logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2021, 01:24       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
разговарял съм с бивш технически директор на Арсенал за щансовани цевни кутии

той ми каза, че много от новите фирми предпочитат да ги правят от 1,6мм ламарина
налагало се да доработват китовете, но много по малко брак имали с 1,6мм ламарина и се изплащато допулнителните операции от по малки брак

докато от 1мм според него - само руснаците правели добри кутии

та ми е интересно какви са повечето китове, дали се предпочитат от 1,6мм ламарина

изглежда много профанско да кажем - то една тенекия, колко му е да се сгъне, но уви
но пък немците правят добри семиауто снайпери с щанца PSG/MSG

всъщност оригинален АКМ от 70те много прилича на външен вид щанцата му на PSG/MSG :happy: не съм се замислял дали е една и съща технология, да не кажа на еднакви машини

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2021, 05:00       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Оригиналната АКМ-ска кутия е дебела 1,1мм, а сърбежите да са малко по-различни на техните първи М-70 я правят точно 1мм, като в последствие имат модели и от по 0,9мм …
Но после пак връщат 1мм :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2021, 10:14       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Nodak Spud ( https://www.nodakspud.com/AK%20Receivers.htm ) правят всякакви, абсолютно в спецификациите и са много качествени,
кеф ти с димпъл а който Геле говори, кеф ти без него, кеф ти с 4 дупки, кеф ти с колкото искаш. Тея правят АК ресивъри поне от 10 години.

Сега не знам как са като качество, но преди няколко години американци масово се оплакваха, че цевните кутии на Nodak им ръждясват: "Harlan's reaction was to to send people a spray can of rust converter, no refund or anything."

За 5,45 цевни кутии, доколкото знам, се произвеждат и от Morrissey. За американския "Арсенал" иначе ресивърите масово са импорт от БГ. По вашите закони, цивилна пушка не може да се вкара цяла, затова се внасят само базовите компоненти, а тамошните манифактури ги донагласят.

Инак още като вървеше темата за "Подобрения", лично питах Джим Фулър защо предпочита да тунингова 5,45. Защото 7,62, особено фрезата, пушката като се накачули с тунинги и всякакви други благинки - същата почвала яко да тежи. Всичко руско съвременно, също ти е на 5,45.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2021, 21:37       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
но преди няколко години американци масово се оплакваха, че цевните кутии на Nodak им ръждясват
Възможно е батко, моята е паркеризирана и няма и помен от ръжда а е негова, има щамповано да четеш повече от колкото на Ругър надписите. тея правят ресивъри от толкова време, че не се съмнявам че в един момент са попаднали на смотан материал или нещо друго.
Освен това, ти сам виждаш на сайта им как ги продават - без никакво покритие. Мисля предлагат бякакво почерняне но не съм се ровил.
В края на краищата като събираш калашник би трябвало да си на ясно как да го предпазиш мисля но аз раазбира се може и да бъркам...
За мене ресивъра е много добър, специално в часта че предпазителя си работи много лесно, огромен проблем при други китове,
аз съм доволен.
Патрона също много ми харесва, почти идентична траектория с тази на 5,56, лек откат, много добра терминална балистика ( да не се с тига до там...)
Имам и два пълнителя с черни върхове ако трябва да ги дупча федералите през бронетранспортьорите и на мене това ми стига... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2021, 05:24       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
То хубаво, че “залитат” по АК-тата ама едва ли са очаквали такъв проблем с патроните както им е на главата в момента …и не само за тези калибри де …

До сега не съм видял/разбрал някой да има пълен “автомат” на АК-платформа в САЩ, за разлика от АР15/М4! Как седи този въпрос? Можеш ли да си “направиш” или да си купиш?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2021, 00:26       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
tojito написа:
До сега не съм видял/разбрал някой да има пълен “автомат” на АК-платформа в САЩ
Aко визираш автоматичен режим на стрелба, има много, това са т.н.р. Клас 3 оръжия, които са внесени в държавата преди да ги забранят 83та ли беше, не си спомням още. Има прекрасно запазени стрелящи бройки, бих казал за калашниците сигурно десетки хиляди. Калашоподобните, специално разни Валмети и Галили се търсят най-много на тоя пазар, заедно с повечето стари модификации на Хеклерите - МР и подобни. Има много сериозно ново производство на руски картечници - ПК, РПК, ПКМ и каквото друго правят руснаците, аз не съм много с час. Има едни с една почти правоъгълна ложа, РПД ако не бъркам, има една фирма дето изнася на Запад повече от тях, от колкото руснаците могат да произведат, образно казано,много са търсени...

Eто списък на повечето клас 3 дилъри в щатите, ако се докопаш до сайт, сигурно ще видиш и дали продават клас 3 калашници. Мисля, по-голям шанс имаш да видиш ново производство, от колкото заварени модели но все пак са select fire...
https://www.ffl123.com/class-3-dealers-list/

Ето един дилър например, първият който ми попадна:
https://www.oldglorygunsandammo.com/nfa ... i-weapons/


Цените бяха преди години към $15 000 - $20 000 на парче, сега колко са не съм се интересувал но не е проблем ако искаш да похарчиш такива пари да си ги купиш.
Има и ново производство клас 3, в началото на годината на стрелбището имаше един с една чисто нова сучка със дългите пълнители, режеше като за световно, абсолютен реднек... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2021, 03:47       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Иде реч за оръжия придобити преди 86-та според “Firearm Owners Protection Act”

Така че автоматични оръжия има от узита, до 40мм Бофорси. Цените обаче могат да накарат епископ да счупи със шут зографисан прозорец. Обикновено се продават на големите оръжейни търгове.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2021, 17:22       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Малко подобрения по Калашоида. Понакичих го добре, за да впечатля тъщата по Коледа, но после една известна част от нещата върнах в кашона с новите придобивки PDT_Armataz_01_22

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2021, 17:46       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
:tu: молодец.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2021, 15:24       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Окт 2012, 12:56
Мнения: 50
Сарчето стана супер.
И аз търся такава тръба на Molotgun M-017.
Ако някой има една в повече, да пише :-) .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2021, 12:23       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Колеги, някой би ли ме светнал има ли някаква специфика при демонтажа на дясното лостче на предпазителя - искам да го сваля за малко!!!

Вдигам го максимално нагоре, до упор и пак не излиза. Гледам по филмчета някой юнаци блъскат нагоре с длан и то се разглобява, но не смея да се амбицирам, защото задълбоча ли се амбициозно с нещо, обикновено то става зян...

Всеки съвет ми е добре дошъл

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2021, 13:30       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
От вътрешната страна в цевната кутия има една фибичка ;-)
В твоя случай трябва да свалиш цялата лостава система на предпазителя, барабар с левия палец


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2021, 16:14       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
tojito написа:
От вътрешната страна в цевната кутия има една фибичка...

Много благодаря! Аз пък намерих ролпинче в дупчица :shock: PDT_Armataz_01_22
Прикачени файлове:
whole.jpg
whole.jpg [ 367.73 KiB | Прегледано 3483 пъти ]

Прикачени файлове:
whole1.jpg
whole1.jpg [ 233.51 KiB | Прегледано 3483 пъти ]

Е, може и да не е ролпин, а просто пин...
На аутопсията ще знаем със сигурност :DD

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2021, 18:34       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Роли на в Ная платформа е само един и той не е там ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2021, 01:36       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
ще ви държа инфоемирани какво ще намеря в тази дупка, но да мине тази седмица :??:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer