logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:26




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 23:41       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
А какво общо има със стрелянето тази тема, бре Геле?
ми в който американски форум да постнеш това видео назад ще срешен опонент като в цитата долу това е местния Тоджито...
https://youtu.be/suJDhy98BR8
на всичко отгоре ще помеля лично аз пенсионера на 52год почти всички служители на НСО в първи бърз изстрел ...
да покажа ли видео или ше я караме на доверие? PDT_Armataz_01_26

Цитат:
Yes, a squib will cycle the slide, I was shooting with my nephew and he was shooting his police service .40 cal and it cycled a round up behind the squib projectile still sitting just inside the barrel. Lucky for him the slide wouldn't go all the way forward because the nose of the next round was hitting the back of the squib projectile. Because it was his service weapon, he took it to the police armorer to have the squib removed. Also these were police dept. provided target rounds.


We were shooting at a distant target, myself and another nephew were standing right at each shoulder to get an idea of the drop on the round. I didn't miss any moves he made. This may just be the one and only event in the world where this occurred, but I doubt it. This was a first hand witnessed event, no slight of hand took place. So please, if anyone else out there has ever had a squib load cycle the slide and at least try to load a round into the chamber, speak up. Someone cue the crickets, cause no one is gonna answer. Lol


Последна промяна Poseidon на 28 Ное 2021, 23:47, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 23:47       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
А какво общо има със стрелянето тази тема, бре Геле?


НищУ! И същевременно много! Щото ако не анализираш адекватно какво точно се случва в контекста на онова, което искаш да постигнеш - никога няма да стигнеш на ТОП нивата, които американците ги задават (не аз)! И се почва едно безсмислено дърлене - ма дриловете, ма този дето ги споделя, ма на баба ти фърчилото! Ми, погледни се първо ти какъв левак и смешник си отстрани - и тогава тръгвай да приказваш! Елементарна логика, не ли?!

За другото, пределно си наясно за какво говоря, но се правиш на улав в момента. Като се напълни една тема с плява - това отказва както читателите, така и онези, които знаят и могат да споделят нещо смислено и полезно по въпроса.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 23:58       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
По темата, Дорсей сподели преди малко много интересен случай с негов колега. Много неясноти има по него, но ако го свалят по камерите, и излезе на видео така, както е описан на Дорсей - и моите представи за тези неща доста ще се променят!

Окей, постваме го хипотетично този случай тук за анализ и коментар. Дали пак няма да са нужни точно 2 страници с включвания на пеншъна-бързак и някой друг неудовлетворен чичак, мислещ се за голямата работа, темата пак да се засере?! Ми, както за стреляне вече нито пиша, нито споделям нещо - приключвам и по тези въпроси!

Драскай си на воля, да споделя Шейха снимки с пръстени разни, за да могат феновете му да въздишат колко е велик... в крайна сметка, щом това ви прави кеф - ми, окей!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 00:22       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
По темата, Дорсей сподели преди малко много интересен случай с негов колега. Много неясноти има по него, но ако го свалят по камерите, и излезе на видео така, както е описан на Дорсей - и моите представи за тези неща доста ще се променят!

Окей, постваме го хипотетично този случай тук за анализ и коментар. Дали пак няма да са нужни точно 2 страници с включвания на пеншъна-бързак и някой друг неудовлетворен чичак, мислещ се за голямата работа, темата пак да се засере?!

Пусни го това в нова тема в социално-психарския форум. Аз съм гарант да не пишат откачалки... а че сте бавни...е това е генетика..все едно да се сърдя на Природата, че не съм мускулест тип 2метра 90 кила


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 09:13       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
А тук, не стига че 90% са пълни леваци, които хал хабер си нямат за какво иде реч

ubboto написа:
Едва ли някой ще има нерви да прехвърля десетки страници с плява и напълно безсмислено дърлене, за да прочете нещо смислено по въпроса.

виж сега досега ти нямаш технически издържан пост в тази тема...всичко което си написал технически е плява...даже в учебника дето показваш е най смешно понеже ти показват, че съществува скорост на цев, но ти си меляш едно, но не е вредно това понеже пораждаш дискусия...включва се свидетел и я решава...

тук става още по-забавно ТИ и не само ти правиш на луд и свидетеля.../трима засега/ с допускането че на БИЛ ДРИЛ много бързо се сецало и нямало време да му кажат ОП да спре и ръчно е презаредил...

технически не можеш...ама и житейска ситуация пак не разбираш...три пъти гръмнал бързо колегата на Тоджито на 4тия пляк...е само МАШИНА като тебе няма да се смути и ще ковне и петия със същата скорост...
тц...реално след пляк следва леко стъписване и си има време да му кажат ОП ако някой го гледа...
точно поради това стъписване го поглеждат и му казват ОП...е ДАЛИ са толко улави да не помнят дали е презаредил ръчно!?

но е възможно и да нямат време за реакция стъписването не стига за предупреждение или то закъснява фатално и виждаме презареждане при скуиб с глок с оловняци /случая Тоджито/...за Дорсея се разбрахме че бърка във всичики случаи :roll:

в заключение пиши си...не пречиш, даже помагаш видно горе, но от тебе и Цоньо /с еднакъв принос сте в темата/ очакваме друго...150 кила от лежанка 10 повторения за 7сек и 6км бегом за 14мин...
за по-младите ви колеги двойно!
останалото оставете на нас

пак да покажа текста на Тоджито да не забравяте за какво става дума в темата :DD

tojito написа:
Не ми се чете цялото спам по темата ма и аз да се о*кам (Дан мъ забрай ти де :-D)
През пълноценният ми живот, изпълнен с гилзи и барути и т.н. лично с очите съм си виждал на два пъти забити един в друг куршуми в цеви:
1. Бургас, стрелбище “Капчето”, 9х19 “Глок” май беше Ген1 (не помня вече), някъде около 2009-2010. Патроните бяха релоуд, проектилите чисто олово. Колегата гръмна 2-3 пъти колкото да се разфърчи втечненото вече олово … стисна пак, чу се “пляк” и докато викнем се чу “бум” … пауза и “Б* си майката”
Заби ги два един в друг … не можахме да ги избием - натроши се оловото.
Но пък цевта се беше раздула малко след патронника. После КОС-аджията се бъзикаше с колегата, че май е искал да си направи пищова .40 :-D

2. Около 2008, 9х19 “Хеклер и Кох” МП-4 А4, пакистанец на автоматична ги заби 3 един в друг …
Нищо се не пръсна, сичко си остана цяло. След 1-2 месеца дойдоха едни момчета от “Х&К” и почнаха да цъкат с език, да клатят глави и да се чешат по теметата. След още месец пратиха снимка на надлъжно срязаната цев - 3те проектила си се виждаха съвсем ясно ква 3ка са си спретнали :-D Причината се оказаха мнооо гадни патрони


tojito написа:
ubboto написа:
tojito написа:
Правихме “Bill Drill”

"Бил дрил" се стреля за 2 секунди с ваденето, а на сплитове от по 0,20 сек. трудно ще се усетите, че трябва да викнете. Щом сте усетили, че има нещо не както трябва и сте понечили да викнете - почти сигурно е презаредил на ръка. Но, не съм бил там - не съм видял лично. :-)

Знам, че не се заяждаш ;-) Аз също :-)
За това писах, че стреляхме “Bill Drill май” ;-) и със сигурност нямаше презареждане на ръка


ако беше в час технически обаче /ти не си/ можеше да се направиш на луд че ТОВА за бургаския глок не си го видял
Тоджито написа:
Заби ги два един в друг … не можахме да ги избием - натроши се оловото

и да допуснеш, че първите два оловняка са пооловили цевта много дебело и е последвало кабум...
и това пляк дето са чули може да не е скуиб /но пляква леко само при скуиб/ но може и да е изплюл костиклата ама с малка скорост и да си е презареждане без заседнал куршум, но с много пооловена цев и кабум...
така само Дорсея и ССГ остават че са видели това което мислите че не са видели...иначе и Тоджито и става повечко


Последна промяна Poseidon на 29 Ное 2021, 10:25, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 09:47       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Филчо, незнам кой с какъв принос е по темата, но някой коментираше, че огнестрелното оръжие е като дизелов мотор ...е остава да ви питам кое е първото кокошката или яйцето опс за справка Жозеф Кюно и неговото творение.
П.П. Цевите на огнестрелното оръжие се правят с коефициент на сигурност х1,3 и се спрете с простотиите, защото имам бая случаи на т.н. " Тих изстрел"....

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 12:07       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Ако сте изчерпали рационалната част от темата, дали мога да питам, заседнал в цевта куршум на калашник (да кажем, заради кофти барут), може ли да се извади с халостен патрон или е по-добре да си се избива класически?
Под халостен, имам предвид, както армейския халостен, за който трябва муфа за презареждане, така и нормален патрон, на който е махнат проектила с инерционен чук, а барута е насипан обратно в гилзата.
Моля, не пишете какво виждате в сутрешното кафе, а само дали е правено така и какво се е получило.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2021, 19:58       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Днеска пребих от бой 3 броя ТТ-33: :DD

https://www.youtube.com/watch?v=H01BhGhl5Yw

При два от "тетаците" засечките бяха такива, че стрелбата с тях бе невъзможно да бъде продължена. Махаш, сваляш пълнител, дърпаш блок - гилзата на излазя. Третото ТТ-33 (вижда се на видеото), гилзата беше излязла от патронника - и него го насилих да продължи стрелянето. При първите два "тетака" от цевите им избихме празни гилзи (куршумите си бяха изстреляни). Дадох всичко от себе си да се получи коментираната по-назад засечка специално с ТТ-33, но не стана. Пищовите просто рачиха да не стрелят повече. PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2021, 20:44       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
:tu:

Това за сетен път показва, че стрелянето разбива по-лесно и по бързо стреса околкото писането. С удоволствие се посмях.

Всъщност миналата седмица се посмях и на мен самия. Стрелях Steel Challenge match и някои от моите .45 reloads излязоха по дълги и трябваше да цикля слайда за да продължа. След това колегите ми казаха, че са се басирвали дали следващия ми изстрел ще бъде засечка.

И все пак куршум не заседна в цевта - успех :-) :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2021, 16:43       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Това за сетен път показва, че стрелянето разбива по-лесно и по бързо стреса околкото писането. С удоволствие се посмях.

То ако няма FUN в тези занимания - значи бъркаш някъде! PDT_Armataz_01_22 ТТ-33, на базата на легендарния Colt-Browning, е едно наистина страхотно оръжие, правено за СТРЕЛБА С ЕДНА РЪКА (както впрочем са и револверите). На 10 метра, дублети-триплети си влизат бързо, точно и събрано и с една ръка. Инженерите впоследствие масово ги объркаха нещата, вкл. и стрелянето като концепция (изключителен превес да се дава на стрелбата с ДВЕ РЪЦЕ), в която няма нищо приложно на близки и пределно близки дистанции. Мощният боеприпас също ти е голям плюс за "меки" бронежилетки. През последната една година през ръцете ми минаха почти всички нови полимерки, които могат да се намерят в БГ - освен Зиг P-320 X5 (който е с ограничено приложение поради размерите си, за скрито носене - иде тегаво), другото за нищо не става! Но пък щом си имат фенове и клиенти... :-) Глок 43/43Х за мен на този етап са единствените два нови пищова с адекватна концепция. За стреляне отивам на 34-ка, а за носене на 43Х.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2021, 14:43       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
При първите два "тетака" от цевите им избихме празни гилзи (куршумите си бяха изстреляни). Дадох всичко от себе си да се получи коментираната по-назад засечка специално с ТТ-33, но не стана. Пищовите просто рачиха да не стрелят повече.


С какви патрони стреля ?
Значи , тука също имаме засечки когато използваме съвременни патрони 7.62х25 мм на S&B.
По мека ли е гилзата нещо , не знам , раздува ли се в патронника но изхвъргача изтърва и не може да я извади та избиваме ръчно.
Иначе с руски патрони (54 г.) няма проблеми.

А , използвам и да сложа тука видеото с Макаров-а (от днес дето ти го пратих, качих го и във фейса).
https://www.facebook.com/superror/videos/340004080895310

Заседна и презареди

Нещо ТТ-тата намаляха в последно време , но със сигурност до месец-два ще имаме зазесднал проектил и на тях , сега внимавам и ще снимам и тях да видя какво ще се случи.

:armed:

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2021, 15:05       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Dorssay написа:
ubboto написа:
При първите два "тетака" от цевите им избихме празни гилзи (куршумите си бяха изстреляни). Дадох всичко от себе си да се получи коментираната по-назад засечка специално с ТТ-33, но не стана. Пищовите просто рачиха да не стрелят повече.


С какви патрони стреля ?
Значи , тука също имаме засечки когато използваме съвременни патрони 7.62х25 мм на S&B.
По мека ли е гилзата нещо , не знам , раздува ли се в патронника но изхвъргача изтърва и не може да я извади та избиваме ръчно.
Иначе с руски патрони (54 г.) няма проблеми.

А , използвам и да сложа тука видеото с Макаров-а (от днес дето ти го пратих, качих го и във фейса).
https://www.facebook.com/superror/videos/340004080895310

Заседна и презареди

Нещо ТТ-тата намаляха в последно време , но със сигурност до месец-два ще имаме зазесднал проектил и на тях , сега внимавам и ще снимам и тях да видя какво ще се случи.

:armed:

Ако някои хаматьори ме четяха какво съм написл нямаше да се занимават да ми правят разни клипчета, но такъв е живота както казва Бащицата опс Бокич Тиквиджан " Т'къв е мат'ряла"

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2021, 15:12       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
PufGun написа:
Шейх Омар написа:
ubboto написа:
Намекнах ти, че пишеш неверни неща, но явно колкото ти е експертизата - толкоз ти е и акъла!


Знай си гьола, Др.Т
Мас селема, дойде влака за Хартум.
От по-нататъшни коментари няма смисъл.
Да се срещам с аматьори не виждам никакъв смисъл. Отказвам много такива срещи всеки ден.

Найден Илиев, толкова сте оръжейно ограничен, че еврно мястото ви е при любителите на портокал както са описани от Ориана Фалачи вашите любимци заради които сте си написали ника шейх Омар.
Зада ви го докажа ще ви кажа няколко неща;
1/. Барутните газове са флуид, и сега ще използвам една приказка на един мой бивш директор на РДГП - Елхово и тя е,че " Водата, тока и нелегалната миграция се движат по най - слабото съпротивление", което ще рече, че при напълно заключена цев единственото слабо место е там където е куршума т.е. канала на цевта или за такива тъпири като Вас редник Найденов е посоката на движение на куршума.
Ако запушим канала на цевта на дръгливия Ви любим Макаров какво ще стане ...има няколко варианта:
- куршума да се вреже в канала на цевта но поради някаква причина да не го напусне...къде ще отидат газовете редник Илиев ...назад отъжейно неграмотен търговецо, защото имаш принцип на действие на свободния затвор т.е. заключването на цевта се осъществява от масата на затвора и силата на възвратната пружина;
- куршума да излезе, да се раздуе цевта , затвора все пак да тръгне назад, но да не заключи цевта поради видимо външно раздуване.
Забележка: тез два варианта съм ги виждал на живо от първо лице;
- да цъфне цевта, като пиче и да се случи което съм описал по горе.
2. Минаваме на оръжие, което работи на принципа на къс ход на цевта да речем Глок.
Само ще ви кажа, че ако оръжията пистолетите работещи на този принцип ако нямат т.н. отключващ детайл ще се случат две неща:
- ще се пръсне цевта;

- или ще се изкърти ръба на затвора или на цевта които са своеобразни заключваши упори.
И понеже нямаме това заключване, като при балистичната цев ще имаме скъсване на гилзата в областта на рампата с последващи всички останали неприятни бонуси.
Надявам се, че сте прочели творението на И.Вазов и дано нещо да ви е дошло в черепномозъчната кутия, което силно ме съмнява ....
П.П. лягам да спя защото утре ще ходя да търся ваши любимци в гората .... И спрете да ми говорите за оръжие защото сте пълен ГЬОН инак ако сивото ви магаренце става за наденица ще ви дам възможност след като му пусна една шикалка да му отделите жлъчката от черния дроб ...аре марш портокалчо

П.П. ако има грешки ме извинете но кълва на телефона

:DD я стигнахте на моята, но да ви кажа, че Макарон опс либимото табанча на протокалчо може и да не презареди, ако куршума се е вряьал в самото начало т.е. се намира в т.н. форсажна камера на цевта и следващия патрон с кусшумаси е подпрял в заседналия куршум и имаме незаключен затвор .
Забележка:
Вадил съм 4 бр куршуми от цев на макаров и на оръжието му нямаше нищо. Ха сега де....

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2021, 16:32       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1288
PufGun написа:
Макарон опс либимото табанча на протокалчо може и да не презареди, ако куршума се е вряьал в самото начало т.е. се намира в т.н. форсажна камера на цевта и следващия патрон с кусшумаси е подпрял в заседналия куршум и имаме незаключен затвор


Сине мой, не бе толкова отдавна, когато в едно медресе изнесох лекция на тема "Лирическият герой на милиционера в поезията на поета Пеньо Пенев". При интерес от участници във форума мога да изнеса отново цялата лекция, но тук ще се огранича в кулминацията на стихотворението, която е и негов край - "и с теб не искам да приказвам".
И не забравяй още нещо - като чета дълбокомислените ти, достойни единствено и емблематични за интелекта, образованието и жалкото съществуване на милиционер разсъждения, се сещам за аятът от книгата на книгите, който еднозначно определя пиячката /още повече-долнопробната/ като творение на сатаната.
Ако битието ти е толкова тъжно, мога по всяко време да ти пратя картичка от Лима, Джакарта, Багдад или Сингапур, докато се въртиш отчаян в милиционерската барака за наряда в Елхово, когато мислите са ти смутени от уригни или пръдни на толкова отчаяни милиционери като теб.
И още нещо - щом си такъв смелчага, видял моят черен пръстен от Мека и надушил моят "Шанел", що не дойде лично да ми обясниш някои неща? Но такива сте вие жалките милиционери, гоните сирийските баби на инвалидни колички по границата и там сте смелчаци, опре ли се до мангали или нещо по-сериозно ви /се/ подуват главите.
И ми говори с уважение-най малкото заради това, че като осигурен много над максимума плащам заплата поне на един нискообразован, негоден, излишен, дефинитивно безполезен милиционер като теб.
По отношение на това, че съм търговец - да, така е, купил съм и съм продал баш едно РПУ милиционери над пазарните цени.
По отношение на собствената ти значимост - дори не е съпоставима с мушиците-еднодневки, тах поне ги виждаме и ни правят впечатление от време на време.

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2021, 17:39       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
PufGun написа:
я стигнахте на моята, но да ви кажа ......,

Значи , това се случва при мен поне х 1 път месечно и не е някаква новина.

Клипчето го направих специално заради Посейдона , понеже искаше да види заснето като как засяда и презарежда.
За съжаление , не снимах отначало "изпушването" на изстрела , щото не може човек да знае кога ще се случи и не мога да вися на всяка стрелба с телефона в ръцете.

PufGun написа:
Вадил съм 4 бр куршуми от цев на макаров и на оръжието му нямаше нищо. Ха сега де....

На мен Макаров ми се е разпадал в ръцете от подобен случай.

Блока вирна гъза назад , иглата изхвърча и щастие , че не ме умери в окото , изхвъргача също излетя нанякъде.
Това с четирите проектила вътре е интересно , ако може другия път като стане направи клипче как се пускат 4 изстрела в затворена цев.

PufGun написа:
Ако някои хаматьори ме четяха какво съм написл нямаше да се занимават да ми правят разни клипчета, но такъв е живота както казва Бащицата опс Бокич Тиквиджан " Т'къв е мат'ряла"


Извинявам се , ако с този аматьорски клип съм обидил професионалното ти достойнство....

Опитах се да го изтрия , ама не ми дава опция ,
МОЛЯ НЯКОЙ ОТ МОДЕРАТОРИТЕ ДА ГО ИЗТРИЕ

Молбата ми е , някой ден живи и здрави и когато ти е удобно , да ми покажеш и обясниш като работи един професионалист и как се отчита правилния м"атриал - какво може (или не може) да снима той.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ztavi и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer