logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 74, 75, 76, 77, 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2022, 17:47       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Не мисля, че ще стане така, но тогава поне опитай да налееш каноконлит във фугите. Макар че без почистване и обезмасляване...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2022, 21:47       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
Absolut написа:
Ако ще сваляш планката - да. Но тогава нарежи резба и сложи винтове, вместо нитовете.



Absolut написа:
..., но тогава поне опитай да налееш каноконлит във фугите. Макар че без почистване и обезмасляване...



Ма ти наистина, сериозно ли го мислиш това дето написа?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2022, 22:38       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@kcv: Вече второ десетилетие ми се държи на ложата залепена планка пикатини, на която слагам допълнителна ръкохватка. Да, сериозно, ако е допълнено с винтове на мястото на нитовете. Ако имаш друг опит, нека го чуем.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2022, 20:28       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2011, 23:40
Мнения: 42
Здравейте,може ли някои да ми каже от къде мога да си купя приклад с тръба и адаптер за arsenal sa93,нещо подобно на този от снимката,а също и ръкохватка и ложа и полу ложа,не търся нещо евтино,а искам качествено и да пасва без пилене и т.н. Благодаря!


Прикачени файлове:
9A2052AA-1D6E-46D3-9653-81A8541895B6.jpeg
9A2052AA-1D6E-46D3-9653-81A8541895B6.jpeg [ 141.09 KiB | Прегледано 2954 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2022, 05:28       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Това с “дървения” приклад с дупка за палеца ли беше? Като СЛР?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2022, 10:54       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2011, 23:40
Мнения: 42
Да същия,седи си нов в касата на дедото и реших да го всема и да го тунинговам леко,ще съм благодарен ако ми помогнете.


Прикачени файлове:
8DF388AE-38B6-4216-949A-ADCD99B3AD04.jpeg
8DF388AE-38B6-4216-949A-ADCD99B3AD04.jpeg [ 312.14 KiB | Прегледано 2878 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2022, 17:29       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
falcon3 написа:
Да същия,седи си нов в касата на дедото и реших да го всема и да го тунинговам леко,ще съм благодарен ако ми помогнете.

Ще ти пиша на лично, малко по-късно


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 05:50       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
falcon3 написа:
Здравейте,може ли някои да ми каже от къде мога да си купя приклад с тръба и адаптер...

Дефенс, София, https://defence.bg/

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 10:36       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2011, 23:40
Мнения: 42
MolonLabe написа:
falcon3 написа:
Здравейте,може ли някои да ми каже от къде мога да си купя приклад с тръба и адаптер...

Дефенс, София, https://defence.bg/

Гледах в сайта на дефенс,но има само един модел на FAB които не ми харесва.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2022, 10:47       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
falcon3 написа:
...Гледах в сайта на дефенс,но има само един модел на FAB които не ми харесва.

Просто им звънни 0887 624 010

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2022, 14:00       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2011, 23:40
Мнения: 42
Здравейте,ложа и дръжка вече съм избрал,ще си взема оригиналните,но за приклада още не съм решил,има една обява в базар и човека казва,че сам си прави тръбата и адаптора,има ли някои да ги е пробвал или виждал да изкаже мнение?https://m.bazar.bg/obiava-37056000/teleskopichen-priklad-za-slr-95


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2022, 19:13       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
За първи път го виждам.
Захвата на тръбата изглежда съобразен със скосяването на фрезованата рама. Важно е да няма луфтове между тръбата и приклада да не се клати, дори и минимално. Горния вариант ми се струва по-подходящ за спорт, заради по-добрата възможност да го търкаляш по рамото, при преходите. Но ще трябва трениране и свикване с поставянето на рамото. А бузата ще ти позволи по-лесно да ползваш както механичния мерник, така и бъдещ оптичен/холографски прицел. Ако обаче няма регулиране на височината й, ще е късмет да я улучиш спрямо тебе... Интересно е и колко тежи, защото АК (особено арсеналския) не е лек и половин килограм отгоре се усещат, особено изнесени назад.
Ако се спреш на някой от тези варианти, непременно да напишеш отзиви и да пуснеш снимки на готовото оръжие!

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2022, 12:56       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2011, 23:40
Мнения: 42
Искам също да питам дали е възможно да се скъси цевта от 51см на 41см и да се монтира отново мушката?Някъде четох,че при скъсяване на цев на слр/сар може да се наруши хром покритието и да стане проблем?Моля за съвет от някои който има опит.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2022, 16:55       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
1. По принцип и на практика може
2. Преебаваш хрома със сигурност
3. Променяш конструкция на огнестрелно оръжие - нещо на което служба КОС със сигурност няма да се “зарадват”
4. Купуване на нова къса цев, плюс заплащане на еслугата на оръжеен майстор за подмяната, плюс обикаляне (доста) до служба КОС - нема смисъл …
По-хубаво си вземи някой нов САР с дължина на цевта каквато искаш


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2022, 17:21       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2011, 23:40
Мнения: 42
2. Преебаваш хрома със сигурност
3. Променяш конструкция на огнестрелно оръжие - нещо на което служба КОС със сигурност няма да се “зарадват”
4. Купуване на нова къса цев, плюс заплащане на еслугата на оръжеен майстор за подмяната, плюс обикаляне (доста) до служба КОС - нема смисъл …
По-хубаво си вземи някой нов САР с дължина на цевта каквато искаш. Оръжието е на сфекърът ми и той иска да го прехвърли на мен,аз ако го взема ще го ползвам само за развлекателна стрелба,(за лов и прецизна стрелба си имам други оръжия),но ако го взема искам да го направя по мой вкус.Не жаля средства,а само искам да го направя да ми е кев да си стрелям,почти съм сигурен,че да го направя както аз го искам ще ми излезе колкото нов САР.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 74, 75, 76, 77, 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, Ztavi и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer