logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 18:35       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
извинявам се предварително ако не е в правилната тема, слагам го тука защото може да е интересно да се види и защото дефакто е "подобрение" макар и не на САР-Арсенал..
Съседа ми през улицата си купил АК в 7.62 от Rifle Dynamics ( https://rifledynamics.com/ ) Аз не съм се ровил много из сайта, повечето им пушки не са налични но
момчето е събрало абсолютно всичко което могат да направят и пушката му е излезла малко над $3000... Аз цената няма да я коментирам, но какво ми харесва:

Стандартно дулно устройство което взима заглушители със стандартна резба, той си употребява заглушителя от АР-ката. реално като го гледам си е компенсатор когато заглушителя го няма. Кофти снимка но такава ми прати оная вечер.
Регулатор за налягането на газовете и аз специално доста харесвам тоя тип мушки за АК.
Газова тръбичка с пикатина за разни оптики.
Много добра ложа, седи в габарита на ресивъра и не е голяма за да се държи спокойно с ръка.
Кастъм пружини, всичките.
Кастъм спусък.
LAW Тactical сгъваем модул за приклад.
Приклада не ме впечатлява, аз не съм любител на тея "пистолетни" приклади но седи ОК...
Сложили са му някакъв ужким "специален" зелен серакоут, аз лично не съм им любител щото като се очука и прилича на гъз но всеки луд с номера си...
Затворната задръжка аз поне не я споменавам в това което ми харесва защото за мене е безсмислена, аз бих се радвал много повече на сейфти което се задейства с палеца както е на полският ми калашник 74 но пак - лични предпочитания...
Бих сменил и ръкохватката с нещо по-свестно.

Снимките са негови, нарочно съм ги оставил малко по-големи за да може да се виждат детайлите ако някой се интересува.
Никога не беше стрелял 7.62 или калашник, на откритото стрелбище, прав, удряше 10" гонг на 300м грубо веднъж на 4-5 изстрела,
на железните мерници, мерник 3 ( който дефакто е същият като едно но той си искаше да е на 3...)
Това разбира се нищо не означава, давам го само като идея за това как са нулирали автомата във фирмата, бих казал добре са се справили,
според мене е нулиран на 100м но е възможно и да бъркам, руски излишъци, зелената гилза, нищо специално.

Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 19:50       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
На 1во метене много странна “газо-мушка”!!! Комбинация от основание на мушка и газова камера, демек. Такива съм виждал само ва 215 и 320мм цеви, а тази ми се чини по-дълга?!
Цевната кутия нещо ми “мирише” на сръбско?! Ако е така “не хорошо”! (лично мнение)
По правило мерник 3 и мерник 1 са различни положения. Мерник 3 кореспондира на положение D, или както там е написано: т.е. позицията преди мерник 1.
Повечето производители на АК платформите прострелват оръжията си на мерник 3 на дистанция 100м, като вече гледат стандартите за точност.
Най-“джиджаното” за мен по АК-то от снимката е само цевното устройство.
А и 3000$ … баце, дори “Arsenal Inc”, Пе продават БГ пушки на такива цени …
Може ли да видим “разбивка” на различните детайли? Не ценови, а само като вид?!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 20:11       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Трябва да го хвана когато го разглоби, едва ли ще е скоро...
Цевта е по-къса от нормалната, това е ясно. Кутията едва ли е сръбска... Фирмата е базирана във Вегас и със сигурност използва каквото докопа от вегаският Арсенал а аз до колкото знам те не използват сръбски кутии.
Като се видиме пак ще погледна щампите, и на мене ми е интересно какъв е ресивъра...
цената не я коментирам изобщо, имал пари - дал, няма никакво значение колко струва, мене ме интересува как стреля, иначе - да, твърде много пари са, съгласен съм напълно но момчето прави кинти, явно е преценил, че може да даде три бона за калашник... :DD
Това за мерниците ми е интересно, аз винаги съм мислел, че 1 и 3 са общо взето една стойност при АК мерника. Има ли някъде нещо което може да се прочете, руски, нашенски, английски, ще съм благодарен да се образовам какво е това Д че за пръв път го срешам... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 20:18       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Може ли да видим “разбивка” на различните детайли? Не ценови, а само като вид?!


https://rifledynamics.com/arsenal-sgl-upgrade-package/

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 20:21       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
D = Direct, също го водят и като “battle zero”.
Буташ плъзгача до край назад (към теб) и попаденията на 300м попадат там където се целиш. Или пък го оставаш направо на мерник 3 и същата работа.
За мен това не е достатъчно прецизно - на 100м при мерник 3 имаш разлика от “точка на прицелване” спрямо “точка на попадение” от 26см на горе. Но това е при 415мм цев. При 320 и 215мм числата са други.
Аз за това прострелката я правя на мерник 1, като гледам поне половината от групата (обикновено 5 изстрела) да са над мушката …
При АК-74 пък отиваме на друга бира. Там мерник 3, в същност е мерник 4 :-D

Това което ве навежда за мисълта за сръбска цевна кутия е затворната задръжка. Само сърбежите правят такова нещо, в комбинация с лека модификация на пълнителите. Не коментирам “Валмет” и “Галил” - с тях не съм наясно


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 20:26       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
И човече това наистина ми докарва на 415мм цев …
Имам двете дължини - 320 и 415мм цев
При 320мм няма толкова дължина на цевта от газо-мушката до дулното устройство


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 20:33       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
tojito написа:
D = Direct, също го водят и като “battle zero”.
Буташ плъзгача до край назад (към теб) и попаденията на 300м попадат там където се целиш. Или пък го оставаш направо на мерник 3 и същата работа.
Ясно... Грешката е моя, аз бъркам 1 с Д понеже нямам мерника пред мене...
Това за АК74 също не го знаех. Благодаря за разясненията.
Определено ще го питам и за цевта и за друго, няма ги в момента но като се прибере ще го накарам да ги снима тея неща и да ми ги прати.
Сигурно е така като казваш за цевта. Аз тоя пост - мушка, газов блок съм го виждал често но само на кастъм изпълнения а не съм се интересувал от дължината на цевта.
Ако ти се занимава, можеш да разгледаш пакетите за ъпгрейд в сайта им, линка е в поста ми. 100% някъде има информация и за дължината на цевта и за други неща...
Ако ги иматея работи на фактурата и няма нищо против да я снимам ще го направя.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 20:38       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
tojito написа:
Може ли да видим “разбивка” на различните детайли? Не ценови, а само като вид?!


https://rifledynamics.com/arsenal-sgl-upgrade-package/
Те, аз докъто съм писал бат Геле намерил каквото трябва.... :tu:
Гледам повечето им части са на Кребс, мисля затворната задръжка също е негова, те не са наистина лоши като части и качество..

Cut, crown, and thread barrel to 14.5"
Install Rifle Dynamics Tunable Front Sight/Gas Block Combo designed specifically for Arsenal rifles
Provide & install UltiMAK Scope Rail (която всеки може да си купи)
Rifle Dynamics Retainer Plate
Rifle Dynamics recoil spring and extractor spring
V2 Rear Sight

Не споменават нищо за сръбски части, най-вероятно не работят с такива:
This package is exclusive to all full length Arsenal SLR95/101/104/105/106/107F/FR/R/CR, SAM5/7R/UF/SF, and SGL manufactured models only.
It is not applicable to unconverted or partially converted Saigas, SLR104/106/107ur, or SAM7K short barrel models.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 20:43       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И тука като гледам, пак така. А 14,5 инча отива на 370 мм:

https://rifledynamics.com/rd702

16,25 инча или 413 мм цевта става с огнеприкривателя.

За сръбските цевни кутии, има ли други такива с тази специфична вдлъбнатина над пълнителя точно?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 20:47       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Мдааа … цевта я водят 14.5” ама като добавим и постоянно фиксираното дулно устройство става 16.25” … яко
Разгледах им набързо цевните кутии - два модела са само щамповани за тип АКМ … обаче … само аз ли виждам, че има отвори САМО за 4 нита?! Оригинално са 6 нита …
Т.е. цевната кутия по всяка вероятност е правена на място различно от обичайните за производство на АК платформа … може би в самите Щати!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 20:50       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ubboto написа:
И тука като гледам, пак така. А 14,5 инча отива на 370 мм:

https://rifledynamics.com/rd702

16,25 инча или 413 мм цевта става с огнеприкривателя.

За сръбските цевни кутии, има ли други такива с тази специфична вдлъбнатина над пълнителя точно?

Всичките (стари) щампи имат такива водачи (така им викат) де … руски, румънски, БГ и т.н.
В последно време сърбежите почнаха да го променят там добавяйки едно “блакче”, а поляците (май де, не се сещам в момента) почнаха да ги правят “гладки”


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 21:01       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Всичките (стари) щампи имат такива водачи (така им викат) де … руски, румънски, БГ и т.н.

WASR (румънското копие на АКМ) се различвал точно по това:

Изображение

Но не съм виждал такъв на живо, и не мога да кажа със сигурност.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 21:22       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Значи и те са почнали така


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2021, 00:38       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
tojito написа:
цевната кутия по всяка вероятност е правена на място различно от обичайните за производство на АК платформа … може би в самите Щати!
Щатите отдавна правят свестни цевни кутии, моята е такава ( Model NDS-2T "Premium" Polish Tantal receiver. ).
Аз специално търсех полски кит защото има сейфти на същото място където е и на АР-а и се работи интуитивно по един и същи начин.
оригиналните полски китове идващи от Еропа имат тая особеност, че тоя предпазител никога не работи като хората.
Американският си бачка като песен. Също така избрах специално нехромирана цев, също американска, абсолютно точно в спецификациите е
и ми дава много добра точност до стотина метра с руските излишъци.

Nodak Spud ( https://www.nodakspud.com/AK%20Receivers.htm ) правят всякакви, абсолютно в спецификациите и са много качествени,
кеф ти с димпъл а който Геле говори, кеф ти без него, кеф ти с 4 дупки, кеф ти с колкото искаш. Тея правят АК ресивъри поне от 10 години.

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2021, 00:51       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
WASR (румънското копие на АКМ)
Тея WASR румънски тояги никога не са били правени за военно оръжие, това е поръчка на Сенчъри Армс ако не бъркам, най-евтината и смотана фирма за внос на АК китове или неокомплектовани пушки в щатите бат Геле.
Освен всичко друго и цевите им са т.н.р. pencil barrel и загряват много бързо, също така се износват много бързо.
За правене на гилзи от реднека са ОК, иначе са лошо качество калашници...
М-у другото някой от оригинално произведените в Полша калашници също имат вътрешни пластини за стабилизиране на пълнителя вместо димпълите.
Хората предпочитат димпълите защото тая щампа заздравява ресивъра по-добре от вътрешната пластина.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer