logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 03:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2019, 09:27       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Не съм обръщал особено внимание, но според мен не би трябвало да има разлика.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2019, 20:18       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Rotkod написа:
Delf,
За G17 най-доброто за мен е Olight PL-1 II (450lm). С него пистолета изглежда доста добре. Иначе Olight PL-2 (1200lm) е голям бластер, но и голям туч. За EDC ще е малко тегаво носенето. IMHO



Какът туч, какви пет кинта бе? Вие сте много изнежени явно? Без да се засягате. Два месеца стана вече, откакто нося с Olight PL RL BALDR и няма никакъв дискомфорт дискомфорт....Имам и PL Mini Първа генерация и много си го харесвам, защото това фенерче пасва на оръжието, все едно е елемент от конструкцията му и не не просто субкомпактно, а хипер компактно. Но, пак казвам, при условие, че имам опция за носене на по-мощен фенер, с интегриран целеуказател, прости няма логика да нося фенера с по малки възможности. Да не забравяме, че при OLiGHTa PL RL BALDR имам и строб режим, който може и с целеуказателя да се ползва. Да не говорим, че има и слаб режим с 450 лумена. И се носи на кобур IWB.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2019, 16:22       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Ами вече съм с PL 2 VALKYRIE, верно е бластер!
Свети на змей, според мен не е "туч" но пък и не съм го поносил.
Времето ще покаже...

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2019, 17:49       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Честито колега! Който и фенер да избереш от Olight изборът няма да е грешен!
Относно мнението, поноси го сега малко (особено апендиксово) и пак сподели. :D

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2019, 19:33       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Убий ма, ама не мога да си го завра към к...а!
До сега вътрешно съм носил само 26тицата и да си призная честно нещо не ми допада.
Хласкам го във външен кобур и тва е. :tu:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2019, 21:22       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Е, тогава можеш да носиш и така:
:D
Изображение

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2019, 22:47       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Въййй. ....
Тва е запазена марка на баш баретите!
Няма да ги посочвам поименно, че няма да ми стигне поста.
Но по темата.
Тепърва ще го пробвам на закрито и тъмно, отдавна си мисля за такава тренировка.
За светенето няма да се повтарям.
Остава да разбера колко е глупакоустойчив..... :armed:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2019, 01:56       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Внимавай в закрито пространства, може да се окаже толкова силен, че да отрази светлината/лъча в близката стена и да те заслепи временно. :D

Иначе, по-дуракоустойчиво от Olight не съм виждал. Но да кажем, че вероятно има, а Olight e във водещата тройка (за мен).

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2021, 13:57       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2021, 13:48
Мнения: 5
Местоположение: Пловдив
Колеги, извинявам се за тъпия въпрос, но Глок 19 с olight baldr s 800 в какъв кобур ще мога да го ползвам? Принципно fobus iwbl ми е хванал окото, но от българския сайт, от който щях да поръчвам ми казаха, че вътрешния кобур не е предвиден за фенер. Та ако може да дадете някакво предложение. Мерси предварително.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2021, 14:07       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Azazel написа:
Колеги, извинявам се за тъпия въпрос, но Глок 19 с olight baldr s 800 в какъв кобур ще мога да го ползвам? Принципно fobus iwbl ми е хванал окото, но от българския сайт, от който щях да поръчвам ми казаха, че вътрешния кобур не е предвиден за фенер. Та ако може да дадете някакво предложение. Мерси предварително.



Идеално става с този, израелският кобур за вътрешно скрито носене ,,Fobus" IWBL, да се носи пистолет, с интегриран към него подцевен фенер/целеуказател OLIGHT PL 2 RL BALDR , съответно и с по-новата генерация фенер/целеуказател PLIGHT PL 2 RL BALDR PRO. Нося КНО с този фенер/целеуказател на ,,Олайт", вече повече от две години и половина. Писал съм вече по-нагоре в настоящата тема.
На двата пистолета съм с горепосочените фенери целеуказатели , като нося пистолет точно така, без проблем в кобур ,,FOBUS" IWBL. Отскоро нося и Sig P226R TACOPS, който дори надхвърля размерите на пълноразмерен пистолет, без никакъв дискомфорт. Няма, какво да се чудиш, а купувай и носи! За Glock 19 ще стане и ,,FOBUS" IWBM-средният размер кобур. Аз бих ти препоръчал именно FOBUS IWBL за голяма рама кобур, щом те притесняма дали ще стане целеуказателят. Пак ти казвам, в този еврейски кобур, безпроблемно и удобно влиза голяям пистолет с по-големия фенер/целеуказател OLIGHT PL 2RL BALDR PRO, а какво остава за този по-малък фенер с целеуказател OLIGHT BALDR S800..А на ,,компетинтният" продавач-консултант от оръжейния магазин, му кажи първо да пробва, да опита реално дали ,,не може" да се носи пистолет с монтиран фенер с лазерен целеуказател в кобур за вътрешно носене и едва след това да дава съвети...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2021, 15:47       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2021, 13:48
Мнения: 5
Местоположение: Пловдив
[quote="andrei p226 R"][/quote]
Благодаря за бързия отговор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer