logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 15:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 284 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 20:05       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
icopico написа:
С цялото си уважение към вас искам да ми кажете , колко от вас имат пета генерация ?
Аз имам G-5 MOS SET . До момента имам повече от 800 изстрела и не виждам проблем ! Дори мога да кажа , че всичко си олегна и стана по-добре !
Имал съм , четвърта и трета генерация и съм готов да споря и да докажа , че на пета генерация покритието е по - добро !
Що се отнася до настрела има още "боб да ям" .
Скоро ще му сменя мерните прибори , ще му монтирам един бързомер и ЗА МЕН става перфектен !
А ако нямаше пета генерация има трета и нищо друго . живи и здрави !!!
Фокус и добра стрелба !

Снимай цевката и слайда вътре ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 20:07       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Чисто нова до стояла една година в пищова пружина на пин блока:

Изображение

И двете са оригинални глоковски.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 20:59       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Дони Браско написа:
Колко пъти ще коментираме едно и също, че причината за счупените пищови и РЕВОЛВЕРИ - Ruger GP 100 на Герена са дефектни патрони "magtech".


С Мagtech имам впечатления от няколко калибъра - в 9х19 работим тука в стрелбище и няма никакви забележки към него. Два служебни Глока-а (17 и 19 , 3Gen) и едно Jericho 941F са навъртяли за 1 година около 20К само от тях и не трепкат. Може по-натам нещо да стане ,но за сега е без проблем.
По-малко дим и оставят по-малко нагар от S&B и от Geco и го предпочитам пред посочените.
Но ти може би имаш предвид за спорт .. или не знам.

От друга страна .22 LR на Мagtech са отвратителни.

ISD-то пробиват пазара от около година време с MaxxTech 115 gr в 9х19 , босненски. Но .........

В 9х18 до момента не съм срещал по-добър боеприпас от Fiоcchi.

От Glock най-удобен и комфортен с който съм стрелял е Glock 48
НО !!!
С боеприпаси Black Mamba (нямам под ръка в момента други 100 gr да видя как ще е).
Например със 124 gr не е добре.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 21:06       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Dorssay написа:
Но ти може би имаш предвид за спорт .. или не знам.

По едно време наистина имаше една отвратителна/ дефектна партида... и са налице каталясали пищови по вина И на стрелеца. Не усети, че куршумът не е излязал/ се е заклинил в цевта... презареди/ изкара гилзата и вкара нов патрон в патроника... и заминА цевта като набие куршум връз куршум.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 21:09       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Dorssay написа:
ISD-то пробиват пазара от около година време с MaxxTech 115 gr в 9х19 , босненски. Но .........

В 9х18 до момента не съм срещал по-добър боеприпас от Fiоcchi.

Босненските, за фабричен боеприпас, ме накефиха максимално... фиочито ми иде малко силно за дрилове/ там съм с S&B... но за носене си е екстра. Глок си обича по-силните заряди. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 21:25       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2011, 10:45
Мнения: 268
Местоположение: София
Дони Браско написа:
Патрони от Герена
Дони Браско написа:
След един барабан нагара е като от стотици патрони!!! Едвам го изчистих.

Потвърждавам. Явно съм стрелял с патрони от същата партида. Няма такава мърсотия. Бахти чистенето след 50 патрона. Имах чернилка по ръцете :evil:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 21:59       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2011, 10:45
Мнения: 268
Местоположение: София
ubboto написа:
там съм с S&B... но за носене си е екстра

Тия никога не са ми били фаворит и ги отписах за носене през 2013 след тая случка на Герена


Прикачени файлове:
DSC01039.JPG
DSC01039.JPG [ 205.75 KiB | Прегледано 5848 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 22:06       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Колко и да цапа даден фабричен боеприпас, сложна работа чак да ти сцепи цевта/ спука слайда. Да, всеки в днешно време пЕсти, особено при ширпотребите... но Глок вече просто се оливат с издънките при най-новото си производство! Или поне това, което иде до БГ пазара.

п.п. Скромно лично мнение, с което не ангажирам никого с нищо... нямам нито нерви, нито желание да споря с когото и да било, за каквото и да било.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 22:16       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
icopico написа:
С цялото си уважение към вас искам да ми кажете , колко от вас имат пета генерация ?
Аз имам G-5 MOS SET . До момента имам повече от 800 изстрела и не виждам проблем ! Дори мога да кажа , че всичко си олегна и стана по-добре !
Имал съм , четвърта и трета генерация и съм готов да споря и да докажа , че на пета генерация покритието е по - добро !
Що се отнася до настрела има още "боб да ям" .
Скоро ще му сменя мерните прибори , ще му монтирам един бързомер и ЗА МЕН става перфектен !
А ако нямаше пета генерация има трета и нищо друго . живи и здрави !!!
Фокус и добра стрелба !


Прикачени файлове:
viber_изображение_2020-06-23_22-47-59.jpg
viber_изображение_2020-06-23_22-47-59.jpg [ 95.98 KiB | Прегледано 5823 пъти ]

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 22:18       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Ето и цевта . На дневна светлина ще са по-добри .


Прикачени файлове:
viber_изображение_2020-06-23_23-11-02.jpg
viber_изображение_2020-06-23_23-11-02.jpg [ 108.67 KiB | Прегледано 5815 пъти ]

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 02:21       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
Това си е "характерна черта" на Ген 5, не съм виждал някой който да не износва това покритие, но не съм и виждал това да влияе по някакъв начин на функциониране или точност.
Това е моя Г45 - 3696 изтрела до сега, 30бр 124gr JHP, 20бр 124gr +P JHP, 10бр 115gr Тула steel case, останалите са микс 115 и 124gr FMJ от възможно най-евтините brass case до които мога да се докопам.
Чистене и смазване на 500-600 изтрела, веднъж e тестван на 900 изтрела без чистенe и смазване. Като цяло докато всеки път когато натисна спусъка стреля, нямам проблем и ми е все тая как изглежда вътре :D

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 13:28       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Modular написа:
Това си е "характерна черта" на Ген 5, не съм виждал някой който да не износва това покритие

E, добре де... Щом се износва едва ли не от изваждането от кутията, защо въобще го слагат тогава?! :roll: ...това "покритие"... :DD
За красота ли е, за какво е... За мен е пълна простотия да сложиш една боя, дето пада след прострелката още... И даваш повече пари от другите полимерни пищови! Щото е Глок...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 13:35       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
TheWhiteMan написа:
Ако Мерседеса е G Class и го изкараш на реален оффроуд.. не след 800, а след 8 км ще е надран целия. Но ако не го правиш, следва логичният въпрос: "За какво ти е този Гелик, щом няма да му ползваш истинските възможности - да го караш по магистралата?? Или до някое лъскаво кафене? Пфу.."

Въобще не говоря за това! Ама всеки защитавайки тезата си, намира оправдателни изречения... Има много други полимерни пищови и не само, на които след 800 изстрела не им се лющи боята като ръждива арматура! И не се пишат че са "Перфекшън"... Айде малко по-сериозно с рекламата и цените!
ПП. Фен съм на Глок...! ;) Но не ми пречи да пиша реално...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 13:46       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
такива драми за пищофче (тип сапунерка) за 1000лв средно :DD

чак ... сега разбирам защо не смеят да гръмнат с АРка за 5-6000лв ... ами ако нещо се надраска или изцапа ? :shock: :roll: :DD :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 13:56       Заглавие:  Re: Glock Gen.5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Знаеш ли, хич не ми пука за нещо което се купува с пари! Но, въпроса е принципен! Перфекшън, цена (колкото и да е, става все по-скъп с всяка генерация, а качеството пада, и е по-скъп от подобни... Защо?), имидж на бенчмарк в полимерите... Това дразни по-скоро, лично мнение!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 284 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer