logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 13:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 10:32       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
В началото , при първите ми ходения в КОС ме караха да се разкарвам до банка и да плащам 4 лева такса за внасяне на 10 лева.
Но видях, че при лелката, която събира таксите за разрешителните на КОС има ПОС терминал. Попитах може ли, а тя някак не много доволна измънка , че по принцип може. А защо я попитах ме разкарвате досега до банката, а не ми предложите да платя с карта? Защото всички плащали там, на банката, и не знаела, че хората вече имат банкови карти.
Та трябва да се пита и настоява. Иначе си траят. А мисля, че за кредитни карти не трябва интернет за да проверява наличност, но не съм сигурен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 11:50       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Мен ме интересува конкретно дали през 2018-2019 година някой,
желателно от столицата, е плащал услуга към КОС чрез пост-терминал,
за да преценя дали това е някаква отделна политика на моето районно
или наложена в последствие лоша повсеместна практика.

Благодаря за разбирането.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2019, 10:11       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Днес бях в КОС на 06 РПУ и исках да платя на ПОС терминала, но ми обясниха че трябва да чакам около 15 мин за да попълним цялата бумащина след плащането. Едва ли самите служители на КОС имат някаква далавера от 3те лева за банката, по-скоро искат да си спестят допълнителното писане.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2019, 12:05       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Явно няма напредък...

Томислав Дончев го обяви това миналата година.
https://www.dunavmost.com/novini/ustano ... 00-nachina
1701 начина за чиновнически тормоз над гражданите, редене на опашки, прехвърляне от гише на гише, плащане на излишни такси, неподходящо работно време и пр. са успели да открият от Министерския съвет при проверка на административните услуги в страната.

Това е станало по европроект за трансформация на административното обслужване, става ясно от доклад на вицепремиера Томислав Дончев, предава 24 часа.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2019, 13:02       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1355
Това е някаква дивотия!
Миналата седмица в КОС при РПУ гр. Разград нямаше никакви проблеми при използването на ПОС-терминал. Колега плати с карта, подписа се на четири разписки, разпечатани на един лист във формат A4, попълни си заявлението и край. Работа за 10 минути. :tu:
Явно си е до служители, а нашите са печени.

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2019, 16:40       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
КОС Стара Загора , Второ РПУ - плащане с карта без никакъв проблем , устройството е при момичетата които обработват документите за лични карти . Полицаите/полицайките малко пуфтят , като пишат квитанции , но работата върви . Ще се научат и всичко ще тръгне , но ще мине време докато свикнат че е по-лесно за всички да се върши работата от първия път .
п.п. Имах един стар началник , който преди 20+ години , в зората на трудовият ми път ме учеше , че е по-добре да се свърши една работа от раз , защото като върнеш човека той по стар наш обичай почва да търси "лостове" и "мой човек" за да ти въздейства . Всичко това води до излишно напрежение по трасето .

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2019, 16:59       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 568
Местоположение: София
Опит от тази година, февруари, в 3-то РУ СДВР, ПОС-терминала е при лелята на гише КОС ( има и табела, че плащането на ПОС терминал е възможно), но не пожела по никакъв начин да разреши плащане с него поради "огромната бумащина след това, а и вероятността от грешка при полазването му ).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2019, 18:31       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
kcv написа:
Опит от тази година, февруари, в 3-то РУ СДВР, ПОС-терминала е при лелята на гише КОС ( има и табела, че плащането на ПОС терминал е възможно), но не пожела по никакъв начин да разреши плащане с него поради "огромната бумащина след това, а и вероятността от грешка при полазването му ).

:D :D :D Пусти глад !

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2019, 19:09       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
kcv написа:
Опит от тази година, февруари, в 3-то РУ СДВР, ПОС-терминала е при лелята на гише КОС ( има и табела, че плащането на ПОС терминал е възможно), но не пожела по никакъв начин да разреши плащане с него поради "огромната бумащина след това, а и вероятността от грешка при полазването му ).
Бумащината се изразява в полълването на един приходен ордер с имената на платеца, ЕГН, датата, сумата и основанието. За целта има готова форма, която се полълва на компютъра, следва принт, подпис на платеца, щрак ка бележката от ПОС-а към ордера, подаване на този екземпляр на платеца и ЧАО. Ебаси...

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2019, 00:59       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 568
Местоположение: София
Ма що ми го обесняваш на мене, не моо те рАзбера.

Оди го Обесни на лелката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2019, 02:51       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
kcv написа:
Ма що ми го обесняваш на мене, не моо те рАзбера.
Оди го Обесни на лелката.
На теб не ти... , а и няма какво да ти обяснявам. Ти вече си прееб@н. Пиша за другите, да имат представа какво е “огромна бумащина”, с надеждата да им е полезна информацията и да се борят по-успешно с мъзеливите консерватовно-безхаберни същества/служителки. А тази леля, ако беше в моята губерния, досега да съм я научил. :D

kcv написа:
...но не пожела по никакъв начин да разреши плащане с него поради "огромната бумащина след това...
Може да се каже, че вината е и частно твоя, понеже позволяваш да ти минават тези оправдания/номера. Но било каквото било. Don’t worry, be happy. Следващият път може да станат нещата (а дано).

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2019, 08:13       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Това, с ордера, не го разбрах!
ПКО се попълва, при извършване на касова операция кеш (пари в брой, на ръка) и целта му е да документира приемо-предаването на парите, както и да служи за първичен счетоводен документ, с който се попълва касовата книга, в края на деня.
Плащането през терминала е банкова операция и за нея РПУ-то би трябвало да получи извлечение от банката. Само че неговото осчетоводяване е различно.
Плащане с карта, направо на гишето, има още в НСС, Мин.на правосъдието, Агенцията по вписванията и още доста други места. И никъде няма попълване на ордер. Дава се квитанция за извършеното плащане, потвърждаваща транзакцията и толкова.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2019, 08:29       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
Жорка, все едно не знаеш? Някой им е казал да попълват и те попълват. И нито те, нито този, който им е наредин и хал-хабер си нямат от счетоводство. А е важно да кипи безсмислен труд. Аз, примерно, много пъти съм се чудил защо терминалът пуска по две бележки? Нека си пуска една, за продавача, а аз, ако ми трябва, ще си поискам. Не стига, че СМСи получавам, не стига, че електронно банкиране имам, ами и се чудя къде да изхвърля ненужната бележка. Да не говорим, че една гора изсякохме за тези бележки.

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2019, 10:52       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Моля Уважаемите за извинение, моя грешка. Полълва се “КВИТАНЦИЯ за извършено плащане чрез ПОС терминално устройство”. Реквизитите са същите описани по-горе.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2019, 11:45       Заглавие:  Re: Доказано: ПОС-терминалът не хапе
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
@Rotkod: А какво става с тази квитанция? Даваш я на КОС-аджията, да си я прикачи към документите или си я прибираш в джоба?
И още един въпрос, ако си обърнал внимание - само EGN-то ли набра или те пита за/въведе трите имена?

@TheBoss: Не съм много сигурен (отдавна не съм се ровил в детайли), но ми се струва, че имаше нормативно изискване на БНБ за документиране на операцията, а SMS-ът не е доказателствен документ, поне докато не почнат да го подписват електронно. Макар че когато превеждам или тегля пари през банкомат (ДСК), програмата ми предлага да си избера дали да печатам квитанция или не, та е възможно да не е задължително.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


Последна промяна Absolut на 21 Мар 2019, 11:49, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer