logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:34




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 21:37       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Бургас, стрелбище “Капчето”, 9х19 “Глок” май беше Ген1 (не помня вече), някъде около 2009-2010. Патроните бяха релоуд, проектилите чисто олово. Колегата гръмна 2-3 пъти колкото да се разфърчи втечненото вече олово … стисна пак, чу се “пляк” и докато викнем се чу “бум” … пауза и “Б* си майката”


И в Сф. замина някой друг пищов от една дефектна партида на "Магтек". Но след като проектилът заклини в цевта, стрелецът НА РЪЧИЧКА вкара нов патрон в патронника. Та, стрелецът там при вас просто си стискаше спусъка, или като не му се извлече гилзата - дръпна първо блока назад?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 21:40       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Около 2008, 9х19 “Хеклер и Кох” МП-4 А4, пакистанец на автоматична ги заби 3 един в друг …

За МП-4 не знам, но МП-5 със сигурност е "delayed blowback". :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 28 Ное 2021, 21:40, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 21:40       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Правихме “Bill Drill” май, стискаше си спусъка мъжката … не презиради на ръка


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 21:40       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Колеги, препрочитайте Тоджито, горе...не го познавам за съжаление ама ще се запознаеме един ден...
едно пиле ми каза че стрелял често ... и знаел какво говори... :smoke:

rdgeorgiev написа:
Шейх, свободния затвор е като ДВГ - дизел, защото работи под силата на налягането вътре в цевта и става като цилиндър-бутало. Заключения затвор е реактивен двигател защото работи благодарение на сумарния импулс от всичко що успее да излезе от дулния срез (соплото).

Колега Георгиев знаеш, че ме кефиш...опасен опонент си затова... в тази тема имаш много сериозни забележки чета ги...
но е адски забавно как Геле се опровергава точно с източниците дето показва, а за свободен затвор и как браунинга се държи с халостен...е не четете ли какво показах...

Халостния изстрелва 1 грам газове със скорост 300м/с това е и проектила...Шейха се опита да го намекне...не се разбра от аудиторията ама е прав...кофтито е че го дебна да го хвана в некоя грешка...засега не мога...

когато се стесни цевта с втулчица тея един грам газове потичат с по-голяма скорост...та на квадрат там знаете и става и презареждане...

темата адски ме кефи...дано Тоджито снима филм ...и не се заяждайте на дребно...
дебата требва да е красив... :D


Последна промяна Poseidon на 28 Ное 2021, 21:44, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 21:41       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ubboto написа:
tojito написа:
Около 2008, 9х19 “Хеклер и Кох” МП-4 А4, пакистанец на автоматична ги заби 3 един в друг …


За МП-4 не знам, но МП-5 със сигурност е "delayed blowback". :wink:

Добре де буквоядецо :-D SMG “Hekler und Koh” MP-5 A4 :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 21:44       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Правихме “Bill Drill”

"Бил дрил" се стреля за 2 секунди с ваденето, а на сплитове от по 0,20 сек. трудно ще се усетите, че трябва да викнете. Щом сте усетили, че има нещо не както трябва и сте понечили да викнете - почти сигурно е презаредил на ръка. Но, не съм бил там - не съм видял лично. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 21:46       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Добре де буквоядецо.

Не се заяждам за това, сериозно. МП-5 го дават "blowback" - така че това, което го описваш, е съвсем нормално да се случи при подобна система.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 21:57       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ubboto написа:
tojito написа:
Правихме “Bill Drill”

"Бил дрил" се стреля за 2 секунди с ваденето, а на сплитове от по 0,20 сек. трудно ще се усетите, че трябва да викнете. Щом сте усетили, че има нещо не както трябва и сте понечили да викнете - почти сигурно е презаредил на ръка. Но, не съм бил там - не съм видял лично. :-)

Знам, че не се заяждаш ;-) Аз също :-)
За това писах, че стреляхме “Bill Drill май” ;-) и със сигурност нямаше презареждане на ръка


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 22:05       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Шейх Омар написа:
ubboto написа:
Намекнах ти, че пишеш неверни неща, но явно колкото ти е експертизата - толкоз ти е и акъла!


Знай си гьола, Др.Т
Мас селема, дойде влака за Хартум.
От по-нататъшни коментари няма смисъл.
Да се срещам с аматьори не виждам никакъв смисъл. Отказвам много такива срещи всеки ден.

Найден Илиев, толкова сте оръжейно ограничен, че еврно мястото ви е при любителите на портокал както са описани от Ориана Фалачи вашите любимци заради които сте си написали ника шейх Омар.
Зада ви го докажа ще ви кажа няколко неща;
1/. Барутните газове са флуид, и сега ще използвам една приказка на един мой бивш директор на РДГП - Елхово и тя е,че " Водата, тока и нелегалната миграция се движат по най - слабото съпротивление", което ще рече, че при напълно заключена цев единственото слабо место е там където е куршума т.е. канала на цевта или за такива тъпири като Вас редник Найденов е посоката на движение на куршума.
Ако запушим канала на цевта на дръгливия Ви любим Макаров какво ще стане ...има няколко варианта:
- куршума да се вреже в канала на цевта но поради някаква причина да не го напусне...къде ще отидат газовете редник Илиев ...назад отъжейно неграмотен търговецо, защото имаш принцип на действие на свободния затвор т.е. заключването на цевта се осъществява от масата на затвора и силата на възвратната пружина;
- куршума да излезе, да се раздуе цевта , затвора все пак да тръгне назад, но да не заключи цевта поради видимо външно раздуване.
Забележка: тез два варианта съм ги виждал на живо от първо лице;
- да цъфне цевта, като пиче и да се случи което съм описал по горе.
2. Минаваме на оръжие, което работи на принципа на къс ход на цевта да речем Глок.
Само ще ви кажа, че ако оръжията пистолетите работещи на този принцип ако нямат т.н. отключващ детайл ще се случат две неща:
- ще се пръсне цевта;

- или ще се изкърти ръба на затвора или на цевта които са своеобразни заключваши упори.
И понеже нямаме това заключване, като при балистичната цев ще имаме скъсване на гилзата в областта на рампата с последващи всички останали неприятни бонуси.
Надявам се, че сте прочели творението на И.Вазов и дано нещо да ви е дошло в черепномозъчната кутия, което силно ме съмнява ....
П.П. лягам да спя защото утре ще ходя да търся ваши любимци в гората .... И спрете да ми говорите за оръжие защото сте пълен ГЬОН инак ако сивото ви магаренце става за наденица ще ви дам възможност след като му пусна една шикалка да му отделите жлъчката от черния дроб ...аре марш портокалчо

П.П. ако има грешки ме извинете но кълва на телефона

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 22:07       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
За това писах, че стреляхме “Bill Drill май” и със сигурност нямаше презареждане на ръка

"Бил Дрил": https://www.youtube.com/watch?v=CQsRtAnQZv4 И да не е "Бил Дрил", бързите сплитове са ти под четвърт секунда. За четвърт секунда да се чатнеш, че звукът на единия от изстрелите е различен, и да понечиш да викнеш - това не мога да си го обясня (не казвам, че не е вярно, разбира се).

TAP, RACK, BANG се прави около секунда, секунда и малко. Там вече - може.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 22:31       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
PufGun написа:
лягам да спя защото утре ще ходя да търся ваши любимци в гората

PufGun написа:
Водата, тока и нелегалната миграция се движат по най - слабото съпротивление

Моите уважения за професията ти, Цоньо...макар, че си военен в същността си...почини си и изпълни дълга си...държавата е зад тебе...ще те осигури и матрялно...гражданите ше те осигурим и морално...

Не коментирай кинематиката обаче...плезе...нито квалификацията на Шейха...нито религиозни въпроси...
предубеден си ...требва да си по-широко скроен...
за еврейския жид предател ме впечатли...бах забравил това есе на Вазов, но ебаго ще фъргаме пестин години камъни по един предател, а за 200години някои излетеха в Космоса...


Последна промяна Poseidon на 28 Ное 2021, 22:35, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 22:34       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rdgeorgiev написа:
Геле, що се мъчиш с някакви формули и за кого?


Заради ДИСКУСИЯТА! Формулите ги споделих и тук, защото там черно на бяло пише: Скоростта на движение на цевта под въздействието на барутния газ до излитането на куршума е НУЛА.


Тук, съответно, казваш:

А: Не съм съгласен с оръжейните конструктори, при налягане съизмеримо с това на отката - Глок системата може да отключи. И се аргументираш защо мислиш така. Или може и да не се аргументираш - но просто трябва да стане ясно.

Б: Нагледно обясняваш и се аргументираш, как при скорост на цевта НУЛА (докато проектилът все още се намира в цевта) - системата ще отключи и презареди.


Всякакви там лични квалификации и други форми на словесна комплексарщина - нямат място тук!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 22:40       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Poseidon написа:
Геле се опровергава точно с източниците дето показва, а за свободен затвор и как браунинга се държи с халостен.


Според мен, Геле единствено страшно много надцени аудиторията :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 22:48       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
rdgeorgiev написа:
Poseidon написа:
Геле се опровергава точно с източниците дето показва, а за свободен затвор и как браунинга се държи с халостен.


Според мен, Геле единствено страшно много надцени аудиторията :DD

Ааабсолютно! :D
Ебати как усещам хората...искам и с тебе да се бия на тепиха както с Цоньо :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2021, 23:29       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Едно нещо не мога да проумея аз: американски оръжейни форуми чета и чат пат поствам свое стреляне там от повече от 10 години. Е, как за цялото това време, един не ме зачекна там, в опит да ме уязви и/ или унизи?! А причини имат доволно - някакъв гащник от Източна Европа ги бие на техните си дрилове. Точно обратното, дори най-добрите, МАСТЪРИТЕ, ми казват: "Браво, супер, пусни си видеочата да оправим един бъг във ваденето." :punch:

А тук, не стига че 90% са пълни леваци, които хал хабер си нямат за какво иде реч - ами се и не спряха да дуднат по мой адрес!

Може да съм им несимпатичен с нещо - окей! Обаче, вписващите там са над сто пъти повече от нас. Е, как като се пусне някоя оръжейна тема, всички пишат по темата, без да ги избива на брутален офтопик?! Едва ли имат десетки модератори на заплата, които да следят за тези неща.

А като се запълни една тема с несъществени плямпаници - същата се засира и става нечитаема! Едва ли някой ще има нерви да прехвърля десетки страници с плява и напълно безсмислено дърлене, за да прочете нещо смислено по въпроса. Още повече, че в този форум си имаме раздел за ПСИХОТЕРАПИЯ, където никой за нищо не спира. Ето това ум не ми го побира! Но, явно просто това ни е левъла. :sad: И възпитанието.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 28 Ное 2021, 23:41, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer