logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2019, 19:30       Заглавие:  Re: aliexpress.com
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
BGN 16.37 21%OFF | Aluminum Ruger 1022 10/22 Muzzle Brake Adapter 1/2x28 & 5/8x24 .750 Barrel End Thread Protector Combo .223 .308 Compensator
https://s.click.aliexpress.com/e/EaIjQduG

Ако някой има такава пушчица, смятам, че това ще е от полза!

BGN 14.15 23%OFF | Tactical Steel M14 x 1 Left AK/SKS for 7.62x39 Thread Adapter CKC Sat Like a Native Hole Widened Fits on Amoeba m4a1 Hunting
https://s.click.aliexpress.com/e/F18ZC3MG

Ето и за калашник....

BGN 40.61 | M8x.75 to 1/2-28 Adapter with Thread Protector Walther Black P22 S&W M&P22
https://s.click.aliexpress.com/e/3cL9NH4U

Намира се и за Валтер Р22.... PDT_Armataz_01

BGN 16.07 8%OFF | 21 Pcs/set AR15 Pines 223, 5.56 Spring Retaining Pin Utilities Fits Ruger Precision Rifle for Hunting
https://s.click.aliexpress.com/e/Myp1cZqo

Нещо и за АР ките...

Темата е необятна, също като братята китайци. Това което ми прави впечатление, е че дори и нещо да не се предлага днес, до седмица най вероятно ще го предлагат. Така, че си заслужава човек от време на време да ги проверява!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2019, 12:36       Заглавие:  Re: aliexpress.com
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
Свърши се тя тази с евтинкото от Китай - Под натиск от Брюксел България обяви война на дъмпинга от китайските стоки. Все по-често започват да се тарашат и индивидуални покупки от Али-то. :sad:

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2019, 14:24       Заглавие:  Re: aliexpress.com
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Тоя разговор го водих с един пъпеш от DHL обмитява се цялата стойност на пратката! Демек и транспорта. Обаче с полицай и митничар няма как да спориш. Идеята им била, че стоката била на занижена цена! "Викам му и така да е! Eла ме хвани, докажи данъчно престъпление, па ми скъсай гъза." Но те карат по тънката лайсна стока + транспорт отгоре мито и ДДС, и това специално отношение само за китайските стоки. За пратки от САЩ с предплатени митнически сборове пият една студена вода и подсмърчат жално. Ако има някой на ти с данъчните закони да каже право ли е?
Туй ми обясни на мен пъпеша.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2019, 17:46       Заглавие:  Re: aliexpress.com
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
b5202s написа:
Ако има някой на ти с данъчните закони да каже право ли е?


Съгласно нашите велики закони, митото е налог, който се налага на стойността на продукта/стоката. Транспорта се счита за част стойността на стоката.
Крайната себестойност на стоката се оформя, като се добавя и митото, и чак тогава се начислява ДДС.
За стоките от САЩ ти предварително си плащаш митническите сборове и ДДС, така че пак не пият студена вода.
За стойността на обмитяване се ползва платежния документ/фактура. Преди много стоки се вкарваха от Китай на занижени цени, и заради това сега се изисква фактура, а ако си частно лице и платежен документ (Пейпал, Уестърн Юнион, плащане с карта, банков превод и т.н.). Обикновено се ориентират по обема/теглото на стоката, за да реши митничара дали да те цака. Нещо дребно и скъпо има по-голям шанс да мине метър, отколкото нещо обемисто и евтино.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2019, 17:56       Заглавие:  Re: aliexpress.com
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
rosen71 написа:
За стоките от САЩ ти предварително си плащаш митническите сборове и ДДС, така че пак не пият студена вода.


Тъй де но размера се определя от продавача, и не съм сигурне дали им включва транспорта. Т.е сигурен съм, че не connector мина директно без да ходи до митница.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2019, 18:27       Заглавие:  Re: aliexpress.com
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
b5202s написа:
Т.е сигурен съм, че не connector мина директно без да ходи до митница.


Транспорта не. Затова не ходи.
Просто у нас се търсят методи за дране на всякакви кожи. Мен ми вземат и такса опаковка, палет или каквото решат даже :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2019, 18:53       Заглавие:  Re: aliexpress.com
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Масова и отдавна отработена практика е. Поне на нашия континент и в Русия.
Обикновено големите вносители не страдат особено, понеже имат ресурси, най-вече интелектуални, да намалят разхода. Но дребните и инцидентните със сигурност плащат повече и в един момент решават, че им е по-изгодно и удобно да купуват от големите вносители вместо сами да си трошат нервите.
Така че на макро равнище ефектът за бюджета е съмнителен.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 46 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer