logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 08:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2016, 03:31       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Сложи кожената подложка по цялата дължина на дъното. Няма нужда да я лепиш. Изрежи една лента широка 2 см с дължината на дъното и я слагай. ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2023, 14:41       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 88
Извинявам се, че повдигам стара тема, но искам да попитам, дали някой има впечатления от кожената чанта на жоралти 25/19см.

Аз имам от почти година текстилната такава и съм много доволен. Но ми се иска и една по- официална, а и кожата изглежда по- стилно. Въпреки че и тази телстилната си е супер.

Та вече цените са доста нагоре, спрямо 2016 година, ако някой има преки впечатления, да не рискувам. А отделно, има и 2 модела вече кожена голяма. Та още по- голяма чуденка. Няма и къде да видя на живо около мен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2023, 22:41       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
Привет братко по оръжие! :armed: Жоралти са супер фирма! Качеството им е станало още по-добро. Скоро бях там да си купя чанта за кръста от малките да си нося телефона и документите в нея. Имам и голяма чанта за през гърдите 25х19 см от кордура.

Мога да кажа от личен опит, че от чантата през гърдите ( която е правоъгълна) пищова се вади много по-бързо спрямо чанта тип банан, която се носи на кръста. Затова на кръста в малката чанта не нося пищов, а нося само телефон и портфейл.

Ако си харесал тази кожена чанта взимай я. https://www.joralti.com/index.php?p=35&l=1&id=46 На живо изглежда много стилна и качествена. Аз съм малко стиснат за чанти и карам със същата, но от кордура. Разни бизнесмени съм виждал с такава https://www.joralti.com/index.php?p=35&l=1&id=46 и седи бая добре. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2023, 23:12       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 88
Привет, привет. Същата я имам и аз от кордура, дето се носи през рамо като размер ми е супер. Винаги съм носил чанта. Зима, лете... само дето, не спя с нея. Тази ми пасна перфектно! Освен отделение за пистолет плюс резерен пълнител, има и няколко отделения за ежедневни джаджи. Моята чанта тежи точно 2980 грама и се справя без никакъв проблем с това тегло. Носи ЧЗ Шадоу 2 заредено с мамби 9/19(17 заряден пълнител). Резервен пълнител зареден пак с мамби(19 заряден). Портфейл, документи, отделно с държач, калъф с диоптрични очила, блутут слушали(тапички). Запалка и две химикалки. Не ми тежат тези 3кг изобщо. Наистина с тренинг ваденето на оръжието е доста бързо. Недай си боже да се налага, но става доста бързо. Не изглеждат и тези чанти тактикъл изгъзица, тоест- не крещят - тоя носи пищов! Така че, за мен това е решението. Баровец, не съм и няма да бъда, но ми се иска и една кожена, абсолютно същата, която показа, да си ги менкам с текстилната. Може би ще е добър вариант. Гледам, че има една още по- скъпа, но и тази ми изглежда добре.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2023, 00:11       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2023, 07:16
Мнения: 160
Местоположение: South America
Не съм виждал по-скъпата на живо. Но тази като нашите от кожа изглежда много добре. Май и аз трябва да си взема една кожена. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2023, 11:42       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
Viceroy написа:
Извинявам се, че повдигам стара тема, но искам да попитам, дали някой има впечатления от кожената чанта на жоралти 25/19см.

......

Привет!

Имам по-малката кожена:
https://www.joralti.com/index.php?p=35&l=1&id=44
Но е изцяло черна.
2015 или 2016 я купих.
Кожата е екстра, циповете държат. Само презрамката леко избледня.
Основния проблем, за мен, при тези модели на жоралти е липсата на органайзър в големия джоб. Не джоба за кно, а другия.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2023, 12:48       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Сърбите, които са субконтрактори на “Вагнер”… миналата година обадиха за Африка $5К месечно за охранителен екип, и по $500 за всяко излизане от базата. Като, пак.. там не се предполага да те жули отгоре реактивна артилерия.

СорЕ, че замина темата на Паунофф за Резерва… като субект, организирал екипи за работа както на държавно, така и на частно— отново бЕга фокусът на истинските проблеми!

От оригинала на Тагарев… бойни санитари НА ПЪРВА ЛИНИЯ да помагат на ранените… реактивната артилерия не знам да подбира, по-добре регулярен комбатант, ебаси! И под 1К евро НА ДЕН ще е пълен смях… и сега ще в забавно каква форма на принудя ще измислят. Не искат тия хора да се научат как се върши работа… и това си е! А да блъфираш от позицията на такъв висок левъл… олекваш на момента! А принципно— не бива така.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2023, 13:55       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2010, 16:53
Мнения: 733
tsb написа:
....Основния проблем, за мен, при тези модели на жоралти е липсата на органайзър в големия джоб. Не джоба за кно, а другия.


Може да ползваш подвижен органайзер на друг производител, според нуждите. Не е да няма на пазара. Преди години момчетата от Жоралти правеха и индивидуални поръчки. Ако имаш идея какво точно ти трябва, може да ти го изработят допълнително по твой проект. Стига да се занимават още с такива неща де...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2023, 14:00       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 88
Поръчах чантата. Утре трябва да дойде, ако ще взимате, взимайте- жената от фирмата каза, че цените на кожата вървят нагоре, респективно и ценита на кожените изделия ще вървят нагоре за напред.

Поръчах същата като текстилната, която имам. Много си я харесвам и ще си я оставя за “работна”. 25/19см с двете джобчета отпред.

Наистина леко дразни това, че няма органайзер в предното отделение, но не ме бърка особено. Там подреждам по- едри неща и стоят както ги сложа. Сега ако носите повече дреболии, няма да стоят както искате.

Поздрави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2023, 19:01       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 88
Днес я взех. Ще споделя малко впечатления от пръв поглед, на някого може и да са от полза.

Имах високи първоначални очаквания за изработката и като цяло качеството на тази чанта. Надминаха се, изглежда просто уау. Шевове, кройка, кожа, просто не мога да намеря косури. Деиствително изглежда много стилно и елегантно. Като размери и отделения е идентична с текстилния вариант. Днес ме пра и хубав дъжд в Димитровград- никакъв проблем. Текстилната също има много добра влагозащита.

Като минус- очаквам с времето да се появят наранявания и захабявания по кожата, които се наблюдават по всеки кожен продукт, било той яке, чанта или портфейл, неизбежно е. Понеже имам и текстилната от кордура- там дребните захабявания, няма да си личът така както на кожата, но пък се цапа по- лесно. Тоест, кордурата се зацапва по- лесно, но с една мокра кърпа става като нова. От начало кордурата отделя и мъхчета малко, които при минаване с лепкаща ролка става като нова, а и това е само в началото. И двете чанти са подплатени допълнително с кордура и изглеждат доста масивно, здрави са, не пропускат влага лесно, стилни. Не са някава тактикъл изгъзица, която да крещи "тоя носи пищов". Определено много съм доволен и от двете чанти. Както споменах по- горе- кожената я взех едва днес, но изглежда много добре направена.

Ами, това е за сега. Благодаря за помощта и да Ви пожелая да бъдете здрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2023, 19:16       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2010, 16:53
Мнения: 733
Viceroy написа:
...Като минус- очаквам с времето да се появят наранявания и захабявания по кожата, които се наблюдават по всеки кожен продукт, било той яке, чанта или портфейл, неизбежно е...


Честита придобивка, със здраве да се ползва!
Третирай чантата о време с някакъв препарат за кожа. Има такива които ще я и импрегнират. Аз на твое място директо щях да я намажа е с това https://camouflage.bg/lowa-active-cream-black-39807 За обувки е, но не размеква кожата и я прави водонепропусклива. Пробвано е! Иначе нещата на Жоралти са наистина много добри и качествено ушити!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2023, 20:28       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 88
Благодаря. Туй, каквото и да е, го поръчах. Освен тази чанта, имам доста изделия от естествена кожа. Ще ги намажа всичките.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2023, 12:26       Заглавие:  Re: помощ, относно чанта за кно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
blackfirefly написа:


Може да ползваш подвижен органайзер на друг производител, според нуждите. Не е да няма на пазара. ...


Да, ползвах такива органайзери. Има доволно такива на пазара, вече.
Но, някак си не е същото, като да имаш читава, добре събрана чанта, имаща собствени органайзери.

Как да ти го кажа...ползвам макспедишън от 2005год., после 511, vertx и т.н.

Жоралти имат още хляб да ядат в тази насока. И не е като да нямам техни чанти - 4-5 бройки са, различни видове.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: standart и 133 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer