящи тунинга родни САР-джии :armed:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2020, 14:23       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Мар 2019, 20:47
Мнения: 20
Mad Dog написа:
Такива тръби Molot for Arsenal има поне 15 броя (даже не само за САР но и за СЛР), проблема е че за М9Ф искат поръчка минимум 15 (последните две са на моите си оръжия и няма да ги сваля), а като знам че ще се продават две години, нещо не ми се занимава.
Благодаря за подробната информация. Ценя високо знанието, придобито от опита и го уважавам по принцип и в конкретния случай. Жалко, че нямаш тръби и че скоро няма да има налични, но пък след като имаш два фолдера - значи не съм се объркал със схемата. PDT_Armataz_01_22

_________________
"Мускулната маса по никакъв начин не влияе на треакторията на куршума" - Трети физичен закон на Дивия запад


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2020, 19:14       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
druzhe написа:
Mad Dog написа:
Такива тръби Molot for Arsenal има поне 15 броя (даже не само за САР но и за СЛР), проблема е че за М9Ф искат поръчка минимум 15 (последните две са на моите си оръжия и няма да ги сваля), а като знам че ще се продават две години, нещо не ми се занимава.
Благодаря за подробната информация. Ценя високо знанието, придобито от опита и го уважавам по принцип и в конкретния случай. Жалко, че нямаш тръби и че скоро няма да има налични, но пък след като имаш два фолдера - значи не съм се объркал със схемата. PDT_Armataz_01_22

Сега е на ред друг проект- приклад КРУК за САР.


Прикачени файлове:
received_1348946748576846.jpeg
received_1348946748576846.jpeg [ 353.15 KiB | Прегледано 6221 пъти ]
57a998_2f158229a3fb47f59ba9c450969175e2_mv2_d_4160_3120_s_4_2.jpg
57a998_2f158229a3fb47f59ba9c450969175e2_mv2_d_4160_3120_s_4_2.jpg [ 65.21 KiB | Прегледано 6218 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2020, 19:27       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Знаеш лак го чакам нали?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2020, 19:32       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
tojito написа:
Знаеш лак го чакам нали?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Знаеш....
В комплект с дълга ложа м ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2020, 20:12       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
tojito написа:
Знаеш лак го чакам нали?


Ти по-скоро го питай откъде купи количката, защото скоро и теб това те чака. :P

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2020, 21:40       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Beer написа:
tojito написа:
Знаеш лак го чакам нали?


Ти по-скоро го питай откъде купи количката, защото скоро и теб това те чака. :P

Е как от къде - от Зенитко :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2020, 16:44       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Да видим...

Изображение

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2020, 17:40       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2018, 20:03
Мнения: 54
Местоположение: BURGAS
аз да попитам МАД ДОГ-а ...мога ли да се сдобия с такава пистолетна ръкохватка на фаб за мойто САР?
поздрав :armed: :armed: :armed:

_________________
ИВАН АЖДЕРОВ - СК "Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Баян и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer