logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2020, 08:03       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
С риск да засегна някого пък аз да кажа, че във всички инструкции за Касио, що съм чел, е пишело да не се натискат бутони под вода или при морър часовник.

Моят GPR не прави конденз отвътре при поставяне на бучка лед отгоре, но аз нито го мокря... нито си играя прекалено с копчетата. Индикаторът на батерията е с четири черти, и като падне на втората - екранът отведнъж блокира/ светва основният... изписква ти, че иска зареждане, като едно Q&Q ще ти е с пъти повече налични функции към момента. :DD За конденза иначе човекът обясни, че една от причините била големият вътрешен обем/ стъкло... затова "дайвърите" принципно били по-малки.

Със стария "рейндж"/ като на Славчу... къпане/ гмуркане + натискане на копчетата... четири години - проблеми йок! Като му падне батерията по средата, няколко часа на слънце... и си ток. Докато GPR-а, ако не ти стои на основен екран, а на час + барометър примерно... си сака веднъж месечно зареждане с кабела/ соларът не може да компенсира. Та, да разчиташ на GPS-а... аз лично - не бих! Щото като ти падне батерията, и компаса не можеш да си видиш, докато не го ръгнеш в кабела да го заредиш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2020, 08:17       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
slaf4u написа:
Да вметна само - почти година след смяната на стъклото и соларната клетка рейнджа не е давал отклонения от нормалната си работа. Къпан, гмуркан, замразяван, загряван - няма изпотяване, конденз, мухлясване и т.н.
Това, което искам да кажа е че хората знаят какво правят очевидно и ремонта е бил качествен!

Писах ти го, мислА, че няма да имаш проблеми. :tu: Другата причина е, че този модел е железен/ неубиваем. GPR-ите, въпреки че са доста по-лускозни и с далеч повече функции... са "паркетници", и в общи линии - боклуци! Да, всичко му е много по-пипнато на GPR-а, но да разчиташ на него в пустинята/ планината примерно - твърдо не! Като ти падне индикаторът на батерията на второто деление - можеш да си гледаш само времето, докато не го ръгнеш в кабела за зареждане. Нямаш GPS, нямаш компас, нямаш връзка със сателитите - нищо! Ако го напече повече слънцето/ ако не ти е на ръката, а закачен на раницата примерно - пак блокира/ ти се бъгва, и то на заредена батерия. Въобще, "паркетник" отвсЕкъде. Да, за "паркетни" цели - си е повече от окей... но да разчиташ на него в ситуация/ неблагоприятни условия - не! Което, поне за мен... е в яка колизия с философията на "джи шок"-а. Кондензът отвътре вече - пък е просто за капак!

п.п. Безпристрастно мое ревю на база скромен личен опит, с което не задължавам никого с нищо. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2020, 08:49       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Има измислени безброй вида зарядни....соларни ,ръчни,да не говорим за външни батерии с мноооого голям капацитет.... :tu: Имам и нося от три години Garmin Fenix 5 plus sapphire :tu: Уникално здрав и работещ!Мазан многократно с бетон и всякакви гадости мраморен и гранитен прах в изобилие,басейни морета ,,,, удрян многократно е няма такъв звер! :D

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2020, 10:18       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
axiles11 написа:
Имам и нося от три години Garmin Fenix 5 plus sapphire


Аз пък съм се ориентирал към този:

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/733535/pn/010-02357-50#additional

Изображение

Изображение

Има и вграден Applied Ballistics калкулатор - за бекъп - ако Кестрел-чето ми се развали или му падне батерията.

https://www.youtube.com/watch?v=rVq8eT3CbIM

https://www.youtube.com/watch?v=Qkw5BMz8vIY

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2020, 11:33       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
p_markov написа:
axiles11 написа:
Имам и нося от три години Garmin Fenix 5 plus sapphire


Аз пък съм се ориентирал към този:

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/733535/pn/010-02357-50#additional

Изображение

Изображение

Има и вграден Applied Ballistics калкулатор - за бекъп - ако Кестрел-чето ми се развали или му падне батерията.

https://www.youtube.com/watch?v=rVq8eT3CbIM

https://www.youtube.com/watch?v=Qkw5BMz8vIY
Много добър избор :tu: !Това ще е и моя следващ часовник ако успея да убия Fenixа :D батерията му изкарва почти три седмици/ ако не е свързан с приложението на iPhonе и не използам GPS/ :tu:

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2020, 14:47       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
Предишните ми два гармина бяха от серията Tactix, съответно алфа и браво моделите. Реших експериментално да взема 6 Х Pro, който не е със сапфирено стъкло. За няколко месеца дивашка експлоатация не намирам някаква разлика спрямо предишните, които бяха със сапфирено стъкло. Не се драска изобщо.Иначе, като часовници са разкошни. Единствената ми забележка е към текстилните каишки с които са комплектувани Tactix серията. Събрат много мръсотия и изключително бързо се сдобиват с неприятна миризма. Силиконовите лично на мен ми допадат повече.

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2020, 16:14       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
m1911a1 написа:
. Силиконовите лично на мен ми допадат повече.
:tu: :tu: :tu:

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2020, 07:32       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
От края на миналата година замених рейнджмена със суунто. Модела е All Black и ме радва много!
Единственото което му намирам като минус е че няма соларна батерия.
Иначе има по точни показания на сензорите от рейнджа, в допълнение и дълбокомер, който си работи. Прекрасен негативен дисплей който се вижда идеално при всякакви условия. Много кратно натискане на бутони под водата на дълбочина над 5 метра, проблеми никакви.
За сега ще съм с него!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2020, 12:39       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
m1911a1 написа:
Единствената ми забележка е към текстилните каишки с които са комплектувани Tactix серията. Събрат много мръсотия и изключително бързо се сдобиват с неприятна миризма. Силиконовите лично на мен ми допадат повече.


Фактически, този Garmin Tactix Delta with Ballistics е окомплектован с две каишки: Найлоновата е на часовника, а в кутията има отделно и силиконова - ако искаш да си я смениш...

За другите от серията Tactix не знам как е..

:tu:

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2020, 08:32       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
p_markov написа:
Garmin Tactix Delta with Ballistics е окомплектован с две каишки

Добро решение. :tu: :tu: :tu:

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2020, 16:21       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
m1911a1 написа:
Единствената ми забележка е към текстилните каишки с които са комплектувани Tactix серията.

На моите големи китки, много от "гармините", които съм пробвал - ми стоят като подарени. Иначе и аз съм се насочил към Tactix серията - отгоре са по-плоски от FENIX 6 примерно, което определено повече ме кефи.

Забележка на първо четене: на тактически/ спортен часовник, който ти мери пулс/ сън/ оптимизиране на енергийните запаси и пр... можеха да му сложат и един сензор за измерване на кръвното налягане. Още повече, че вече има смарт-китайчета за по 50 кинта парчето, с доста точни такива сензори.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2020, 09:19       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
ubboto написа:
Още повече, че вече има смарт-китайчета за по 50 кинта парчето, с доста точни такива сензори.


За протокола, подозирам, че на повечето евтини китайци, сензорите са леко бутафорни...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2020, 11:22       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Jose написа:
За протокола, подозирам, че на повечето евтини китайци, сензорите са леко бутафорни...


Аз също мога да потвърдя, че за да се направи сензор за измерване на кръвното налягане се изискват малко повече усилия от поставяне на още една лампичка на гърба на часовника.

Ако беше толкова просто, досега в болниците отдавна щеше да има заместители на апаратите за кръвното налягане. Но и в момента - и на най-скъпите анестезиологични апарати - си е поставен класическия апарат (електронен разбира се) за измерване на налягане - с маншетата и т.н. Вероятно има причина да е така.

Това, че и на айфона може да си свалиш приложение за измерване на кръвно налягане, което ти дава някаква "успокоителна" стойност, не означава, че тя е верна.

Та, с други думи - според мен Гармин не са сложили такъв датчик - не защото не искат, а защото не могат да гарантират необходимата точност на измерването в някакви "допустими" граници, в които другите им сензори работят - на този етап.

На думи изглежда доста просто и логично, на дела - не чак толкова.

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2020, 11:28       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Jose написа:
За протокола, подозирам, че на повечето евтини китайци, сензорите са леко бутафорни...

Принципно съм с нормално кръвно, и това, което излиза като стойности на смарт-китайчето... го показва и апаратът. Сега, как би било положението с някой хипертоник - не знам/ не мога да коментирам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2020, 11:42       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
p_markov написа:
Но и в момента - и на най-скъпите анестезиологични апарати - си е поставен класическия апарат (електронен разбира се) за измерване на налягане - с маншетата и т.н. Вероятно има причина да е така.

Значи ли това, че на апаратите за кръвно, които се слагат на китката, също не може да им се вярва? За болниците иначе, е разбираемо да се гони максимална точност. За другите апарати/ сензори - всичко опира до границите на отколонение... плюс/ минус 5 mm Hg примерно, за мен е окей за часовник.

Първото ми "Касио" със сензори за пулс и кръвно, закупен от мен още през 1997-а г. За протокола, още си работи.

Изображение


Та, за четвърт век да не може да ъпгрейднат/ ъпдейтнат тази технология - не вярвам! Просто и на "Гармин" не им се занимава... иначе Pulse Ox2 сензорът можел да прецени колко добре тялото ми абсорбирало кислород. :happy: Виж, тези данни вече, ако се засекат с показанията и от апаратите в болничните заведения/ визирам степента на абсорбирането на кислорода - бих бил склонен да си променя мнението за някои неща.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer