logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 07:46




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 00:07       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Poseidon написа:
именно и това става Вимпел...налягането от капсата бута куршума и той се врязва в нарезите и засяда...импулса е достатъчен за да презареди системата...може би не всяка /Г19 е с тежичка пружина, но повечето бангии ще презаредят

Не повечето, не вярвам и един Глок да успее да презареди така... разликата иде от принципа на работа на тази система... но ако покажеш на практика как става - ще ти повервам, естествено. Дотук разсъжденията ти за мен са в тоталише грешна посока.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 00:46       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е Геле съсредоточи се бе мен...имам работа не мое да пиша много само чета чат пат...а и се готвя за Т клас /засега теоретично :roll: /
та:
1. може да се презареди по олабена бангия само с рязко движение напред /аз ако не мога има видея Джон и Ваньо могат/
а с капса не може?
глок зарежда и от падане...но ок тука говорим за импулса от капсата...

е естествено ако капсата осигури импулс и куршума тръгне и се вреже в нарезите...блока ще тръгне назад...кое е чудното тука не мое да схвана...!???


2. Тоест ССГ е пиян и се заблуждава, че се е заклинил куршума, а това на видеото назад е грешно, а това в цитата на Дреда е верно :shock:

JDredd написа:
При системи за автоматично презареждане със заключване на цевта към блока, каквито са Глок и ЧЗ, блокът тръгва назад едва когато куршумът е напуснал цевта. Т.е. ако той е все още вътре, каквото ще и налягане да е в цевта (по-слабо, нормално или по-силно) - няма как да тръгне блока назад, респективно да презареди


верно не съм писал отдавна и си личи...ама вдигнете левела ей ...

Дред е описал свободен затвор а не това което е искал да опише /бровинг заключване/... тоест при свободен затвор блока заключва с инетрността си и теглото на пружината и забележете - триенето на гилза в патронника от раздуването при налягането/
и когато падне налягането /т.е. куршума напусне цевъта/ и гилзата олаби - свободния затвор тръгва назад...

нали сме наясно че няма как свободния затвор да е мръднал 4мм назад когато куршума е в цевта /като на видеото / което показва бровинг заключване...
-това горе за протокола...

п.п. разбира се допускам да е имало няколко зрънца барут в гилзата на ССГ та да заклини по напред костилката...и да презареди
при пушечните Бързилов казва дори не разкернира само с капса...

а да разкернирам един патрон 9x19 ..да изсипя барута да проверя дали ССГ ни лъже...може би...един ден да проверя ако не ме изпревари некой релодержия...
а на бас че ше го набия в гърлото на цевката докрай :roll: сложи 50тица :punch:
моя няма да презареди...ни някой олабен чезак може да презареди мислим...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 02:04       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
слагай и 500
никоя система няма да презареди

ако някой не ме изпревари ще сглобя няколко фишека само с капси да пробват желаещите .. ии на олабени системи ;)

с половин доза барут с излетял куршум .. пак не презарежда .. пак какво да говорим само на капса!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 02:04       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
JDredd написа:
При система със заключване на цевта към блока (Глок, ЧЗ75) може да се пръсне цевта от налягане, но ако куршумът не я е напуснал - няма отключване, няма и презареждане независимо от налягането.

Да, съгласен като се замисля. Няма да има и откат.


С мислене става ако си представиш нещата абстрактно...а ако не може си трябват и нагледно агитационни материали...
да погледнем снимката:

1. ако куршума остане заглавен в тази поза /допускаме има 0.04грама барут...налагането там още е максимално...куршума не е напуснал цевта ...НО няма отклчюване ...блока е назад с поне 5мм и е получил импулса...

презареждането е 10000% сигурно както и отключването в тази ситуация /без куршума да е напуснал цевта ....или не, м?

2. ако е заглавен 2 сантима назад в цевта , блока ще има пак достатъчен импулс и презареждане ще има...
ако само се е врязъл в нарезите пак е възможно да презареди....зависи ако е олабен ще зареди.../тоест за представа ако импулса ако е като от падане на пистолета презареждането е гарантирано...


Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 02:11       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Poseidon написа:
... тоест при свободен затвор блока заключва с инетрността си и теглото на пружината и забележете - триенето на гилза в патронника от раздуването при налягането/
и когато падне налягането /т.е. куршума напусне цевъта/ и гилзата олаби - свободния затвор тръгва назад...



И при свободния затвор блокът веднага тръгва назад - още преди да е излязъл куршума от цевта.
Но поради раздутата от налягането гилза, както и поради дължината й, пълното отваряне на цевта откъм патронника се забавя достатъчно, за да излязат повечето газове от изстрела откъм дулния срез...

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 02:18       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е добре нека Геле сложи 50 ...после аз :DD ...
иначе не с половин барут ...не презарежда и с харабийски патрон...са зависи как държиш рамата.../третото тяло дето Дреда го поизпуска в анализата.../
Задвижи ли се рамата назад с по-височка скорост с мека китка или друг начин - няма щастие...
Когато обаче пистола го изпусне кьопав човек от /1м точно/ и рамата удари бетон...блока се изхлузва и вкарва патрон като змей...сложете 1000лв да го демострирам :DD ...

п.п. мисля конкретно в случая на ССГ е имало малко полепнал барут...така вече ще загубите сички залози...
но интересно само на капса колко ше го набие навътре


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 02:30       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Vimpel написа:
И при свободния затвор блокът веднага тръгва назад - още преди да е излязъл куршума от цевта.
Но поради раздутата от налягането гилза, както и поради дължината й, пълното отваряне на цевта откъм патронника се забавя достатъчно, за да излязат повечето газове от изстрела откъм дулния срез...


в това не съм сигурен...Бързилов ше го запише в тефтера и като мериме станциите ше снимаме макарена с добра камера...

принципно: блока мръдне ли назад ще почне извличане на гилзата ...а гилзата излезе ли 3мм назад да речем , а куршума е в цевта - това е кабум.
твърдя че:
- при свободен затвор блока тръгва назад когато падне налягането.
тоест когато куршума напуска цевъта.
до тогава системата е заключена поради инертността на блока, пружината и триенето на гилзата в патронника от раздуването. тоест блока не се движи назад...
става точно това което колегите горе се заблуждават, че става при Бровинг заключването...нещата агейн ги виждаме набратно...както принципно си е у нас.
но оставаяме и възможност да съм се огрешил нещо...и ще проверяваме :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 02:59       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Тръгва затворът веднага, в началото бавно и изминава вероятно около милиметър докато излезе патрона от цевта, но търгва.

Изгледай някое видео в тубата, където са снимали пистолет със свободен затвор на забавен кадър и ще се убедиш.

Примерно това:

https://www.youtube.com/watch?v=z00kgiEVd5Q

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 03:53       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Като начинаещ едно преебано синджирче на Лее преса ми помогна да направя около 1000 патрона микс- нормални а и такива с без или много малко барут. На една сценка сьдията ме спира 3 пьти заради патрон в цевта а пистолета си циклеше с пьлна сила . Купих си патрони да довьрша и после се чудих как да отделя брака от нормалните. Няма начин. Мерих ги на електроната везна но разликите в куршума и гилзата запьлваха теглото на барута. Накрая всичко отиде в кофата. За физиката не знам, но сьм го изпитвал това неприятно чувство поне десет пьти. Без пукането на пистолета де.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 12:04       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Poseidon написа:
Е добре нека Геле сложи 50 ...после аз ...

Смисълът от тази тема за мен е да ги обсъдим/ разкостим нещата нАучно,а не да се хвърляме на безпринципни залагания. Полуавтоматите, които циклят на принципа на отката, отключват затвора от цевта едва тогава, когато НАЛЯГАНЕТО спадне до безопасни стойности. А в общи линии това се случва тогава, когато проектилът напусне дулния срез на цевта. А не че в определени случи /недостатъчен, но все пак наличен заряд/, в системата липсва нужното налягане за осъществяване на презареждането.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 14:18       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
[quote="JDredd"][quote="SSG"]...при всичките - гръмнала капса, но без барут вътре, останал куршум в цевта, достатъчен импулс обаче за да презареди и следващият патрон гърми и вади заседналия куршум - цевта раздута , блокът блокирал и така...[quote="JDredd"]

И аз съм имал подобни случки. Наколко пъти.
Спаси ме единствено смутното усещане, че нещо не е както требе и отказвах втория изстрел. Иначе сигурно и аз щях да свърша с раздута цев.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 14:22       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 976
Местоположение: София
slaf4u написа:
....На 1:35 се вижда как блока тръгва преди да е излетял куршума.....


може би не е най-важното, но аз си напрвих труда да подредя кадрите от първия филм. Слайдът отделя след напускането на дулото от проектила:
Прикачени файлове:
slow motion.jpg
slow motion.jpg [ 1.65 MiB | Прегледано 7951 пъти ]


ето и единична снимка:
Прикачени файлове:
slow motion2.jpg
slow motion2.jpg [ 732.07 KiB | Прегледано 7951 пъти ]


и един филм с камера от по-високо качество:


Допускам обаче, че всяка механика си има особености, коиото могат да резултират в поведението й.

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 14:27       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 976
Местоположение: София
ubboto написа:
Poseidon написа:
Е добре нека Геле сложи 50 ...после аз ...

Смисълът от тази тема за мен е да ги обсъдим/ разкостим нещата нАучно,а не да се хвърляме на безпринципни залагания. Полуавтоматите, които циклят на принципа на отката, отключват затвора от цевта едва тогава, когато НАЛЯГАНЕТО спадне до безопасни стойности. А в общи линии това се случва тогава, когато проектилът напусне дулния срез на цевта. А не че в определени случи /недостатъчен, но все пак наличен заряд/, в системата липсва нужното налягане за осъществяване на презареждането.


Подкрепям! Така е планирано при конструирането.

Но ако няма НОРМАЛНО налягане? Защото, ако имаше нормално - куршумът да си поел по пътя...
Слабо налягане, недотакован проектил. Слабо налягане излъгана механика...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 18:14       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Poseidon написа:
Е добре нека Геле сложи 50 ...после аз ...

Смисълът от тази тема за мен е да ги обсъдим/ разкостим нещата нАучно,а не да се хвърляме на безпринципни залагания. Полуавтоматите, които циклят на принципа на отката, отключват затвора от цевта едва тогава, когато НАЛЯГАНЕТО спадне до безопасни стойности. А в общи линии това се случва тогава, когато проектилът напусне дулния срез на цевта. А не че в определени случи /недостатъчен, но все пак наличен заряд/, в системата липсва нужното налягане за осъществяване на презареждането.


темата е с екпериментаторска насоченост озаглавена така "Възможно ли е това?
и разглежда изключения, ектремни варианти и се задават въпроси...демек точно определени случаи но без нАука не може...съгласен...
а научната постановка е следната:
ти си я написал ок
1."отключва се затвора при ниско/безопасно налягане" това касае ВСИЧКИ автоматични огнестрелни системи...от марголин до корабните мортири и всички болтове, аркебузи и шишанета със задно пълнене
и да добавя:
2. всяка огнестрелна система, която сама зарежда патрон в цевта е автоматична. точка...
има няколко принципа за автоматично зареждане известни са
а полуавтоматична я прави спусковия механизъм, а това не е предмет на темата...

от тук вече конкретно на питанията по темата...може ли да презареди с капса 9x19?
и разни вариации какво ще стане ако цевта е заварена отпред ръгнем патрон и стреляме...щяла да се пръсне цевта , но блока нямало да мръдне назад...
дълбокно невярно е това!
цевта ще се пръсне наистина, но блок и цев ще се задвижат назад спрямо рамата...

друг ще каже не е верно...и тука идва мястото на принципния залог...щото става пикня дебата...почват се персонално селски обиди и така е по нашенски...
та...прави се ескперимент и човек се научава...
както аз загубих бас от тебе, че може да се стреля назад, а да се бега напред и да се уцелва...та вече знам...ти ме научи....така се учи и в университета..ПЛАЩАШ и се учиш...иначе тъпееш и помпаш мускули или там правиш гилзи или квото и да е...
Вече по самия казус...тука пишат хора с опит...и казват ами .308 само с капса не врязвала куршума...защо?
защото обема на .308 празна гилза е поне 10 пъти по голяма от 9x19...и съответно налягането ще е пъти по-малко...така си го обяснявам...

Самият екперимент обаче ако се прави е много условен...много зависи от системата...моя пистол е с много тежка пружина заводски...няма да презареди...но
твърдя, че няма научна или принципна причина поолабен спортяга с брауниг заключване да не презареди само с капса...

ако правя този екперимент обаче е незаконен не мое да разкернирам раглобявам патрон и да забучвам куршум в нарезите само с капсата...и да снимам
но ще намерим начин да тестваме...може би в Черна гора като ходим или във Форт Браг егати


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2018, 18:24       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Добре де колега как може да направиш този извод от снимка която показва момент който няма общо с темата!!
Куршума е на 20 санта от цевта слайда е на поне 6мм назад и цевта вече е паднала/отключена :shock:
къде е момента на напускането на куршума от цевта? Нема го :punch: ...минал е отдавна, но ти изводите си ги праиш...

камерата снимала това е горе е любителска...не става за такива неща

То е все едно да бележиш детайл с тебешир и да вземеш размера с шублер... :DD

MolonLabe написа:
Слайдът отделя след напускането на дулото от проектила:
ето и единична снимка:

показах видео...от балистична лаборатория снимано с камера с поне 100 000 кадъра за секунда ...сайта е написан...имат камери и с 1млн кадъра за сек.

без такава камера е абсурдно да видиш това за което говорим...видеото на Вимпела е ок , но пак е далече от истината...

трябва специална камера...до такава камера достъп у нас нямаме!!!

Хората долу са залепили милиметрова артия ...снимат с камера за поне $50 000 ама на нас тия не ни минават .. ние бележиме с тебешир, а мериме с микрометър

айде пак



па виж кое къде е когато куршума още не е напуснал цевта...чертал съм червени линии това онова

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 140 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer