logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 08:47




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 237 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2016, 00:36       Заглавие:  Re: казус
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2015, 09:24
Мнения: 302
Андрейчо, ти си типичен носител на отрицателните черти на българина, наречени "злоба" и "завист".
Не ти влиза в работата да използваш някакви си там, може би измислени от тебе, виртуални проблеми, как видиш ли мен щели да ме съдят, за нещо което още изобщо не съм извършил. И да ме третираш като малко дете, и да предполагаш каква ми била възрастта, което пък хич не ти влиза в работата да го коментираш. Или някакво си там чувство за вина да ми опитваш да ми налагаш. Изобщо , ама изобщо не ти влизат в работата тези неща.
Аз тук с колегата коментирам успешен модел за самозащита, което е единственото което коментираме в момента. А ти си седнал да ми се изтъкваш и да ми умнееш за други теми, нямащи връзка с обсъжданата тема. Ти и друг път си умнял на мои постинги, но този път много ме ядоса. Затова реших да ти сипя малко сол, и да ти кажа, че коментара ти е напълно не на място. А какво си разбрал от моите сказания, твоя си работа.
Може и да те е яд, но модела ми за самозащита в конкретния случай проработи. По принцип съм човек, който няма никакви врагове, нито конфликти, нито нерешени проблеми, че да мислиш, че щели да ме съдят, и съм с достатъчно жизнен опит да решавам евентуалните в бъдеще възникнали конфликти по такъв начин, че да се избегне съдопроизводството. Дано най - накрая ти е станало ясно. И дано не продължиш с язвителните забележки по мой адрес, нямащи никакъв смисъл и доказващи единствено, че ти си злобния и завистлив човечец.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2016, 00:57       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
PV написа:
Ако не извадят някакви оръжия ще гледам да мине без вадене на пистолет и стрелба, а само с лобут.
Като цяло е кофти идея да тръгваш на бой с пищов на кръста, щото няма и да усетиш как оръжието ти ще смени притежателя си. А на оня отсреща не знаеш колко му е акъла. И афекта.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2016, 08:43       Заглавие:  Re: казус
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2015, 09:24
Мнения: 302
Хубава идея е това на Убо, ако човек иска даже може да го извади, но да го държи зад кръстта си, докато все още има разстояние между него и нападащия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2023, 21:44       Заглавие:  Re: казус
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 19 Ное 2009, 22:42
Мнения: 89
Моля за мнения и коментари по следния казус, извлечен от реалността:
Нощ. Ходите сам, по сравнително осветена улица. Няма други хора. Носите личното си оръжие. Чувате зад гърба си някакво нечленоразделно ръмжене, обръщате се и виждате силует на едър мъж, спринтиращ бързо към вас - на 15, най-много 20 м. Нощем преценката за разстояние е по-неточна, затова може да е малко повече или по-малко. Наблизо свети прожектор, така че светлината е зад гърба на тичащия към вас. Според скоростта на придвижването му, имате 3, най-много 4 секунди докато достигне до вас. Ще го възприемете ли като противоправно нападение, насочено срещу живота и здравето ви? Как ще постъпите? Има ли законно основание за употреба на КНО?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2023, 08:51       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1296
PV написа:
Наблизо свети прожектор, така че светлината е зад гърба на тичащия към вас. Според скоростта на придвижването му, имате 3, най-много 4 секунди докато достигне до вас. Ще го възприемете ли като противоправно нападение, насочено срещу живота и здравето ви? Как ще постъпите? Има ли законно основание за употреба на КНО?


Стрелбата по неясна цел, идваща с неясна цел, не е неизбежна отбрана, а инцидент от типа "чух грухтене в гората, а то се оказало бабичка - гъбарка".

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2023, 11:20       Заглавие:  Re: казус
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 19 Ное 2009, 22:42
Мнения: 89
ОК. Съгласен съм, че основанията на някой да идва към теб не са 100% ясни. Тук нещата не опират до чуване, а до виждане - ако е бабичка, няма да идва със скорост 1.5-2 сек за 10 м. Да разбирам ли, че ще го изчакаш да дойде до теб на една ръка разстояние, за да си изясниш намеренията му?
В този клип, ясна ли е целта на да ги наречем нападателите?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Ное 2023, 13:36       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
@PV: Това силно зависи от степента на застрашеност. Аз, за 50 и кусур години, такова нападение не съм виждал. Така че, предвид последствията, сигурно не следва да се стреля. Може би да се извади оръжието близо до тялото, с готовност за стрелба? Или да се свиеш на топка и да се търкулнеш в краката му? Или просто да побегнеш, което ще даде още една-две секунди, да изкрещиш или да дадеш изстрел в безопасна посока... Знам, че всички тези действия силно намаляват шансовете ти за оцеляване, при мотивиран и подготвен нападател. За това трябва добре да се прецени вероятността за среща с такъв, пред перспективата следващите 8-10 години да работиш за жреците на Темида, с перспективата да прекараш още толкова на държавна издръжка. Ако имаш основания за опасение (напр.голяма сума пари или ценности, отправена недвусмислена заплаха за живота ти, ако щеш и желание да бъде отнето личното ти оръжие и с него да бъде извършено друго престъпление), е логично да планираш малко по-добре маршрута си, като избягваш подобни неизгодни от към отбрана места. И да контролираш обстановката около себе си, че да реагираш навреме, а не да бъдеш изненадан до степен да имаш време само и единствено да стреляш на месо. От дивана е лесно, де...
Всичко това се отнася до България и по-големите градове, където най-голямата опасност ще е наркоман, превъртял от липса на доза. Не знам какви ще са действията в крайно враждебен "етнически" квартал, където всеки втори е с незаконно оръжие.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Ное 2023, 17:44       Заглавие:  Re: казус
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 23 Юли 2023, 14:53
Мнения: 6
Местоположение: София
Не съм бил в подобна ситуация и дано да не попадам. Може би бих побягнал в посока различна от тази в която се движех аз и тази на тичащият човек. Ако има паркирана кола щях да се насоча към нея. По този начин ще си изясня дали това е нападение към мен или човека тича за здраве. Ще спечеля още 1-2-5 секунди, а колата ще ми е като укритие. Ако човека продължи да си тича по пътя- здраве, само съм се стреснал. Ако обаче ме подгони към / около колата, значи ми мисли лошото …


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2023, 10:33       Заглавие:  Re: казус
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Яну 2023, 16:56
Мнения: 44
Напълно съгласен със Стоян Крумов. Вадиш оръжието и правиш няколко метра встрани. Ако човекът продължи направо - всичко е наред; ако се отклони към теб, значи ти си целта му, съответно знаеш какво трябва да се направи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2023, 11:28       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Пичове имам чувството ,че има сериозно неразбиране на смисъла на правото! Правото се случва в минало време. Първо е нарушен твоя правен интерес, после ти с правни средства го защитаваш колкото можеш. Превантивната защита с правни средства е отвратителна диктатура и тирания. Пример отнемането на децата от родителите им, за защита на децата. Ако се злоупотребява с това право става нещо наистина ужасяващо.

По казуса, да сме наясно в 90% от нападенията не съществува вариант за законна защита. Пример онзи циганин в метрото в Берлин дето изрита едно момиче, което прелетя стълбите и падна и се потроши. После тука още няколко идиота го играха същото по нашите спирки. При такова внезапно нападение законна защита няма. Тъпака минава рита и си продължава бавно и кротко, извършено и прекратено нападение преди още ти да си мигнал. Гръмнеш ли го такъв, имаш много, ама много сериозни проблеми, единственото, което може да играе в твоя полза е състояние на ефект.

Лично на мен ми се случвало такова нещо като ученик, седим си пред блока на стълбите двама юноши. Минава някакъв и пита „колко е часа?“ аз се обръщам да погледна и бам ритник в лицето прелетях точно стълбищната площадка и спрях във врата свит на кравай. Кръв тече като на заклан. А онзи си продължи бавно и кротко напред. Такъв ако го гръмнеш в гръб какво те чака а?!, че си е за убиване спор няма ама... ЗАКОН.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2023, 12:44       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
Хипотезата с тъмната и тясна уличка, предполага бягство само и единствено в посоката, в която тича и предполагаемия нападател, който може изведнъж да се е сетил, че е забравил ютията включена... Няма коли или място за маневри. Т.е. той трябва да спре на място, вместо да продължи да тича натам, за където бърза, защото някакъв психопат, който неизвестно с какви правди и неправди е получил оръжие, е изтълкувал неправилно ситуацията. :D Предполагам, че опитен адвокат ще може да докара вода поне още от 6 кладенеца, за да удави упражнилия правото си на самозащита.

Сетих се за една случка, от преди доста време: Едно наше момче (силно непълнолетен) отива на гости. Влиза сам във входа, възползвайки се от незатворената входна врата, отива при асансьорите и вижда, че вратата на единия вече се затваря. Той се затичва, успява да я хване, отваря и последното нещо, което вижда е насочен към лицето си спрей, с който го поливат обилно. Някак успява да стигне при когото е тръгнал, после промивки, бърза помощ, компреси (щото алергия)... След седмица се разбрало, че 19г пикла на комшиите решила, че баш нея я преследва някой и действала. Имаше късмет, че момчето и родителите са сговорчиви и не се подаде жалба. Ако още чете тук, може да даде подробности.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2023, 13:16       Заглавие:  Re: казус
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Яну 2023, 16:56
Мнения: 44
В такъв случай, единственото, което ти остава е едновременно с ваденето на пищова да извикаш нещо от рода на "стой, ще стрелям", и свободната ти ръка да е протегната на пред, а ръката с пистолета здраво притисната към тялото с оръжието насочено горе-долу към корема на бягащия. Ако е спортист тичащ за здраве или е "забравил ютията включена" - ще се спре, ако тича за теб ще се натъкне първо на свободната ръка и няма да има възможност да избие или отклони оръжието.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2023, 13:59       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
Ако не си демонстрирал явна и недвусмислена заплаха, защо да спира? Не си си в жилището, а на улицата, която е обществено място. Пространство за разминаване има достатъчно. Ако тръгне да спира на всеки, най-много да остане без къща, с изстиващо пепелище. А демонстрираната заплаха, еле пък с огнестрелно оръжие, си е отделен казус, в който нападателят вече е доскорошната "жертва". Ако някой тръгне с оръжие да лишава от законното право да се ползва публичната общинска собственост (улица) по законовото й предназначение, следва да се подаде жалба в РПУ по адреса на инцидента, с копие до КОС, издал разрешителното (когато самоличността на нападателя бъде установена) и сериозно да се обмисля въпроса със завеждане на гражданско дело.
П.С. Техниката с прибраното до тялото оръжие и възможното жертване на свободната ръка (която да бъде нарязана или захапана) е добра идея, но ми се струва, че не се четат по-старите постове...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2023, 14:39       Заглавие:  Re: казус
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Absolut написа:
А демонстрираната заплаха, еле пък с огнестрелно оръжие, си е отделен казус, в който нападателят вече е доскорошната "жертва". Ако някой тръгне с оръжие да лишава от законното право да се ползва публичната общинска собственост (улица) по законовото й предназначение, следва да се подаде жалба в РПУ по адреса на инцидента, с копие до КОС, издал разрешителното (когато самоличността на нападателя бъде установена) и сериозно да се обмисля въпроса със завеждане на гражданско дело.


Това ще е lucky gunner сценарий. Ко праим, ако тичащия се счете за застрашен от насоченото към него оръжие и той на свой ред тръгне да се защитава?!!! Има нещо, което някак си хората отказват да разберат и то е че предимно преобладаващо в ситуация си от сраната на булката.

Да се върнем към казуса с внезапното нападение с еднократно действие от нападателя. Ако ти след 3-4 секунди се осефериш и насочиш оръжие то тогава вече си нападател и има два много лоши варианта за тебе:
1. Отсрещната страна също да има КНО и да те отнесе съвсем законно няма да има превишаване на пределите дори няма да му приберат оръжието в КОС.
2. Отсрещната страна е тъп криминален и хване ти избие и вземе оръжието и те гръмне съвсем законно със собственото ти оръжие.

При двата казуса хем си заминал, хем няма кръвнина за твоите близки, като при втория ще те подиграват дори в гроба.

Много по-лесно се живее и приема страната на булката, като изобщо приемеш, че нямаш законен и лек вариант за измъкване от ситуация!!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2023, 14:55       Заглавие:  Re: казус
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Яну 2023, 16:56
Мнения: 44
Бах маа му! Като ви слушам така, момчета, абе защо не вземете всички да си върнете оръжията в полицията? И без това смятате, че никога и по никакъв повод не трябва да се използват. И освен милиционерите и войничетата по задължение, защо ви е въобще да тренирата стрелби и т.н. Нали все при разни случки е по-добре да легнеш и да отвориш бузите...
Напрачво не е за вярване какво се говори тук!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 237 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 157 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer