logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:25




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 278 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Следваща

Колко тежък 9х19 за самозащита?
105gr.
6%
 6%  [ 6 ]
115gr.
7%
 7%  [ 7 ]
124gr.
32%
 32%  [ 33 ]
147gr.
55%
 55%  [ 57 ]
Общо гласове : 103
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2021, 19:35       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Филипе, въпросите ми бяха насочени към конкретен субект, колега - ЮРИСТ от форума! Ти първо се включваш в чужда дискусия с общи приказки и алабализми, и второ - с твоето тролене и спамене темата или ще стане нечитаема, или модераторите ще я заключат.

На база своите лингвистични и юридически познания, правилна или грешна, аз съм си извел своя теза относно законовата дефиниция "боеприпас с експанзивно действие" и проекцията й върху боеприпасите от реала. Като считам, че мнението на юристи по въпроса би било далеч по-интересно и полезно на аудиторията.

andrei p226 R написа:
Напротив, о след измененията на ЗОБВВПИ (Обн.ДВ брой 37 от 07.05.2019г.)., в Допълнителните разпоредби на ЗОБВВПИ си има ясна и точна легална дефиниция на понятието ,,боеприпас с експанзивно действие", а именно: )

Геле той юриста се е изказал много ясно! Ти се опитваш да му промениш мнението на база техническа аргументация за която нямаш компетентност.
Е що да не коментирам!?
какво повече да каже Андрей!?

а това "чужда дискусия във общ раздел на форум!?" е стига де... чужда е ако е лична...тука може да пише и тетка...лингвистично защо да не се изкаже

и нека не се обиждат юристите...на "Техническа неграмотнст" така трябва да е ...Андрей не бива да може и да знае как да си смени свещите на колата.

какво да каже юриста тука техничски по същество...да знае физика на твърдо тяло...деформации съпромат да учи...е!?

Не! Чете законите и се бори в съдебна зала и печели...и си плаща на майстор за свещи...за експертиза в съда и так дале

в случая техничски текста във формулировката е изряден...това е цялата работа...ама лингвистично трябвало да е целия проектил, а не диаметъра му...е деби и софистиката - ако и вкараш раневи канал в закона форми и прочие ...именно ще блокнеш работата на юристите...

ubboto написа:
Опитах с учтив тон да те помоля да спреш да тролиш и спамиш, но щом не вдяваш и/ или не ти пука - аз вдигам ръце! :-)


тролене е когато нещо е извън темата...така обяви и че тролим по казуса с Каябата...
нещо което неразбираш или не ти аресва и се коментира и е по темата не е тролене!!

ти може да казваш тука на хората "кратунковци" и като те почна търсиш модовете...леко леко...като предизвикваш поне се бии с аргименти, а не да пискаш тоя да спре или оня


Последна промяна Poseidon на 17 Сеп 2021, 19:46, променена общо 4 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2021, 19:39       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Геле той...

Опитах с учтив тон да те помоля да спреш да тролиш и спамиш, но щом не вдяваш и/ или не ти пука - аз вдигам ръце! :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2021, 00:24       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
какво да каже юриста тука техничски по същество...да знае физика на твърдо тяло...деформации съпромат да учи...е!?


Окей, пробвай сега да коментираш по същество, без да се отплесваш в "ад хоминем" аргументи. Тезата ми по точки на база цитираното от ЗОБВВПИ: "КУРШУМ, СПЕЦИАЛНО ПРОЕКТИРАН ДА СЕ РАЗШИРЯВА ИЛИ ФРАГМЕНТИРА."


1.) Граматическо тълкуване на правната норма, което предшества логическото, и има за цел да изясни езиковия й смисъл: Синтактичната позиция в изречението, която се заема от думата, описваща ситуацията, се нарича позиция на сказуемото. Участникът в ситуацията, който се свързва смислово с цялото глаголно словосъчетание, се реализира в синтактичната позиция, наречена подлог на изречението. Подлогът е главна независима част на изречението, на която се приписва предикативен признак чрез сказуемото. С него се означава вършителят на действието. Открива се с въпросите Кой?, Коя?, Кое?, Кои?, Що? Подлогът в случая ни се явява КУРШУМЪТ.

Сказуемото е главна зависима част на изречението, което приписва предикативен признак на подлога. Означава действие или състояние. Обикновено се изразява чрез глагол. Открива се с въпросите: "Какво прави?" и "Какво върши?" Сказуемото в случая е "СЕ РАЗШИРЯВА".

Тоест, за да отговаря на законовото определение за "боеприпас с експанзивно действие", куршумът трябва САМИЯТ ТОЙ да бъде СПЕЦИАЛНО ПРОЕКТИРАН ДА СЕ РАЗШИРЯВА. Сега, че "мъдрият" законодател най-вероятно е объркал ПОДЛОГА с ДОПЪЛНЕНИЕТО (специално проектиран да МУ се разшири диаметъра) - си е лично негов проблем!


2. ТЕХНИЧЕСКАТА СТРАНА: Разширението на твърдо тяло може да бъде ЛИНЕЙНО (промяна в една посока, дължина) или ОБЕМНО. ОБЕМНО РАЗШИРЕНИЕ ЩЕ ИМАМЕ ПРИ ЕКСПЛОЗИВНИТЕ КУРШУМИ (те за това са и специално проектирани :-) ).


.... но ПЛАСТИЧНАТА ДЕФОРМАЦИЯ при даден куховърх проектил при проникване в жива цел НЕ Е ВСЛЕДСТВИЕ НА РАЗШИРЕНИЕТО НА САМИЯ КУРШУМ, сорЕ! 8)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2021, 08:52       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Проблемът в това, патрон с куховърх проектил да попадне в обсега на дефиницията за "боеприпас с екзпанзивно действие", е употребата на основния спомагателен глагол "СЪМ" от страна на "мъдрия" закондател в съчетание с "РАЗШИРЯВА", а не "ДЕФОРМИРА" да речем.

"СЪМ" означава наличието на някакво състояние, равнозначност между подлога и именния компонент на съставното именно сказуемо; съществувам, знача, представлявам. И в комбинация с "разширява", състоянието на разширение трябва да го търсим в подлога, а именно в КУРШУМА!

Оттам, посочихме какви са разширенията на твърдите тела - ЛИНЕЙНО и ОБЕМНО. А вече дали и доколко един куховърх проектил примерно СЕ разширява линейно или обемно при проникване в жива цел - е друга тема!

Ако ще използваме "се разширява", то насочеността трябва да е не към ПОДЛОГА, а към ДОПЪЛНЕНИЕТО - специално проектиран да МУ се разшири еди какво си (примерно диаметъра).

Да се опитам да го обясня по-простичко, ще дам следния пример:

1.) "Уят СЕ разширява." В този случай "уят" се явява подлог, и състоянието на разширение трябва да го търсим в самия него. Да, майката природа специално е проектирала УЯ да се разширява.

2.) "На УЯ ми МУ с увеличава диаметъра." Диаметърът вече се явява ДОПЪЛНЕНИЕ, което ако не е изрично обвързано с разширението на УЯ, то може да се разглежда в контекста и на деформация. Инак - няма как! :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2021, 09:30       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Колкото и да говорите глупости или да се аргументирате на тема технически или граматически понятия, фундамента на нещата се свежда до това, което е чоплено в темата за неизбежната отбрана. Или както Дред ви каза...

JDredd написа:
Простреляш ли някого и стигне ли се до съд по този повод - изгорял си по подразбиране, независимо от вида на използваните куршуми.


Това в "дебелите книги" е описано като безнадеждна ситуация, защото да решиш един проблем (в случая що е то експанзивен боеприпас и т.н), който е част от друг, по-голям проблем (този с НОт), няма как да очакваш разрешение на големия проблем.

Та когато резнеш някого, може би една малка част от проблемите, които ще имаш, е с какъв точно куршум си го резнал.

И то проблема не в това дали си убил някого или не, а защото е с ОО.
Щото както се вижда, да убиеш някого с колата надрусан, пиян или комбинация от двете, не се смята в БГ за особено голямо престъпление.

Щом за 6 убити с кола дават 12 год, средно по 2 на човек.....
Ако бяха 6 застреляни с ОО, със сигурност щеше да е доживот.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2021, 10:07       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Според мен няма точно как някой да каже колко грейна да е куршума .
Единствено и най-важно си остава това изстрелът да е точен и навременен . Но ако трябва да избирам ще взема напомпан , бърз куршум (холоу-поинт).
Скоростта на проектила е от съществено значение . Преминавайки през тялото проектил с по-висока скорост създава по-голям хидростатичен шок .

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2021, 10:32       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Роска, Дред го е написал точно по адвокатски с израза /стигне ли се до съд/
показах пример при който НЕ се стига до съд...
и е ИМЕННО това което е имал предвид законодатела :
неизбежна отбрана е:
откриваш огън по време на нападението и КОГАТО ОЩЕ не е приключило и ако нападението е с ОО то НЕ се стига до съд!!! ето пак
http://old.segabg.com/article.php?id=170388

а не да стреляш в гръб ако те стрелят и побегнат...и така нататъка хиляди опции...е няма как да ребриш с валтера ако някой те псува или заплашва или даже удари...
са даже удар с юмрук тояга може да е опасен и ако отговориш с валтера ВСИЧИКО се преценява по делото...ми шанс нямаш верно е...ама и за такова нещо не се лежи...Лисичков но плати ебати парата обезщетение


израза "стигне ли се до съд" също означава ако те хванат...та АКО не те хванат кой е ефективния 9мм разбирайте и така темата като се отплесвате с тези съдилища...
не е това темата за съда и прочие...

тоест ние тука не разглеждаме това, а ефективноостта на проектила 9x19 спрямо тегло и разклонението що е забранен боеприпас - това може да ти докара санкции при проверка!

ТОВА се коментира ... Включете се адекватно!
Геле горе ми събра очите и ми трябва време да си преведа написаното...


аз писах назад 147 грейна флат нос ФМЖ в 9x19 e оптимал според мен за всички неща...от куче 3кила до човек и прасе 200 кила...

а за пласиране на точен изстрел и какво значи това и колко требва пауер...ами с ето флоберка в 400 кила говеда...пада като отсечено...
https://www.youtube.com/watch?v=F2oI4ei6NWc


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2021, 10:43       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Не мота да ви разбера кво се чепкате за неща които не зависят вас - закони, технически търкования … бля бля …

Колко от вас са виждали FMJ проектил, (в случая говоря за 9х18 и 9х19) изкаран от човешко тяло при аутопсия, как и до колко си променя формата?!
А .22? … да не изреждам всички масови калибри …
Законодателя и форумното тяло (с леки изключения) се оформят като буквоядни коне с капаци …

Аз “гяля” със 124грн, но до тази година. Като ги “изразходя” минавам на 145грн FMJ/FP


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2021, 10:52       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
tojito написа:
Като ги “изразходя” минавам на 145грн FMJ/FP


одобрявам! правил съм екперименти /не с хора/ и не само с железа...това е оптимала в 9x19 и съобразен със закона де... не може да излизаме от тази рамка все па....
и не да сме буквояди ама все пак по закона се водиме... иначе то става малко я да питам за незаконното рязано чифте дето съм скрил в мазата с какви патрони да лупам...а за крадения валтер дали да ползвам холол пойнт че ми засича малко с тях :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2021, 11:25       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
откриваш огън по време на нападението и КОГАТО ОЩЕ не е приключило и ако нападението е с ОО то НЕ се стига до съд

Фил, къде се връщаш 20 год. назад бе човек?

Първо, виж кое е отбраняващото се лице.
Второ, тук говорим за наемен убиец.
Трето-20 год. назад.

Сегашната алабалистика относно типа на куршума е само още една възможност законово да те отебат.

Така че не споменавай кой с какво е нападнат и как се е защитил. Сопа в ръцете на някой е 100 пъти по-опасно от нож в ръцете на някой филмаджия. Да не говорим такива дето вадят газеняци. Вади го, ти го резнеш, и отиваш в дълбокото.

Затова за мен е абсолютна простотия някой си дето ходи с държавна охрана да определя как раята да се защитава и какви боеприпаси да ползва.
Нали ако ти искаш да убиеш някой, ще има ли разлика да го гръмнеш със "законен" куршум или с ХП?

Пак отиваме в законови глупости - някой си те напада може би и да те убие, а ти да мислиш с какви куршуми да бъдеш, и ако си с неразрешени, директно падаш в канала, без значение ситуацията.

Дето вика колегата на делото ще кажат, че той се е въоръжил с 1911 щото иска задължително да убие като гръмне, а не само да го рани.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2021, 12:19       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Миналата седмица видях готово разрешително за закупуване на боеприпаси …
Тия от фирма КОС Тоа път избиха рибата … и това са хора, които трябва да знаят, спазват и прилагат Закона който търкувате …
Давам пример:
- карабински патрони 100 000бр
- бойни патрони 100 000бр
и т.н.

А ми дайте дефиниция по Закона какво е “карабински” и какво е “бойни” патрони?
Никъде не беше отбелязан също така и калибъра на въпросните патрони!

И очаквате тия хора, да знаят каква е разликата между видовете проектили?! Ако е така, това си е направо смешно


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2021, 13:59       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Не мота да ви разбера кво се чепкате за неща които не зависят вас - закони, технически търкования … бля бля …


И да се сплеска 9х18 вследствие на удар в по-масивна кост - тази деформация не е специално проектирана. Не се чепкаме, а аз зададох два въпроса (казуса) на Андрей. И не е бля, бля, а това е важно...

... не щото утре някоя серьожка може да се пробва да мисли: "Т'ва с дупката е забранено" (сериозно, покажи ми къде точно го пише в закона!!!)... а че в случай на евентуална употреба, някой съдебен съставм може да почне да го тегли на УМИСЪЛ (това никой не може да ти го гарантира), а там вече - нещата стават сложни и скъпи.

Чепкането иначе беше с кратунковците, докато поправката още беше в работния си вид... сега вече, можем единствено да четем и тълкуваме ЗАКОНА! Наскоро си спестих едно плащане от 1,5К (сумичка за мене), щото законът го позволяваше... да, адвокатът оформи документално нещата, но идеята си беше моя.

Както и да е, по същество... аз съм прокурор, и реша да се хвана за "ГОЛЯМАТА РАНА" (брутално безумна формулировка, както и откъдето да го погледнеш!!!)... коя рана е по-голяма, входната или изходната?! Входните рани са еднакви... но при ФМЖ-то има и изходна рана, докато при куховърхия куршмум такава се наблюдава в редки случаи (ако не сработи експанзията) ... следиш ли ми мисълта... ооо, ти си стрелял ФМЖ-та - куршуми, които правят големи изходни рани, аз виждам в това УМИСЪЛ... и оборотите на твоя брояч почват да влизат в червения сектор. Давам ти го за пример просто, ти си си прав и спокоен за себе си... а аз използвам буквата на закона, за да те шибам през гащите, и да те прибера парите! А стигне ли се до там, знаеш... всичко с каква цел се прави.

Затова не е окей законовите предложения да се ФОРМУЛИРАТ от кратунковци... да, дай си предложението... но при една формулировка, където ПОДЛОГЪТ е объркан с ДОПЪЛНЕНИЕТО, нещата стават забавни... щото преди логическото, първо ти иде ГРАМАТИЧЕСКОТО тълкуване на правната норма, и Близнашки ще ти го каже.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2021, 15:49       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
а там вече - нещата стават сложни и скъпи


:tu:

И аз това се опитвам да кажа....Нещата се правят така, че винаги да има нещо, за което да те барнат и все да си извън закона или някой да може така да си го тълкува.

Затова и казах, че фундамента е сбъркан, и оттам нататък няма какво да се разисква някаква еквилибристика с езика или с граматиката.
А е просто - ползвал си ОО при самоотбрана, да приемем, че не си превишил, и точка. Ама с какво си го стрелял, да няма значение.
Сега - даже да се реши, че няма превишаване, пак може да го отнесеш щото си ползвал "неправоверен" куршум :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2021, 16:09       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rosen71 написа:
И аз това се опитвам да кажа....Нещата се правят така, че винаги да има нещо, за което да те барнат и все да си извън закона или някой да може така да си го тълкува.

Затова и казах, че фундамента е сбъркан, и оттам нататък няма какво да се разисква някаква еквилибристика с езика или с граматиката.


Що са касае до фундамента, никоя власт в никоя държава (един шериф пролет на прави) няма как да позволи на раята да се разпаше, и да почне да защитава някакви си там ценности с орУжие в ръка... ролята на раята е да я стрижат и доят, а понастоящем и да я дупчат... че популацията по Земята нещо много се повиши.

С езика и граматикатата, това не е еквилибристика... а ГРАМАТИЧЕСКО тълкуване на правната норма, което ти предшества логическото. А че някой е объркал ПОДЛОГА с ОПРЕДЕЛЕНИЕТО... това няма никакво значение, както няма никакво значение и кой какво мисли - вече се гледа и тълкува единствено това, и то ПО НАЧИНА, по който е записано в закона!

Използвайки като аргумент "голямата рана", доказах ли, че и ФМЖ-то също може да се тълкува като "боеприпас с експанзивно действие"?! Хайде някой аргументирано да ме обори! То затова подобни турбо глупости нямат въобще място в подобна формулировка... но щом вече са там - е хубаво да се имат някои неща предвид.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2021, 08:45       Заглавие:  Re: Колко тежък куршум 9х19 за самозащита?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Мдаа..четох лингвистичните уточнения на Геле цяла нощ...
според мен при така написаната дефиниция за екпанзивен боеприпас ...наистина може да му изслушат в съда аргументите ако да речем е злонамерен прокурор..
а именно че ФМЖ е експанзивен защото задната рана била по голяма от предната....от което следва че обвинения е стрелял с умисъл с ФМЖ...
и съдията ще отвори да прочете дефиницията написана тук от нас и приета от правна комисия в Парламента едно към едно с дребни стилни поправки и...и ще изгони Геле от съдебна зала...

а прочете ли съдията техническите му тълкувания ...може и да го задържат - ще се усъмни в дипломата му дали не е фейк...щото преди да си юрист требе да имаш средно, а преди това требва основно , а ако си с фалшива диплома за основно...то това е престъпление и нещата ще се запекат яко


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 278 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ztavi и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer