logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 08:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2016, 11:04       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
Абсолютно безвредни са тритиевите маркери. Първо защото радиацията е с бета излъчване, второ защото трития е поставен в боросиликантни тръби, технологията е разработена от Macrotec мисля специално за Луминокс. Замервал съм Luminox Sentry който носих известно време на уреда на гражданска защита, излъчването е някакви миликюли. Вреден е само при поглъщане, освен това бета лъчите не могат да проникват през преграда. Мога да ти дам следния пример: Дават, че бета радиацията която се очита от разпада на трития е с мощност от 25 миликюла ниво бета радиация , общото излагане годишно ще възлиза на 0.1 микросеверта. Средното ниво на излагане на слънчева светлина и естествено срещания газ радон, което е неизбежно е 0.03 микросеверта за час. В райони с висока надморска височина като Мексико слънчевата радиация е 0.09 микросеврта за час. Това означава, че за 4 часа печене на слънце в Мексико се равнява на 1 година носене на часовник с тритий. Имай в предвид, че часовника не го носиш 24/7. Protrek на Касио също е вариант.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2016, 13:03       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
За много години , живи и здрави ! http://www.tawatec.com/ тези хвалят , както и тези http://www.traser.com/en/ http://www.milwatches.com/index.php/lan ... WATEC.html . Въпрос на бюджет и личен вкус . Солидарен съм с изказването на колегата за Восток в графата размер , за ТТ данни не съм вещ , още доста имам да прехвърля като инфо. От миналата година има гласувана една сума за часовник , но още търся . Интересна тема , с внимание ще следя .

п.п. Ще пратя линк към темата на колега стрелец и отличен часовникар , дано не е претрупан с работа и вземе отношение .

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2016, 14:54       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Beer написа:
Да похвалите някой тактически модел часовник, дето ползвате ?

Че от сурвакането ми останаха едни пари и бабинка заръча да си купя нов часовник, дето да си отива на Глока PDT_Armataz_01_22


Евала за точния въпрос! Да отива на Глока. :armed: Е те тоя отива на Глока: CASIO W-735H

1. Здрав - издържа до 100 метра или 10 бара под вода. Тия дето издържат до 3 или 5 бара. Бегай далеко!!! Ама мнооо далеко от такива "тактически" дето се давят над 5 бара.

2. Има огромна батерия - дават му 10 години без смяна на батерията. Тъкмо докато Баце се пенсионира и стане рай в България. :roll:

3. Няма нищо излишно в него, също като Глок. :)

4. Една година не ми е слизал от ръката, преживя море, пясък, падане на бетон и ужасната ми негативна личност. Мисля, че е много тактически. :armed:

5. Цена от 60 до 85 лева в България. Аз го намерих за 60.

Ето го в сайта на Касио: http://www.casio-europe.com/euro/watch/ ... 35h-1avef/

Ревю от некъв маниак на часовници. Доволен е :armed: http://forums.watchuseek.com/f105/poor- ... 38347.html


Сега ако искаш тактически часовник, ама часовник дето ще го завещаеш на унуците си. Те тука има истински тактически часовници. Няма да им свърши батерията нито да им омекне пластмасата. Ние ще свършим те ще работят. :roll: https://darika-ltd.alle.bg/%D0%BD%D0%B0 ... %B8%D0%BA/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2016, 17:21       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2011, 11:56
Мнения: 435
Местоположение: Русе
Уф колега, труден е избора на тактикуул часовник...После и тактикуул калъФче за телефон, и тактикуул портфейл ще трябва да му търсиш...Дано вече имаш тактикуул химикалка!
PDT_Armataz_01_22 :P

Но от постовете на колегата Девиант, може да си избереш туй-онуй, което да ти свърши много добра работа.
Опита споделен от Драката(Кенширо), също е много ценен.

_________________
Митко Тошев
Саргон
Ruse Glock Gen4 Team
Толерантност и апатия са първите признаци на едно умиращо общество". Аристотел (384–322 пр.н.е)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2016, 18:39       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2013, 08:47
Мнения: 256
Местоположение: София
Мечо, аз също съм за Casio - G-Shock или Protrek.

Моят личен избор е Protrek PRG-270

_________________
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ

"He that Hath no sword, let him sell his garment and buy one" - Jesus --- Luke 22:36

It's always better to be judged by 12 than carried by 6

Glock 17 Gen 3 set
CZ Brno2 .22LR
Mossberg 500A


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2016, 19:11       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Offtopic:
Чудно ми е дали и при феновете на часовниците има деление на такива, харесващи стоманени, кожени и пластмасови (гумени, силиконови) каишки/верижки?

Аз лично изпитвам някаква органична гнус от гумени/силиконови каишки, хеле па от часовници с пласмасови корпуси направо ми се повдига :x За такъв и лев не давам, па ако ще да даяни и в открития космос. А имам 3 пластмасови пистолета...

И за да не съм хептен оффтопик:
Моят избор на часовник е CASIO EDIFICE EFA-118
Много здрав и точен. Удрян е многократно, предимно по стъклото - не се дере. Даже малко странно седи в момента - кръгът около стъклото понадран, а на самото стъкло нищо му няма.
Киснат е във всичко, във каквото съм се киснал и аз: сладка и солена вода, кал, парна баня и сауна - няма проблеми. Нямам идея до каква дълбочина издържа - най-дълбоко е слизал на 2 м. в горещ минерален басейн :P
Недостатъци: дебел и тежък; решително не можах да го накарам сам да сменя лятно и зимно часово време - всичко правя и се получава както е описано в инструкцията, ама не ще.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2016, 20:33       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2047
Местоположение: София
JDredd написа:
Чудно ми е дали и при феновете на часовниците има деление на такива, харесващи стоманени, кожени и пластмасови (гумени, силиконови) каишки/верижки?


Те са за различни ситуации/видове часовници. Нищо, че ги мешат ...

За съвсем тактикул има 5.11 часовници.
Аз си взех Г-Шок, като първо уточних какво ми трябва и след това намерих модел, който го има това.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2016, 21:49       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
Привет, понеже съм виждал някой друг часовник и имам някое и друго наблюдение над тях, ще си позволя да изкажа мнение по въпроса. По принцип е хубаво @Beer да сподели какъв часовник си търси, като например аналогов(със стрелка), с цифри(електронен), механичен, кварцов и тн. за да може да се селектират мненията. Много е важно и до каква сума, разбира се. Относно дизайнерските часовници, като Узи, 5.11, смит и уесън, то ако влезнем във форум за дрешки, там ще препоръчват сигурно Армани, Гучи, Гес и тн. При тези часовници плащаш марката, тоест евтини материали, евтин механизъм, с патентовано име според фен сферата. Или още по-просто казано тези които правят гащи не могат да правят часовници, както и от тези които правят часовници, не бих си купил гащи. Затова препоръчвам марки които са специализирани в производство на часовници, а тъй като темата е за Тактикуу- това са Luminox, Casio(G-Shock, ProTek), Suunto. Още нещо което може да ви задържи погледа са Marathon в лицето на GSAR, JSAR, MSAR това е канадска фирма произвеждаща за US Goverment или поне така казват и пишат по часовниците си. Швейцарски механизми, добра изработка на материали и стомана, може и титан. LUM-TEC също имат какво да покажат. Феновете не се делят на гумени и стоманени, а по скоро на механични и кварцови, а от там на Японски, Швейцарски, Руски, вече и на Китайски производители. Но темата е силно дискосионна и обширна. Тактическите, или милитъри са използвани от хора с по динамично ежедневие. Удобни са защото тежат 50-100гр. не се набиват на очи в тъмното и имат добра подсветка, ако трябва да се фиксира някакъв час и ли да се засекат секунди, евтина подръжка имат и са дуракоустойчиви и не на последно място има много функции. Пробвал съм да ходя на работа с метален часовник, деругите които се получават ме дразнят, тежеста не е удачна при продължително носене от 12-14ч. и те така...Луминокса не ме е предавал, с G-Shok съм имал проблеми, въпреки че сега лангъркам G-Shock GA1000-1AER. Пък това е един Хамилтън с ръчно правена за мен каишка с гилзи .357 маг. :armed:


Прикачени файлове:
DSCF5965.jpg
DSCF5965.jpg [ 135.97 KiB | Прегледано 10983 пъти ]
a.JPG
a.JPG [ 1.75 MiB | Прегледано 10981 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2016, 22:34       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2011, 11:56
Мнения: 435
Местоположение: Русе
Е този ми харесва най-много, като за тактикуул:

Изображение

-------------------------------------------------------

Иначе, колегата Бира, ето тук има добро и евтино!
http://www.amazon.com/gp/feature.html?i ... 1002464571

_________________
Митко Тошев
Саргон
Ruse Glock Gen4 Team
Толерантност и апатия са първите признаци на едно умиращо общество". Аристотел (384–322 пр.н.е)


Последна промяна MUFC на 08 Яну 2016, 22:52, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2016, 22:46       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
И на мен. :D :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2016, 23:17       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2047
Местоположение: София
Мда, ама това е минало лееееко покрай тактикула ... а цената на АП няма да я коментирам, който иска да си я види сам :)

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2016, 00:16       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2668
Най-важен е въпроса :
"За какво ми е часовник?"

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2016, 03:47       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
грешка


Последна промяна FIRSTGUN на 05 Мар 2016, 08:31, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2016, 15:02       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 16 Авг 2011, 23:33
Мнения: 485
Загубих един "Луминокс" заради скъсана каишка - силиконова , пълен отврат . От проклетия ли , инат ли , си купих нов и наскоро , докато дерях едно прасе, и неговата каишка се пречупи . Замених я с черна кожена и мисля , че балансирах синтетиката с естествените материи .Часовникът е великолепен , неслучайно бате Слай го продуктово позиционираше в "Недосегаемите " PDT_Armataz_01_22 ...
Категорично не препоръчвам комбинирането на пластмасови часы и железни пищови с дървени чирени ! Моля, придържайте се към стиловото единство !

_________________
СК "Aрес - Пловдив"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2016, 20:57       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Todor Pavlov написа:
Категорично не препоръчвам комбинирането на пластмасови часы и железни пищови с дървени чирени ! Моля, придържайте се към стиловото единство !
А пластмасови пищови с железни часовници може ли да се комбинират? Или всичко вече е изгубено :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 156 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer