logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 284 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2020, 18:15       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
sitemap написа:
GLOCK Announces Expansion of GEN 5 Pistols in .40 Caliber
https://www.ammoland.com/2020/07/glock- ... 40-caliber

Докато не се появи Ген5 в 10мм Ауто, не вярвам в двупинната система на закрепване на УСМ-а към рамката. За сега десятката "спира" до Ген4 и стандартните (доказали се с времето) 3 пина. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2020, 20:20       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Ох, Бели човече, то само бройката на пиновете да беше драмата...

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2020, 13:22       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Относно коментарите, че "модификацията" SET е едва ли не се произвежда само за нашия пазар и я няма в официалния сайт на Glock, ето какво видях в един репортаж:
Прикачени файлове:
glock set.png
glock set.png [ 156.01 KiB | Прегледано 4752 пъти ]

Направи ми впечатление, че мерните прибори са метални, вероятно тритиеви, като такива се слагат на SET... Не може да се види дали затворната задръжка е по-голямата обаче.
Интересно ми е хората отвъд Атлантика дали са виждали подобни модификации.

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2020, 04:09       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Spurs написа:
Направи ми впечатление, че мерните прибори са метални, вероятно тритиеви, като такива се слагат на SET... Не може да се види дали затворната задръжка е по-голямата обаче.
Интересно ми е хората отвъд Атлантика дали са виждали подобни модификации.


Не съм сигурен какво представлява SET (не съм виждал тук такава модификация), но моя Г45 го взех с тритиеви метални прибори които са фабрични, мисля че беше около $50 повече от тези с полимерните. Някой ген. 5 модели имат и трети вариант с Ameriglo директно от завода.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2020, 05:06       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Аз се опитвам да разбера от 10 години какво е именно SET модела който всеки в България иска да има а тука не съществува...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2020, 09:31       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
.38 Super написа:
Аз се опитвам да разбера от 10 години какво е именно SET модела който всеки в България иска да има а тука не съществува...

SET модела представлява модификация с метални тритиеви мерни прибори (3 точкови), удължена затворна задръжка и фабрично с минусов конектор на 2.00 кг. Като цена са около 200 лв. над цената на стандартния.
Ако има друго, моля някой да добави...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2020, 09:55       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
И да добавя към текста на Шпората при СЕТ ген 3 рамата е изрязана повечко фабрично и има по голям бутон за освобождаване на пълнителя от сток модела...не стърчи повече а е с по голяма площ...при ген 5 май бутоните са еднакви

Изображение
това е сток
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2020, 21:30       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Това мисля ми беше обяснено във форума и преди години, благодаря за припомнянето. Тука не съм виждал никога означение SET по кутиите, нито ми е ясно какво означава самото съкращение. Аз бих предположил, че по-скоро е означение за някаква поръчка на дистрибуторите за региона от колкото Глоков модел но може и да бъркам. Както и да е... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2020, 15:03       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 07 Фев 2017, 20:31
Мнения: 30
Здравейте ! От няколко месеца съм собственик на Глок 19х, закупен нов, като в момента е на около 500 изстрела (само фабрични патрони Селиер 124гр.). Днес, докато почиствах рамата, забелязах, че буквално при забърсване с хартия, в предната вътрешна част на рамата между предните релси се появи пукнатина, която до този момент я намаше. Някой има ли нещо подобно на своя Глок и изглежда ли ви притеснително? По форумите четох, че подобни пукнатини се срещали след Ген 4 заради по - дебелите възвратни пружини, тъй като трябвало да отнемат материал от рамата, за да ги съберат. Според някои мнения, тези пукнатини се причинявали от самата възвратна пружина. Повечето писали не бяха притеснени, защото отдолу имало метал и било само козметично. Аз не съм оръжейник и се чудя дали това е нормално. Друг "перфекшън" елемент е лилавият отвътре слайд на 19х, но това е известен козметичен проблем, който лично мен не ме вълнува, защото не пречи на функционалността.


Прикачени файлове:
20201115_143657.jpg
20201115_143657.jpg [ 1.11 MiB | Прегледано 4322 пъти ]
20201115_143719.jpg
20201115_143719.jpg [ 1.37 MiB | Прегледано 4322 пъти ]
20201115_144012.jpg
20201115_144012.jpg [ 1012.35 KiB | Прегледано 4322 пъти ]
20201115_144009.jpg
20201115_144009.jpg [ 785.05 KiB | Прегледано 4322 пъти ]
20201115_143920.jpg
20201115_143920.jpg [ 1.38 MiB | Прегледано 4322 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 09:33       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Колега, до колкото виждам от снимките, това не е пукнатина, или цепнатина, а по скоро следа от възвратната пружина. Нищо притеснително според мен. :tu:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 10:26       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 07 Фев 2017, 20:31
Мнения: 30
Здравейте отново и благодаря на колегата Delf за отговора, който е напълно верен !
В неделя, малко след като публикувах съобщението тук, реших (с известна доза нашенски скептицизъм) да пиша и до Глок чрез официалния им сайт (за Европа). Принципно имам резерви към подобни заявки чрез форми на официални сайтове, защото отговор или няма, или със значително забавяне те пращат за гъби с общи фрази като "свържете се с местния дистрибутор" и пр. Тааа, мобилизирайки остатъците от познанията си по английски, в неделя писах чрез общата форма за контакт на сайта съобщение със съдържание : " Hello! Few months ago i bought a new Glock 19x from a licensed gunshop in Sofia, Bulgaria. Since then, i have shot around 500 rounds of factory Sellier & Bellot 9mm 124gr FMJ ammo and i have cleaned the pistol after every trip to the range. Today, while i was cleaning the pistol, i noticed a crack in the inner bottom of the frame between the front rails. I am sure it was not there the last time i cleaned the gun. I also have pictures that i can send you. The serial number of the pistol is ********. Is this something that i should worry about and what should i do ? If i should ask this questions elsewhere, please forward this message. Thank you in advance." т.е. - описах констатациите си и посочих серийния номер на пистолета, като попитах какво да правя. Посочих колко и какво съм стрелял, както и че имам снимки.
Още на сутринта на следващия ден - понеделник - получих на посочен от мен имейл следния отговор : "Dear Mr. ***********,
Thank you for your enquiry.
Please provide us pictures of the described crack to this email address.
After receiving them, we will contact you as soon as possible.
Thank you in advance.
Mit freundlichen Grüßen / Kind regards
GLOCK TechService Team
GLOCK Ges.m.b.H. | Gaston Glock-Platz 1 | 2232 Deutsch-Wagram | Austria | http://www.glock.com".
- т.е. - поискаха да видят снимките и казаха, че веднага след това ще отговорят.
Веднага им пратих снимките и след още един час получих нов имейл :
"Dear Mr. ***********,
Thank you very much for your response.
The marking seen on those pictures is normal for all Gen4 and Gen5 pistols.
The bigger diameter of our dual recoil spring leaves less material thickness above the guide rails.
Many frames show that marking already from the factory.
We can assure you, that this marking is normal and does not compromise function and safety.
Therefore, we would recommend using your pistol as it is.
In case there is any issue coming up in the future, please feel free to contact us again.
I hope our answer is satisfactory and you will regain your trust in your GLOCK pistol.
Thank you and have a pleasant day
Mit freundlichen Grüßen / Kind regards
GLOCK TechService Team
GLOCK Ges.m.b.H. | Gaston Glock-Platz 1 | 2232 Deutsch-Wagram | Austria | www.glock.com".
Или иначе казано - получих бърз и съвсем конкретен отговор, че тези следи са резултат от по - дебелата възвратна пружина при Ген 4 и Ген 5, респ. - по - тънката полимерна повърхност под нея; нормални са и някои пистолети ги имат още от завода; не компрометират работата на пистолета. Пише и при евентуални проблеми да се чувствам свободен да се свържа отново с тях. Особено ми хареса изразът "Надяваме се отговорът ни да Ви е удовлетворил, както и че ще си възвърнете вярата във Вашия пистолет Глок."
Та това е официалното становище на Глок по въпроса. Смятам, че споделеното е полезно - не само като техническа информация (която поне на мен не ми беше известна до този момент), но и като поведение на производителя, което за мен лично беше приятна изненада.
Поуката за мен - да стрелям повече и да гледам по - малко ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 14:37       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Brisco County написа:
Поуката за мен - да стрелям повече и да гледам по - малко


Да, същата работа е с тия стружки на CZ P10... Чудо голямо, пищова докато стреля, майната му! На цената на един Глок се купуват две CZ-та... За железа повече не мисля и не страдам...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 15:09       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Brisco County написа:
"Надяваме се отговорът ни да Ви е удовлетворил, както и че ще си възвърнете вярата във Вашия пистолет Глок."Т


Пфф, професионален отговор ! Адмирации.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 20:05       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Не при всички Gen5 ги има тези драскотини, а пък пружините са еднакви...едните надраскани, а другите не. Според производителя това било нормално.... :sad:


Прикачени файлове:
2020-11-19-14-19-42.jpg
2020-11-19-14-19-42.jpg [ 653.7 KiB | Прегледано 4048 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 284 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer