logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 10:17




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 237 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2015, 22:49       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
yordanov34 написа:
Още по тъпо е ,че с помощта на адвокатите, накрая нападателите (щото видите ли били само с нож и щяли да си чоплят само зъбите, нищо ,че са с 20 висящи дела) се оказват невинни и чисти като сутрешна роса
Йорданов, то едвали за някого е тайна тук, че съм адвокат, а на всичкото отгоре съм и тъп (справка тук:http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=12475), обаче страшно ме напъва една мисъл: ако си влизал в съдебна зала, или па на кино ако си гледал такава, сигурно си видял, че там най-отпред, с лице към всички стои един съдия (някой път и повече). Този съдия е човекът, който взема решението да приеме такава безумна защитна теза за истина и на нейна основа да оправдае тези лоши хора. Ако ще 100 адвокати да има в залата, един от друг по-красноречиви и убедителни, пак съдията е този, който решава. Ако този съдия е човек на място, безпристрастен, разсъдлив и незагубил връзка с кораба-майка - ти мислиш ли, че ще приеме такава безумна теза?

Чудно ми е как един път не чух упрек към съда, а все адвокатите виновни?

Дай да сложим ръка на сърцето и необременено да си помислим - кой осира съдебната система?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 00:30       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
На куп сме всичките,ние защото търпим,адвокатите защото това им е работата,а и съда който се влияе от какво ли не по кое да е време.

Не е луд тоя който яде баницата.........


Ма ти верно ли си адвокат? :shock: Как спиш нощно време :shock:

Майтап.........с доза истина. PDT_Armataz_01_22Ако не дай си Боже някой ден закъсам по темата там при вас щи ти драсна 2 реда,дано не си бракоразводен такъв.Предпочитам адвокат който знае за какво иде реч пък вече на какъв съдия ще попаднем Божа работа.На финала контрата остава в теб,част от занаята нали знаеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 00:43       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
JDredd написа:
Дай да сложим ръка на сърцето и необременено да си помислим - кой осира съдебната система?
Всички онези сенчести субекти, които лансират и после дърпат конците на дилъри на висши съдебни постове като Красьо Черния. С други думи, системата ни е засрана изначале. Като оправията е само една - да започне да се реже до кокал като в Румъния. Само че не виждам кой у нас ще застане начело на подобна съвсем нелека битка. От друга страна, колкото и милиарда да са окрадени от милото ни отечество до ден днешен, все си мисля, че ако правораздаването ни стане като румънското в частта си за борбата срещу корупцията, ще се оправим за по-малко от пет години.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 07:32       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2006, 08:19
Мнения: 1097
Местоположение: София
Геле нали гледа материала за румънския антикуропционен съд. Там отчетливо стана ясно че никой от политиците им не го е планирал така както се получи. Просто взеха един хубав модел и в момента в който трябваше да сложат "червея в ябълката" който да им помага се оказа че са избрали неподходящия червей. След което нещата се случват лавинообразно, когато шефа не е корумпиран и те подкрепя идват още некорумпирани и так дале. След което идва и удобрението на "народа" и след което вече няма пречки. Но с гласуването за несвалянето имунитета на Понта според мен получиха доста неприятен шамар.

_________________
Платон:"АКО ИСКАШ МИР, ГОТВИ СЕ ЗА ВОЙНА"
Конфуции: "Ако веднъж си решил че имаш нужда от меч, носи го цял живот"
Когато мишените отвръщат на огъня джихада хич не върви.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 08:02       Заглавие:  Re: казус
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2008, 19:01
Мнения: 375
JDredd написа:
Този съдия е човекът, който взема решението да приеме такава безумна защитна теза за истина и на нейна основа да оправдае тези лоши хора. Ако ще 100 адвокати да има в залата, един от друг по-красноречиви и убедителни, пак съдията е този, който решава. Ако този съдия е човек на място, безпристрастен, разсъдлив и незагубил връзка с кораба-майка - ти мислиш ли, че ще приеме такава безумна теза? Чудно ми е как един път не чух упрек към съда, а все адвокатите виновни?Дай да сложим ръка на сърцето и необременено да си помислим - кой осира съдебната система?


Народът казва - Каквото повикало, такова се обадило! И е прав!
Давали подкупи адвокатите, е ще дават, то нали дават на някого, който взима, а не на този който отказва!
Като изгорят 100-200-300 адвокати, предлагащи подкуп на неподкупни съдии, останалите ще почнат да се аргументират според нормативните актове, а не според финансовото състояние на подзащитния!
Като изгорят 100-200-300 съдии и прокурори, изкащи подкуп от честни адвокати, нещата ще се оправят.
Ама нали по нашият НК виновни са и даващата и приемащата страна, та кой ли сам ще се уличи?

_________________
„Нощем хората спят спокойно в леглата си, само защото други хора са готови да вършат насилие вместо тях.“ Джордж Оруел
"Кириле, от мен да знаеш, че за женска красота и откат критериите варират от земята до небето!" Съдията.

https://www.youtube.com/watch?v=r1Be_owSpMI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 18:19       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2006, 08:19
Мнения: 1097
Местоположение: София
Нали знаеш приказката "гарван гарваново око не вади"

_________________
Платон:"АКО ИСКАШ МИР, ГОТВИ СЕ ЗА ВОЙНА"
Конфуции: "Ако веднъж си решил че имаш нужда от меч, носи го цял живот"
Когато мишените отвръщат на огъня джихада хич не върви.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 19:51       Заглавие:  Re: казус
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2015, 16:29
Мнения: 17
Местоположение: Бургас
JDredd написа:
yordanov34 написа:
Още по тъпо е ,че с помощта на адвокатите, накрая нападателите (щото видите ли били само с нож и щяли да си чоплят само зъбите, нищо ,че са с 20 висящи дела) се оказват невинни и чисти като сутрешна роса
Йорданов, то едвали за някого е тайна тук, че съм адвокат, а на всичкото отгоре съм и тъп (справка тук:http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=12475), обаче страшно ме напъва една мисъл: ако си влизал в съдебна зала, или па на кино ако си гледал такава, сигурно си видял, че там най-отпред, с лице към всички стои един съдия (някой път и повече). Този съдия е човекът, който взема решението да приеме такава безумна защитна теза за истина и на нейна основа да оправдае тези лоши хора. Ако ще 100 адвокати да има в залата, един от друг по-красноречиви и убедителни, пак съдията е този, който решава. Ако този съдия е човек на място, безпристрастен, разсъдлив и незагубил връзка с кораба-майка - ти мислиш ли, че ще приеме такава безумна теза?

Чудно ми е как един път не чух упрек към съда, а все адвокатите виновни?

Дай да сложим ръка на сърцето и необременено да си помислим - кой осира съдебната система?


Извинявай Дред. Като юрист на юрист (завърших право, но не практикувам) признавам, не са адвокатите болката на съдебната система. Не беше коректно да не спомена прокурорите, съдиите, депутатите (които преднамерено осират Наказателния кодекс) и всички онези сенчести фигури които дърпат конците в тази страна. Думата ми беше за толерирането на престъпилите закона (т.е. престъпници) пред хората попаднали в положение на самоотбрана. Института на неизбежната самоотбрана, крайната необходимост и най вече техните предели, както и тежест на доказване са в ущърб на отбраняващия се. И попадайки в такава ситуация или в опит да се избегне - не се знае кое е по малкото зло.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 23:18       Заглавие:  Re: казус
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Май 2015, 08:47
Мнения: 181
FIRSTGUN написа:
На куп сме всичките,ние защото търпим,адвокатите защото това им е работата,а и съда който се влияе от какво ли не по кое да е време.

Не е луд тоя който яде баницата.........


Ма ти верно ли си адвокат? :shock: Как спиш нощно време :shock:

Майтап.........с доза истина. PDT_Armataz_01_22Ако не дай си Боже някой ден закъсам по темата там при вас щи ти драсна 2 реда,дано не си бракоразводен такъв.Предпочитам адвокат който знае за какво иде реч пък вече на какъв съдия ще попаднем Божа работа.На финала контрата остава в теб,част от занаята нали знаеш.

Адвокатите не са виновни..а и при нас "добър адвокат" означава кой познава и какви връзки има

_________________
.....селянията не е белег за произход-това е състояние на душата.....
....хората които най-трудно обикваш-може би имат най-голяма нужда от това....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2016, 02:04       Заглавие:  Re: казус
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 19 Ное 2009, 22:42
Мнения: 89
Понеже са ми се случвали няколко пъти подобни "казуси" ще добавя някои неща по темата.
По този начин формулиран казуса не е в съответствие с действията на, да кажем опитните грабители или обирджии. Те почти винаги нападат първо физически, удрят, обездвижват жертвата, и т.н., после пребъркват, вземат и бягат. Това, което си задал като казус, колега е присъщо на неопитните обирджии, които разчитат предимно на вербалната заплаха и психологията, страха на набелязаната жертва. Какво ми се е случвало на мен - един случай, първия, при който 25-годишен мъж, аз бях на 15 г, ме обра - взе ми 1 долар, който си държах при личната карта за късмет, но явно нямаше сериозен опит, тъй като не успя да намери 10-те лв., които имах в джоба на панталона. Със сигурност щяха да го хванат, ако бях отишъл в милицията, че имаше и свидетели даже. Вече 1-2 г. по-късно двама келеши в района на Центр. баня в София ме спряха да ми искат пари. Успях да ги убедя, че нямам и им подхвърлих 50 ст. да се радват. Най-интересното беше на Централна гара около година по-късно. Качвам се от подлеза по стълбите, където беше старата поща. Срещу мене - двама келеши се насочват, изравняваме се и единия ми казва - вади си квото имаш от джобовете. Да, ама имах около 300-400 лв. в мен, което си беше сериозна сума през 1991 г. И им казах нещо от типа - изчезвайте моментално, че ви е бедна фантазията кво ще ви случи. И ония отминаха и си заминаха. Малко по-късно като си свърших работата на гарата и си тръгвах ги видях тия двамата заедно с цяла групичка 7-8 души поне, за щастие точно те бяха с гръб към мен и не ме видяха.
Така че решение има без да вадиш оръжие, но е базирано на психологията - да не се поддадеш на страха и паниката. Нещо друго, ако те заклещят с цел да те обездвижат, ако нямат опит в близкия и юмручния бой стават уязвими. Така са се опитвали да ме хванат двама, но въобще не разбраха как се освободих, та и отнесоха бая удари в тиквите, без да успеят да ме ударят нито веднъж. От друга страна, в подобни ситуации мои приятели са ги пребърквали или са давали доброволно квото имат. На единия му извадили газов.
Сега, като имам оръжие честно казано първо не бих допуснал двама души с неясни намерения да ме доближат на по-малко от ръка разстояние или единия да ми мине зад гърба. Ако не извадят някакви оръжия ще гледам да мине без вадене на пистолет и стрелба, а само с лобут. Ако има нападение с явна цел да ме обездвижат, хванат и вадене на ножове или нещо друго, ще стрелям с тенденция да е в областта на краката или в долната част на тялото.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2016, 09:41       Заглавие:  Re: казус
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2015, 09:24
Мнения: 302
Понеже ме накефи тактиката ти, ще споделя аз как процедирам. На тъмно, не осветено, рисково или самотно място, почти винаги оръжието ми е хванато от мен със захват в ръката, покрито с дреха или в широк джоб. Без някой да вижда или предполага, че съм го хванал. Времето необходимо да извадя е толкова малко, че буквално за половин секунда мога да го насоча.
Веднъж един с бухалка се приближи към мен. Като го насочих към него се завъртя като обран евреин и си тръгна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2016, 23:02       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
JDredd написа:
yordanov34 написа:
Още по тъпо е ,че с помощта на адвокатите, накрая нападателите (щото видите ли били само с нож и щяли да си чоплят само зъбите, нищо ,че са с 20 висящи дела) се оказват невинни и чисти като сутрешна роса
Йорданов, то едвали за някого е тайна тук, че съм адвокат, а на всичкото отгоре съм и тъп (справка тук:http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=12475), обаче страшно ме напъва една мисъл: ако си влизал в съдебна зала, или па на кино ако си гледал такава, сигурно си видял, че там най-отпред, с лице към всички стои един съдия (някой път и повече). Този съдия е човекът, който взема решението да приеме такава безумна защитна теза за истина и на нейна основа да оправдае тези лоши хора. Ако ще 100 адвокати да има в залата, един от друг по-красноречиви и убедителни, пак съдията е този, който решава. Ако този съдия е човек на място, безпристрастен, разсъдлив и незагубил връзка с кораба-майка - ти мислиш ли, че ще приеме такава безумна теза?

Чудно ми е как един път не чух упрек към съда, а все адвокатите виновни?

Дай да сложим ръка на сърцето и необременено да си помислим - кой осира съдебната система?


СЪДЕБНАТА СИСТЕМА В БЪЛГАРИЯ Я ПЕТНЯТ( б.а. да се чете ,,осират") САМИТЕ МАГИСТРАТИ,ЧРЕЗ КОРУПЦИОННОПОДАТЛИВАТО СИ НАГЛО ПОВЕДЕНИЕ , ЗЛЕ ПРИКРИТО ЗАД Т,НАР ФУНКЦИОНАЛЕН ИМУНИТЕТ! Тук най-малко отговорни са адвокатите, които за разлика от съдиите са по-коректни, защото по закон вземат страната на довереника/подзащитния, който по конкретното дело, им се явява един вид работодател, който си е платил.
Стига сте плюли адвокатит! Агресията Ви е адресирана не в правилната посока, защото ни клатят(потърпевши) сме от проверката от корупция, курварлък, политически лобизъм и наследствено-родствено кланови връзки съдебните система!

В тази система няма случайно попаднали хора. Всъщност има, но те са толкова незначително малцинство, че дори не се забелязват. А случайно пробилите в системата колеги, биват тормозени с огромно количество работа, неадекватно и несъразмерно натоварване! Други, като Янева, ги правят административни ръководители!.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2016, 23:12       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Ангел00 написа:
Понеже ме накефи тактиката ти, ще споделя аз как процедирам. На тъмно, не осветено, рисково или самотно място, почти винаги оръжието ми е хванато от мен със захват в ръката, покрито с дреха или в широк джоб. Без някой да вижда или предполага, че съм го хванал. Времето необходимо да извадя е толкова малко, че буквално за половин секунда мога да го насоча.
Веднъж един с бухалка се приближи към мен. Като го насочих към него се завъртя като обран евреин и си тръгна.

Пич, един съвет: когато простреляш някого в състояние на уплаха и смущение, воден от параноята, която те тресе (явно), после при разпитите гледай да не изговориш тоози текст, който си написал По-горе, защото много си затрудняваше изграждането и поддържането на обоснована защитна теза. Гледай да говори по-малко, защото се разкрива наличието на предварителна подготовка и теб.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2016, 23:21       Заглавие:  Re: казус
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2015, 09:24
Мнения: 302
Пич като почнат да ме съдят, специално ще ти звънна, ще ти нарина едни 3-4 хиляди за правни съвети и ще си скъсам юридическата диплома , ще си избърша г.за с нея и ще инкрустирам името ти със златни букви през вратата на дома си.


Аз какво говоря тук и какво ще стане на делото когато ме съдят, няма никаква връзка. !?!?! Ако изобщо някога се стигне до там. Което е вероятно 1 на 20 милиона.

А ти като намираш връзки между две взаимно несвързани неща, си за консулт с някой специалист, но не ти се меся. Както искаш така си живей живота. И не ми давай акъл моля , ако обичаш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2016, 23:26       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Ангел00 написа:
Пич като почнат да ме съдят, специално ще ти звънна, ще ти нарина едни 3-4 хиляди за правни съвети и ще си скъсам юридическата диплома , ще си избърша г.за с нея и ще инкрустирам името ти със златни букви през вратата на дома си.


Аз какво говоря тук и какво ще стане на делото когато ме съдят, няма никаква връзка. !?!?! Ако изобщо някога се стигне до там. Което е вероятно 1 на 20 милиона.

А ти като намираш връзки между две взаимно несвързани неща, си за консулт с някой специалист, но не ти се меся. Както искаш така си живей живота. И не ми давай акъл моля , ако обичаш.

Хе хе хе, много ,,подходящ" подбор на изразните средства, много добър изказ за ,,юрист". Бас държа, че съдебна зала си виждал само по филмите. Имаш ако на 19 -20 годишен. Дано да си и на толкова, ще отдам паленето в разговора на младата ти възраст и липсата на достатъчно опитност.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2016, 23:38       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Удвои и извади сьвсем малко .......ако ме питаш мен


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 237 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 168 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer