logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 10:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2020, 12:17       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Никога не бих си взел и не бих вярвал на апарат за кръвно за китка. Кръвно налягане се мери на място, където има само една кост - най-лесно и приложимо е на мишницата. За да може максимално ефективно маншета да притисне артерията, в случая брахиалис. На китката костите са две, и не може да се осъществи максимално притискане на радиалната артерия, което не дава и необходимата точност на измерване... та така за часовниците и китката...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2020, 13:46       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
ubboto написа:
Виж, тези данни вече, ако се засекат с показанията и от апаратите в болничните заведения/ визирам степента на абсорбирането на кислорода - бих бил склонен да си променя мнението за някои неща.


По същество - принципът на действие на датчиците, с които се мери честота на пулса и сатурация - са еднакви и при Гармина и при пулсоксиметъра на анестезиологичния апарат. Въпрос на обсъждане е какво е качеството на тези датчици при часовниците, как са калибрирани и т.н. - но принципът на действие е еднакъв и се базира на фотодетекция. Всеки, който е виждал пулсоксиметър може да се съгласи. Това е нещото, което се използва в болниците. Единственото по-точно от него е директният кръвно-газов анализ, който се прави след като се вземе артериална кръв. В условията на рутинната практика - в операционната примерно - до такова нещо рядко се стига, защото се разчита на добрата точност на пулсоксиметъра.

Но, както се каза по-горе - има правила за измерване на кръвно налягане. Те са строги правила, защото ако не се спазват - се получават значителни отклонения в резултатите. А от тези отклонения пък зависи кой какви хапчета и по колко да ги взима, какви системи да се вливат.

Това, че някакъв часовник или телефон претендират, че могат да измерват обективно кръвното налягане с някакъв датчик, чрез който математически изчисляват колко БИ ТРЯБВАЛО да бъде кръвното налягане на базата на пулсовата честота - няма НИКАКВА медицинска стойност. Дори, в някой случаи - може да се окаже вредно и да причини сериозни проблеми - с фалшиво позитивни или фалшиво негативни резултати.

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


Последна промяна p_markov на 20 Авг 2020, 14:04, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2020, 14:02       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
ubboto написа:
Та, за четвърт век да не може да ъпгрейднат/ ъпдейтнат тази технология - не вярвам!


Колкото за технологиите в медицината, мога да кажа, че в нашата болница - във всяко отделение има апарат за измерване на кръвно налягане с воден стълб, което е технология от преди повече от сто години. Този апарат се използва, ако имаме съмнение в стойностите, получени от портативните електронни апарати или от пациентските монитори.

Офф-топик:
За съжаление в медицината има много технологии, които не са ъпгрейднати така, както би ни се струвало логично.
Не искам да казвам, че "технологията" на форцепса, който за съжаление все още се използва по света и у нас при някои т.нар. "нормални раждания", е от 16-ти век. Досега, единственият напредък в тази технология е да се сложат датчици за налягане в лъжиците, с които се захваща главата на бебето, но пък никой не използва такива. Всички си използват класическия форцепс.

Та така с вярата в технологиите...

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2020, 14:12       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
p_markov написа:
Това, че някакъв часовник или телефон претендират, че могат да измерват обективно кръвното налягане с някакъв датчик, чрез който математически изчисляват колко би трябвало да бъде кръвното налягане на базата на пулсовата честота - няма НИКАКВА медицинска стойност.

На 28.04.2020г., приложението за измерване на кръвно налягане на Samsung Galaxy Watch Active 2 официално получи одобрение/ признание за medical device.
Цитат:
According to the definition of FDA, any instrument, machine, or apparatus used in the purpose of diagnosing disease, cure, treatment, or disease's prevention is called as medical device.

Та, развиват се часовниците + приложенията им и в тази сфера. На какъв принцип вече там работят - не знам, не ме и интересува особено, при положение че мерят/ показват правилно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2020, 14:39       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
ubboto написа:
На 28.04.2020г., приложението за измерване на кръвно налягане на Samsung Galaxy Watch Active 2 официално получи одобрение/ признание за medical device.


https://news.samsung.com/global/samsung-announces-blood-pressure-monitoring-application-for-galaxy-watch-devices

Интересно е как сравняваш съобщение на Министерството на Южна Корея с определението на FDA в САЩ.
Не ти ли се струва логично това съобщение да е отговор на лобизъм и на рекламни игрички между най-големият производител на електроника и собственото му министерство?

Ами това как ще го интерпретираш?

"5.Intended for general wellness and fitness purposes only."

Това е написано като референция към здравния мониторинг с малки буквички в страницата със спецификациите на същия този MEDICAL DEVICE на Самсунг:

https://www.samsung.com/global/galaxy/galaxy-watch-active2/#health

Нали сте юристи.. Тия малки буквички имат някакво значение. Затова са написани там. Затова и са малки...

Наистина ли вярваш, че ако нещо такова съществуваше и е достоверно медицински - целият свят нямаше да го използва, ами ще се овързват ръцете на хората с тия маншети постоянно??? За кого е по-удобно - за пациентите, за лекарите? Или за вечно осведомения интернет потребител?

Здраве да е... :tu:

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2020, 17:21       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
p_markov написа:
Интересно е как сравняваш съобщение на Министерството на Южна Корея с определението на FDA в САЩ.

Splitting hairs, окей, южнокорейците са шмекери/ олигофрени... четем обаче и тук:
Цитат:
Biobeat, a medical technology company based in Tel Aviv, Israel, received 501K clearance from the U.S. Food and Drug Administration (FDA) for their wearable patch and smartwatch that can measure blood pressure. This is the first time that the FDA has approved a blood pressure monitor that does not utilize a cuff.
https://www.docwirenews.com/docwire-pic ... e-monitor/

И на Епъл смарта е ФДА ъпрувд за кардиограми... са, в болницата никой няма да тръгне да ти мери кръвно/ прави кардиограма със смарт часовник - това е повече от ясно... но да се скипва "ФДА ъпрувд", и да се твърди, че хай тека не може да навлезе в запазената територия - мерене на кръвно... за мен не отговаря на истината.

Иначе съм захванал един проект, да правя една 124-ка шутърска кола... да се стреля от нея, в движение, под и около нея... :happy: и ако останат кинти - и аз ще скоча на един Делта Тактикс.

Смисълът на дискусията тук: безпристрастно споделяне на плюсовете и минусите на тактикуул часовниците... не знам доколо ми се получава, но поне на мен това ми е идеята... а не, моето гарже е най-хубавото. Щото реалността на моменти иде доста по-различна от лъскавите реклами и твърденията на производители и търговци.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2020, 18:49       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
ubboto написа:
Щото реалността на моменти иде доста по-различна от лъскавите реклами и твърденията на производители и търговци


Малко впечатления за "реалността" с Garmin Tactix Delta with Ballistics:

Няма да коментирам листа с функциите - всеки може да си ги прочете.
Харесва ми, че мога да плащам с него на ПОС терминал. С Револут акаунт - никакви проблеми, тествано.
Харесва ми възможността да си къстомайзвам фейса - избрал съм си един, на който може да се променя всичко: какви данни да се показват, с какъв шрифт, къде да са разположени на екрана, с какъв размер и цвят, има си даже и графика, която да си избираш..
Харесват ми бутоните - има ясно тактилно усещане и не може да се натисне бутон по случайност, докато го носиш.
Батерията ми изкарва между 2-3 седмици, като постоянно е свързан с телефона и получавам съобщения.
Работата с балистичния калкулатор се оказа доста по-лесна, отколкото очаквах за часовник. Не много по-различна от Кестрела. Определено може да се използва вместо него.

Garmin TactixD with Ballistics vs. Kestrel 5700 Elite with Ballistics:

Двете устройства използват собствените си сензори.
Часовникът е свързан с външен Темпе сензор, защото вътрешният му датчик се влияе от телесната температура (ако се носи на ръката) - добавя 5-6 градуса.
Въведени са еднакви профили на пушка/патрон.
Изчисленията са с 0 метра вятър.

Ето как изглеждат:

Изображение

Изображение

А такъв ми е watch face-a:

Изображение

Надписчето "Mil Spec" сам съм си го сложил. Нали темата е "Тактикуул"...

:armed: :armed: :armed:

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2021, 08:18       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 22 Юни 2020, 17:33
Мнения: 4
Здравейте, колеги! Дали някой от вас се е сдобил с този часовник https://garmin.bg/tactix-Delta%20?search=tactix и да сподели мнение дали си заслужава парите? Благодаря!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2022, 19:03       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2021, 20:44
Мнения: 25
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2022, 06:47       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Diqn300 написа:
Ето го https://gps6.bg/garmin-tactix-7-pro-bal ... emarketing :tu: Вече е поръчан, като дойде и го разчовъркам ще пиша как е с в сравнение с Делта-та.


Най вероятно ще е много добър, но на тази цена ми се явява общия ми арсенал в къщи.
С тези 3200 лева, ако го чукна някъде един микроинфаркт не ми мърда...

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2022, 10:05       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Seiko, снимка на тъмно може ли?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2022, 17:43       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2021, 20:44
Мнения: 25
За съжаление, нямам телефон с читава камера, да направя такава снимка. Тази е правена преди поне 2-3 години.
Миналата година Улефонът падна от почти два метра върху бетон, по гръб. Пострада единствено фокусът на камерата (фината механика) и на практика, вече не върши работа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2024, 16:03       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
tsb написа:
..... ползувам един такъв Джи Шок - CASIO G-SHOCK G-CLASSIC GW 7900RD-4
вече 6-та година...


Минаха още 6 години (общо близо 12 год.).
Не го пазя и го ползвам безогледно - плуване, фитнес, стрелба, лов, туризъм, бушкрафтинг и т.н.
"Леко" е амортизиран вече - от към каишка и предпазващия полимер. Иначе батерията винаги е на "Н" и радиосверяването работи редовно.
Та, търся му нова смяна.
Но, не търся "часовник - смартфон".


Нужните "екстри" са:
Здравина;
Радио сверяване;
Солар батерия;
Аларми;
Удобни за боравене бутони;
Таймери и обратно броене;
Ден и месец от годината да показва.

За новия часовник искам да не е необходимо използването подсветка на дисплея - чрез натискане на копчета или поставяне на ръката в определено положение. Трябва ми да мога да чета часа в тъмната част от денонощието, само като погледна циферблата. Без да е необходимо натискане на копчета или промяна положението на ръката.
Бюджет - колкото по-малко, толкова по-добре :DD .


Приемам съвети.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2024, 19:33       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2010, 16:53
Мнения: 720
tsb написа:
...радиосверяването работи редовно...


Кажи къде го ловиш това радиосверяване, моля!?! Аз също движа с един Г-Шок, но в БГ този сигнал съм го ловил само на две места и то не винаги. За София пък да не говорим. Мисля, че за този град е абсурд...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2024, 03:55       Заглавие:  Re: Тактикуул часовници
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 03:44
Мнения: 95
Местоположение: En el infierno
tsb написа:
Приемам съвети.

Време е да се качиш на по-високо ниво. :armed:

Това е часовника! https://www.garmin.com/en-US/p/884414 :tank:

_________________
https://www.theakforum.net/forums/

Българина където и да отиде колкото и дълго да живее сред културни хора. Продължава да носи манталитета си да е вечно прав, да не разбира другите и да обижда, когато му кажеш, че бърка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer