logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2021, 17:48       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
rdgeorgiev написа:
MolonLabe написа:
Едни шайби с вътрешен диаметър 25мм и различни деблини


Мисля, че това е пътя, обаче щеше да бъде по-лесно ако първо беше мерил шайбите, а после изрежеш новото гнездо за заключващия щифт. Сега ако с шайбите заключването в правилната ориентация на портовете на компенсатора ти се падне близо до сегашния прорез или направо го застъпва ще е неприятно. Ако има "месо" за трети прорез - няма проблеми. Мисля, че решението ти е шайби, защото вътрешното фрезоване без да остане радиус по периферията, така че компенсатора и дулния срез да могат да легнат челно без луфт е доста шибано без подходящ специализиран фрезер или машина с ЦПУ, която с по-малък фрезер да ти обходи дъното на компенсатора. Ако аз трябваше да решавам проблема бих измерил колко дебелина за уплътняване ти трябва за да заключи към сегашния шлиц и бих направил специална втулка/шайба с такава дебелина и фаска по периферията на "предния" ръб за да обере радиуса по вътрешната периферия на компенсатора отпред, а отзад да служи за солидна опора към дулото. Диаметъра на втулка да дава лека хлабина спрямо вътрешния диаметър на компенсатора. Имай предвид обаче, че това нещо ще е добре да го разглобяваш и чистиш след всяка стрелба. Жегата много ще ускори ръждата и ако не чистиш редовно, може да ти спече компенсатора така че разглобяването да стане тегаво. Има термоустойчиви технически пластмаси, които може и да са вариант.

Римба, като видях снимките на ДСК на РС ме смъдна една и за това ще звънна тази вечер на любителя на лодки и стрелба тази вечер. Проблема му казах как да го коригира, и ше стане успешно, но налице му излиза друг по - голям проблем.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 06:48       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Ако грешно съм разбрал къде луфти, моля доктора да ме извини и да не прави нищо от това което съм писал по-горе. Ако ДСКто няма правилните обработки и покритие, така или иначе лисицата бързо ще го изяде и няма много смисъл да се полагат усилия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2021, 19:53       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
rdgeorgiev написа:
Мисля, че това е пътя, обаче щеше да бъде по-лесно ако първо беше мерил шайбите, а после изрежеш новото гнездо за заключващия щифт.

Абсолютно си прав, колега!
Подведох се, като не оцених размера и теглото на ДТК-то, защото играе от хлабината в резбата. Идеята беше да му създам условия да се затегне - т.е. да обхване плътно/да притисне резабата в аксиална посока, обратна на дулния срез... Не съобразих, че огнеприкривателя е значително по-лек, и малко по-къс, а "чучурът" и пъти по-лек и къс и ето защо при тях няма толкова осеземо похлопване.

Вече беше изтъкната и опасността от слепване (нагар, ръжда) на ДТК-то към дулото, респективно изоставих идеята да ги допра плътно.

Надявам се да ме осени някаква идея за в бъдеще...

Що се отнася до инжинерните полимери - глоко-плимера ;) се втечнява при около 420 градуса (проверено с дигитален поялник), а прословутия тефлон на 327 °C - температура, типична за високотемпературните пластмаси.
Прикачени файлове:
polymers.jpg
polymers.jpg [ 713.31 KiB | Прегледано 2681 пъти ]


Мисля, че е крайно време да стрелям повече и да човъркам по-малко :danger: :danger: :danger:

Благодаря за помощта на всички, взели отношение по проблема :tu:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2021, 19:59       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
MolonLabe написа:
PufGun написа:
... но налице му излиза друг по - голям проблем.

Промяната на обема на 1ва камера в ДТК-то, нали??? :shock:
Чукча може да не е читатель, но от време на време е мислитель, а по някога се случва да е и съобразитель :)

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2021, 21:40       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
MolonLabe написа:
ДТК-то е поставено


този тип компенсатори, са смърт за дулния срез на цевката
защото се получава газова ерозия .. заради тъпия дизайн :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2021, 21:51       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Е и какво - сменяме после цевта и сме 6 ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 10:55       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 04 Фев 2019, 20:30
Мнения: 50
tojito написа:
сменяме после цевта

А някой виждал ли е някъде да продават нови цеви само? И някой сменял ли е и как става упражнението?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 11:19       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Нови цеви само от “Арсенал”. После при Петко Тотев “Катерача” за смяна - само за него за сега знам, че сменя цеви


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 12:14       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
късите цеви, кофти соц барут и т.н. имат високо дулно налягане

видяхте на клипа за нощните - какъв пламък има АКтата
всичко това като го затвориш в куха камера .. разрушава дулния срез, чрез така наречената газова ерозия

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 12:36       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
видяхте на клипа за нощните - какъв пламък има АКтата

А "арките" въобще нямат пламък - НЕ!




И друго показва това видео - като не знаеш как правилно да си хванеш/ прикладваш пушката, ни система, ни надулно устройство може да ти бъде панацея.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 12:42       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
5,56 .. още повече има пламък!
затова им трябва флашер задължително, както и пише НАТО

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 13:29       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
rdgeorgiev написа:
Ако ДСКто няма правилните обработки и покритие, така или иначе лисицата бързо ще го изяде и няма много смисъл да се полагат усилия.


Уважаеми съфорумци, някой виждал ли е в България деформиран от стреляне ДТК-Вълчи зъб ?

Защото и аз по различни стрелбища чувам напоследък такива легенди - как държи максимум три години.
А аз ползвам вече почти пета година моя - стрелям редовно и чистя също толкова редовно,
но досега не съм виждал по него /вътре и вънка/ да има наченки на деформация.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 13:43       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Beer написа:
rdgeorgiev написа:
Ако ДСКто няма правилните обработки и покритие, така или иначе лисицата бързо ще го изяде и няма много смисъл да се полагат усилия.


Уважаеми съфорумци, някой виждал ли е в България деформиран от стреляне ДТК-Вълчи зъб ?

Защото и аз по различни стрелбища чувам напоследък такива легенди - как държи максимум три години.
А аз ползвам вече почти пета година моя - стрелям редовно и чистя също толкова редовно,
но досега не съм виждал по него /вътре и вънка/ да има наченки на деформация.


то зависи колко стреляш и как, дали леко или на големи серии по много пълнители
аз стопих Тапко .. само за 2 стрелби .. ама по сандък на стрелба :D

мисля че има снимки в форума

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 14:46       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
Beer написа:
rdgeorgiev написа:
Ако ДСКто няма правилните обработки и покритие, така или иначе лисицата бързо ще го изяде и няма много смисъл да се полагат усилия.


Уважаеми съфорумци, някой виждал ли е в България деформиран от стреляне ДТК-Вълчи зъб ?

Защото и аз по различни стрелбища чувам напоследък такива легенди - как държи максимум три години.
А аз ползвам вече почти пета година моя - стрелям редовно и чистя също толкова редовно,
но досега не съм виждал по него /вътре и вънка/ да има наченки на деформация.


то зависи колко стреляш и как, дали леко или на големи серии по много пълнители
аз стопих Тапко .. само за 2 стрелби .. ама по сандък на стрелба :D

мисля че има снимки в форума


Чакай да сметна ....
Седмично три стрелби, две с леко стрелково една с машиа, следващата седмица се завъртат две с машини една с леко стрелково ...четири години с АК74 Н на който ДСК бе точно " Вълчи зъб" щети никакви ....т.е. не съм видял при цяла рота на нито един да е имал проблем ...ао броим прикачен инвентар отпред на цевта си спомням за две щети и виновните платиха след държавния изпит два щик - ножа.... Това не се води ДСК ...
Да задоволя любопитството на околните. Въпросните колеги се бяха направили на туууз-ове и си бяха поразвили болтчетата на ключалките та нещо се поотключиша щик- ножовете и имаще прострелян Щик - нож.
П.П. Бързилов, ДСК стил АК74 произведен от Tapco няма нищо общо с истински произведен ДСК за АК74, който е със специална стомана, обработка на метала + хромиране от вътре.
За толкова ползване не съм видял негативно влияние на дулния срез от барутните газове а тва щее да г забележа защото на въпросния АК74 Н бях първи служебен притежател. Освен аз с въпросното оръжие стреляше и един друг колега, на който оръжето му след зачисляване не беше успял да го приведе към нормален бой. Накратко ездата е била двойна ...нали се сещаш, че неговорим за обикновенн наборен войник, който за 24 или 18 или 12 или...да изстреля 9+ 9 патрона и да го чисти и разнася по караулите.
Въпросното оръжие започна с група от 20 стотинки и при мен преклюи с група от 5 см на 100 метра при 4 изстрела т.е. напълно в норми.
Мисля, че чукчата дето го е конструирал и изработил има " малко по - малко капацитет" от нас форумните читатели.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 17:17       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
MolonLabe написа:
rdgeorgiev написа:
Мисля, че това е пътя, обаче щеше да бъде по-лесно ако първо беше мерил шайбите, а после изрежеш новото гнездо за заключващия щифт.

Абсолютно си прав, колега!
Подведох се, като не оцених размера и теглото на ДТК-то, защото играе от хлабината в резбата. Идеята беше да му създам условия да се затегне - т.е. да обхване плътно/да притисне резабата в аксиална посока, обратна на дулния срез... Не съобразих, че огнеприкривателя е значително по-лек, и малко по-къс, а "чучурът" и пъти по-лек и къс и ето защо при тях няма толкова осеземо похлопване.

Вече беше изтъкната и опасността от слепване (нагар, ръжда) на ДТК-то към дулото, респективно изоставих идеята да ги допра плътно.

Надявам се да ме осени някаква идея за в бъдеще...

Що се отнася до инжинерните полимери - глоко-плимера ;) се втечнява при около 420 градуса (проверено с дигитален поялник), а прословутия тефлон на 327 °C - температура, типична за високотемпературните пластмаси.
Прикачени файлове:
polymers.jpg


Мисля, че е крайно време да стрелям повече и да човъркам по-малко :danger: :danger: :danger:

Благодаря за помощта на всички, взели отношение по проблема :tu:
За да не спича при стрелба, понякога мажа резбата с медна грес. Може да я намериш в магазините за авточасти. Монтьорите мажат резбата на свещите на двигателя с нея.
Много често уплатнявам луфта с обикновени калчища :) но е добре веднага след стрелба да поразвиеш компенсаторна за да не затяга ;)
При редовно почистване след стрелба няма поражения нито по цевта, нито по компенсатора. Поражения се получават при НЕчистене.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer