logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 12:11




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2021, 06:29       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
.38 Super написа:
Absolut написа:
Трябва да шернеш картинките за всеки, иначе няма да се виждат.
Те картинките сега се виждат ама да не беше снимал от страна на сянката, че не се вижда как е закачена пикатината а това е интересно... :DD

Колега, врътни тоягата от другата страна на пудовката бре ! :DD :tu:

Планката е хваната с два нита


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2021, 08:00       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Апр 2017, 17:17
Мнения: 28
Долната пикатини релса е част от ложата, а страничните са хванати с по два болта и могат да се махат.Ложата е производство на Арсенал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 20:50       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Апр 2017, 17:17
Мнения: 28
Здравейте!
Препоръчайте ми страничен монтаж за SAR-M9F, при който да не се налага да премахвам задната антабка за ремъка.Препоръчаха ми монтаж на Вая, но там трябвало да се лиша от халката за ремъка и да мисля къде да го вързвам.Има един заводски на Арсенал, ама ми се вижда много висок... но пък съм го виждал на САРове без да им е примахната антабката.Харесах и един на Лийпърс–алуминиев, там надеждноста ме притеснява.
Почнах да си мисля да похарча парите за патрони на стрелбището и да не се занимавам с глупости за сега.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 21:00       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Заводския на Арсенал наистина е висок, но пък ти дава възможност да си използваш и механичните мерни прибори, ако “стъкълцето” нещо се прецака!
Какъвто и монтаж да вземеш наблюдавай нитовете на страничната планка - имат навика да се отпускат от отката! Препоръчвам да ги при капеш със аргон


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2021, 18:57       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Апр 2017, 17:17
Мнения: 28
Страничен бърз монтаж на завод Арсенал за АК,SLR,SAR и подобни.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Качвам снимките защото аз не успях да намеря достатъчно качествени изобръжения на въпросното изделие.
Според момчето от магазина в Казанлък, това е среден монтаж.Предполагам високият е за "укарьочните" калашници.
Конзолата се поставя много лесно и най важното без да се налага да премахвам антабката.Позволява стрелба с механичните мерни прибори и разглобяване на оръжието без нужда да се демонтира.Не зная от какъв материал е направена, предполагам алуминий.
Цената според мен е безумна-230лева, но си спестих време и чудене.
До края на месеца ще купя бързомера и ще споделя дали е удобен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2021, 20:40       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5273
Местоположение: София
Мерси за снимките!
При тази височина, задължително ще ти трябва буза за приклада. Което пък ще прецака прибирането му към цевната кутия...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2021, 21:15       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ако използва оптика - да
С бързомер (читав) - не


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2021, 20:17       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
tojito написа:
Ако използва оптика - да


Чичо, какво са имали предвид класическите заводски мъдреци , като са планирали и сложили страничната пикатинка ?

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2021, 21:00       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Апр 2017, 17:17
Мнения: 28
Beer написа:
tojito написа:
Ако използва оптика - да


Чичо, какво са имали предвид класическите заводски мъдреци , като са планирали и сложили страничната пикатинка ?


Аз след снимките я махнах защото много неприятно дереше скъпия калъф на САРа PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2021, 21:08       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Не виждам никакъв смисъл от „предимството” при висока планка да можеш да ползваш и механичните мерни прибори, освен неудобството, че трябва да слгаш набузник.При този бърз монтаж преминаването от бързомер на механичен е въпрос на секунда, за да свалиш първия и да продължиш стрелбата. Според мен, високия арсеналски монтаж, попада в класацията на безаналоговите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 04:24       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
jaba написа:
Не виждам никакъв смисъл от „предимството” при висока планка да можеш да ползваш и механичните мерни прибори, освен неудобството, че трябва да слгаш набузник.При този бърз монтаж преминаването от бързомер на механичен е въпрос на секунда, за да свалиш първия и да продължиш стрелбата. Според мен, високия арсеналски монтаж, попада в класацията на безаналоговите.

Умишленно замълчах, но с този пост темата преключи.
На господата от Арсенал това им е достатъчно.
П.П. Тонев предай на човека който е сътворил тази шитня, че такова нещо едно време на чертожна дъска неможеше да се сътвори, но при сегашните компютри и чертожни програми такива инженерни недорузумения дал господ.
Дали ще стреляш с механични мерни прибори, с колиматорен прицел ( бързомер) или с оптически прицел винаги при дългото нарезно се иска да положеш главата върху приклада, а окото да вижда винаги една и съща зрителна картина, която да запомни....
П.С. При стрелба, когато използваш механични мерни прибори се постига при не еднообразно премерване т.е. наличието на висока, ниска, лява, дясна мушка или някоя комбинация например лява и ниска.
При стрелба с оптически прицел се изразява в т.н. луни.
При стрелба с бързомера съкращаваш времето за прицелване, като с точката само посочваш целта или зоната която искаш да поразиш. Ако при бързомера имаш неясноно центрирана картина попаденията пак ще ти отидат някъде на ...
Хайде моляте поне не си на новото на Филип Ванев.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 04:57       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Beer написа:
tojito написа:
Ако използва оптика - да


Чичо, какво са имали предвид класическите заводски мъдреци , като са планирали и сложили страничната пикатинка ?

Видел някой накъде, че на империалистическите пушчици под ъгъл спрямо оптиката си слагат бързомер и ей гоВна … да продължавам ли?!

Високия монтаж е да “прескача” мерника при комбинираните прибори на 215мм цеви, тип “АКСУ”

Иначе тоя монтаж е дРъво за мен


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 07:24       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
tojito написа:
Beer написа:
tojito написа:
Ако използва оптика - да


Чичо, какво са имали предвид класическите заводски мъдреци , като са планирали и сложили страничната пикатинка ?

Видел някой накъде, че на империалистическите пушчици под ъгъл спрямо оптиката си слагат бързомер и ей гоВна … да продължавам ли?!

,.......

Иначе тоя монтаж е дРъво за мен


Sent from my iPhone using Tapatalk


:tu: :tu: :tu:

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 08:43       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
tojito написа:
Видел някой накъде, че на империалистическите пушчици под ъгъл спрямо оптиката си слагат бързомер и ей гоВна … да продължавам ли?!


Чичо, аз съм ги гледал тези неща по научно-популярните филми, само че:
1. Умните хора слагат там таквиз неща под определен ъгъл, ако искат да постигнат нещо съществено.
Цъкни тук, да се ограмотиш PDT_Armataz_01_22
2. Трябва да видя също така кой прочут състезател с нормални дясномускулни възприятия слага бързомер отляво.
3. Според мен, това са го мислили за закачане на фенер.

В крайна сметка, важното е, че може да се маха.
И последно, но не към теб: ибахтиии цената майка.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 10:35       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ЛамБа като сложиш там ти осветява мушката баРбар с основанието и ти го връща в комбалите … по-скоро лявото, нооо бай Вълча (строг но справедлив) знай че сичкото паплач стреля с дясна ръка и го турнал там … ей тъй да си има …

Иначе съм се образовал доста за последните 5 години каторга тук и съм се нагледал на невъобразими неща:
- например тактикУл лайното полуложа с вградено пикатини! (Не мерси, в кенефа)
- например тактикУл лайното телескопичен приклад! (Не мерси, в кенефа)
- например най-новата изгъзица от сергията на тактикУл лайната а по-точно права голяма предна ръкоФатка! (Не мерси, в кенефа)

Проблема е, че “конструкторите” не са ползватели, някои от тях даже и в казарма не са ходи ли, а другите правят точно това което им кажат ония “босове”, които лягат и стават с тухличката тип “библия” от Тула майна …

А по основните възли какво съм видял и барнал … не ви се говори


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: PV и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer