logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:26




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2021, 21:46       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Тя костилката е спряла, но нали все пак е добутана дотам от едни барутни газове - какво се случва с тях?! Изчезват, или някъде нещо натискат?!

затова в кинематиката не се разглеждат причини за породените сили а самите сили...

имаме сила упражнена на дъното на куршума и на челото на затвора...
а как товари стените на цевта налягането...как е излязнал газа не ни интересува...
прави се за максимално опростяване за да се разбере движението на елементите и на механизмите...
вече в реални условия като има триене като има деформация ...като се случи така че налягането расте с пик който самата цев не издържа се случват други процеси.../ да речем вместо барут се сложи нитроглицерин

тоест теоретично системата няма причина да не презареди /според мен/ ...практически трудно ще бъде поставена в такива условия...
само с тестване може да се реши този спор...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2021, 22:18       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
имаме сила упражнена на дъното на куршума и на челото на затвора...
а как товари стените на цевта налягането...как е излязнал газа не ни интересува...


Наптротив, точно в това червеното е заровено кучето! Нагнетените барутни газове (при заклинил проектил) успяват някак си да минат между уплътнената по патронника гилза, директно натискайки челото на затвора, и пак не могат и на сантиметър да разделят цев от блок (дори и на извадена възвратна пружина)!

Та, чекай ти да ти избутат блока едно 10 санта назад, за да може системата да презареди!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 27 Ное 2021, 22:20, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 11:59       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
точно в това червеното е заровено кучето!

Кучето е заровено в това, че долния цитат ти не го коментираш...е направи опит, че ТТ било свободен затвор...научи че не е ...и толкова...
въпроси ...въпроси безспир...къде ше отидат газовете...е питай Дорсея къде ше отидат
вместо да го питаш НЕГО СВИДЕТЕЛЯ ти ме питаш мене, дето се потим да покажа теоретично, че това не е фантазия
Дорсей написа:
Преди като се замислих , само ТТ-то презарежда винаги , както и да изсъска патрона , енергията стига да презареди блока и да вкара нов патрон. А проектила от предния си стои някъде по цевта.

не можа да разбереш нито да ВИДИШ и това
https://www.youtube.com/watch?v=MA52Qzn ... e=youtu.be

А реално Дорсея да чака някакъв си подобни случай със зле съхранявани патрони...ше чака колкото да се удари повторна шестица от тотото...
затова начина е да отсипва от барута на нов патрон назад и да тества /описах назад как и така е и правил ССГ/ ...ама било опасно...и безброй глупости на невежи четеме...
нали гръмва само тестовия с намален заряд и гледа дали презарежда...кое е опасното?
разглобяването или влагането на куршума в нова гилза?
опасното е ниския левел на мозък в темата ...ама нейсе

На всичко отгоре Дорсея говори че ВИНАГИ презарежда със изветрял патрон!
тоест няма нужда да тества с намалени заради доколко разбирам и просто трябва да изчака да дойде някой подобен...

това ВИНАГИ чак мен ме смущава...няма как да е винаги...или не е видял как стрелеца презарежда ръчно...
или нещо се заблуждава много яко...

ТОЕСТ или той не е в час и аз с моите теории или останалите тука...като ти си вожд направо на вечно неразбралите...
е ЖИВ и здрав е човека тела му го имаш ПИТАЙ ГО...що меляш тука толкова неадекватност не знам


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 13:14       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
На всичко отгоре Дорсея говори че ВИНАГИ презарежда със изветрял патрон!
тоест няма нужда да тества с намалени заради доколко разбирам и просто трябва да изчака да дойде някой подобен...

ТОЕСТ или той не е в час и аз с моите теории или останалите тука...като ти си вожд направо на вечно неразбралите...
е ЖИВ и здрав е човека тела му го имаш ПИТАЙ ГО...що меляш тука толкова неадекватност не знам.


Колкото и да се напиняш - не можеш да ме вкараш в интрига с Дорсей! А и ако видиш какви неграмотници като СТРЕЛЯНЕ ходят при него - ще разбереш! Това трябва да се гледа постоянно в ръцете какви ги върши, за да не нарани както себе си, така и инструктора! Също така, не Дорсей лично е стрелял с въпросните "тетаци". И, да, и на мен ще ми бъде изключително интересно да видя на живо или на видео, как ТТ-33 презарежда със заклинил в цевта проектил!


Дотогава, чисто теоритично, предлагам да спорим с УЧЕБНИКА!

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 13:53       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Горе автора Бачев разглежда как влияе надулник на отката на цевта /забавен октат/
има различни изследвания наши и световни...
ето изследване което решава дали системата ТТ проектирана да работи с 762 може да работи с 9мм ...може
http://conf.uni-ruse.bg/bg/docs/cp12/2/2-4.pdf
после разглеждат това - при халосните пак как имаме импулс 1 грам газ изтича с 300м/с примерно
Цитат:
Съществуват системи огнестрелно оръжие, които работят с безкуршумни
патрони (газови, халосни) [1]. При тях веществото, излизащо от канала на цевта, е в
газова фаза и е пренебрежимо малко - около един грам, затова балистичният
импулс се измерва експериментално [5], чрез количеството на движение на тяло с
известна маса 3 (фиг. 4)


но не е темата да следим всички изследвания ...тука имаме нещо конктретно.

Показвам горното педеефче за да видите авторите:

Цитат:
Доц. д-р инж. Рачо Рачев, Катедра „Машиностроителна техника и технологии”,
Технически университет - София, филиал Пловдив, тел.: (+359) 895-587 219, е-mail:
rrachev@mail.bg
Гл. ас. инж. Деян Желев, Катедра „Механика”, Технически университет - София,
филиал Пловдив, тел.: (+359) 892-231 390, е-mail: hidro_eood@abv.bg


имаме два мейла...ако прецените че са компетентни да ги питаме ли по пощата дали може да презареди барауниг при скуиб?

или да оставиме теорията и да чакаме ФИЛМ?

Иначе не е интрига да те карам да коментираш пост на Дорсей...
нещо повече е !
Задължително е ...понеже като ме изкараваш мен луд тука...излиза че нямаш смелост да го кажеш това на Дорсея...
няма нищо страшно - възможно е и аз и той да бъркаме...само Бог е абониран за истината


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 14:03       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Също така, не Дорсей лично е стрелял с въпросните "тетаци".


като не е стрелял лично би требвало цитата да е така с това в червеното добавено

Дорсей написа:
Преди като се замислих по спомен от това което са ми разказвали местни стрелци или тези зад които аз бях и не помня дали не са дърпали блока ръчно , само ТТ-то презарежда винаги , както и да изсъска патрона , енергията стига да презареди блока и да вкара нов патрон. А проектила от предния си стои някъде по цевта.


така написано долу само баба Ванга ще включи, че не е стрелял лично, а преразказва преразказ или стои на 3 метра зад ентусиаст , който нещо чепка по ТТто и цевта припушва

Дорсей написа:
Преди като се замислих , само ТТ-то презарежда винаги , както и да изсъска патрона , енергията стига да презареди блока и да вкара нов патрон. А проектила от предния си стои някъде по цевта.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 14:12       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Изображение

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 14:22       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
От русенския ПДФ, това е изводът:
Цитат:
От анализа на направените изчисления може да се направи извода, че по количеството на движение на куршума на патрон за огнестрелно оръжие може да се оцени работоспособността на метателния заряд за работа на механизмите за презареждане на оръжието.


На мен в общи линии ми стана ясно за какво иде реч, но нека и инженерите да се изкажат! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 14:46       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Задължително е ...понеже като ме изкараваш мен луд тука...излиза че нямаш смелост да го кажеш това на Дорсея...
няма нищо страшно - възможно е и аз и той да бъркаме...само Бог е абониран за истината.


Първо, никога никъде не съм те изкарвал ЛУД - точно обратното, ТАРИКАТ си, макар и на дребно. Що се касае до отношенията ми с Дорсей, приятелите, без значение кой от двамата греши - никога не се изправят един срещу друг публично! Ако имам нещо да му кажа - ще отида при него, и ще му го кажа ЛИЧНО.

Къде е ИСТИНАТА вече, Бог е най-отгоре, да, но между него и мене има коскоджамити инженери и оръжейни конструктори. В последната снимка от учебника на г-н Бачев (ако нарушавам в случая нечии АВТОРСКИ права - моля за извинение, ще си платя глобата !!!), пише следното:

Цитат:
В началото на движение на цевта, под действието на силата на налягане на барутния газ, СКОРОСТТА Й Е РАВНА НА НУЛА.


А вече в една формула, като умножаваш по НУЛА - крайният резултат ще бъде един и същи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 15:01       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
добре добре...да пишеме ли запитване до моите доценти...или ако не ги признаваш да пишеме до Бачев с конктретното питане в темата...заеби ги останалите теории...
дай контакт на Бачев все пак...
не бива да се бърза обаче...ще намерим и руски и англоезични технически доценти ще питаме и тях...

дайте некои университети за топчии руски и американски Масачузетс става ли? ше намеря някоя катедра там да питам
но не и преди да одобрят ВСЧКИ въпросния автор дето ше питаме...щото после нали...няма да се признае отговора...
никаква теория няма да се признае всъщност тук

с тебе обаче ще направя един облог - АКО се покаже все пак видео с презареждане - няма да се одобри...
ще четем пак:
- Каквото имах да казвам го казах...кои сте Вие ? :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 15:09       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
На някоЙ са му привършили книжките за оцветяване, та се е пресегнал до другия рафт, ма там такива като за него нямало.

И да каже пак за краставицата, ако може, нали?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 15:22       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
kcv написа:
На някоЙ са му привършили книжките за оцветяване, та се е пресегнал до другия рафт, ма там такива като за него нямало.

И да каже пак за краставицата, ако може, нали?


След толкоз трансгалактически глупости, които написа по-назад в темата, да продължаваш да се обясняваш и да ги завърташ нещата на лична основа (свършили книжките за оцветяване, та посегнал към други книжки) - тук и медицината е безсилна!

Опитах се да обясня някои принципни положения така, както съм ги схванал аз - не, не е така, ти инженер ли си?! Ми, спорете директно с оръжейните КОНСТРУКТОРИ тогава, господа! Имаш горе формули - нали си инженер, докажи, че конструкторите бъркат!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 15:25       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
добре добре...да пишеме ли запитване до моите доценти...или ако не ги признаваш да пишеме до Бачев с конктретното питане в темата...заеби ги останалите теории...
дай контакт на Бачев все пак...


Ма питай ги, бе, Филипе - кой те спира?! Ще ми е врло интресно как г-н Бачев ще ти отговори с нещо по-различно от това, което той лично е написал в учебника. :DD Да сложим и по една "стоянка" на масата какъв ще е отговорът, искаш ли?! :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 15:28       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ето малко чужда литература прикачих в постинга за теория по разчет и конструкция на ОО - Алферов В. В.

за обща култура ... който му интересно нека прегледа...в зимните месеци е сега и като стане виното де...

п.п.
питам който кажете по казуса в темаtа , но САМО ако опонентите го приемат за меродавен капацитет...тоест всички ще признаят отговор от Бачев...ти му намираш контакта и аз питам...
контакт негов нямам...
а може и тези двамата доценти горе да питаме...
Алферов няма как починал е...
нищо и никой няма да питам преди това...щото те на Дорсея не му верват, а чакат видео...на некъв си доцент ше верват дето пише некви букивчки x y z и прочие безсмислици :angry:

"Аз казах каквото имам да казвам!" Кой е Дорсей...Кой е Алферов...кои сте Вие ? ахаха БГ чугуно бетон! вярвам само на себе си и ако е нещо русенски лекар без специалност ... може...


Прикачени файлове:
alferov_v_v.pdf [9.41 MiB]
77 пъти


Последна промяна Poseidon на 28 Ное 2021, 15:38, променена общо 1 път
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 15:36       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
ubboto написа:
..., докажи, че конструкторите бъркат!


Не е нужно да доказвам, че конструкторите бъркат, защото не е така.
Но, че ти бъркаш, и то основни понятия, няма също нужда да го доказва който и да било.
Щи го кажа с думи прости, за да го разбереш - Не ставаш за тия науки, скъпи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: SVIREPIY, Viceroy, Ztavi и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer