logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 23:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 17:24       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
Чакай да сметна ....
Седмично три стрелби, две с леко стрелково една с машиа, следващата седмица се завъртат две с машини една с леко стрелково ...четири години с АК74 Н на който ДСК бе точно " Вълчи зъб" щети никакви ....т.е. не съм видял при цяла рота на нито един да е имал проблем ...ао броим прикачен инвентар отпред на цевта си спомням за две щети и виновните платиха след държавния изпит два щик - ножа.... Това не се води ДСК ...
Да задоволя любопитството на околните. Въпросните колеги се бяха направили на туууз-ове и си бяха поразвили болтчетата на ключалките та нещо се поотключиша щик- ножовете и имаще прострелян Щик - нож.
П.П. Бързилов, ДСК стил АК74 произведен от Tapco няма нищо общо с истински произведен ДСК за АК74, който е със специална стомана, обработка на метала + хромиране от вътре.
За толкова ползване не съм видял негативно влияние на дулния срез от барутните газове а тва щее да г забележа защото на въпросния АК74 Н бях първи служебен притежател. Освен аз с въпросното оръжие стреляше и един друг колега, на който оръжето му след зачисляване не беше успял да го приведе към нормален бой. Накратко ездата е била двойна ...нали се сещаш, че неговорим за обикновенн наборен войник, който за 24 или 18 или 12 или...да изстреля 9+ 9 патрона и да го чисти и разнася по караулите.
Въпросното оръжие започна с група от 20 стотинки и при мен преклюи с група от 5 см на 100 метра при 4 изстрела т.е. напълно в норми.
Мисля, че чукчата дето го е конструирал и изработил има " малко по - малко капацитет" от нас форумните читатели.


с бороскоп гледал ли си го?
какво очакваш като проблеми .. да окапе цевта?

влошава по-бързо точноста, иначе си функционира

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 18:10       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Е моя първия “Вълчи зъб” влоши точността след около 5К


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 19:03       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
tojito написа:
Е моя първия “Вълчи зъб” влоши точността след около 5К


Sent from my iPhone using Tapatalk


Е те, то от теб тръгна дискусията - има ли разлика в социалистическото/следсоц. производство на ДТК ? И има ли видими травматични белези по изделието ?

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 19:12       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
PufGun написа:
Чакай да сметна ....
Седмично три стрелби, две с леко стрелково една с машиа, следващата седмица се завъртат две с машини една с леко стрелково ...четири години с АК74 Н на който ДСК бе точно " Вълчи зъб" щети никакви ....т.е. не съм видял при цяла рота на нито един да е имал проблем ...ао броим прикачен инвентар отпред на цевта си спомням за две щети и виновните платиха след държавния изпит два щик - ножа.... Това не се води ДСК ...
Да задоволя любопитството на околните. Въпросните колеги се бяха направили на туууз-ове и си бяха поразвили болтчетата на ключалките та нещо се поотключиша щик- ножовете и имаще прострелян Щик - нож.
П.П. Бързилов, ДСК стил АК74 произведен от Tapco няма нищо общо с истински произведен ДСК за АК74, който е със специална стомана, обработка на метала + хромиране от вътре.
За толкова ползване не съм видял негативно влияние на дулния срез от барутните газове а тва щее да г забележа защото на въпросния АК74 Н бях първи служебен притежател. Освен аз с въпросното оръжие стреляше и един друг колега, на който оръжето му след зачисляване не беше успял да го приведе към нормален бой. Накратко ездата е била двойна ...нали се сещаш, че неговорим за обикновенн наборен войник, който за 24 или 18 или 12 или...да изстреля 9+ 9 патрона и да го чисти и разнася по караулите.
Въпросното оръжие започна с група от 20 стотинки и при мен преклюи с група от 5 см на 100 метра при 4 изстрела т.е. напълно в норми.
Мисля, че чукчата дето го е конструирал и изработил има " малко по - малко капацитет" от нас форумните читатели.


с бороскоп гледал ли си го?
какво очакваш като проблеми .. да окапе цевта?

влошава по-бързо точноста, иначе си функционира

Бороскоп къде ти бороскоп преди почти 27 години...бороскопа бе прострелочната мишена. Нвмаше язви , групата в норма.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 20:04       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Айде да замоля модераторите, да изчитат 1во докрай постовете ми и тогава да ги трият ...
Отговорих на Бирата в започващ шеговит стил и после му дадох отговор на въпросите ... И след по малко от 10 минути целия пост с техническите отговори вече го нямаше ...
Аман от натягане аман от чудесии
Beer сори че ти спамя темата

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2021, 12:21       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
tojito написа:
Айде да замоля модераторите, да изчитат 1во докрай постовете ми и тогава да ги трият ...
Отговорих на Бирата в започващ шеговит стил и после му дадох отговор на въпросите ... И след по малко от 10 минути целия пост с техническите отговори вече го нямаше ...
Аман от натягане аман от чудесии
Beer сори че ти спамя темата


че кой модератор трие?
аз не съм

ще ги помоля да оставят бележка, когато се намесват

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2021, 14:03       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
tojito написа:
Айде да замоля


Някак си успях да намеря отговор на този наболял у мен въпрос. Допускам, че ДТК производство на Украйна е без хромиращ слой и разяздащите свойства на барута, в съчетание с високата температура, бързо прояждат изделието. Бях забравил, че моят ДТК е старо, родно производство и с положен защитен слой.

Тогава на ред иде следният въпрос - защо, аджеба не се произвежда вече ДТК, като консумент, в родните заводи на труда, мира и социализма ? При положение, че е бил на поточната линия на производство....

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2021, 14:17       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Beer написа:
tojito написа:
Айде да замоля


Някак си успях да намеря отговор на този наболял у мен въпрос. Допускам, че ДТК производство на Украйна е без хромиращ слой и разяздащите свойства на барута, в съчетание с високата температура, бързо прояждат изделието. Бях забравил, че моят ДТК е старо, родно производство и с положен защитен слой.

Тогава на ред иде следният въпрос - защо, аджеба не се произвежда вече ДТК, като консумент, в родните заводи на труда, мира и социализма ? При положение, че е бил на поточната линия на производство....


Ако изделието ти е разпробивано от 5.45 имаш хром ама друг път.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2021, 14:35       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Mad Dog написа:
Ако изделието ти е разпробивано от 5.45 имаш хром ама друг път.


Ама пък какви красиви хромирани стружки са излезли :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2021, 15:46       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Mad Dog написа:
Ако изделието ти е разпробивано от 5.45 имаш хром ама друг път.


Спомен нямам точен какво му е правено и дали не е всъщност укропитекски дтк от най-най първата партида, но е факт - здраво ползване, няколко години подред, и е в прекрасна форма. На който не вярва - давам да се снима с него.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2021, 16:04       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5273
Местоположение: София
Вземи, по-добре, му направи една подробна фотосесия, като го свалиш за почистване. Ако може и отвътре.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2021, 16:26       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Само ако си сипеш тази вечер едни 50грама за здраве, иначе няма да си направя тоз труд да развивам и снимам :D

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2021, 16:33       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Beer написа:
Mad Dog написа:
Ако изделието ти е разпробивано от 5.45 имаш хром ама друг път.


Спомен нямам точен какво му е правено и дали не е всъщност укропитекски дтк от най-най първата партида, но е факт - здраво ползване, няколко години подред, и е в прекрасна форма. На който не вярва - давам да се снима с него.


По спомени е от най най първата партида донесена със салото от тъщата. Ама може и да бъркам. Ако е матово отгоре покритието не е Арсенал


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2021, 17:19       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
ДеQба и времето как лети....
Ето тук, съм ги представял някога: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic ... 31#p146031

Сега се върнах назад и проверих. През далечната 2015 година през ръцете ми са минали приблизително 9 различни надулника. Имал съм и прецизно разпробит български 5.45 - така е. Личи от снимките, военно-залежала стока и била, дойде ожулен при мен.

Но сегашният е тъмно матов и е верно от най-най първите серии от свекървата на Мад Дог.
Демек от 2016 ми е. Довечера ще заснема дали това е така наистина.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2021, 07:19       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Ето и обещаните снимки на надулника:

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer