logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 15:38       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Технически въпрос към някой по-запознат: Колко е разстоянието от оста на цевта до върха на мушката, съответно и до основата на отвора на мерника при мерник 1 на АК 74 ?
Намерих си мерник който седи на пикатината на капака, най-отзад, както е на Галилите, но не съм сигурен дали ще отговаря на мерната линия, дори в толеранса си на вертикално нагласяне. Благодаря предварително за инфото или за някаква идея как да го премеря. На хартия е лесно да се тегли една права линия и да се нанесат по нея разстоянията от мушката до мерника, съответно да се продължи линията до края на капака за да се види на каква височина седи пийп сайта но при мерене винаги ще има някаква малкa разлика а ако някой е запознат с чертеж или го има под ръка, там би трябвало да има тея вертикални и хоризонтални разстояния и ще е по-точно...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 19:23       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Това разстояне се наглася при прострелката. Тъй като мушката може да се мести нагоре-надолу в широки граници (nqkolko милиметрa), се наглася мерника на позиция 3 (или П) и после мушката се върти, докато нулираш попаденията. Виж колко махмурлия е бил фрезиста, дялал позициите на мерника (1-10) и дали остта мерник-мушка лежи в една равнина с остта на цевта, е сложен въпрос... По-назад, в темата, мерих 7% отклонение, межди позиции.
Ако есе пак държиш да мериш, може да постъпиш така - цевта, при фаската е цилиндър (дори с надянатата мушка). Измери височината на мушката, от долната страна на цевта и извади половин диаметър. Ако с шублера не можеш да премериш така височината, напъхай едната му устна в цевта и после ще добавиш половин измерен диаметър при фаската. Обаче, с механичен шублер, така ми се получаваше грешка около 0.05мм между еднотипни измервания.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2020, 02:22       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Жоро аз намерих едни руски чертежи във TFB - ( https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... lueprints/ ), от ос-каналната линия до върха на мушката го дават 45мм ako ако съм видял правилно в бързината, колко е верно не съм мерил още, но така като си го описал е грубо както си го представях и аз, просто ми се щеше да погледна чертеж, аз се ориентирам по-добре с чертежи... :D
Ще го снимам това мерниче, доста е приятно, днеска си приказвах с един от мойте познати милиционери, доста добър е по пристрелките, беше донесъл едно Ругърче със заглушител, болтова карабинка, да се надуе ужким, та се разбрахме като се нормализира малко времето да отидеме да простреляме мерничето и ще рапортувам пак, но все пак - благодаря за идеята, най-вероятно така ще го магериме това мерниче... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2020, 06:03       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Снимай, и аз имам подобен диоптричен мерник, но прострелката му е само на 100м. За по-големи дистанции, ми се струва безполезен.
Сигурно би могъл да опреш някаква твърда тел или тънка дъсчица на мерника и мушката и да видиш къде идва мерната линия в задната част на цевната кутия?

Намерих си поста за височините на мерника. prikachi.com е дал фира, а не мога да променям онзи пост, та ще си позволя да се самоцитирам:
Цитат:
...Без да се свали мерника е много кофти да се хване сигурна позиция, за да се премери височината. В крайна сметка се отказах от стойки и менгемета и заврях шублера директно в патронника:
Изображение
Долната част опира в цевта и се фиксира еднозначно. Горната влиза със заострената част в прореза на мерника и също се фиксира в края на заострената част. Така успях да постигна достатъчна (за мен) повтаряемост на измерванията.
И така, ето какво се получи:
Изображение
Второто "п" (в таблицата п-малко), е позиция на мерната рейка между "П" и "1".
Както се очакваше, има отколонения от писаното в учебника, но предвид технологията "Пешо майстора и неговия шмиргел", отклоненията не са чак толкова големи. Лошото е, че са най-силни точно на мерник 3, на който би трябвало да се прострелва...


Прикачени файлове:
ArsenalAK47.gif
ArsenalAK47.gif [ 37.02 KiB | Прегледано 4419 пъти ]
ArshenalAK47.jpg
ArshenalAK47.jpg [ 167.99 KiB | Прегледано 4419 пъти ]

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2020, 12:30       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
.38 Super написа:
...
Намерих си мерник който седи на пикатината на капака, най-отзад, както е на Галилите, но не съм сигурен дали ще отговаря на мерната линия, дори в толеранса си на вертикално нагласяне. Благодаря предварително за инфото или за някаква идея как да го премеря.
...


Може да пробваш да монтираш новия мерник, без да махаш оригиналния и да се премериш през двата монтирани мерника и мушката.
Ако новият мерник може да се настрои да е на една права с мушката и стария мерник - значи е О.К. поне за една дистанция.

П.С.
Ще е интересно да снимаш мерника и капака.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2020, 15:45       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Другия и май по-лесен вариант е да измериш височините на старото и новото място със мерниците. Разликата я нанасяш като корекция във височината на мушката


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2020, 02:57       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Жоро, Вимпел и тоджито, благодаря на всички за информацията ! Като свърша нещо ще го покажа какво е станало.
Само за информация - капака ми е на една тексаска фирма, целият е с пикатина отгоре и за да го закача се сваля оригиналният мерник и седи на шарнир там.
А на оригиналният мерник съм му заврял някъде пружината и не мога да го сглобя за да меря... :DD Аз имам навика да събирам частите дето свалям в пликчета и да ги надписвам ама тоя път съм го скрил от себе си... :D Така че предложението на Вимпела е добро, само да намеря пружината... :DD
Както и да е , на Жоро снимката ме ориентра, горе- долу и ще се опитам да нанеса размерите като точки в-у хартия, така ще сметна грубо дали има ъгъл спрямо осканалната линия, от мушката към мерника, и колко се проектира тоя ъгъл в края на капака...
Ще го измагеря някак си... Малко е куц калашника да се закача по-порецизна оптика на капака защото е трудно да е съосна с мерната линия на железните мерници. Моя РД в момента е почти съосен с мушката но мерника ми седи доста по-ниско в линия с мушката. Мисля когато го оправя, да сложа друг крепеж, висок, като за АР, през него се виждат мушката и мерника под РД-а и ако искам да стрелям на железни мерници, те са там, виждат се през крепежа, ако искам да стрелям РД само гледам над мерниците...
Ето капака с както стрелям РДта в момента и къде съм плеснал информативно мерника, другите две снимки са от мерничето, за $26те си кинта е много приятно... :D

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2020, 04:56       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Хм ... тук говорим за почти половин см разлика. Я ми дай точният модел на пушката ... ( да погледна в едни чертежи) дали ще има някакво инфо ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2020, 07:08       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Моят е 47 в 7.62, не 74, та ориентирането ще е наистина грубо. След като цялата конструкция е сглобена, дали просто да не пробваш да смъкнеш винта на мушката до най-долната позиция, на която ще се вижда от мерника, да сложиш мерника приблизително на същата височина и да стреляш на 25/50м? Там вече ще се ориентираш какво нататък. Вече, за втора нула, ще трябва по-голяма дистанция.
П.С. Успех с начинанието - и аз искам нещо подобно, че мерника в средата на пушката все ми е трудно да го намирам, ако малко сменя стойката. Идеята за диоптричен пръстен, близо до окото, през който да се гледа и само да се наглася позицията на мушката, повече ми допада.
П.П.С.Тексасците са направили хубав капак - нищо излишно или стърчащо извън отригиналните габарити.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2020, 11:56       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 04 Фев 2019, 20:30
Мнения: 50
.38 Super написа:
Ето капака с както стрелям РДта в момента и къде съм плеснал информативно мерника, другите две снимки са от мерничето, за $26те си кинта е много приятно...


Привет. TWS имат един мерник, правен специално за техните капаци. Неудобствата при него са няколко. Първо, че е по-скъп от ползвания от теб. Друго, че просветът е голям, когато го сложиш на края на капака. И освен това не може да се настройва. Дават го за стрелба до 100 ярда. Което може би е и предимство донякъде. Не че не може да правиш корекции. И последно - дори с нисък монтаж за ред дот е трудно да хванеш на една линия мушка, РД, мерник. Иначе си е съосен и няма нужда да го мислиш и преправяш. Монтираш го и толкова. Ето го:

https://www.texasweaponsystems.com/product-p/42317.htm

Поздрави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2020, 01:49       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
desmod написа:
Привет. TWS имат един мерник, правен специално за техните капаци.
Здравей, да знам го моного добре тоя - пийп сайт е и както каза не се наглася... Това е по-скоро като гост мерника на помпата ми... цената не е толкова проблем, проблем е че го нямат постоянно и че бих искал да може да се регулира и да е с по-малък просвет, ясно е защо.
Ще си поиграя с тоя на Ругър, изглежда обнадеждаващо, успокоява ме, че дори и да се пада малко по-нисък, поста на мушкат аможе да слезе надолу и да се коригира това и онова а за съосието - да, точно така е, дори и с малък диаметър на РД, тръдно ще имаш ко-уитнес ама мисля, че по-високата стойка ще ме оправи. Железните мерници отдолу, за другото - ред дота... :DD
Благодаря за информацията така или иначе !

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2020, 08:48       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
https://www.opticsplanet.com/leapers-ut ... ounts.html

нещо такова под точката няма ли да реши проблема? Оставяш си ниските железни прибори и с тях гледаш през канала на монтажа за ред дота. Вярвам, че мушката все ще може да влезе в съосие с мерника.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2020, 08:54       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2017, 13:37
Мнения: 40
Аз ползвам на TechSight AK200S – APERTURE SIGHT WITH ELEVATION FOR AK47 цял капак. Работи много добре и мерната линия става доста дълга. Стреля се спокойно на 300м по плейтове с тънката им мушка. Ето линк https://www.tech-sights.com/ak-products/
Единствено разглобяването е по- трудно и бавно, но не е нещо чак толкова тегаво.

_________________
Йордан М. Йорданов
СК "Shotgun Masters"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2020, 11:04       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 31 Авг 2010, 13:17
Мнения: 738
..и аз да се включа, барабар Петко с мъжете.
Препоръчайте страничен монтаж, който да е достатъчно стабилен за red dot и евентуално някаква оптика. Сигурен съм, че по темата е ставало въпрос някъде, но 60 страници ми са малко множко за преглеждане. Предишният собственик е "капнал" в няколко точки монтажната планка за цевната кутия (фрезована SLR96), та там е стабилно и за това ми се ще да е там монтажът. Разбрах, че китайските не са вариант. С интерес следя и дискусията за нулиране на механичния мерник, понеже моят на 100м дава около 4м отклонение на 1ч - явно нещо му се е случило, имам все пак доброто желание да го въведа в използваем вид . Още му търся и приклад и ръкохватка, че е с ловните интерпретации по темата - ако някой има нещо наум, да не се срамува :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2020, 20:37       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Относно монтажа - българските на Васил Иванов са много качествени и надеждни. Бившата Вая, сега http://gunstarmount.com

За отклонението трябва да бутнеш мушката. Мерника няма къде да ходи настрани. Има специален инструмент за мушката, нещо като менгеменце. Недей би с чука, нищо че е Ак и ще го понесе. :-)

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Viceroy и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer