logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2015, 10:03       Заглавие:  Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Някой ползва ли ежедневно такова светлинно украшение ? - мнения, модели, впечатления.

Замислил съм се, обаче една такава покупка би довела след себе си и пълна подмяна на
ползваните досега кобури и не мога да си го представя как ще се носи скрито.

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2015, 10:16       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Еженощно стои до главата ми,стърчи 2 см пред цев на Сиг 226.Имам кобур Сафариленд за бедро за него и стои стегнато,но не нося ни скрито ни показно - съвсем не го виждам тоя Инсайд WL1 на тоя размер как ще се носи скрито,за Апокалипсис се е утепал.
Имам и още един виси на Сиг 229,там стърчи 2 пръста пред цевта поне.

По-малки от тия има,но хората мерници заоблят да не им закачат при вадене та тия манерки не знам,трябва да си много нощна птица за да закачиш едно такова според СКРОМНОТО ми мнение :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2015, 10:35       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Ползвам новият Olight PL-1.
Преди това съм имал фенер на GLOCK, Streamlight M6, Streamlight TLR, Lumintop X10, Surefire X300.
Най-добрите лично за мен се оказаха Streamlight TLR и Olight-a, като (може да съм пристрастен, но...) ОLIGHT-a го превъзхожда по редица качества. Компактност, в пъти по-удобна ключалка, тегло и др. Лъча е по-широк, което за близки дистанции според мен е предимство. Работи само с една батерия CR123 и е снабден с възмжно най-новият лед за момента. От ценова гледна точка е по-евтин от повечето конкуренти на пазара.

Изображение

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2015, 10:53       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Ползвал съм Streamlight M6, но предложения от Хосето е от ново поколение.....и естествено с изчистени грешки. На първо място е ЛЕД, което определено променя периода му на готовност. За мен най-голямото неудобство бе липсата на кобури.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2015, 11:11       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
За стримлайта преди ми направи Павел от LHS.
Сега за олайта ще стане още по-лесно защото седи доста добре в габаритите на глока.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2015, 16:07       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
По принцип ако разнасям пищов с мене предпочитам фенер отделно в другата ръка но мисля и монтиран има някаква файда.

Аз съм плеснал това на Глока:
Изображение

Кобур не ми трябва защото тоя точно пищов не го нося с мене, най-много да го хвърля в колата някой път.
Не съм много сигурен колко е функционално защото за да се включи като хората ти трябва хват с две ръце а в къщи такъв аз не виждам как ще направя ако се събудя посред нощ от нещо но както и да е. Ако не свети поне ще тежи отпред а ако имам възможност да хвана пищова с две ръце ще е там ако ми трябва.
Такъв сетап си има и плюсове и минуси, разбира се който носи с фенер ще трябва да сменя кобури...

Харесва ми поради няколко причини:

Има малък размер, както се вижда от снимката, за сметка на това монтажа му е бетон, няма мърдане.
Минуса е, че не се сваля лесно ама то не може и ракетата в черната дупка и душата в рая... :D

Харесва ми, че бутона може да се намества къде да е, напред, назад, нагоре и надолу, може да си го докараш точно на палеца.
при повечето други дизайни палеца трябва да търси бутона, за мене това е минус. Не голям но все пак...
На снимката е монтиран просто така, в момента бутона е грубо казано на 11 часа.
Освен това намирам този дизайн за по-сполучлив от бутони или флип ключове които са по външният размер на тялото. Ако пищова се изпусне или падне, има възможност бутона да се активира или деактивира а флип суича да се счупи, абсолютно същото важи ако пищова се заклещи във врата например, нещо което е много вероятно да се случи при боричкане в къща.
При другите дизайни това може да мине за минус, ако не друго - още еднонещо за което да мисли човек, при тоя устройтвото на фенера е такова, че можеш да извъртиш бутона и да си го нагласиш хем да е на пръста, хем да няма как да ти се закачи от външен фактор.

Харесва ми, че е "само" 200 лумена. За мене това е предостатъчно за къща, особено през ноща когато очите са свикнали с тъмнината...
Харесва ми, че бутона е много просто устроен - един натиск включва светлината, задържане - включва строба.
Няма нужда да се помнят дали един клик е за вкл. и два клика за строб, тея неща изглеждат лесни за помнене, но като се спипа човек в суматохата, мисля трябва да работи с колкото се може по-"глупаво" устроени неща...
Температурата на светлината също е много добре подбрана, предполагам е някъде м-у 5 и 6 000К защото е бяла без помен от жълтеене или синеене...

В края на краищата ако не ти трябва, може да се свали и използва просто кат малко фенерче като се извади от пръстена...

Само като идея: Глоковите фенери ги намирам огромни и без да използват ЛЕД диоди светлината им е слаба и в жълтеникав спектър, изобщо не може да се сравняват с тея с диодите.
тая снимка е пипана, но идеята е ясна:
Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2015, 16:11       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Аз също ползвах луминтопа. Наистина като светене и 200лумена са ОК.
Дразнеше ме само как стърчи винта за закрепването...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2015, 16:13       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Jose написа:
Аз също ползвах луминтопа. Наистина като светене и 200лумена са ОК.
Дразнеше ме само как стърчи винта за закрепването...
Аз го смених... :D Нищо не стърчи в момента, тая голямата врътка я няма вече :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2015, 16:39       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
В това отношение ключалката на олайта е уникално бърза и нестърчаща :armed:

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2015, 17:34       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Jose написа:
В това отношение ключалката на олайта е уникално бърза и нестърчаща :armed:


Пьк и е мальк в сравнение с много други и колкото повече го гледам как стои то толкова повече ми харесва и като размер и като начин на включване,закрепване,светлина,а за цената не говорим - само като се сетя колко се набьлбуцах с далаверата барабар за моите и ми идва да си взема 2-3 от тия Олайти е така,средно аритметично да сьм на добра цифра.

И долу горе да си направиш сметка за размера на модела който аз ползвам,на кьсия пищов 229 е без лазер,другите 2 са за кьорави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Ное 2015, 12:35       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2013, 08:47
Мнения: 256
Местоположение: София
Beer написа:
Някой ползва ли ежедневно ...


Ползвам "еженощно" като сутрин го демонтирам и си ползвам нормалните кобури. Колегите досега са изброили всички разумни причини за това и няма смисъл от тавтологии :P

_________________
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ

"He that Hath no sword, let him sell his garment and buy one" - Jesus --- Luke 22:36

It's always better to be judged by 12 than carried by 6

Glock 17 Gen 3 set
CZ Brno2 .22LR
Mossberg 500A


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2019, 09:09       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Подцевен фенер, ведно с лазерен целеуказател, какъвто е OLIGHT PL-2 BALDR Valkiry, монтиран на Зиг P226R, влиза в IWB кобур на ,,Фобус", без никакви проблеми и се носи скрито. Говоря за ето този универсален кобур, за вътрешно носене на ,,Фобус". Моят го нося с такъв кобур и с подецевния фенер.

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2019, 15:29       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Аз си карам със Streamlight TLR2 ежегодишно - два пъти да съм го свалял от Глока, от 2015 до сега. Това е модел освен с фенер и с лазерен прицел, с червена точка - има и със зелена.
По отношение на кобурите Даката в Бургас ми направи от кайдекс два кобура за него - и за колана (нормално носене) и за скрито носене. Цакатае че заради големия габарит на оръжието - Глок 17, плюс прибора под цевта плюс определени индивидуални анатомични особености :D (автора на темата много добре ще ем разбере какво имам в предвид), кобура не си го нося отпред като Гелето, ами отзад на кръстта ;) С по - широка тениска/риза и т.н. въобще ен се забелязва. А и цената му беше повече от приятна ;)

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2019, 16:32       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Изображение

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2019, 16:51       Заглавие:  Re: Пистолетни фенери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Руснаците дето живеят в САЩ пишат, че фенера на Глока има още един плюс - отстранява ефекта на "меката китка" при слаб хват. Не съм пробвал де, аз проблем с мека китка на глоците нямам.))

п.п. Привет, Хосе! :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ivo III и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer