logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2021, 09:06       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Бол мерси! Днес ще карам, ама довечера ще си налея, за Твое зраве. :-)
Изделието изглежда направо като ново - по страничните отвори не личи никаква корозия. А там, където блъскат газовете от цевта, на снимките, не личи нито разтопяване, нито механична деформация.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 07:55       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
ubboto написа:
...

:tu:
Много полезно видео! 10х!
Има ли подземно (разбирай - с възможност да се затъмни) стрелбище, за да направим сравнителен анализ - двете системи карабини и едно РСС с различни надулни устройства?

В мен се затвърждава мнението,
1. че компенсаторите са уместни само при състезания (дневни!),
2. че sound suppressor-а е важен и като намалител на звука от изстрела и като огнеприкривател
Но не се досещам кога може да бъде използван у нас за тренировки или състезания...
И съответно - при нашите условия the bird cage остава възможния и половинчат, неясен за каква "мисия" избор :shock:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 12:22       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Компенсаторите и другите подобни устройства са необходими за по - динамична стрелба или такава на автоматичен режим. Пламегасителите и огнеприкривателите (да, два различни детайла са - е*а си и смута дето сега настана) се използват за други задачи, като основното им предназначение е да ... правилно - да убива пламъка :D
Ся при АР-ките не мога да кажа нищо, нямам толкова опит още ...
При Арсеналските надулници съм си правил всякакви опити и експерименти
Най - гадни показатели дава "лъжичката" - нито компенсира, нито крий пламък, нито групира
Тип ДТК - компенсира, групира, не крий пламък
Дългия пламегасител (тип ПК) - нито компенсира, средна хубост групира, крий пламъка
Дебелото "Прасе" - средна хубост компенсира, леееко сваля звука, доре групира, много добре крий пламъка.
Обаче "Прасето" е смятано и е направено за 320мм и 215мм цев, като на практика, ако се стреля с 5,56 на всеки 5-6 изстрела отпред изскача пламък прасе да пърлиш - висока скорост, къса цев и се натрупва неизгорен барут, който в един момент си се пали и става б*си майката
Правени са тестове и с други компенсатори с арсеналски пушки - там пък пламъка беше ... Не искам да зловредя по адрес на познати за това няма да кажа коя е марката, а докато ен говоря с човека който е на клипа няма как и да го кача и него да видите комбинирано карабина и огнехвъргачка :DD

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2021, 02:56       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
tojito написа:
Компенсаторите и другите подобни устройства са необходими за по - динамична стрелба или такава на автоматичен режим. Пламегасителите и огнеприкривателите (да, два различни детайла са - е*а си и смута дето сега настана) се използват за други задачи, като основното им предназначение е да ... правилно - да убива пламъка
Абсолютно верно е... Аз подбирах моето устройство по няколко приоритета - първо не ме интересуваше дали ще има видим пламък, щото пушката я стрелям предимно през деня. После, не ме интересува дали ще повреждам слуха или ще имам някаква сигнатура от редиректвани назад газове от компенсатор, за мене беше важно устройството да ми помага да седя на целта, което логично ме докара до избора на подходящ компенсатор а не флашхайдър. Пак логично, това са приоритети на спортна стрелба и съответно се насочих към търсене на добър компнсатор за спортна стрелба и за подходящият 62 и нагоре грейна грийн тип който стрелям на 1:7 туист, 16" цев.
Има доста информация и ревюта из интернет, аз открих едно видео където тестват 40 и нещо компенсатора, на откат и го намирам за доста информативно при положение, че тестващият се опитва да стандартизира колкото може тестовете.



Видеото е само reference material и реално го намерих след като вече бях избрал надулното устройство, доста рових докъто наистина стигна до това което мисля, че щеше да ми върши работа и на края се спрях на SJC SS Titan 223/5,56 който е правен със съдействието на Eric Lund, 3гън състезател и Гранд Мастер, което на мене лично нищо не ми говори.
Както и да е, аз намирам комопенсатора за много добър, не ми прави впечатление да духа много назад, но когато я стреляха пушката съедите ми, полицаи и пенсионирани специалци, казаха, че щели да оглушеят и духала много прах назад. Все неща които мене не ме притесняват, моят сетап не е правен за домашни условия а за открито и не мисля, че ще стреляме по някой в група за да се притеснявамкой ще оглушее около мене, на стрелбищата всички имат антифони... :D
Така, че ако на някой приоритета му е надулното устройство да му държи пушката в целта, това е добра алтернатива на каквото е на пазара и изглежда достатъчно прибрано.
Има разбира се и други устройства които са удачни но не са задължително толкова прибрани а това беше важно за мене.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2021, 06:52       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
.38 Super написа:
tojito написа:
Компенсаторите и другите подобни устройства са необходими за по - динамична стрелба или такава на автоматичен режим. Пламегасителите и огнеприкривателите (да, два различни детайла са - е*а си и смута дето сега настана) се използват за други задачи, като основното им предназначение е да ... правилно - да убива пламъка
Абсолютно верно е... Аз подбирах моето устройство по няколко приоритета - първо не ме интересуваше дали ще има видим пламък, щото пушката я стрелям предимно през деня. После, не ме интересува дали ще повреждам слуха или ще имам някаква сигнатура от редиректвани назад газове от компенсатор, за мене беше важно устройството да ми помага да седя на целта, което логично ме докара до избора на подходящ компенсатор а не флашхайдър. Пак логично, това са приоритети на спортна стрелба и съответно се насочих към търсене на добър компнсатор за спортна стрелба и за подходящият 62 и нагоре грейна грийн тип който стрелям на 1:7 туист, 16" цев.
Има доста информация и ревюта из интернет, аз открих едно видео където тестват 40 и нещо компенсатора, на откат и го намирам за доста информативно при положение, че тестващият се опитва да стандартизира колкото може тестовете.



Видеото е само reference material и реално го намерих след като вече бях избрал надулното устройство, доста рових докъто наистина стигна до това което мисля, че щеше да ми върши работа и на края се спрях на SJC SS Titan 223/5,56 който е правен със съдействието на Eric Lund, 3гън състезател и Гранд Мастер, което на мене лично нищо не ми говори.
Както и да е, аз намирам комопенсатора за много добър, не ми прави впечатление да духа много назад, но когато я стреляха пушката съедите ми, полицаи и пенсионирани специалци, казаха, че щели да оглушеят и духала много прах назад. Все неща които мене не ме притесняват, моят сетап не е правен за домашни условия а за открито и не мисля, че ще стреляме по някой в група за да се притеснявамкой ще оглушее около мене, на стрелбищата всички имат антифони... :D
Така, че ако на някой приоритета му е надулното устройство да му държи пушката в целта, това е добра алтернатива на каквото е на пазара и изглежда достатъчно прибрано.
Има разбира се и други устройства които са удачни но не са задължително толкова прибрани а това беше важно за мене.

Компенсатор и спирач си свирят яко важно: -да работят/ да си вършат предназначението за което са поставени;
- да не връщат назад към стрелеца.
Какво имам предвид за последното: преди много години прострелвах с един калаш с поставен уж компенсатор който беше прехвален от всякъде. С първия изстрел хем бях с антифони имах чувството, че някой ми забиха и разчегъркаха отверка в мозъка. Резултата и на мишената бе плачевен.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2021, 11:36       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
има твърдение че много стрелци влошават стрелбата си от високия шум на компенсаторите, особено при по големите калибри

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2021, 19:17       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Съгласен съм за това и казах - това е компа който работи в моят случай. Шума и струята не ме притесняват, стрелям прав или от маса с упора, тоя конкретно компенсатор е правен от състезател, ако имаше проблеми, нямаше да е във вида в който е в момента а относно дали работи като компенсатор се вижда от тестовете - с подходящ патрон, през конкретна цев и туист, има най-малко движение назад. Когато това му е приоритет на човек, това избира. За това именно тея устройства са общо взето индивидуални - преценяваш за какво ще го ползваш, преценяваш кое ти е приоритет и тогава тестваш ако можеш и избираш какво да сложиш. Ако не ти харесва - махаш и слагаш нещо друго, не е толкова сложно.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2021, 20:25       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
.38 Super написа:
Съгласен съм за това и казах - това е компа който работи в моят случай. Шума и струята не ме притесняват, стрелям прав или от маса с упора, тоя конкретно компенсатор е правен от състезател, ако имаше проблеми, нямаше да е във вида в който е в момента а относно дали работи като компенсатор се вижда от тестовете - с подходящ патрон, през конкретна цев и туист, има най-малко движение назад. Когато това му е приоритет на човек, това избира. За това именно тея устройства са общо взето индивидуални - преценяваш за какво ще го ползваш, преценяваш кое ти е приоритет и тогава тестваш ако можеш и избираш какво да сложиш. Ако не ти харесва - махаш и слагаш нещо друго, не е толкова сложно.

Данчо, подобрява ли точността, намала ли отката, подобрява ли повторяемост на истрела. Ако го се получава и не ти бърка в мозъка нзачи е кскто трябва, но ако не се случват нещата това означава , че неработи, а не работили означава,че е за някое езеро.
П.П. Някой казва, че дулните насадки са консуматив. Кажели ти го някой това знай, че ти предлага боклук или неразбира.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2021, 23:58       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Цоньо, не съм го сравнявал с оригиналният пламегасител, който е стандартен бърдкедж и не мога да кажа дали има подобрение щото почнах направо на него.Това което мога да кажа е, че не усещам нищо негативно от споменатото за компенсаторите по принцип - нито има бласт от газовете, нито ми шуми повече от нормалното.
Може да са ми наред средното качество антифони, може да е направен така че да не духа газовете в стрелеца, аз не мога да преценя щото до сега не съм го стрелял със друга пушка със същите данни - 16" цев със същият туист и същите 62 грейна грин тип патрони и нормалният бърдкейдж девайс.
Имам приятел със същият колт и скоро ще отидеме да стреляме заедно и ще имам някакви наблюдения, за сега аз лично не намирам нищо смущаващо с тоя компенсатор, нито мога да кажа дали имам някакви подобрения в точноста защото не съм стрелял достатъчно. Ще я видя как е от упора, ще я видя как е с по-тежки куршуми и ще преценя, за сега не знам.
Това което мога да кажа е, че мой познат, полицай, инструктор по карабините, който ми провери оптиката, каза, че се държи много добре и пушката е точна. Човека на чието частно стрелбище я стреляме беше пенсиониран специалец. Той забеляза шума и бласта, но той седеше точно където е посоката на върнатите газове и наблюденията му са нормални.
Никой не ми го е предлагал, сам съм си го избрал и всеки може да прецени сам дали е боклук или - не, има тонове тестове из нета от хора които са в час и други, за сега за мене работи добре.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2021, 10:45       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Сега му е времето някой ползвател на Арсеналски САР + ДТК от какъвто и да е производител,
да покаже своето изделие и да се опитаме да развенчаем митовете, че САР/АК стопява ДТК-то.

Нещо, като митбъстъри да станем :D


/то не Сар-ът стапя, а според мен патроньете арсеналски най-вече/

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2021, 11:07       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
аз този стопих
http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... =34&t=5308

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2021, 13:36       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Beer написа:
Сега му е времето някой ползвател на Арсеналски САР + ДТК от какъвто и да е производител,
да покаже своето изделие и да се опитаме да развенчаем митовете, че САР/АК стопява ДТК-то.

Нещо, като митбъстъри да станем :D


/то не Сар-ът стапя, а според мен патроньете арсеналски най-вече/

Моя “Вълчи зъб” не е стопен ... просто му се разби резбата :-D и са клати каТ ... схвана картинката нали ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2021, 13:57       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
всички се разбиват
или почвате да отнемате по малко за да се стегне точно на мястото което искате
*така направих аз

или го правите с контрагайка .. но резбата е много късичка

и чеквате дали е съосен с цевката, иначе ще хваща къра .. куршума PDT_Armataz_01_30

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2021, 17:17       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
tojito написа:
Beer написа:
Сега му е времето някой ползвател на Арсеналски САР + ДТК от какъвто и да е производител,
да покаже своето изделие и да се опитаме да развенчаем митовете, че САР/АК стопява ДТК-то.

Нещо, като митбъстъри да станем :D


/то не Сар-ът стапя, а според мен патроньете арсеналски най-вече/

Моя “Вълчи зъб” не е стопен ... просто му се разби резбата :-D и са клати каТ ... схвана картинката нали ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk


По принцип един от проблемите с 24х1.5 резбата още при АК 74 е била въпросното разбиване. Аз съм виждал (не в България) специална установка която "калиброва" дулният компенсатор (демек прибира резбата навътре). Като цяло е лошо избрана резба за мене. 14х1 лява пък установихме друг проблем- резбите почват на различно место, свършват на различно место и съдържат различен брой витки. И варират между 13.8 и 14.2. Това наложи да се прави контра гайка за да се подсигури правилното место на компенсатора.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 15:04       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Наши ! :tu:

Изображение

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 25 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer